Смілянський випускав фейкові благодійні марки

Гендиректор Укрпошти Смілянський випускав фейкові благодійні марки

Черговий скандал з “благодійністю Укрпошти”: Смілянський випускав фейкові благодійні марки і за шахрайськими схемами перераховував за них десятки мільйонів Милованову


Як Укрпошта стала донором Київської школи економіки Милованова

Напевно гендиректору Укрпошти Смілянському вже вдалося зам’яти скандал через примусове стягнення під виглядом благодійності однієї гривні з посилок, яка йшла в кишеню Милованову – очільнику Київської школи економіки (KSE)

Тепер стало відомо, що з вересня 2022 року Смілянський випускав мільйонними тиражами фейкові благодійні марки і за шахрайськими схемами перераховував за них кошти тому ж самому Милованову.

НЕБЛАГОДІЙНІ МАРКИ

У своїй відповіді нардепу Южаніній, яка викрила аферу з гривнею з посилок, Смілянський визнав що АТ «Укрпошта» як компанія з державною участю не має права займатися благодійною діяльністю. З тієї ж причини Укрпошта не має права випускати ніяких благодійних марок, до того ж такі марки не передбачені «Порядком введення в обіг поштових марок».


Варто зауважити, що в деяких країнах випуск БМ дозволений. Для прикладу подивіться італійську благодійною марку – на ній вказано скільки благодійних коштів з кожної марки і куди спрямовується.

Суть афери Смілянського зручно розглянути на прикладі першої так званої “благодійної” марки “Пес Патрон”, яку запустили у продаж 1 вересня 2022 року, і на погашення якої запросили Зеленського.


* На марці стоїть літерний номінал «F» (вартість пересилання марки) і циферка +8. Що означає ця циферка незрозуміло, ніде також не вказано що це благодійна марка.
* Наклад марки — 1 млн екземплярів.

Загалом продано 200 тис цих марок. Якщо в ціні кожної проданої марки “Пес Патрон” 8 грн закладено “на благодійність”, то загалом на неї отримали 1 млн 600 тис грн.

В присутності Зеленського Смілянський сказав, що має за мету зібрати понад 60 млн грн на машину для розмінування.

На Вікіпедії зазначено що за інформацією Смілянського, від продажу марки планується зібрати понад 1 мільйон євро (~44 млн грн) на машину для розмінування Armtrac-400.

Смілянський і пес Патрон на фоні переробленого екскаватора. Листопад 2025. Де взявся той екскаватор, хто і кому його передавав і чи передавав взагалі – досі незрозуміло. Все, що стосується допомоги “Укрпошти” Київській школі економіки, не містить подробиць.

На сайті KSE Милованова Смілянський заявив, що “Укрпошта передала (кому?) понад 18 мільйонів гривень у вигляді машини для розмінування”. В іншій публікації на сайті KSE значиться що рівно через 2 роки (!) після випуску марки “Пес Патрон”, замість машини для розмінування Armtrac-400 Милованов комусь передав (і чи насправді передав?) перероблений екскаватор.

Передали понад 18 мільйонів гривень у вигляді машини для розмінування. Це кошти, які ми зібрали разом із вами від продажу благодійної марки «Пес Патрон»”, – гендиректор “Укрпошти” Смілянський.

Отже, зібрали лише 1,6 млн грн, а перерахували 18 млн “у вигляді машини”.


Слідкуйте за руками шахраїв: 1. випускають фейкову благодійну марку, 2. кажуть Зеленському що планують зібрати з її допомогою 60 млн грн на машину для розмінування, 3. пізніше кажуть що планують зібрати 44 млн грн на машину для розмінування Armtrac-400, 4. збирають з марки “Патрон” на машину лише 1,6 млн грн, 5. потім через 2 роки Смілянський передає Милованову понад 18 мільйонів грн “у вигляді” переробленого екскаватора, 6. а Милованов комусь передає (чи не передає) той екскаватор. Ось така заплутана “благодійність” KSE на марці “Пес Патрон” за рахунок Укрпошти.

І таких афер проведено безліч!

На сайті KSE Смілянський весь час розповідає про допомогу на якісь комп’ютерні класи, притулки для тварин, укриття, але не вказує суми і взагалі жодних подробиць. В одній з публікацій він зазначив, що “компанія разом з KSE Foundation передали ЗСУ допомогу на більш як 67 млн“.

У ЧОМУ СУТЬ АФЕРИ З НЕБЛАГОДІЙНИМИ МАРКАМИ

Неблагодійні марки випускалися численними тиражами. Лише в 2023 році було випущено 16 накладів фейкових благодійних марок, для прикладу:

Марка «ПТН ПНХ!» 1 500 000 штук, номінал «F» +7,00
Марка «Слава Силам оборони і безпеки України! 1 075 000 «F» +7,00
Марка «Винищувачі зла» 600 000 «F» +16,00
Марка «Подарунки Святого Миколая» 600 000 «M» + 5,00 грн.

За фактом і юридично це були не благодійні, а звичайні марки. Вони були благодійними лише на словах, але слова ті були брехливі.
Літерний номінал «F» – це вартість марки, на сьогодні він дорівнює 40,00 грн, а коли випустили “Пса Патрона” – 23,00 грн. Отже, на марці “Пес Патрон” зазначений номінал «F», а що таке “+7” – введеному в оману покупцеві не зрозуміло: він просто платив за марку її сумарну ціну 30 грн, а ця “благодійна надбавка” +7 не відображалася в касовому чеку.

Далі сумарна вартість марки надходила на єдиний комерційний рахунок Укрпошти – і ніхто там ті “благодійні” +7,00 не відщеплював і окремий бухгалтерський облік за ними не вів. Відповідно, за ними не було ніякої звітності.

Це важливо розуміти, тому що платежі Укрпошти Милованову ні з якою благодійністю не пов’язані, про що випадково проговорився сам Смілянський. Він просто брав і перераховував Милованову державні укрпоштівські кошти незрозуміло за що і скільки вважав за потрібне. Неблагодійні марки були лише прикриттям для тих платежів, в призначенні яких навіть не значилася “благодійність”.

НЕБЛАГОДІЙНІ ПОСЛУГИ

Після того як Смілянський визнав що «Укрпошта» не має права займатися благодійною діяльністю, виникло питання – а на яких підставах «Укрпошта» виступала донором Милованова і перераховувала йому кошти?

Якщо в платіжках написане “благодійність” – це кримінальна стаття.

Тому з абсолютною впевненістю можна сказати що ці десятки чи навіть сотні мільйонів гривень Смілянський платив Милованову за якісь фейкові послуги – тренінги, навчання, консультації тощо. За що саме – ДБР має перевірити в договорах та фейкових актах виконаних робіт, якими закривалися ці платежі Милованову. У тому, що в актах виконаних робіт відображені неправдиві дані – навіть немає сумнівів. Коротше, є робота для ДБР та аудиторів, втім робота ця дуже проста – зустрічні перевірки.

Також має висловитися Держпродспоживслужба – чи законно “Укрпошта” рекламувала і масово випускала “благодійні” марки, які не мала права випускати, і вводила в оману покупців навіть не позначаючи їх як “благодійні”?

І наостанок риторичне питання – а чим в Укрпошті займається Наглядова рада і чому вона не помічає шахрайств та порушень які бачать всі?

PS. Цікаво, наскільки виросте тепер колекційна вартість фейкових благодійних марок Укрпошти? Чекаємо коментарів філателіста Смілянського.

Джерело: Поштівка



Чому у 1943 році українці Волині підняли постання проти поляків?

Вичерпна відповідь на питання чому у 1943 році українці Волині підняли велике постання проти поляків, - надана у висновку "У чому головна причина Волинської трагедії 1943 року?"

Ніколи представник нацменшин не буде піклуватися про добробут


Ніколи представник нацменшин не буде піклуватися про добробут корінного народу, ніколи не буде прагнути розвивати мову, культуру, історію країни в якій йому довелося жити - ця країна для нього чужа й ворожа.
Затямте це на віки!

Цитата Нобелевского лауреата Александра Солженицына о кацапах

«Нет в этом мире мельче, сволочнее и хамовитее особи, чем кацап. Рожденный в нацистской стране, вскормленный пропагандой нацизма, — этот ублюдок никогда не станет человеком. У его страны нет друзей — либо холуи, либо враги. Его страна способна только угрожать, унижать и убивать. И за сохранение этого статуса Рассеей рядовой кацап готов пожертвовать собственной жизнью, жизнями своих родителей и детей, качеством жизни своего народа. Воистину: кацапы — звери. Лютые, кровожадные, но… смертные».



Александр Исаевич Солженицын (11 декабря 1918, Кисловодск, Терская область, РСФСР — 3 августа 2008, Москва, Россия) — российский писатель, драматург, эссеист-публицист, поэт, общественный и политический деятель. Лауреат Нобелевской премии по литературе (1970), Государственной премии Российской Федерации (2007) и Государственной премии РСФСР имени М. Горького (1990). Академик Российской академии наук (РАН) по отделению историко-филологических наук (1997).


В Україні проведуть Міжнародний конкурс наукових і творчих робіт

В Україні проведуть Міжнародний конкурс наукових і творчих робіт, присвячених темі Голодомору


Учнів закладів загальної середньої освіти, студентів, аспірантів, викладачів та науковців віком до 35 років запрошують взяти участь у Міжнародному конкурсі наукових і творчих робіт, присвячених темі Голодомору.

Роботи прийматимуть до 28 жовтня 2024 року. Підсумки та оголошення переможців заплановано на останній тиждень листопада. Про це повідомили на сайті Міносвіти.

Спеціальна тема конкурсу 2024 року: «Я, моя родина, моя країна: пам'ять про Голодомор і погляд на сучасну війну Росії проти України крізь призму особистого досвіду».

Конкурс вшановує пам'ять подружжя українських літераторів — Володимира Маняка та Лідії Коваленко. Які присвятили себе збиранню усних свідчень та розгортанню дослідів з історії Великого голоду 1932–1933 років.

Переможці отримають дипломи, запрошення на урочисту церемонію нагородження до Києва та грошові премії для подальшого поглиблення досліджень із проблематики Голодомору.

Контактна особа – Наталія Богданова, виконавча директорка громадської організації «HREC in Ukraine».

Телефон: +38 (050) 512 21 15, скринька hrecukraine@gmail.com.

Деталі про умови конкурсу можна прочитати тут.

НАТО скликає військовий комітет, серед тем - Україна


Північноатлантичний Альянс 16 травня проведе засідання найвищого військового органу - Військовий комітет. В межах засідання також відбудеться зустріч Ради Україна-НАТО.

Про це повідомляє прес-служба НАТО.

Як розповіли у відомстві, на засіданні Військового комітету НАТО буде головувати його очільник адмірал Роб Бауер. Окрім того, там запланована присутність інших командувачів військ країн-членів Альянсу й верховного головнокомандувача сил НАТО в Європі генерала Крістофера Каволі.

Також на засіданні має бути присутнім і генсек НАТО Єнс Столтенберг, який має обговорити ключові пріоритети і виклики Альянсу.

Варто зауважити, що одна з частин засідання буде присвячена Україні.

"На першому засіданні головнокомандувачі зберуться у форматі Ради Україна-НАТО для обговорення агресивної війни Росії проти України, ситуації на місцях і подальшої підтримки України з боку НАТО і країн-членів Альянсу", - сказано у повідомленні.

З цього слідує, що на засіданні НАТО може з'явитись головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський або ж інший уповноважений представник України.

Україна та НАТО

Україна подала заявку на вступ до НАТО ще з початку повномасштабного вторгнення Росії. Тоді президент Володимир Зеленський наполягав на прискореному вступі України до НАТО,

А вже у 2024 році Зеленський заявив, що Україна очікує від липневого саміту НАТО пропозицію щодо вступу в Альянс.

А сьогодні генсек НАТО Єнс Столтенберг під час свого візиту в Київ заявив, що союзники навряд дійдуть до консенсусу щодо запрошення України в Альянс. У своїй промові він також заявив, що розуміє, що країни НАТО не дотримались обіцянок щодо постачання зброї Україні.

Собачнику винесли вирок за погрози пістолетом на зауваження

У Львові собачник був засуджений за те шо агресивно реагував на зауваження відвідувача парку щодо вигулу собаки.


Собачник направив на львів’янина пневматичний пістолет та заявляв, що пристрелить його.

Шевченківський районний суд Львова виніс вирок солдату Ігорю К., який погрожував вбивством львів’янину через зауваження щодо вигулу собаки у Замарстинівському парку. Ігор К. направив на чоловіка пневматичний пістолет та заявляв, що пристрелить його.

Суд визнав військового винним у хуліганстві та призначив покарання – тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців два роки.

Як вказано у вироку суду, який винесли у жовтні 2023 року, випадок трапився 23 липня у Замарстинівському парку. Військовий Ігор К. почав агресивно реагувати на зауваження відвідувача парку щодо вигулу собаки, нецензурно висловлювався та вдарив чоловіка у обличчя.

Потерпілий був в парку зі своєю мамою, нападник пішов слідом за ними, дістав з рюкзака пістолет, скерував його у бік львів’янина та сказав: «Я тебе пристрелю». Після погроз матір потерпілого зателефонувала у поліцію.

Щодо військового Ігоря К. зі Львова порушили кримінальну справу за фактом вчинення ним хуліганства. Слідчі встановили, що пістолет був пневматичним.

Під час досудового розслідування солдат визнав свою провину. Потерпілий на судове засідання не з’явився, але не заперечував проти застосування до Ігоря К. покарання, «нижчого від нижчої межі».

Додамо, що у вересні 2023 року Ігоря К. судили у Одеській області через відмову виконати наказ командира щодо наступу на одному з напрямків. Тоді йому призначили покарання – тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців протягом року.

Справу щодо хуліганства військового розглянув суддя Юрій Донченко, який дослідив усі матеріали справи та призначив Ігорю К. покарання – тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців два роки, врахувавши вирок суду з Одещини. На вирок ще може бути подана апеляція.

Українців закликають повідомляти про порушення у військкоматах

У ДРБ розповіли, як повідомити про порушення і що допоможе пришвидшити розслідування

Радниця з комунікації Державного бюро розслідувань Тетяна Сап'ян закликала українців повідомляти про порушення у військкоматах. У ДБР зазначили, що повідомлення, до яких будуть прикріплені докази правопорушень значно пришвидшать розслідування.

Деталі

У ДБР зауважили що повідомлення щодо можливих порушень повинні бути доповнені інформацією про реальні факти, а не бути звичайними голослівними заявами. Сап'ян сказала:

Щодо громадян, які знають, що в тому чи іншому ТЦК є порушення, я постійно наголошую, що є доступ до світової павутини. Відкрийте сайт ДБР, знайдіть можливість анонімно повідомити в ДБР, що є такі порушення

У Бюро розслідувань зазначили, що повідомлення, до яких будуть прикріплені докази правопорушень, значно пришвидшать процес викриття винних осіб.

Надіслати звернення, запит на публічну інформацію або повідомити про кримінальне правопорушення можна на сайті ДБР заповнивши одну із форм. Також можна скористатися формою – «анонімне повідомлення про кримінальне правопорушення», якщо інформація стосується конкретної особи або містить фактичні дані про вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, які можуть бути перевірені.

Чому москалів не можна називати словом "русня"


Чому кацапів та москалів не можна називати словом "русня" - Ірина Фаріон
Руси, руськіє - це українці.

Чому москалів не можна називати словами "русня, русняві"



Чому кацапів небезпечно називати нав'язуваними московською агентурою словами "русня, русаки, русняві, руслики"? 

Українські науковці не рекомендують використовувати ці слово, як і інші подібні, а прямо називати росіян традиційними назвами москалі, кацапи, московити, москвини, російці, тощо - без евфемізмів, щоб не створювати враження ніби всі москалі, за деякими виключеннями, хороші та не знімати з них відповідальність за злочини проти українців. 

Тому важливо називати москалів своїми іменами, а не тими, які нам підсовують московські агенти! Історично правильною назвою росіян є "московити". 

Втім, росіяни та їх агентура в Україні підсовують українцям "ласкаві" неологізми для свого позначення - так звані "евфемізми". Евфемізми - це пом'якшувальні, ласкаві назви, якими московити намагаються замінити свої традиційні в Україні назви, котрі для них є небажаними та образливими. Евфемізми допомогають звільнити московитів від відповідальності за геноцид українців.

Сторінки:
1
2
3
4
5
6
7
8
17
попередня
наступна