«Укрпошту» хочуть розшматувати, проте держава не втручається

Аналіз стану державного підприємства «Укрпошта» в 2014 році за матеріалами ЗМІ

Кадрова політика 

В квітні 2014 р. тимчасово виконуючим обов'язки гендиректора «Укрпошти» було призначено Михайло Паньківа, який до того працював заступником голови ради директорів конкуруючої приватної фірми «Міст Експрес» та по сьогодні є там співвласником. Разом з ним були призначені на посади заступників його близькі друзі та партнери: Стасів Роман і Веселий Василь.

Нова команда почала активно звільняти тих, хто не бажав працювати за їх правилами та виступав з критикою керівництва - директора Київської дирекції Андрія Хорошевського, директора ГНЦ "Зелена Буча" Людмилу Синецьку, директора Дирекції "Автотранспошта" М.Юрка, директора ДОПП Дмитра Тяглого, директора Рівненської дирекції «Укрпошта» Валерія Колганова та багатьох інших.

Ці люди замінювалися непрофесіоналами, яким ставилося завдання передавати певні суми хабарів нагору. Як результат – безліч кримінальних справ. Так, в серпні директором ДОПП було призначено фахівця із сфери сільського господарства Олександра Полінського, а вже в листопаді правоохоронці затримали його за хабар.

В той же час, директор з технічної політики, який опікується тендерами, вдало їх "розпилює" і ділиться – член арбузівської команди Олександр Кліонський залишився на посаді.

Погані економічні показники

В 2014 році спостерігалося значне зростання збитків та невиконання плану доходів практично за всіма послугами. Погіршення показників мало місце через некомпетентність та застосування тіньових схем з боку керівництва, серед яких:

- втрата великої кількості корпоративних клієнтів;

- застосування протиправних схем пересилання простої письмової кореспонденції; 

- невиправдана закупівля матеріальних цінностей: поштові марки, конверти, АІР-пакети тощо;

- реалізація знаків поштової оплати та конвертів невстановленого надходження;

- тендерні закупівлі за завищеними цінами;

- здійснення транспортно-логістичних послуг на користь конкурентів;

- надмірний пробіг транспорту та витрати палива через неефективне управління;

- завищені ціни (через закладання в них "відкотів") на товари широкого вжитку, що розповсюджуються через мережу відділень поштового зв'язку (ВПЗ).

У першому півріччі чистий прибуток «Укрпошти» впав у 2 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Відбувалося постійне зростання кредитних зобов'язань та дебіторської заборгованості підприємства. 

Через свідомі дії нового керівництва державна компанія втратила величезну частину міжнародних пересилань. На початку 2014 р. обсяг консигнацій лише зі словацькою поштою становив близько € 900 тис, а вже в травні він впав до € 200 тис.

Тендерні закупівлі

В 2014 р. було проведено декілька підозрілих тендерів, інформація про які попала на сторінки інтернет-видань. Йшлося про постачання за завищеними цінами шин, пального, касових апаратів, комп’ютерного обладнання та ПЗ. В мас-медіа детально розглядалася сумнівна схема постачання палива з боку ТОВ «Техойл», яке не має відповідної інфраструктури.

На всі товари, що поставлялися за діючими договорами закупівлі, укладених за результатами тендерів, за рахунок укладання додаткових угод в подальшому ціна збільшувалася на 10%.

Тіньові схеми та зловживання службовим становищем з корисливих мотивів

Працівники «Укрпошти» , стверджують, що з перших днів роботи новий глава «Укрпошти» почав лобіювати інтереси колишнього роботодавця – приватного оператора «Міст Експрес». До цієї фірми "витісняли" корпоративних клієнтів «Укрпошти», що нанесло непоправну шкоду державному підприємству у вигляді істотного спаду доходів. 

Також була підписана низка договорів між «Укрпоштою» та підприємствами «Нова пошта» і «Міст Експрес». Найбільш вигідні контракти передавалися на ці компанії, зокрема перевезення поштових відправлень при наявності власного автотранспорту УДППЗ «Укрпошта» . Втім, через те що «Нова пошта» і «Міст Експрес» технологічно не пристосовані до обробки і доставки таких великих обсягів письмової кореспонденції, основні функції з доставки листів одержувачу здійснювала «Укрпошта» , а доходи отримували «Міст Експрес» і «Нова пошта».

Застосовувалися протиправні схеми пересилання простої письмової кореспонденції в об’ємах, що перевищують передбачені договорами, без сплати офіційних платежів державному підприємству (налагоджена через Львівську дирекцію за участю приватного підприємства «Міст Експрес»). 

Схема діє наступним чином: кореспонденція потрапляє в мережу «Укрпошти» , але оплачується лише їх частина. Доставляє кореспонденцію Львівська Дирекція «Укрпошти». Саме туди, минаючи всі офіційні процедури обліку та контролю, завозиться кореспонденція компанією «Міст Експрес» без документів, та фактично безкоштовно вкидається в поштову мережу, розчиняється в ній і доставляється до адресата разом з основним потоком. Серед таких компаній Платінум Банк (щомісячний об’єм кореспонденції складав 1,5 мільйона гривень), Компанія Віасат (щомісячний об’єм кореспонденції складав 250 тисяч гривень), Банк Руський Стандарт (щомісячний об’єм кореспонденції складав 200 тисяч гривень). 

Зазначена схема була використана, зокрема, в ході проведення виборів Президента України 2014 р. на користь Ю.Тимошенко. За період передвиборчої кампанії було відправлено неоплачених листів, за скромними підрахунками, на суму більш ніж 16 мільйонів гривень (більш ніж 7 мільйонів листів було фактично «вкинуті» с систему поштового зв’язку). До речі, саме за вказівкою топ-менеджменту «Укрпошти» листи розносилися саме 24 травня в «день тиші». При цьому за договором це були звичайні листи, але за строками доставлялись як пріоритетні, що призвело до ще більших збитків. За даними слідства, орієнтовна сума збитків «Укрпошти» за цією оборудкою могла становити понад 10 мільйонів гривень.

За умов різкого погіршення фінансової ситуації «Укрпошти» і відсутності коштів на проведення поточних капітальних ремонт приміщень «Укрпошти», вартість яких є чималою, угоди на проведення ремонтів укладають з афельованими фірмами і проводять ремонти в борг – ці борги в будь-якому випадку будуть стягнуті з підприємства, в тому числі через судові рішення, що може призвести до арешту майна. Привертає увагу непропорційне велике фінансування об’єктів Львівської дирекції, яке в 2014 р. становило 9,1 млн. грн. із загальної суми 23,3 млн.

«Укрпошта» має один з найбільших в країні парків касових апаратів - 19 тис одиниць. За кожен касовий апарат «Укрпошта» щомісячно сплачує 35 грн маловідомій фірмі за еквайринг. Забезпечує оплату перший заступник гендиректора ДП «Укрпошта» Роман Стасів. Проте, для чого потрібні інформаційні «еквайри» - ні сам Стасів ні інші керівники «Укрпошти» пояснити не можуть.

В засобах масової інформації неодноразово детально повідомлялося про нелегальні схеми продажу продуктів харчування і товарів широкого вжитку через мережу ВПЗ. Листонош примушують торгувати протухлою ковбасою, оселедцями та іншими неякісними товарами із простроченим терміном. Розповідалося про завищені ціни і відкоти з компаній, що постачають централізовано закуповані продукти харчування і товари широкого вжитку для продажу через мережу ВПЗ. 

Повідомлялося про факти списань автотранспортних засобів та ПММ у власних інтересах. 

Інтернет-ЗМІ оприлюднили інформацію, як О. Кліонський щомісячно особисто збирав готівку з директорів обласних дирекцій. Також директорам, в яких закінчувався контракт, керівництвом «Укрпошти» виставляється "рахунок" в $50000 за продовження строку дії контракту.

В листопаді 2014 р. голова СБУ Валентин Наливайченко в ефірі телеканалу «Інтер» заявив, що СБУ має докази корупції в державному підприємстві «Укрпошта» на вищих щаблях управління.

Свідоме банкрутування держпідприємства

Керівництво «Укрпошти» заявило про наміри передати конкурентам за франчайзинговою схемою збиткові поштові відділення. Також М.Паньків відкрито заявив що деякі бізнес-процеси «Укрпошти» слід передати на аутсорсинг - тобто, на обслуговування іншими компаніями. Втім, він не надав обгрунтувань для чого необхідно віддати конкурентам нібито збиткові операції та надати доступ до системи логістики «Укрпошти» (сортувальних пунктів, транспорту). В той же час, власники кур'єрської служби "Міст Експрес" вже заявили про плани щодо створення власної мережі і про наміри відкрити до травня 2015 р. більше 2,5 тисяч відділень.

Після М.Паньків приходу на «Укрпошту» почав відмовлятися від перспективного сегменту – міжнародного зв'язку. Був розформований відділ взаємодії з міжнародними клієнтами. Окрім «Укрпошти», міжнародним поштовим зв'язком займається лише одна компанія - «Міст Експрес». Варто зазначити, що М. Паньків раніше очолював комерційне підприємство «Росан», що спеціалізується на міжнародних поштових відправленнях і входить до корпорації «МІСТ».

Керівництво «Укрпошти» нічого не зробило щоб виграти тендер на проект будівництва сортувальних центрів у Києві, Львові та Дніпропетровську, які могли б скоротити терміни доставки відправлень та підвищити конкурентоспроможність підприємства.

Нещодавно з'явилася інформація про вкрай сумнівний депозит на 57 млн. грн., який в листопаді «Укрпошта» розмітила лише під 12% річних в "Златобанку", що знаходиться на межі банкрутства. За деякими ознаками, цей депозит не буде повернуто не держпідприємство.

Висновки

Нове керівництво «Укрпошти» спрямоване на застосування корупційних схем, свідомо перешкоджає розвитку підприємства та демонструє небажання і нездатність здійснити його реформування відповідно до сучасних умов. Розвитку «Укрпошти» заважає також втрата кваліфікованих кадрів через масове звільнення професіоналів, що незгодні з політикою керівництва, не бажають збирати хабарі та брати участь в тіньових схемах і відвертому криміналі. 

Афельований з конкурентами топ-менеджмент «Укрпошти» здійснює політику відвертого протекціонізму на їх користь, як наслідок – втрата корпоративних клієнтів і падіння прибутків. В результаті дій нинішнього керівництва в близькому майбутньому в «Укрпошти» залишаться лише малоприбуткові та збиткові напрямки – як-то підписка на періодику або пенсійні виплати.

Якщо держава не втрутиться, відділення «Укрпошти» у великих містах вже наступного року відійдуть "Міст Експресу", а менш привабливі відділення «Укрпошти» в провінції можуть бути закриті. 

За всіма ознаками держпідприємство свідомо доводять до банкрутства, щоб розпродати по частинах. «Укрпошта», з її майже 13 тисячами відділень в у всіх куточках країни та потужними логістичними центрами, є вкрай привабливою для рейдерів. Мета тимчасового топ-менеджменту «Укрпошти» проглядається досить чітко: довести компанію до банкрутства і передати партнерам-конкурентам за безцінь у власність її активи, нерухомість, обладнання і транспорт. Втім, в 2014 році жодного втручання держави для виправлення загрозливого становища «Укрпошти» не помічалося.

Ігор Марків, аналітик

«Укрпошта» задарма віддала 57 мільйонів проблемному банку

В середині листопаду Національний банк України склав список із понад десяти дрібних і середніх за розміром банків, які необхідно вивести з ринку, і передав його керівництву Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Офіційні мотиви майбутнього виведення з ринку вищевказаних фінустанов - їх участь у незаконному відмиванні грошових коштів та неплатоспроможність. До переліку банків, куди найближчим часом може бути введена тимчасова адміністрація, потрапив Златобанк.

На весь Київ закритий і непублічний Златобанк має всього три відділення і три банкомати. Він є одним з "лідерів" в Україні за проблемністю кредитних портфелів та часткою безнадійних кредитів у кредитних операціях. За темпом приросту сумнівних боргів фізичних осіб Златобанк із 200,6% займає друге місце в країні після Сбєрбанку Росії (298,2% приросту). Златобанк має труднощі із відшкодуванням депозитних вкладів, а починаючи з 21 листопада він не проводить платежі і не видає готівкою гроші з рахунків ФОП.


Вже після появи новини про ймовірне банкрутство банку, в той час коли Інтернет рясніє повідомленнями на кшалт "поспішайте забрати свої гроші з Златобанку", в той час коли вкладники в паніці достроково вилучають з цього банку свої депозити, в той час коли Златобанк вчасно не виконує платіжні доручення – "Укрпошта" закачує свої "вільні" обігові кошти в сумі 57 мільйонів гривень на депозитний рахунок Златобанку під 12% річних.

Чи знало керівництво "Укрпошти" про жахливе становище Златобанку і про те що його очікує введення тимчасової адміністрації, яке є першим кроком до банкрутства банку? Так, знало – не треба бути фінансовим аналітиком щоб знайти ці відомості в інтернеті і дізнатися що пишуть про цей банк вкладники. 

Але навіщо проблемному банку перерахували 57 мільйонів гривень?

Златобанк заснував бізнесмен Леонід Юрушев в 2008 році після скандального продажу банку «Форум» і оформив його на ТОВ "Авангард-Експо". Власником цієї фірми і головою Правління Златобанку є Олена Якименко, яка вірна Юрушеву, адже він ще в 90-і роки врятував її з-під арешту у справі банку «Слов'янський».

Вихідця з Донеччини бізнесмена Леоніда Юрушева називають «вчителем Рената Ахметова». Крім Ахметова його бізнес-партнером був екс-міністр оборони Павло Лебедєв. Кажуть, що саме Юрушев проштовхнув призначення Лебедєва на цю посаду. Цікаво, що Павло Лебедєв встигав і армію розвалювати і управляти бізнесом екс-голови СБУ Олександра Якименка.

Проте невідомо, чи залишається сьогодні частка Лебедєва в бізнесі мільярдера Юрушева. Набагато цікавішим є те, що саме Леонід Юрушев у 2008-2009 роках був основним спонсором президентської кампанії Арсенія Яценюка, а рахунок виборчого фонду майбутнього Прем'єра знаходився в банку Юрушева. Сам Яценюк не заперечує, що Леонід Юрушев спонсорував його виборчі кампанії.

В інтернеті можна виявити причетність до бізнесу Юрушева родички Арсенія Яценюка Лідії Лещьової і нашукати, що брат Арсенія – Володимир Яценюк працює в компанії «БФ Груп», яка належить Юрушеву. 

Політичним і бізнесовим партнером Юрушева також є давній друг і бізнес-повірений Арсенія Яценюка – Андрій Іванчук. Сьогодні Юрушев із Іванчуком утворили при Прем'єр-міністрові потужну бізнес-групу, про бойові подвиги якої чимало написано у ЗМІ: обидва глибоко запустили свої щупальця в інфраструктурні проекти, зокрема - в аеропорт "Бориспіль" та "Укрзалізницю". 

Саме в той час, коли відбувалася зміна Уряду, Андрій Іванчук і Леонід Юрушев намагалися повністю взяти під свій контроль державного монополіста у сфері залізничних перевезень. Вони поставили на "Укрзалізницю" людину Юрушева – Максима Бланка, який, незважаючи на купу відкритих проти нього кримінальних справ і замість того, щоб цілодобово сидіти в кабінеті слідчого ГПУ, спокійно ходить на роботу і відкрито обкрадає одвічно "збиткове" держпідприємство. Хто на найвищому рівні організовує йому "дах" в СБУ, МВС та ГПУ – здогадатися неважко.

Така сама схема "кради все що бачиш – а високі покровителі тебе відмажуть" діє й в "Укрпошті". Там з подачі Іванчука Яценюк призначив генеральним директором львів’янина Михайла Паньківа, який до того він був топ-менеджером конкурента "Укрпошти" – поштового оператора «Міст Експрес», що належить Ростиславу Киселю (в минулому львівський кримінальний авторитет, а нині канадський олігарх і приятель Яценюка). Також Іванчук узгодив з Яценюком призначення на посаду комерційного директора «Укрпошти» львів'янина Василя Веселого – колишнього водія кримінального злочинця Васі Пушка. З приводу цих зухвалих кадрових призначень один з поштарів висловився так: «Укрпошту львівські жигани виграли в карти на Майдані...».

Сумнівні львівські підприємці одразу почали неприховано обчищати "Укрпошту". Сьогодні Паньків і Веселий є фігурантами кількох кримінальних розслідувань. Певний час Веселий навіть ходив на роботу із спеціальним електронним браслетом, який на нього одягнули правоохоронці за рішенням суду. Медіа відкрито і безперервно розповідають про запроваджені на "Укрпошті" шахрайські схеми та їх організаторів. Проте цім злодіям, так само як на "Укрзалізниці", забезпечений міцний "дах" – кримінальні справи в багатьох випадках не порушуються, вже порушені справи гальмуються, суди відпускають явних злочинців і ігнорують докази. Навіть підозріле і нічим не виправдане переведення згаданих 57 мільйонів гривен в проблемний банк сталося під час перевірки генеральної дирекції "Укрпошти" Держслужбою фінансового моніторингу та комісією з Міністерства інфраструктури, з якими треба погоджувати всі платежі, що перевищують 100 тисяч гривен!

Можна лише здогадуватися навіщо люди Іванчука перевели в майже збанкрутілий банк Юрушева чималі кошти, які мали б бути спрямовані на розвиток інфрастуктурних проектів «Укрпошти». Але виходячи з сумного досвіду гучних махінацій збанкрутілих "Родовід-банку" та "Брокбізнесбанку", можна проректи що ті 57 мільйонів гривен на "Укрпошту" ніколи не повернуться. Так само на ці установи перед введенням тимчасової адміністрації заводили великі суми державних грошей, які потім безслідно зникали, а винних не існувало в принципі. 

Абсолютно тупоумним шахрайством виглядає й розміщення в Златобанку такої величезної суми під невиправдано низькі 12% річних. Сам Златобанк на своєму сайті пропонує корпоративним клієнтам розміщення депозитів під 23,5% річних в гривні - тобто в 2 рази більше ніж для депозиту "Укрпошти"! Простий підрахунок показує, що "Укрпошта" могла б отримати відсотків на 6,5 млн гривен більше. Ця примітивна оборудка цілком відповідає піратському стилеві групи Іванчука-Юрушева і абсолютно зрозуміло, що саме вони покладуть ці 6,5 мільйонів собі в кишеню. 

Можливо, схема виведення оборотних коштів підприємства задумана з метою ініціювання процедури банкрутства "Укрпошти" після "неочікуваного" банкрутства банку і втрати грошей. Ця версія не здається неймовірною - адже працівники "Укрпошти" давно ділилися із журналістами підозрами, що львівська команда шахраїв планує «розчленувати» національного поштового оператора для подальшої передачі «корєшам» з «Міст Експрес» найсмачніших шматків держпідприємства.

Цs ганебні схеми схеми "чесного відбирання" державних грошей і майна не нові. Новою є безмежна нахабність і безкарність нинішньої влади та наближених до неї шахраїв. Майдан старі схеми не тільки не зламав, а навіть не похитнув. Триває зухвале розкрадання державних коштів і каналізація фінансових потоків наближеними до влади бізнесменами за сприяння правоохоронних органів і судів. Вкрай дивує лише те, що нова влада, яка здобута ціною сотень життів, жодним чином не відрізняється від влади часів Януковича.

Непевно, аферу щодо виведення з "Укрпошти" 57 мільйонів гривен ще вдасться зупинити і повернути гроші держпідприємству, але для цього потрібне втручання найвищих осіб в державі. Однак, вже зрозуміле, що цього не стануть робити Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, друзі якого намагаються провернути цю оборудку, Міністр МВС Арсен Аваков, який потонув в популізмі і не звертає уваги на витівки своїх політичних партнерів, новий Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, який позбавлений жодного впливу на підконтрольне йому держпідприємство.

Хоча, навіть якщо хтось із найвищих посадовців і виявить бажання поборотися з тим неприкритим шахрайством, без сумнівів виявиться, що депозитну угоду розірвати неможливо, і справа приречена на нескінченний розгляд в судах...

Таміла Поліщук

Джерело: http://ukrpochta.blogspot.com/2014/12/Navishho-Ukrposhta-zadarma-viddala-57-miljoniv-problemnomu-banku.html

Безумие нарастает

Ольшанский бьется в каком-то перманентном экстазе:

"Ведь понятно, чего хотим "мы".

Мы хотим, чтобы Игорь Иванович Стрелков вел войска все дальше и дальше на запад, и чтобы бывшие незалежные территории становились русскими губерниями, и чтобы воскрес Александр Третий, и всем было бы наплевать на то, что скажут Эштон, Баррозу и Псаки"  (текст из ФБ)

Для меня все эти "мы" - какое-то однозначное сборище фриков и придурков. Лично я не хочу никаких новых "русских губерний" (со старыми бы разобраться!), воскрешения Александра Третьего, умершего от алкоголизма, я хотел бы в последнюю очередь, ну и "войскам Игоря Ивановича Стрелкова" я мог бы пожелать успеха только в масштабах Донбасса и только в том случае, если эти войска никаким боком не будут иметь отношения к Российской Федерации.

России, на мой взгляд, вообще не надо ни в какую сторону распространяться прежде всего потому, что РФ - плохое, негодное государство, с никуда не годной системой госуправления. Зачем расширять плохой пример на другие территории? Это и глупо, и жестоко по отношению к другим странам. Собственно, единственное крупное достоинство нынешней РФ - это то, что здесь все на русском языке, и русский язык здесь нигде не дискриминируют.

Но это всё. Да и то, русский язык - специфическое довольно достоинство государства, которое особо ценно, опять-таки, разве что для Донбасса и, может, еще для пары-тройки украинских областей. А что еще? Что и куда нам "нести" - нашу сказочную коррупцию? Нашу сверхцентрализацию? Наше "атомное", прости господи, православие? Да нахрен кому такие "подарки" нужны!

Озверевший Ольшанский, которого в этой же самой РФ самого уже давно выперли и выгнали отовсюду, отобрали у него два издания; тот же Кашин, который из-за той же искусственной невостребованности вообще был вынужден свалить из страны и жить на жениных харчах - вся эта публика теперь алчет, чтобы РФ расползлась как можно дальше "по шарику"! Я не пойму, это что - месть? "Пусть все почувствуют, как нам было хреново"?

Я, однако, вижу, что народу в целом сама идея экспансии на самом деле чужда; беснуется, требуя "больше огня", группа маргиналов, почуявших возможность "перевернуть доску" и разом отквитаться за все неудачи. 

Другое дело, что делами РФ заправляют непонятные, никому неподконтрольные люди, чьи намерения абсолютно непредсказуемы. Это тот самый органический порок системы госуправления, о котором я говорил в самом начале. Если у нынешней заварушки может быть какой-то позитивный итог (а будет он, скорее всего, после тысяч смертей, полного упадка и разрухи) - то он должен выразиться во всеобщем убеждении народа - что государством все-таки надо управлять, не выпуская из рук контроля за правительством ни на секунду.

Иначе получать удовлетворение - хотя тоже недолгое - будут лишь бесноватые фрики и безумцы всех мастей.

 

Оригинал взят у sapojnik в Безумие нарастает

АДАМ МИХНИК: Пришли русские и подожгли дом соседа

Адам Михник,  один из наиболее активных представителей рабочего движения «Солидарность» в 1980-х, а ныне главный редактор «Газеты Выборчей», рассказал в статье «Пришли поджечь дом соседа» (Przyszli podpali dom ssiada) в своей газете о русских и их вожаке Путине. Он в частности отметил:

«Владимир Путин сбросил маску. Это четко доказывается тем, что он начал агрессию русских войск на территорию восточной Украины.В европейских СМИ раздаются голоса по релятивизации действий Путина. Однако пора наконец понять смысл своей зловещей имперской политики, чья цель заключается в подавлении и порабощении независимой Украины.

Люди умирают, города разграблены и опустошены, президент Путин и Лавров лгут с наглостью и цинизмом, достойным Сталина и Молотова.

Можно ли остановить экспансию Путина? Я не знаю, но у меня ощущение, что отсутствие сопротивления только поощряет бестию. Мы слышим голоса, что антипутинские санкции больно ударят по польской экономике. Да, за санкции надо платить. Но за трусливую капитуляцию надо платить намного больше.

Политика Путина — недальновидная и агрессивная — характеризуется прагматической верой в бессилии Североатлантического Пакта и Европейского Союза. Эти учреждения характеризуются невежеством и идиотизмом…Это логика трусости и слепоты — то же самое, что позволило молчаливо согласиться со сталинской агрессией против Литвы, Латвии и Эстонии.

Агрессоры пришли сжечь дом нашего соседа. Это требует пересмотра текущей политики в отношении Кремля. Украине нужна помощь, а так же нужно помочь самим себе. Поляк должен быть мудрым до травмы.

Когда проф. Андрей Сахаров охарактеризовал в русском парламенте войну в Афганистане как похабную войну, лагерь великорусского самодержавия ответил яростью. Сегодня враги Сахарова отомстили храбрым и благородным русским защитникам свободы, достоинства и демократии. Это бунт великорусской черни. Страшный русский бунт — по словам Пушкина — бессмысленный и беспощадный», — подытожил Михник.

Источник: http://elise.com.ua/?p=35089

Война цивилизаций

Украинский экономист Александр Савченко о том, какой компромисс возможен с Путиным

Затраты России на захват и содержание Крыма в 2014 году составят приблизительно $7-8 млрд. В 2015 году и далее каждый год они будут составлять еще $5-6 млрд, и это - без учета инвестиций. К этому нужно добавить, конечно, бегство капитала и падение ВВП в результате западных санкций. По моим оценкам, за 2014 год отток капитала достигнет, приблизительно, $150 млрд, а в 2015-м - еще $50 млрд.

Падение ВВП в 2014 году - 1%; в 2015-м - 2%. Эти оценки сделаны, исходя из сегодняшнего уровня санкций США и ЕС, без учета ограничительных мер Украины и тех, которые Россия может наложить сама на себя, включая спонтанные и эмоциональные ошибки.

Президент Российской Федерации должен постоянно задавать себе вопрос: а стоит ли Крым $10-14 млрд? Стоит ли вооруженный конфликт в Восточной Украине $200-250 млрд? И это - абстрагировавшись от репутационных рисков.

Как ответить на этот вопрос? Представим, как мыслил бы рациональный, прагматичный президент. Стоит задача сделать Крым своим и подчинить Украину. Рациональное решение: за $10-15 млрд можно купить всю недвижимость и половину земли Крыма, а за $200-250 млрд скупить у всех украинских олигархов и миллионеров всю их собственность, банки и также половину земли материковой Украины! Задача решена. Крым в собственности, кроме Украины, такой президент получает лавры цивилизованного инвестора.

Поэтому нынешнее поведение президента России можно оценить как иррациональное, а самого его назвать нецивилизованным человеком. Но это не совсем так. Дело в том, что он, Владимир Путин - из другой цивилизации, а именно - московско-православной.

Сэмюэль Хантингтон и другие мыслители Запада выделяют отдельную православную цивилизацию с центром в России, отличную от западного христианства по причине своих византийских корней, трехсот лет татарского ига, бюрократического деспотизма и ограниченного влияния на нее Возрождения, Реформации, Просвещения. Интересно, что именно эти моменты отделяют и Украину от России.

Цивилизационный выбор - очень важный фактор внешней и внутренней политики больших стран, особенно России. По сути, президент России сам является заложником "Русского мира", а например, Обама и Меркель - Западного. Наша же логика предполагала президента из Западной цивилизации.

Долгое время Украина стояла одной ногой на почве "Русского мира", а другой - на паркете Западного. Выбор сделан. У нас уже тоже доминирует западная логика, поэтому украинцам так трудно понять Путина и его верноподданных. Еще труднее на него воздействовать путем рациональных экономических санкций Западной цивилизации. Я не буду их перечислять, лишь отмечу, что они очень мягкие и гуманные. Идея санкций состоит в том, что все ключевые сектора российской экономики, включая оружие, нефть, газ, банки, могут функционировать, но не могут развиваться. Они уже отрезаны от западных кредитов и технологий.

Санкции приведут к замещению западных кредитов и инвестиций золотовалютными резервами Центрального банка России. Это - $468 млрд ее суверенных фондов (Фонд национального благосостояния - $88,6 млрд и Резервный фонд Российской Федерации - $87,4 млрд). По моим расчетам, в таком режиме санкций Россия исчерпает свои золотовалютные резервы и приблизится к дефолту лишь в конце 2016-го или в начале 2017 года. Хотя уже в 2015 году реальные доходы граждан России начнут падать. Будут возможны слабые социальные протесты.

Почему все произойдет так быстро? Совокупный долг российских банков, компаний и государства - это, приблизительно, $715 млрд. Годовые выплаты процентов и тела кредитов - приблизительно $160-180 млрд, учитывая кросс-дефолты, которые неминуемо начнутся в скором времени. Кроме того, я ожидаю падения притока валюты в Россию от экспорта топлива (нефти, нефтепродуктов и газа) на 5-8%. Хотя уже в 2013 году валютная выручка от экспорта топлива не росла, но была значительной (около $350 млрд). Если к этим трендам добавить бегство капитала, становится понятной моя оценка сроков приближающегося дефолта России.

Какова логика Путина? Согласно догмам "Русского мира", отход Украины, Грузии и Молдовы к Западной цивилизации усилит последнюю и существенно ослабит его православно-московскую цивилизацию. Она и без того в последнее время теряет территорию, людей, в том числе православных верующих и язык.

Задача "Русского мира" - создать такие проблемы (экономические, социальные, политические) в этих странах, которые бы не усилили Западную цивилизацию, а наоборот, ослабили бы ее. Сколько людей при этом погибнет, в лучшем случае, его не интересует, в худшем - чем больше, тем лучше. Такова логика "Русского мира". Если бы у нас была такая, а не западная, логика, то перед сдачей Крыма украинские войска разрушили бы всю инфраструктуру, заминировали бы все дороги, здания, предприятия, стреляли бы по мирным гражданам...

Почему Путин начал эту войну цивилизаций? Видимо, он считает и, наверное, он прав, что его цивилизация обречена. Доля России в мировом ВВП до 2013 года росла, пусть за счет роста цен на нефть и газ (2000 год - 0,8%, 2013 год - 2,8%). Но, согласно прогнозам Всемирного банка и МВФ, через 5 лет, в 2019-м, она уменьшится до 2,5%. В то же время доля США в 2019 году практически останется неизменной - 21,8%. Доля Китая вырастет до 14,7%.

Эти прогнозы обнародованы в апреле 2014 года, и не учитывают санкции ЕС и США. Моя оценка доли России в ВВП мира в 2019 году с учетом санкций - 1,8%. Россия превращается в экономического карлика. И здесь уже никакая воображаемая и отснятая российским ТВ реальность, показанная как россиянам, так и телезрителям западного и восточного мира, не сможет помочь. Да и не сможет Россия уже тратить $1,5 млрд из бюджета только на государственные каналы. Для сравнения - даже Китай со всей его цензурой тратит на поддержку государственного телевидения чуть более $1 млрд.

По всей видимости, Путин понял логику действий и санкций Западной цивилизации и примкнувшей к ней Украины. Хочу добавить, Путин знает и о том, что одно решение США о полном запрете российским банкам и предприятиям применять для расчетов доллары уже на следующий день приведет Россию к дефолту, а через месяц или полтора - и к полному коллапсу экономики и даже распаду страны. Понятно, что это решение США приведет к дефолту всех российских предприятий и банков, которые имели заимствования в долларах и евро.

Также понятно, что эти дефолты нанесут ущерб американским и европейским банкам. Но тогда ответом Запада будет замораживание всех суверенных активов России в долларах и евро для компенсации потерь от дефолта. Это уже конец не только России, но и всего "Русского мира". Экономика России сдуется в два раза, а мир как-то переживет сокращение ВВП на 1% за счет сдувания российской экономики. Кризис 2008 года по сжатию ВВП был намного ощутимее. Очевидно, что такой сценарий возможен лишь после начала полномасштабной войны против Украины.

Есть ли выход? Еще в июне, казалось бы, была озвучена спасительная идея о том, как избавиться от гегемонии США и ЕС в мировой валютно-финансовой системе. Речь идет о Саммите стран БРИКС в Бразилии, где было достигнуто согласие о создании банка развития со штаб-квартирой в Шанхае, капиталом $100 млрд и фонда резервных валют. На самом деле речь идет об альтернативных структурах МВФ и Всемирного банка. Причем Россия согласилась, что роль США в таких структурах будет играть Китай, роль ЕС - Индия. Россия будет там второстепенным игроком - по крайней мере, в экономическом аспекте.

Подобные структуры действительно могут быть созданы, но, что очень важно, приблизительно только за два года - при условии невмешательства США и ЕС. Однако создание подобных структур приведет со временем к коллапсу уже не только России, но Индии и Китая, не говоря уже о Бразилии. Ведь международная торговля именно с США и ЕС является движущим механизмом их развития. Более того, после введения санкций ЕС и США об этом проекте можно забыть. У России же нет в запасе двух лет, но год у нее точно есть. Поэтому от Путина можно ожидать новых "неприятных" сюрпризов - как для Украины, так и для Запада.

Я вижу выход в компромиссе. Например, Путин отдает Украине Крым, но оставляет себе навсегда военную базу в Севастополе (которая будет обнесена "Китайской" стеной) и, конечно, компенсирует через решение суда или добровольно убытки от войны, которые понесла Украина от агрессии в Донецкой и Луганской областях и захвата Крыма. На это хватит только части $50 млрд по иску ЮКОСа. Очевидно, что сегодня президент РФ на такой компромисс не готов, как и наше общество. Хотя задача состоит в том, чтобы начать искать подобный компромисс.


Кому вигідне банкрутство «Укрпошти»?

Нове керівництво Укрпошти протягом найближчих місяців планує «розчленувати» національного поштового оператора й пригостити «корєшів» з «Міст Експрес» найсмачнішими шматочками.


Ще й 2 місяців не пройшло після призначення керівником УДППЗ «Укрпошта» Михайла Паньківа а новоспечений «керманич» разом зі своїм незмінним «сірим кардиналом» Василем Веселим (комерційним директором підприємства, колишнім очільником Львівської Укрпошти) вже встигли розрахуватися за своє призначення з вищим керівництвом уряду (3 млн. доларів) й навіть мати непоганий власний прибуток (5,5 млн. $). Тобто всього за 2 місяці затрати окупилися майже вдвічі. 

Як це можливо? Все дуже просто.

Бізнес і тільки бізнес… 

Після призначення пана Паньківа колектив Укрпошти було позбавлено можливості виконувати свої обов’язки. В систему державного підприємства «Укрпошта» фактично інтегрована приватна кур’єрська компанія «Міст Експрес», заступником директора якої, до призначення па посаду генерального директора Укрпошти, був М.Паньків. Щоденно корпоративні клієнти Укрпошти за дивних обставин стають клієнтами кур’єрської компанії «Міст Експрес», що наносить непоправну шкоду державному підприємству Укрпошта у вигляді істотного спаду доходів. 

Як це працює: 

Корпоративним клієнтам пропонується суттєва знижка (близько 20%) на послуги з пересилання кореспонденції, з умовою переукладання договорів з «Міст Експрес» й відправку потоків простої письмової кореспонденції через вищевказану групу компаній! Але в силу того, що дана компанія не пристосована здійснювати доставку й обробку великих обсягів письмової кореспонденції, основні функції з доставки листів одержувачу залишилися за Укрпоштою, а доходи – за «Міст Експрес»! Тобто, вище згадана кореспонденція потрапляє в мережу Укрпошти, але оплачується лише їх частина. Доставляє кореспонденцію Львівська Дирекція Укрпошти. Саме туди, минаючи всі офіційні процедури обліку та контролю, завозиться кореспонденція компанією «Міст Експрес» без документів, та фактично безкоштовно вкидається в поштову мережу, розчиняється в ній і доставляється до адресата разом з основним потоком. 

Серед таких компаній Платінум Банк (щомісячний об’єм кореспонденції складав 1,5 мільйона гривень), Компанія Віасат (щомісячний об’єм кореспонденції складав 250 тисяч гривень), Банк Руський Стандарт (щомісячний об’єм кореспонденції складав 200 тисяч гривень).

Але це не поодинокі докази афер з боку нового керівництва Укрпошти. Варто згадати вказівку щодо розповсюдження агітаційних листів одного з кандидатів в президенти, а саме Юлії Володимирівни Тимошенко. За період передвиборчої кампанії було відправлено неоплачених листів, за скромними підрахунками, на суму більш ніж 16 мільйонів гривень (більш ніж 7 мільйонів листів було фактично «вкинуті» с систему поштового зв’язку). До речі,  саме за вказівкою топ-менеджменту Укрпошти листи розносилися саме 24 травня в «день тиші». При цьому за договором це були звичайні листи, але по строкам доставлялись як пріоритетні, що призвело до ще більших збитків. 

На сьогодні правоохоронні органи вже проводять слідчі дії по даних оборудках, порушено кримінальні провадження.


Людський фактор – ніщо, франчайзинг і аутсорсинг – всьо!

У своєму останньому зверненні до журналістів пан Паньків говорив про нову стратегію розвитку підприємства, використовуючи багато модних слів: франчайзинг, аутсорсинг, "e-commerce". Але, мабуть, Михайло Петрович має поверхове уявлення про те, наскільки дані поняття релевантні для національного оператора. Впровадити систему франчайзингу на підприємстві – це значить віддати функцію поштового відділення третім особам за гроші. Запитання: а як же поштарі, що виконують соціальну функцію? Викинути їх на вулицю?

А ще новий керівник планує відкривати так-звані «віконця Міст-Експрес» у відділеннях Укрпошти. Вже й назву розробили для нового бренда – «90 секунд». Таким чином, працівник Укрпошти буде працювати на «Міст Експрес», а заробітну плату йому буде платити національний оператор, бо офіційна комісійна винагорода від конкурента Укрпошти така мізерна, що ледве покриє витратні матеріали. Інше діло – неофіційні комісійні, що йдуть до кишені керівників-аферистів. 

Також пан Паньків говорив про те, аби передати окремі маршрути в аутсорсинг іншим перевізникам. Це означає що роботу національного поштового оператора зможе виконувати той же «Міст Експрес» (який славиться репутацією компанії – перевізника контрабанди), й заробляти на цьому. Знову питання: а як же поштовики? Відповідь очевидна: поштовиків – на вулицю. Нема чого заважати контрабанді… Керманичі Укрпошти ще не добудували свої хороми.

Багатотисячний колектив Укрпошти на сьогодні фактично кинутий напризволяще, падає заробітна плата рядового працівника, незабаром слід очікувати масові звільнення працівників робочих професій, що в свою чергу призведе до масових протестів поштарів та неможливістю Укрпоштою виконувати свої обов’язки в повній мірі. 

«…Вася, конечно Вася…ну кто его не знает?»

Хто вигадує і впроваджує такі вигідні для себе схеми: франчайзинг, аутсорсинг..? Відповідь словами з пісні групи «Браво»:  «…Вася, конечно Вася…ну ктоего не знает?». Так,  це – Василь Васильович Веселий, той самий, що забороняв львівським поштарям ходити на Майдан та змушував працівників продавати прострочену ковбасу й купувати соціальні картки за власний кошт.

Василь Васильович неодноразово попадав у поле зору ЗМІ, бо ж є найкращим аферистом сьогодення, який може давати майстер-класи по темі: «Як правильно направляти державні грошові потоки у власні кишені». Звісно, він не сам це робить, у нього є радники, один з них – Валентин Калашник, власник групи OS Direct та куратор майже всіх «модних» проектів Укрпошти, який вже багато років шукав «підходи» до різних керівників національного оператора і таки найшов «достойних». Пан Калашник мріє забрати собі послугу з перед поштової підготовки. А що ж тоді буде з виробничим персоналом Укрпошти?! На вулицю? Керівників це не хвилює. Головне – зробити «дерібан» Укрпошти швидко, поки у країні «нєразберіха».

Поштовий Майдан – не за горами.

На сьогодні працівники численного колективу Укрпошти та їх сім’ї з нетерпінням очікують дій нового ЛЕГІТИМНОГО керівництва країни, що будуть направленні на зміцнення позицій Укрпошти, а не на «розпил» бюджетів та розвал економіки підприємства. Та перш за все працівники вимагають призначення нового генерального директора Укрпошти з досвідом роботи та авторитетом в системі Укрпошти. Інакше – поштовий Майдан не за горами!

P.S. І ще декілька моментів, які вказують на ціленаправлене знищення Укрпошти:

•           Проект SAP, який Паньків називав «розпилом коштів» попередників й хотів відмовитися від нього, не тільки не було анульовано, а й виділено на нього вдвічі більше коштів (за чутками – 200 млн.грн. на 2015 рік). Звісно ж, після визначення конкретної суми «відкату» керманичам.

•           Говорячи про розвиток міжнародної співпраці, Михайло Петрович скорочує найдосвіченіших працівників у цьому напрямку. Це робиться задля того, щоб прибрати конкурентів і не заважати «Міст Експрес» розвивати даний напрямок, швидко збагачуючись на цьому.

•           В жодному зі своїх виступів пан Паньків не згадував одну з найважливіших послуг Укрпошти – передплата періодики (мабуть не придумав схему, як на ній заробляти). Точніше згадував – але лише в контексті збільшення вартості послуги, основними споживачами якої є соціально незахищені верстви, мінімум в два рази.

Юрій Шеляженко

(Лист працівників "Укрпошти" до редакції газети "Правдошукач" http://blogs.korrespondent.net/blog/business/3381808/)

Один из главных этапов войны с Московией - ЗИМА

Многие, наверное, заметили, как возбудились кремлевские тролли и пытаются пугать украинцев скорой зимой и холодными батареями в домах. 

Холодная зима без мордорского газа станет действительно суровым испытанием. Уже многие высказывают недовольство тем, что нет горячей воды в некоторых районах Киева. И это жарким летом. 

Испытание холодом – это один из обязательных этапов войны с Московией за независимость. Это испытание прошли все, кто смог добиться реальной, а не карикатурной независимости от Московии, например, страны Балтии, которых Московия тоже прессовала энергетической блокадой. 

Пройдет это испытание и Украина. Для того, чтобы получить независимость от Мордора нам придется кроме реальной войны с Московией, выдержать торговую и энергетическую войну. Поставки наших товаров в Мордор будут блокироваться, а газовые поставки перекрываться. 

Но нет худа без добра. Такая политика Московии даст нам массу преимуществ. Украина слезет с наркотической газовой игры. Украинские производители найдут новые рынки сбыта своей продукции, для чего им придется существенно улучшить технологии своего производства. 

Зимой будет холодно, вырастет безработица. Несомненно, будут и другие трудности. Но трудности эти будут временными, а если Украина останется под игом Московии – наши трудности будут вечными. Так что эти испытания стоят того, чтобы их пройти. 

А вот кремлевским троллям отвечать не стоит. Не тратьте свое время. А если очень хочется, то можно сказать что-то типа такого:
- Лучше мерзнуть, чем жить с вами мордорскими тварями – убийцами, лжецами и садистами. 

С праздником Независимости дорогие украинцы! Вы самые крутые!

«Укрпочту» залечивают. До смерти?

На чрезвычайно конкурентном рынке почтовых перевозок Украины разворачивается нешуточный скандал. Руководство государственного предприятия почтовой связи «Укрпочта» подозревают в попытках за счет компании усилить рыночные позиции частного оператора «Мист Экспресс». Сама «Укрпочта» при этом может быть признана банкротом.

21 июля пенсионеры Крыма, которые, несмотря на российскую оккупацию, решили сохранить украинское гражданство, получили радостное известие — «Укрпочта» впервые с момента аннексии полуострова начала осуществлять туда пенсионные переводы. К сожалению, за последние несколько месяцев это едва ли не единственная хорошая новость о государственном почтовом операторе.

Сегодня стотысячный трудовой коллектив ГП «Укрпочта» пребывает в состоянии, близком к панике. Более месяца назад он обратился с открытым письмом к украинским властям с настоятельной просьбой уволить с занимаемой должности исполняющего обязанности гендиректора предприятия Михаила Панькива. По словам работников «Укрпочты», с момента его прихода в руководящее кресло в апреле текущего года, все самые прибыльные направления, которые приносили «Укрпочте» львиную долю доходов — обслуживание крупных корпоративных клиентов, в том числе и зарубежных, стремительно сворачиваются. Сами компании массово отказываются от контрактов, заключенных с «Укрпочтой», переходя на обслуживание к конкуренту госпредприятия — во львовскую курьерскую компанию «Мист Экспресс», по некоторым сведениям, связанную с Михаилом Панькивым.

На этот интересный момент некоторые участники рынка почтовых перевозок обратили внимание сразу же после назначения Михаила Петровича на должность гендиректора «Укрпочты». Нехорошие предчувствия усиливало то, что в «Мист Экспрессе» он трудился не как наемный менеджер, а был заместителем главы совета директоров — куда входят, как правило, либо акционеры (то есть, собственники), либо лица, особо к ним приближенные. Михаил Панькив относился именно ко второй категории. А значит, имел прямую материальную заинтересованность в лоббировании интересов львовской компании.

На работу в украинский «Мист Экспресс» Панькива пригласил Ростислав Кисель, уроженец Львовской области, а ныне владелец канадской корпорации Meest Corporation Inc. Сегодня украинская «дочка» канадской корпорации «Мист Экспресс» занимает третье место в стране по объемам почтовых перевозок после «Укрпочты» и «Новой почты». При этом львовская компания — единственная среди всех частных операторов Украины, которая имеет право заниматься международной почтовой связью. Ведь для этого, по закону, необходимо быть членом Всемирного почтового союза, который уже несколько лет не принимает в свои ряды частные фирмы. Каким-то образом «Мист Экспрессу» удалось получить статус участника ВПС как раз накануне того, как эта организация решила работать только с государственными операторами.

Эксперты говорят, что международная почтовая связь является очень перспективным сегментом рынка. «Можно сказать, что за ним будущее украинской почты. Кто будет доставлять почту за рубеж — получит сильное конкурентное преимущество перед другими операторами», — утверждает экс-замгендиректора «Укрпочты» Геннадий Вовк. По его словам, до недавних пор за развитие этого направления на госпредприятии отвечал специальный отдел по взаимодействию с международными клиентами, но после назначения гендиректором Михаила Панькива он был расформирован. «А в Украине, кроме «Укрпочты», международной почтовой связью занимается еще только одна компания. Все. Естественно, клиенты, которым нужна эта услуга, перейдут туда»,- говорит Вовк. Таким образом, «Мист Экспресс» получит новые контракты, а у «Укрпочты» останутся лишь малоприбыльные, а то и вовсе убыточные направления — вроде подписки на периодику или пенсионные выплаты.

Впрочем, учитывая наполеоновские планы Михаила Панькива, вскоре, наверное, могут быть ликвидированы и эти участки работы. Новый гендиректор не устает повторять, что «Укрпочта» находится на грани банкротства, от которого ее может спасти передача львиной доли рабочих процессов на аутсорсинг и серьезная реструктуризация. В частности, закрытие нерентабельных отделений, которых по Украине насчитывается более 13 тысяч. При этом большая часть из них находится в сельской местности, где выполняют не столько бизнес-, сколько социальную миссию — выплачивают пенсии, принимают коммунальные платежи, обеспечивают связь с внешним миром. Закрытие этих отделений означает, что миллионы сельских пенсионеров в одночасье предстанут перед серьезной проблемой — ведь столь привычные для города пенсионные карты до сел еще практически не дошли, а если и дойдут — то что с ними делать в глухих украинских деревнях, где почти нет банкоматов, а о терминалах в торговых точках даже не слышали? А ежемесячно ездить в райцентр обналичивать пенсию могут позволить себе единицы сельских пенсионеров.

Есть основания полагать, что если руководство страны не прислушается к мольбам трудового коллектива «Укрпочты» и позволит Панькиву закончить начатые им «реформы», десятки тысяч сотрудников госпредприятия очень скоро рискуют остаться без работы, а миллионы украинцев — без жизненно необходимых услуг, которые им оказывал государственный почтовый оператор. Методы, которые выбрал новый гендиректор для спасения «Укрпочты», очень напоминают действия неопытного врача, который вместо того, чтобы лечить пациента терапевтическими методами, сразу направляет его на операцию, даже не разобравшись, что у того болит. Но ведь даже самый плохой врач не заинтересован в смерти своего пациента. Разве не так?

Источник: http://fraza.ua/analitics/30.07.14/202584/ukrpochtu_zalechivajut_do_smerti.html

Всего 127 жителей Украины обратились в ФМС России

Беженцы с Украины не торопятся получать официальный статус 



Многие из них останавливаются у родственников и пользуются правом безвизового пребывания на территории страны в течение трех месяцев, - сообщает Lifenews. 

По словам председателя общественного совета при ФМС России Владимира Волоха большинство украинских беженцев пользуются принятыми в начале 2014 года поправками , ограничивающими пребывание в России иностранных граждан до 90 дней. 

– Абсолютное большинство украинцев не обращаются в миграционную службу для получения официального статуса беженцев. Возможно, они надеются, что в течение трехмесячного срока ситуация будет урегулирована, – говорит Владимир Волох. Председатель Общественного совета также не исключил возможность упрощения законодательства для украинских беженцев. Ранее депутаты Госдумы упростили украинцам получение российского гражданства. В частности, срок рассмотрения заявлений сократится с шести до трех месяцев. 

По данным ФМС России, за первое полугодие 2014 года лишь 127 жителей Украины обратились в миграционную службу для получения официального статуса беженцев. На встрече с директором Европейского бюро управления Верховного комиссара ООН по делам беженцев (УВКБ) Винсентом Коштелем, глава ФМС Константин Ромодановский заявил, что украинцы обращаются в ФМС преимущественно «с надеждой на длительное пребывание». «Это не те, кто просит разрешение на работу, а те, кто сделал вывод, что хочет длительное время находиться в РФ», - сказал Ромодановский. В дальнейшем, по словам главы ФМС, часть этих людей тоже может попросить убежище в России. 

Семнадцать субъектов в России уже организовали пункты временного размещения для украинцев. Среди них Московская, Владимирская, Ярославская, Смоленская, Рязанская области и многие другие. Всего Россия готова принять полтора миллиона человек. 

Точной статистики по украинским беженцам нет. Однако только за последние выходные в Россию въехало более десяти тысяч человек. Тысячи человек ожидают въезда в нашу страну на автобусах. Большинство из них не смогут получить статус беженца, но это их не останавливает. Многие из тех, кто приехал в столицу еще три месяца назад, так и не смогли получить все необходимые документы, но уезжать не собираются. 

У беженцев в России зачастую нет ни разрешения на работу, ни медицинской страховки, ни, соответственно, возможности устроить детей в детский сад и в школу. Естественно, они испытывают сложности с устройством на работу и проблемы с содержанием своих семей. 

В Ростовскую область 9 июня прибыли жены и дети ополченцев с Юго-Востока Украины. Количество въезжающих граждан по-прежнему остается очень высоким. По данным областной администрации, только за последние сутки на территорию Ростовской области въехало свыше семи тысяч человек. 

Рашизм - идеология пропагандирующая превосходство русских

Рашизм - наиболее популярная идеология современной России, пропагандирующая превосходство русских над всеми остальными нациями и этносами в мире и стремящаяся распространять и использовать ее, посредством прямых угроз и актов насилия, для незаконного захвата и оккупаций территорий независимых и суверенных государств.
  
  Как и большинство -измов, таких, к примеру, как: фашизм, нацизм, расизм - рашизм стоит прежде всего на безосновательном утверждении превосходства одной части общества, нации или государства над другими, посредством которого, собственно, и происходит оправдание актов агрессии, оккупации или войны против назначенного "врага" и "виновника" всех прошлых и нынешних бед и неудач данной социальной, этнической или религиозной группы. В данном случае - России и русских.
  
  Как фашизм и нацизм в свое время апеллировали к "возрождению нации", "позорному договору" и "угнетаемому этническому большинству" (вспомним Германию времен Гитлера) и защите прав этнических групп и лиц, говорящих на одном языке с носителями данных идеологий, точно также сегодня рашизм апеллирует понятиями: "возрождения России", "несправедливых договоров", "русский мир" и "русскоязычное большинство" для того, чтобы оправдать свои агрессивные действия в отношении независимых государств.
  
   И, пользуясь, тем единственным правом, которое только и признают все нацисты, фашисты, рашисты - СИЛА, осуществлять акты агрессии и устрашения, в отношении "бендеровцев", "чурок", "лабусов" и прочих "врагов" России, то есть в отношении независимого государства Украина сегодня или Грузия в не далеком прошлом, захватывать и оккупировать территории этих государств под предлогом "защиты русских", "русскоязычных" или "граждан России".
  
  Таким образом, рашизму, как и всякой человеконенавистнической и тоталитарной идеологии, существовавшей в прошлом, присущ ряд характерных особенностей и черт "характера", по которым собственно он и определяется, как опасная, человеконенавистническая идеология и мировоззрение:
  
  - собственное "превосходство" на основании расовой, этнической или лингвистической "чистоты" (для этих целей может быть использовано, в принципе, любое иное понятие или определение) в отношении других этносов и наций.
  
  - наличие каких-то "утрат" и "несправедливых" договоров, решений или "предательства" в прошлом, которые являются основанием для последующего оправдания агрессии и захвата чужих территорий и народов.
  
  - необходимость "защищать" или "освобождать" кого-то или что-то, чаще всего выражается посредством угроз, требования каких-то уступок и последующем нападении на "врага". Таким образом, рано или поздно, но рашизм, точно также, как и нацизм в прошлом или фашизм, вырвется наружу и развяжет военный конфликт.
  
  - обязательное разделение на "свой-чужой", только и только черно-белое восприятие всей информации, поступающей извне. А значит обязательное разделение мира на мы и все остальные (враги). Собственно за счет такого разделения рашизм, как впрочем, и нацизм и фашизм, получает свою основную подпитку и поддержку внутри страны.
  
  - оправдание совершаемых носителями такой идеологии преступлений, а также, деградация их моральных принципов и правил человеческого и международных взаимоотношений, что следует исходя из имеющихся у них (носителей данной идеологии) в обязательном порядке - претензий, каких-то "обид", "несправедливых договоров" и прочих "притеснений" в прошлом.
  
  - полное отсутствие рычагов, способных остановить преступную и агрессивную политику подобной идеологии сверху или изнутри самой системы. Однажды запущенный механизм рашизма, фашизма, нацизма, будет работать до тех пор, пока вся система не будет полностью разрушена извне. Иначе, даже "тлеющие" угольки такой бесчеловечной идеологии могут вспыхнуть снова через определенный промежуток времени.

  Кроме этого рашизму присущи - вождизм, национализм, экстремизм, а также насильственные способы подавления инакомыслия внутри страны.
  
  Что ждет рашизм в будущем? Да, в общем то, все тоже, что и все предыдущие до него нацистские, расистские или фашистские идеологии - в начале, широкое распространение и поддержка со стороны государства, проникновение во все слои общества и всеобщее одобрение, потом использование наиболее "зомбированной" части населения в своих корыстных целях, в качестве "пушечного мяса", для "освобождения "исконно наших" территорий и населения, а потом осознание человечеством того факта, что оно, человечество, стоит на краю, за которым миру снова грозят уничтожением на основании "расовой", "национальной" или еще какой-то "неполноценности".
  
  И следом за осознанием этого простого факта придет понимание - или человечество победит это зло, в чистом виде или оно, зло, уничтожит все остальное человечество, следуя своим, каким-то "высшим" целям, смыслам и предназначениям. А значит, снова, объединившись всем миром, человечество будет сражаться против этого зла и победит его. Потому что иного пути или исхода, оно, зло, самим своим существованием просто не подразумевает.

Борисов Сергей Сергеевич

См. также: