хочу сюди!
 

Алиса

41 рік, діва, познайомиться з хлопцем у віці 32-52 років

Українська національна ідея

Національна ідея, кожної держави-це суспільна думка про те як, швидко всій нації прокласти шлях до постійного і тривалого розквіту.

Національна ідея української спільноти формувалась в 19 столітті , коли Україна була під владою російського царя , тому в гімні України на слова П .Чубинського є заклик відродити славу, волю України, битися за її свободу і своє панування , пом’ятати козацький рід.

Україні пощастило стати самостійною і незалежною державою в зв’язку з економічними і суспільними обставинами які склалися в дев*яностих роках в СРСР. Ця свобода дісталася Україні безболісно і без жертв. Бюрократія радянської України зрозуміла, що в той час їй вигідніше бути незалежною і вона , скориставшись ситуацією, провела референдум і отримала мандат народу на незалежність України.

А от що робити далі, яку національну ідею виконувати, виникло багато думок і запитань.  

Національна еліта на той час була ще слабка і роз*єднана , комуністична ,радянська бюрократія була ще сильною і від влади вона не збиралась відмовлятися, а народ жив своїм буденним життям. Тому визначення національної ідеї в той час і зараз стало дуже актуальним . Нема НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ- нема бачення шляху, як нація повинна рухатись до свого постійного розквіту.

Як же, по новому , по-сучасному, з формулювати ідею розквіту української  нації ?

На перше місце, на моє переконання, слід поставити- любов.

.Вона поєднує перш за все любов до своєї Батьківщини , до рідного краю, своєї родини , усіх людей .Якщо людина любить- вона ніколи не з ганьбить свою родину, свою Батьківщину .Вона завжди буде дбати про чистоту і охайність міста , селища, вона буде прикрашати і піклуватися про гарні умови і настрій своєї родини,людей що її оточують.

Другий тезис для національної ідеї—чесна праця .

Обов’язково чесна. Чому так?Тому що нечесна праця робітника призводить до виробництва неякісної продукції (приклади-ковбаса., сметана, лампочки, комбайни, авто) Нечесність управлінців призводить до збитковості підприємств і в цілому держави. Нечесність банкірів - до втрати заощаджень. і припинення кредитування Нечесність можновладців і судів- до втрати стабільності і захищеності кожного в нашій державі. То б то- не чесна праця не вигідна всьому суспільству . А працювати український народ може і вміє.

На біду, в Україні нечесність і шахрайство стало майже обов’язковим і це сталося через те , що у більшості національної еліти ідея дуже проста –більш прихопити, привласнити, надійно сховати і вчасно втекти за кордон, де вести комфортне життя. Тому я наполягаю- тільки заохочення і пропаганда чесної праці може вивести Україну з кризи. Будь-якої кризи .

Третій тезис- заможність . А заможність це є споконвічна мета більшості українців. Щоб було ситно поїсти , що вдягти , де навчати дітей , гарно лікуватися і відпочивати А це може забезпечить лише заможність родини і всієї країни . Усі хочуть мати достойне життя. Шлях до заможності , ще раз підкреслюю, лежить через чесну працю кожного в суспільстві і через любов до бога, до людини, до своєї Батьківщини.

Любов до своїх співвітчизників не буде дозволяти такої не справедливості коли пенсія одного робітника, який працював більш тридцяти років, є 700 грн, а іншого, котрий працював стільки ж, перевищує 15 000 грн. Любов і совісність не дозволяють таке спів відношення. Тому пропаганда любові до людини, до своєї родини, до Батьківщини, буде стимулювати соціально справедливий розвиток.. Вона буде спонукати зробити краще для свого ближнього і дальнього. Тому, якби більшість керувалась такими почуттями і напрямками, ми вже б застосували досвід арабських країн, де з кожної тони видобутої з надр нафти робляться відрахування на банківські рахунки кожної дитини Арабських Еміратів. Чому цей досвід не запозичити Україні? Чому не нараховувати кожній український дитині кошти з видобутої в Україні нафти, газу і вирощеної рослинної продукції. Це б дало великий поштовх любові і поваги до своєї Батьківщини і до тих державних діячів які б це запровадили.

Любов, чесна сумлінна праця , спонукала б наших можновладців, депутатів, президента, примьєра, керівників усіх рівнів шукати спільні точки дотику, знаходити компроміси. Але ці компроміси не на користь якогось олігарха чи політикана, .а на користь всієї держави, на користь кожної людини. Наприклад, як би наші керманичі любили країну, чесно працювали, вони вже давним-давно розпочали великомасштабну реформу по енерго збереженню в країні. Але ми цього досі не бачимо. Тільки деякі розмови про цільові програми по економії газу, по економії нафти та електроенергії. Програм по .задіюванню новітніх технологій видобутку енергії досі не має , тільки балачки.

Недарма наш видатний поет Тарас Шевченко казав - «свого не цурайтесь і чужого навчайтесь» якби можновладці цим керувались, вони б робили все для збільшення коштів на науку. Добивалися . запровадження досягнень науки у виробництво, тоді був би великий поштовх розвитку нашої країни Ми маємо безліч прикладів, коли наукові розробки із-за корупції бюрократії не застосовуються в народному господарстві А «дядя» з за кордону скуповує за безцінь ці ідеї, переманює нашу творчу молодь, наукову еліту.. Вони виїжджають в інші країни, там створюють надприбутки і робочі місця, а наша країна зостається пограбованою. Хіба чесні люди, які люблять свою країну, могли б це дозволити – ні ніколи. Тому давайте планувати і виконувати заходи щоб працювати чесно було вигідно на кожному рівні- і робітнику, і селянину, і керівнику підприємства, району і керівнику держави. Якщо така система буде створена і ми будемо йти в цьому напрямку, тоді країна може стати заможною і дійсно незалежною.

.Що для цього треба? В світі вже маються приклади і досвід країн Фінляндії Швейцарії, Данії , Швеції. Там нечесний вчинок будь якого керівника має негайний суспільний осуд .Потрібно щоб і в нас діяла така система. Це потрібно створити в першу чергу з допомогою телебачення, радіо, преси.

Чесна праця науковців безумовно приведе їх до думки що кращої економічної моделі ніж соціально орієнтована ринкова економіка на даний час немає .Сумлінна і чесна праця державних управлінців приведе їх до чіткого поняття, що тільки богодержавіє в сучасному суспільстві з його розподілом на ідеологічну, законодавчу, судову, виконавчу владу з свободою засобів масової інформації, не заангажованих , а дійсно вільних, приведе країну до кращого життя, до стійкого розвитку. І безумовно всі повинні виконувати Конституцію та закони.

Тому, ще раз підкреслюю, національна ідея - любов, чесна праця , заможність, дозволить об*єднати переважну більшість еліти і народу України до боротьби за краще майбутнє, до боротьби за квітучу Україну.

Чесна праця всіх в країні

Дасть додробут Україні


0%, 0 голосів

0%, 0 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.
2

Коментарі