***

У меня самого в жизни был период, когда я себе говорил то же самое: «не хочу жить, нет желания собой заниматься, вообще ни к чему желания нет, хочется только одного – заснуть и не проснуться». И сам я далеко не сразу вышел на Свой Путь. Но мне в определенном смысле «повезло» – из сточной канавы, куда «слилась» моя жизнь, меня, вместе с накопленным хламом и мусором, вынесло на чистую воду. Я прошел не один, а целый ряд очистительных и очень болезненных кризисов, прежде чем начал что-то понимать в этой жизни. И возможно, именно поэтому я обрел способность четко формулировать, что нужно, а чего не нужно делать в этой жизни.

Вадим Зеланд, Взлом техногенной Системы

денні ходові вогні

денні ходові вогні - зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, установлені спереду транспортного засобу і призначені для покращення видимості транспортного засобу під час його руху у світлий час доби;

ДЕ ЛОГІКА?

ПРо дегенератів...

Ось вони

Хіба не вони обрали собі мером дигенерата Гепу. Хіба не він паралізував все місто Харків, чи не служби міста виконали вказівки згори. То кому дорікаємо. Хоча до опозиції є багато питань. І киянам можна було б дорікнути за "Космоса". Але мова проте, чому люди дорослі і ніби із здоровим глуздом поводять себе як ..пі-пі-пі.  


Україна забов’язана реагувати

Україна забов’язана реагувати на антиукраїнські висловлювання на російському телебаченні

Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко направив листа Міністру закордонних справ України з вимогою відреагувати на черговий випадок антиукраїнських висловлювань у російських засобах масової інформації. Про це повідомляє його прес-служба.


«Лише нещодавно вщух конфлікт з хамськими висловлюваннями журналістів Оренбургського телеканалу по відношенню до Тараса Шевченка зокрема та українського народу загалом, як ми отримали новий приклад», – сказав Голова Комітету.

Він поінформував, що нещодавно в ефірі російського «Первого канала» в програмі «Смак» ведучий «пожартував», що «порубил зелень, как красный комиссар жителей украинской деревни» (ВІДЕО).

За словами Миколи Томенка, ганебність ситуації полягає ще й в тому, що цей ведучий не просто частий гість в Україні, а й, як модно у нас казати, відомий російський заробітчанин на українському телебаченні, який дуже часто працює для українських каналів і тому він належним чином «подякував» їхнім власникам, які радо його запрошують, за гостинність.

«Варто нагадати, що подібна історія у нас не перша. Під час Євро-2012 спортивним коментатором на одному із українських каналів був журналіст, який взагалі не визнає українців як націю та Україну як незалежну державу», – наголосив Микола Томенко.

На думку Голови Комітету, МЗС не повинно чекати відповідного до нього звернення для того, щоб відреагувати на такі відверто хамські антиукраїнські речі, що відбуваються на російському телебаченні.

Заява

Це ж моєй дитині скоро сьомий год!
Ето ж в школу нині вже оно пойдьот!
Но вмішалась сіла сатанінськая,
Бо ближайша школа - українская!
Шо ето такоє, спрашиваю вас? -
Нікуди дитину вести в первий клас!
Пнулісь я і жінка з ясель-садіков,
Щоб була ж дитинка, як в начальніков,
Бо какой начальник, рило свінськоє,
Скаже вам хоч слово українськоє?!
В українську школу я б дитя не вів,
Їх учєбник школьний - весь би посадив!
Там хотя б Шевченка прочитайте зміст -
Ето же отпєтий націоналіст!
Як сприймьот дитина всей натурою
Піде неодмінно за Петлюрою!
Сам я українську окончав давно,
Так казали: “Грицько - Будущій Махно!”
Ми пойдьом всі хором в саму свєтлу жизнь,
Заклєймім пазором нацыоналізьм!
І спойом, как Сталін научіл нас пєть
Гаркнем: “Україну з України геть!”
Геть! Геть! Гав! Гав! »

— Політічеська заява в РайОНО Грицька

Івановича Придурченка хахла по нацыональности, 1988 р.

Драч Едуард

***

Помер Віктор Лісовол
5 квітня 2013 р. відійшов у засвіти кобзар Віктор Лісовол,
автор знаменитої пісні “Наливаймо, браття, кришталеві чаші”

Віктор Лісовол народився 21 лютого 1931 р. на Полтавщині в районному центрі Семенівка. Батько Віктора – Іван Гнатович, добре співав, мав гарний баритон. Та землю і сина покинув передчасно: пішов на війну й не повернувся. Того ж 1944 року пропав на війні і Євген – старший брат майбутнього кобзаря. Найвагомішу роль у вихованні Віктора відіграла мати – Надія Сергіївна Заворотня. Вона мала дар оповідача, до того ж, знала безліч українських пісень, грала їх на гітарі. Й Віктора привчила – і до пісень, і до гітари. Оволодів він і мандоліною. Саме на ній 1953 року Віктор “вищебетав” свою першу мелодію. Співав спочатку російською, зокрема на слова Сергія Єсеніна, відтак став автором близько десяти російських романсів.
Першою українською піснею була пісня на слова Івана Драча “Та летіла гуска додому”. Дебют як бандуриста відбувся в жовтні 1971 року в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві.
У збірнику “50 пісень Віктора Лісовола”, який вийшов 2007 року, було представлено лише частину доробку видатного кобзаря – 50 історичних пісень, дум і пісень на слова Тараса Шевченка, Пантелеймона Куліша, Володимира Сосюри, Дмитра Луценка, Павла Тичини, Вадима Крищенка, Миколи Шудрі, Бориса Списаренка, Віктора Баранова, Дмитра Павличка, Миколи Подоляна, Євгенії Лещук, Сергія Олексієнка, Галини Маняко, Зої Ружин, Алони, Володимира Бровченка, Миколи Негоди, Володимира Морданя, Олени Матушек, Петра Кузьменка, Валерія Тарногородського, М. Михайличенка, Петра Шульги, а також обробки народних пісень.
Ось назви деяких з них: “До кобзи”, “Кину пером, лину орлом”, “Серп’яга”, “Ой під лісом та під Лебедином”, “Про Супруна”, “Про Харка”, “Про Абазина”, “З Полтавського бою”, “Та йшли наші чумаченьки”, “Козаченько впився”, “У Києві-граді дзвони задзвонили”, “Не ходи, козаче, понад берегами”, “Ой повійте, вітри, з далекого краю”, “Ой не пугай, пугаченьку”, “Сорок тисяч козаченьків ще й чотири”, “Козацька думка”, “Ой чиї то воли по горі ходили”, “Дума про отамана Зеленого”, “Про братів-отаманів Соколовських і сестру їхню отаманшу Марусю”, “Кричать сичі та чорний ворон кряче”, “Скільки літ Вкраїна-мати...”, “Як рушали козаченьки”, “Козацьке поле”, “Пущу кониченька та на яр-долину”, “Українці мої”, “Де Дніпро широкий”, “Купава”, “Чуєш, мамо, летять журавлі”, “Чебреці”, “Закрутився вихор на дорозі”, “Ой не гнися, дуб високий”, “Десь на дні мого серця”, “Чого ти мною так гордуєш?”, “І день мине, і ніч сумна розтане”, “Нащо мені женитися?”, “Кришталеві чаші”, “Вставай, народе” та інші.
40 літ Віктор Лісовол дарував нам свої пісні. Вони розкривали українські серця, засвічували душі, допомагали відшукати в історичній пам’яті битий шлях історичних перемог і поразок, яким ходили Святослав Хоробрий, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, полковник Абазин та отаман Зелений.
Недаремно Борис Списаренко у вірші, присвяченому Віктору Лісоволу, писав:

А ти піснями рід козацький множ,
Тоді нас буде більше, як учора,
Ще й сіра зграя, безбатьківством хвора,
До наших лав пригорнеться також.
Даруй їм, батьку, кобзи пульс і голос
І щирим словом клич у дружнє коло.

Віктор Лісовол був безпосередньою, чуйною, доброю, щирою, кришталевої чистоти людиною. Один кінооператор зі Львова, знімаючи про Лісовола передачу в день його 75-ліття у мене в помешканні, сказав: “У нас, у Галичині, таких щирих людей нема”. Тепер їх немає і в нас.
Прощавайте, дорогий батько-отамане!

Від імені Історичного клубу “Холодний Яр”
Роман КОВАЛЬ