Профіль

WalKing

WalKing

Антігуа і Барбуда, Сент-Джорджес

Рейтинг в розділі:

Трошки про Мозиллу і не тільки .

  • 28.12.24, 14:32


    В багатьох користувачів I.UA  часто постає питання про недоступність music.i.ua , але деколи натиснувши на посилання можливо і не зашкодило б послухати, мало того, в своїй більшості аудіо тут високоякісне. Правда існують деякі особливості - трафік аудіо виключно по HTTP протоколу, а браузери в автоматичному режимі включають протокол HTTPS ( шифрований ) , що явно свідчить про те, що про вашу безпеку подбали за вас , ) хоча реклами шифрованої ви можете спостерігати неміряно . )
   Але як забезпечити безпеку з"єднання на HTTP протоколі ?
Ставим три додатки в браузер: uBlock Origin, Smart HTTPS, Bitdefender. Перший блокує рекламу, другий дозволяє або забороняє трафік по HTTP протоколу поза налаштуваннями браузера з панелі інструментів, потрібно відкрити червоний замок на тій сторінці сайту який вам потрібно пропустити по HTTP , наприклад music.i.ua, третій фільтрує трафік на наявність вірусів. Крім того в відео показано які і де потрібно змінити налаштування безпеки браузера для надійного проходження трафіку для music.i.ua. Звичайно краще переглянути на ютубі в HD якості.
  Після зміни налаштувань кеш браузера необхідно очистити, можна додатком Clear Cache, а можна внутрішніми налаштуваннями браузера, перезавантажити браузер,
music.i.ua має запрацювати.




  Трошки про м"який скроллінг сторінок в Мозиллі, якщо не хочете ломати очі при перегляді сторінок з великим вертикальним вмістом , то раджу змінити налаштування браузера як в наступному відео. Налаштування актуальні як для відеокарт ATI/AMD так і для Nvidia . Єдине - якщо у вас древня відеокарта яка не підтримує Physics то в загальних налаштуваннях для цієї функції встановіть не *true* a *false*. Цікаво , що відеокарти 
ATI/AMD починаючи з поколіннь HD успішно підтримують технологію Physics, хоча в переліку підтримуваних функцій цього не прочитаєте ніде. )



І трошки про те як Microsoft не підтримує Win 7, зверніть увагу на дату оновлення антивірусних баз.



Всім Удачі ! )




Рибацьке щастя

  • 22.12.24, 22:50

   
У нас на річці традиційно є така річ, як будівництво кладок, чи мостиків з лавочкою та опор для вудилищ. І от якось в листопаді, звичайно вже прохолодно та не завжди при приємній погоді, якось мені закортіло піти провітрити та врівноважити свою нірвану після прильотів. Закинув вудки та через пів години  раптом відчув, не озираючись, що на кладку хтось крокує важкими впевненими кроками, але до мене не дійшов.
 - Добрий день дядя ! 
Мені стало ніяково , коли до мене так звернулись, можливо по степені моєї небритості, чи наявністю окулярів ... Я озирнувся не кваплячись, переді мною стояв високий, стрункий, симпатичний чоловік років 40 з лишнім в формі ЗСУ та пильно вглядався в мене своїми світло сірими широко відкритими очима .
   Зрозуміло, що дистанцію зберіг таку , щоб не заважав мені закидати . Це було знаком поваги та професійним розумінням технології рибалки, і почав свій монолог, дуже схожий на сповідь від серця. Почав з того , що йому вже рибалка сниться, що хоче відвести душу. В них в столовій останнім часом інтенсивно годували всіх горохом, ) але хлопці не дуже хотіли , то ж були залишки і його викидали , але це чудова прикормка для коропа , та карася. Розповів , що у них в Енергодарі на каналах систем охолодження АЕС рибаків завжди було як селедців в банці, ) один біля одного і всі були з порядним уловом , що дуже сумує за тим часом ...
    Дуже старався вести розмову українською, і дуже чисто без акценту, хороша в нього була вчителька, правда деколи вставляв російські слова, ) але моментально виправлявся та , на кожному запині такому вибачався, ) думав російською, але вів свою розповідь українською , уявляєте яке це навантаження для нього ?  Але це його бачення як, де, з ким і на якій мові спілкуватись, хоча для мене і не криза , як би він свою розповідь провів на російській, в мене двомовна сім"я була з дитинства, буває ж таке.
    Та базово його розповідь - сповідь стосувалась не рибалки, а про те, що війна вкрала в нього життя, сім"ю, дружину, яка його кинула, в його інтонаціях відчувався біль та жаль за всім цим, розповідав про свою роботу в залізорудній шахті, навіть про деякі тонкощі виробітки, відчувалось , що він спеціаліст. Розповів як він попав в ППО, хоча комісію переконував, що міг би і на 0 піти, ближче до дому, але не судилось.
    Я мовчки слухав його сповідь, не перебиваючи та не задаючи лишніх питань, якось відчувалось , що йому потрібно свій біль зформувати та переосмислити для самого себе, то ж перебивати його думки було б не ввічливо з мого боку. Я слухав, він розповідав, та після кожної завершеної думки дякував мені, напевно за те , що не перебив і не заперечив його розуміння кожної ситуації які складались в пазли його життя чи долі.    
    Це тяжко слухати таке наживо, це вам не кіно по гаджету чи розповідь журналіста як проміжного агента між фактом та приймаючим його розповіді.
    Я не озирався , але він чудово розумів, що я його слухаю. Настала пауза, він очікував від мене відповіді на сповідь-розповідь, я повернувся та запевнив його , що в нього все буде добре, бо за кожним його дякую відчувалось майбутнє правильне рішення. Ще розповів йому про два хороших місця для риболовлі. На другий день , хоч і не дуже планував , але пішов на рибалку, і через деякий час побачив як на одному з цих місць, що розповів, *хтось* тягне порядну *корову* з річки , боровся з нею десь хвилин 15 , на цій ділянці берега нас було тільки у двох, і чомусь не жаба давила, як у порядних рибалок , а душа раділа, що не підвів.
   Отаке воно - рибацьке щастя.

Send Me An Angel

  • 16.11.24, 20:01

Кажуть, що Ангелів не існує,  не хочу доводити зворотнє, але пам"ятайте у кожного він є, свій , і вірний, який Вас любить і захистить , просто пам"ятайте це.

Знав мудрець, який важкий шлях
В ті краї, де світанок ...
Буде дути в обличчя і груди
Вітер злий багато років ...
Ти почуєш, що там, всередині -
Це поклик всіх сердець ...
Лише замруж очі свої -
І прийде пітьмі кінець ...

Я так чекаю ...
Нехай прийде до мене Ангел ...
Я так чекаю ...
Там, де світло ранкової зорі ...
 
Знав мудрець, що ти знайдеш
Свій нічліг серед гроз ...
Він сказав - шипи є брехня,
Краса в блиску троянд ...
 
Я так чекаю ...
Нехай прийде до мене Ангел ...
Я так чекаю ...
Там, де світло ранкової зорі ...
 
Він сказав: "Торкнися рукою,
Влови мить чудес ...
Ти ключем ті двері відкрий
І повір, що воскрес ...
Ти почуєш, що там, всередині -
Це поклик всіх сердець ...
Лише замруж очі свої -
І прийде пітьмі кінець ... "
 
Я так чекаю ...
Нехай прийде до мене Ангел ...
Я так чекаю ...
Там, де світло ранкової зорі ...




Про почуття . )


   Ви думали я буду з вами шуткувати , ) можливо , ) але дехто захотів блог про почуття , і це на повному серьйозі , певно в цієї людини були проблеми з тим  - чи все правильно в неї вийшло в житті ? До речі , практично всі задаються цим питаннням. І де шукати відповідь - ? хто порадить і вилікує від невдач ? Та нема таких . Просто існує формула життя по якій ми живем і відтворюєм себе в наступних поколіннях . Питання з ким ? І щоб не було за чим шкодувати про втрачене життя . 
   Що для цього було потрібно?
Перше завдання яке ми всі вирішуєм в свому житті  -  це пошук партнера з яким вам буде :
- приємно провести все життя;
- і в горі  і в біді відчути підтримку;
- бути коханим ( коханою ) на все життя.
 Цей список може бути розширеним за вподобанням , але чим він більший , тим меньша ймовірність, що ви знайдете свою половинку. А є такі що й не заморочуються, одні просто не в активному пошуці, їх хтось та підбере на життєвому шляху, а є ті, що перебирають як курка на купі гною - де той мій самий товстий та жирний хробак. ) 
  Цікаво ? ) Правда ? ) А де ж та золота серединка ? ) По відчуттям вона саме те,  що потрібно . )
Але як це зробити ? як визначити - це моє , чи не моє ? )

  Виявляється, що знань для цього не вистачає, і що характерно - в любому віці, бо ми непередбачувані. Тільки от - це добре чи погано ? - ніхто не знає. )
 Добре , відкинем раціональне мислення. ...
От сподобалась людина і все , поведінкою , рухами, думками, зовнішністю, - ЩО ЦЕ ? Декого ми вивчаєм роками і не подобається, а декого декілька хвилин і світ перевертається, і до неї тягне як магнітом по при всі застереження та здоровий глузд. )  Десь він взяв і сховався і відкрив в аурі діру беззахисності та залежності від об"єкта уваги. ) Ви хоч і стараєтесь не видавати себе своїм видом , що вам нібито байдуже, але в програмі відбуваються збої , які стають нагло видимими, і ви розумієте що впиратись цьому просто нема змісту. )
 ЩО ЦЕ ? ) Творець пошуткував ? ) чи прислав Купідона ? ) Якось так це в народі пояснюють , ) може і правильно для простішого розуміння. ) І тільки тоді ви розумієте для чого ви прийшли в цей світ. )
 Постає питання ??? - як дати зрозуміти людині, що вона вам не байдужа ? ) В процесі спілкування, якщо він відбувся, ви зближаєтесь і розумієте , що потрібні знаки поза словами та поглядами, якими б красномовними вони не були, і ви довго думаєте про цей знак уваги, щоб він був максимально достовірним і для вас і для того кому ви хочете його присвятити. )
  Та тут Купідон став справжнім майстром цих знаків , бо ви самі того не очікуючи зробите саме так як відчуваєте своє захоплення вашим об"єктом - це поцілунок, але їх декілька видів. ) Наголошую , що це буде невимушено , і це самий правдивий знак. )
 Про поцілунки :
- просто в губи з дистанцією - ( ти мені подобаєшся , але я тобі не вірю ) ;
- імітація поцілунку в щічку, або в дві  ( поважаю , але пішов ( пішла нах ) ) ;
- просто в губи з легким невимушеним торканням тіл без обнімашок ( я твоя навіки ) ; 
- торкання тіл без поцілунку в губи ( я тебе хочу , але я не твоя ) ;
- поцілунок з обнімашками ( брат поцілував сестру - фе ) ;
Для йолопів також є варіант пізнання самого себе . : )

  От так ми і йдем по життю в вічному пошуку , ) Чому ? ) Бо так нас створили, люба зупинка  -  це смерть. То ж йдем не зупиняючись . ) 


Та тисніть на Бонус - там кіно . )

Для людей.




 
Ми переможем ! Просто вірте !

Блог про блог. )


А так все гарно починалось, ) про крах совєтської школи, ) а закінчили її досягненнями. )
Так от, виявляється, щоб стати *личностью*, згідно уяви Vivyenn, сотвореною совєтською школою, треба стати безполим виродком зайчиком - без"яйчиком чи фригідною мумією, невірком, а вірити тільки у скрєпи, расовим мутантом , щоб ніхто не доколупався чи запідозрив щось не ладне в вашому кольорі шкіри, тобто треба стати схожим на гівно, )) воно у всіх однакове , навіть у слонів, ) і національності у вас не має бути, тобто ви маєте бути денацифіковані на всі 100% і не пам"ятати хто ваші предки і все гениологічне дерево, хіба сам початок коли ви були мавпами, і тільки тоді вона вам дасть право мати право стати Наполеоном. ) А, і бухати, тобто , вечірки мають починатись з самого ранку, щоб день даром не пропав.. )) Уявіть собі - отакі нами рулять сьогодні.
Дормідонт , друже , не бачити тобі оргазму, ) бо треба спочатку стати *личностью*, сам розумієш. ) lol

X98H - нюанси !

  • 11.08.24, 17:54
  Як Ви здогадуєтесь , мова піде про економіку власного життя. Якщо Ви *наглий* ) користувач інтернету , то мабуть актуальною буде тема максимально економного використання єлектроенергії для серфінгу, чому ? - компютер - 100 -150 Вт, ноут - 15 - 40 Вт, смарт ТВ Х98Н - 5 Вт.
  Що пропонується ? - пересісти на андроїд приставку смарт ТВ Х98Н, хоч там на неї і видають в ютубі не дуже позитивні відгуки , але вона варта уваги  при умовах які опишу нижче.
  Перший день приставки - після перевірки працездатності відразу розібрав - ЧОМУ ? )
  Якщо Ви грамотно підходите до експлуатації такої апаратури , то повинні знати , що деградація кристалів процесорів та оперативної пам"яті виконаної не важно по якій технології починається з температури 60 град С , що б там не гарантували виробники . В свій час АМД обмежила цю температуру до 60 град С на свої процесори, І вони до сих пір робочі і вбити їх практично неможливо.
  Але на цій приставці температура процесора Н618 може підніматись під час завантаження до 80 - 90 град С при заводському виконанні охолодження - терморезина  та шмат залізяки більш пригодної для збільшення ваги ніж для охолодження , ще й ізольованої від зовнішнього середовища корпусом з пластмаси, та ще й посаджена на шуруп який тримає цю залізяку, відбиток якого видно на терморезині . )


 Зправа внизу *рідний* радіатор з термогумою посадженою через шуруп на залізяку які слід просто викинути. А от жовтенький радіатор знятий з старої мат плати під лаком з всіх сторін, і приклеєний 505 клеєм з невеликим притиском до процесора Н618. Яка особливість цього радіатору - вважаю досить актуальною - не можна здирати лак з сторони клейки нітророзчинниками, максимум - очистити уайт спіритом , тільки в такому випадку радіатор і клей не відпаде від корпусу процесора. І ніяких термопаст, бо корпус процесора - пластмасса.  На корпусі можете побачити, що то модель Х96, але це всього лиш корпус.
  Всі спроби розсвердловки нижньої кришки корпусу для покращення охолодження не дають відчутного результату, хоча він є, і процесор до 80 град С хоч і не доходить , але більше 60 завжди було, бо плата в корпусі вкладується *догори ногами* і відведення тепла можна зробити тільки з одної бокової сторони, то ж потрібне активне охолодження - кулер 40мм і підключення зробити в середині корпусу на напругу + 5 В , правда перед тим як це робити потрібно протестувати його , щоб запустився на 5В , бо не всі стартують . Мій стартанув. )



  Ще один нюанс - вентилятори , як правило балансуються на його рідній напрузі  +12 В, коли ви підключите його на  +5 В то можлива вібрація та й лишній шум, але маючи здерті *ноги* приставки з липучкою можна цю *несправедливість* довести до ідеалу методом *тика* -- таки працює . )
А нові ноги зробити можна з конусів тюбиків 505 клею посаджених на термоклей. ) На вентиляторі можна зняти фіксатор осі під наклейкою, щоб після приклейки на м"яку резину до посвердленого корпусу можна було б зняти крилатку та замінити змазку підшипника та осі, рекомендую Циатім 221 - високооборотна  та  високотемпературна і краща ніж та, що в ньому є з *народження* . ) Шум - не більший від фонового шуму колонок які підключите. )
 Результат: - зверху на моніторі.


 Що бракує ? ) Звичайно контрольного світлодіоду, який нагадує про роботу вентилятора, якщо не виключати блок живлення , наприклад на ніч , коли не користуєтесь , хоч він там на + 5 В їсть всього 20 мА.


  І бажано додати на живлення електроліт на 1000 мкф х 6.3 В для згладжування пульсацій на живленні основної схеми. ( буде краще ніж було ) .
   Верхня кришка досить щільно прилягає до нижнього корпусу на защіпках, то ж шурупи під передні ніжки корпусу ставити не обов"язково після розбирання та збирання. З приставкою ніби все . )


   Блок живлення - як правило все зроблено для того щоб *здох* після гарантії. Одне радує, що впаяли потужній діод на виході для того щоб не просідала напруга при завантаженні , але оті зелені електроліти на виході  -  з низьким імпедансом, і через рік роботи приставка почне глючити з за високочастотних пульсацій на шині живлення, правда впаяли хоч два в паралель , ) я за них радий . )

 

 Сподівався, що при такій ситуації впаяють хоч гасящі ВЧ конденсатори з низу плати - нема хоч трісни... )

 
  ДОРОБЛЯЄМ ! )  ці зелені можна лишити, але електроліт з високим імпедансом має бути.



  Гасящі ВЧ шуми конденсатори також впаюєм , навіть два в паралель .



  Загалом на живленні замість заводських 2х470 мкф , отримано + 1000 мкф х 6,3 В в приставці , + 1000 мкф х 6,3 В в блоці живлення , майже 3000 мкф + покращення по високочастотному шуму на живленні, це явно дасть приріст терміну експлуатації набагато більше ніж гарантійний термін, орієнтовно до 10 років і ще трохи .

Про якість картинки: в форматі HD та й в SD відеопроцесор Mali G31 цієї приставки зображення, відео виводить досить пристойно, кольори , чіткість - на вищому рівні. Що характерно - на компютері відео ютубу може затребувати до + 25% потужності процесора, не дивлячись на апаратну підтримку відеокартою , сподівався, що на приставці буде явно піднята температура, але з дефолтної 41 град С піднялась аж до 44 в форматі HD, тобто адаптація ARM архітектури є набагато кращою для відео ніж х86 та х64 і це на 5 Вт енергоспоживання.!

Особливості: в приставці нема батарейки з генератором годинника, але вона успішно автоматично встановлює час при завантаженні , а від правдивості часу залежить чіткість синхронізаціїї з всіма сервісами Google, ТО Ж !!! спочатку включаєте інтернет там де ви її прописали (роутер), і тільки після того як ви переконались , що інтернет є включаєте приставку, інакше будете час виставляти вручну і ломати голову чому деякі сервіси *здуріли* і верещать що нема інтернету. Правда перезавантаження вирішує проблему, ) але треба розуміти в чому ця проблема. )

 Чи радив би до покупки ? - напевно більше так ніж ні, працює досить шустро, якщо не перевантажувати іграми та всяким непотребом, ігровий сервіс можна видалити повністю разом з логами десь там в корені системи , в мене був лог ігор десь на 30 мБайт ( текстовий файл ), і  кожен раз системі цей непотріб  доводилось читати при завантаженні. ) Видно, що приставку тестували перед продажем.
Якщо доставити Мозиллу , то доступні всі антишпигуни та антирекламні блокувальники - все працює.
IPTV - без проблем з локального файлу .m3u або .m3u8, ) не раджу програми IPTV *садити* на прямі посилання на сайтах, при наявності неробочого каналу у списку підвисає , краще зкачати список, відкоригувати програмою IPTV checker і прописати локальний файл.


  Можна підключити мишку і клавіатуру  -  мінікомпютер. ) Мишку - обов"язково з власним адаптером безпровідну, для браузерів і для керування з дивану чи ліжка, аеропульт тоді не потрібний, )  хоча є власний репозиторій програм адаптованих під пульт, але і з плеймаркета теж ставляться без проблем, та й з інших джерел.

 Є дві програми передачі зображення з телефону чи планшету на екран монітора - AirScreen та Miracast. AirScreen виводить без проблем та тормозів. Miracast не пробував, бо нема потреби, хоч пишуть що вона тормозить, але більш ніж впевнений, що це по вині телефону , а не приставки.

Не сподівайтесь, що в три рази дорожчі приставки без цих *хворіб*.

 Всім удачі.! )
 

Згадати все. )

Сьогодні цікавий день. День  коли на дворі чую згадки між сусідами як ми чудово жили , що цінували , і що нас спонукає бути людьми, що нас об"єднує , ) в що ми вірим , і в чому цінність нашого буття не дивлячись ні на що. ) Існує два аспекти бачення:
Перший : -  він хоче щоб ми не втрачали віри в те, що все буде добре.
Другий: - це те, що ніхто і ніщо нас не зламає бути людьми і вірити один в одного.

Третє - в мене є сумнів, ) але хтось колись заклав в нашу свідомість  генетичний код невідворотністі руху тільки в перед, і як базову цінність заклав життя, і все що спонукає до цього. )
Четверте - це свобода , при чому повна свобода від рабства, і понукань до нього.

Про два аспекти - це не помилка, інші в сучасному суспільстві - не потрібні. Ви повинні стати рабом для йолопів які вами рулять , і в тому нічого не тямлять, і які вирішили що ви м`ясо, яке їм винне, ... вони вкрали не тільки Ваш хліб , але і життя, і Ви ще їм маєте бути вдячні за це...

Ніби нічого особливого, все природньо, але може побачите сенс буття ? Хтось таки підмітив і відтворив цілком реально.
 


Хороше інтерв"ю.

Очень полезно для особей с сильно развитой лишней хромосомой, и особенное внимание на 1мин 50 сек. Только вот возникает вопрос - почему Осечкин столько времени молчал, то что он рассказывает могли знать только спецслужбы в ядре кремля. 

Догони в курсі, а ви ? )


Для тих хто сумнівається.


Таємні знання догонів: хто до них прилітав із зірки Сіріус?
На півдні Малі на важкодоступному плато Бандіагара у непрохідних джунглях французька експедиція під керівництвом етнографів Марселя Гріоля та Жермени Дітерлен у 1931 році несподівано відкрила народ догонів. Вони так зацікавили вчених, що Гріоль та його колеги вивчали цих дивовижних африканців аж до 1952 року. А дивуватися було чому: живучи у повній ізоляції від зовнішнього світу, догони з покоління до покоління протягом тисячоліть передавали давні астрономічні знання, про які тоді навіть сучасна наука тільки здогадувалася. Наприклад, про теорію «великого вибуху», що дав початок розвитку та розширенню Всесвіту, астрономи сперечаються і донині. А жреці в 1930-х роках розповідали вченим: «На початку часів всемогутній Амма, верховне божество, знаходився у величезному яйці, що обертається, в центрі якого зародилося крихітне зернятко. Коли воно виросло і лопнуло, з'явився Всесвіт.
ЗАГЛЯНУТИ В КОСМОС БЕЗ ТЕЛЕСКОПА
Але одне з найбільш приголомшливих відкриттів догонів – це інформація про те, що найяскравіша зірка на небі та в сузір'ї «Великого пса» Сіріус – це ціла система з чотирьох зірок! Причому найближчий супутник вони називають «По», що означає зерно проса – тверда крупиця. "Ця зірка складається з неймовірно важкого, щільного металу, такого, що всі земні істоти, об'єднавшись, не змогли б його підняти", - розповідали вони французьким етнографам. «По» або Сіріус В (зірки, які мають «близьких родичів», щоб у них не заплутатися, називають за буквами англійського алфавіту - А,В,С і т.д.-ред.) астрономи остаточно не лише розглянули  на початку ХХ століття, але й встановили, що це білий карлик - надщільна згасаюча зірка. Якщо навіть припустити, що догони мали телескоп дві тисячі років тому, то як вони могли дізнатися, що спостерігають "важку зірку"? У 1950-х роках кілька астрономів висловили здогад про третій супутник Сіріуса, але були осміяні колегами. І лише наприкінці ХХ століття вчені однозначно за допомогою потужних телескопів та точних математичних розрахунків підтвердили відкриття неписьменного та темного народу з африканських джунглів. Про це свідчить і новий «Каталог компонентів подвійних та кратних зірок», складених за результатами роботи астрономічного супутника «Hipparcas». І завідувач відділу радіоастрономії Державного Астрономічного інституту ім. Штернберга Валентин Єсипов: - Про те, що з Сіріусом А знаходиться Сіріус В, стало відомо лише в першій половині ХХ століття. Він у 1000 разів слабший за сусіда і невидимий неозброєним оком. І тільки зовсім недавно астрономи виявили, що і ця зірка виявилася подвійною: поряд з нею були відкриті Сиріуси С і D, які обертаються навколо свого центру ваги. Фантастика! Хто ж був учителем догонів? Судячи з їхніх міфів, - прибульці з цієї «собачої зірки», які їм розповіли ще про супутники Юпітера, спіральну структуру Чумацького Шляху, про кільця Сатурна і ще багато чого цікавого.
ДО НОЯ БУВ НОММО З КОВЧЕГОМ
Так один із міфів догонів нагадує одну з відомих біблійних історій, яка передавалася з вуст у вуста задовго до появи Біблії. Це розповідь про те, що з Сіріуса на Землю до Африки кілька тисяч років тому прилітав якийсь бог Номмо з ковчегом, повним різних тварин і рослин, що нагадує набагато пізнішу історію про Ноєвого ковчега. Ось що ми читаємо в записах Гріоля: «Догони розповідають про три приземлення «ангела» Ого із сузір'я Сіріус. Причому перший приліт навіть не можна назвати посадкою на поверхню планети, оскільки він закінчився перетворенням ковчега Ого на... Землю. Для своєї другої космічної подорожі Оґо побудував ковчег набагато менших розмірів. Як тягу він використовував зерно " по " - мовою догонів це зерно проса, в ширшій інтерпретації " по " - це дрібна частка матерії, тобто атом. Іншими словами, другий корабель Оґо був на атомній тязі. З цим другим візитом догони пов'язують також цілу розповідь, яку у поєднанні з наскальними малюнками їхніх предків можна трактувати як основні принципи старту та посадки космічних кораблів на поверхні небесних тіл. Втретє під час посадки корабель Ого зазнав аварії. Після цього настала ера іншого «ангела» Номмо, завданням якого було заселення Землі людьми. Номмо побудував ковчег складніший кораблів Ого, що складався з двох частин і розділений на 60 відсіків. У цих відсіках Номмо розмістив всіх тварин і рослини, які мали розмножитися на Землі. Крім того, у ковчезі були "чотири пари близнюків, тобто вісім Предків". Вони були схожі на амфібій – напівлюдей – напівзмій із гнучкими кінцівками без суглобів, червоними очима та роздвоєним язиком. Потім ковчег Номмо став спускатися на Землю на "мідному ланцюзі". Однак посадка була не надто вдалою, тому що "ковчег послизнувся в бруді", а пророблена ним дірка на поверхні землі заповнилася водою, завдяки чому утворилося озеро Дебб, що й досі на Землі існує.
Малюнки стародавніх догонів.
Нога Номмо, що ступив на Землю, коли він вийшов із ковчега, залишив слід мідної сандалії. Після нього істоти, що знаходилися в ковчезі, залишили лише два перші відсіки з 60. Після чого тим же «мідним ланцюгом» ковчег був піднятий назад у небеса. Чому екіпаж не звільнив усі відсіки – невідомо. І що в них було – теж. Очевидно лише те, що Номмо прилітав із Сіріуса з метою заселення Землі, причому саме в Африці. Останні палеонтологічні дослідження підтверджують цей міф: справді перші люди з'явилися на Чорному континенті. Збереглися і розписи в храмах догонів: траєкторія міжзоряного польоту - крива лінія, що обвиває сузір'я Сіріус та Землю. Можливо ці міфи пояснюють таємницю виникнення життя на нашій планеті?
Коментарі фахівців
ДУМКИ «ПРОТИ»
Директор Державного музею мистецтва Сходу, доктор історичних наук Світлана Яківна Берзіна: -Вперше на основі досліджень французької експедиції зв'язок догонів з космосом прозвучав у книгах Еріка Гер'є "Есе на тему догонської космогонії: ковчег Номмо" та Роберта Темпля "Таємниця Сіріуса" у 1975 та 1976 роках. Вчені їх жорстоко розкритикували. Оскільки всі порахували, що Марсель Гріоль неправильно розумів розповіді догонів: адже перекладав йому на французький африканець, який не дуже добре знає догонський. Тобто був подвійний та не дуже точний переклад. Для фахівців, які вивчають культуру Африки, догони цікаві насамперед тим, що їм протягом століть вдалося зберегти традиційний спосіб життя: на них не вплинули ні колонізація, ні цивілізація, ні християнство, ні іслам. Нині їх чисельність – понад 600 000 осіб. І хоча вони за стільки років не «доросліли» навіть до рівня держави, соціальна система їхнього союзу племен налагоджена ідеально. Це дуже рідкісний випадок. Нещодавно ми отримали відомості, що догони - це нащадки одного з народів, які колись жили в зеленій Сахарі, що мали свою дуже високу цивілізацію на рубежі 2 -1 тисячоліття до н.е. і тих, що пішли за Нігер через опустелювання цього району. Тому для етнографів догони залишаються загадковим народом, але ніяк не у зв'язку з космосом. Головний редактор «Астрономічного вісника» МДУ Олексій Скуднєв: - Не могли прибульці назвати Сіріус В найменшою і найважчою зіркою, бо напевно знали б про існування і більш мініатюрних, і куди більш щільних і важчих зірок. І чому вони наздогін повідомили тільки про чотири супутники Юпітера, тоді як до сьогоднішнього дня їх відомо шістнадцять і немає впевненості, що це остаточне число? Астрономія догонів ближче до рівня хоч і досить розвиненої, але земної астрономії, яку вони могли дізнатися, наприклад, від католицьких місіонерів "Білі отці". Чи могли догони побачити ці супутники завдяки гострому зору та чистому небу? Навряд чи. Щоб розглянути Сіріус В крізь яскравий блиск Сіріуса А, потрібен не менше як 100-дюймовий телескоп.
ДУМКИ «ЗА»
Астролог Олександр Величко: - Важко повірити в те, що місіонери, за обов'язком служби покликані поширювати серед африканців християнське віровчення, раптом почали читати їм лекції з астрономії, а безграмотні догони їх ретельно запам'ятовувати. Кандидат філософських наук Володимир Рубцов: - Про складну систему Сіріуса знали не лише в Африці. Ім'я бога Тіштріа, який уособлював у стародавніх іранців Сіріус, перегукується з індоєвропейським терміном, що означав "три зірки". Письменник, дослідник непізнаного Гліб Доровський: - Із Сіріусом пов'язане національне свято догонів Сіги на честь їхнього предка Номма, який прилетів на Землю з цієї зірки. Проведення через кожні 60 років церемоній Сіги догонські жерці пов'язують із періодом звернення Сиріуса В навколо Сіріуса А, який, як стверджують догони та сучасна наука, дорівнює 50 рокам. Внаслідок розбіжності цих двох цифр дослідникам розібратися не вдалося. Але про те, що для догонів обидва цикли - небесний і земний - мають смисловий зв'язок, вчені переконані. Оскільки фактично кожен догон може взяти участь у цьому святі лише раз у житті, то це є для нього єдиним «небесним» днем народження. Під час кожної церемонії Сіги виготовляється величезна "канага" - дерев'яна маска птаха, яка потім зберігається у особливих місцях. Елементарний підрахунок кількості масок відносить початок святкування Сіги приблизно 1300 року н.е. А за іншими даними, так і раніше. Значить астрономічні уявлення догонів, справді, дуже давні.
Палеоастроном Владислав Зінченко:
- Знання догонів про зіркову систему Сіріуса – не перше свідчення, що на Землю прилітали позаземні цивілізації. Наприклад, стародавні германці стверджували, що їхні предки прибули на «баштах, що літають». Інки залишили легенду про «золотий корабель», що прибув із зірок. Нещодавно в Єгипті знайшли стародавні розписи, на яких зображені сучасні гелікоптери та літаки, а в малюнках ассирів - навіть зображення танка.
АВСТРАЛІЙСЬКІ АБОРИГЕНИ БАЧИЛИ «ЕВКАЛІПТ»,
що злітав записаний наприкінці ХІХ століття етнографом. Кетрін Лангло-Паркер міф австралійських аборигенів розповідає про подію, яка напрочуд нагадує старт сучасної багатоступінчастої ракети: "...Підійшовши до краю долини, вони побачили свого товариша на її іншому боці, біля річки. Вони крикнули, щоб він зупинився, але він не звернув на них уваги і продовжував йти, поки не підійшов до великого білого евкаліпту. Поспішаючи через долину, люди почули такий оглушливий удар грому, що, вражені, впали на землю. дерева..." Чи не  нагадує сучасну космічну техніку: дупло-люк, гуркіт старту і чотири вогняні сопла двигуна першого ступеня ракети?



Сторінки:
1
2
попередня
наступна