Косметическая афера!
- 29.11.16, 08:25
Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Багато психічні захворювання досі несуть у собі багато таємниць, пов’язаних з їх походженням та специфікою появи, тому далеко не завжди можна передбачити, як буде протікати та чи інша хвороба. Саме до таких психічних захворювань належать шизофренія. У медичній практиці під терміном «шизофренія» прийнято розуміти тяжкий психічний розлад. Це психічне захворювання не має чітких граней і симптомів, так як в кожному окремому випадку спостерігаються свої характерні ознаки шизофренії у чоловіків.
Спостереження за хворими шизофренією показують, що кожен окремий випадок по-своєму унікальний, тому складно передбачити, які саме симптоми будуть спостерігатися в разі погіршення перебігу хвороби. Протягом століть багато провідні вчені-медики в області психіатрії намагалися виділити найбільш ймовірні причини появи даного психічного розладу і його основну симптоматику. З винаходом сучасної медичної техніки з’явилося більше відомостей про те, як проявляється шизофренія, але до цих пір далеко не завжди можна точно сказати, коли настане загострення і наскільки дієвою виявиться медикаментозна терапія.
Перші зовнішні симптоми шизофренії у чоловіків
Шизофренія — це досить специфічне психічне захворювання, що має масу різноманітних симптомів, які з’являються з різною інтенсивністю в різних випадках.
Все залежить від того, наскільки велика деформація в клітинах мозку, а, крім того, на специфічні прояви можуть впливати форма захворювання і етап його розвитку.
На початкових етапах розвитку шизофренії у чоловіків, як правило, не виявляються серйозні психічні відхилення, які дозволяють родичам і близьким запідозрити недобре. Однак існують деякі характерні ознаки течії початковій стадії, які можуть підказати психіатра, що людина, можливо, хворий на шизофренію. Такими специфічними ознаками поведінки можна вважати нестандартне мислення і можливість проводити своєрідні логічні ланцюжки під час прийняття того чи іншого рішення.
Крім того, на початковому етапі розвитку шизофренії у багатьох хворих є прояв зміни колірних уподобань, причому це відбувається досить різко. Приміром, ще вчора людині найбільше подобався зелений колір, а вже на наступний день він віддає перевагу червоному або синьому. Варто відзначити, що на початковій стадії розвитку захворювання можуть спостерігатися незначні зміни у поведінці, наприклад, чоловік або підліток, який ще недавно був дуже відкритим і товариським, раптом починає відгороджуватися від своїх однолітків або друзів, причому безпідставно. Симптоми шизофренії є дуже розпливчастими і можуть ставитися не тільки до цього захворювання, але і до менш небезпечним явищам, наприклад, депресії і т. д. Більшість психіатрів починає підозрювати шизофренію тільки в разі поєднання ряду симптомів. Можна виділити ряд характерних симптомів, які спостерігаються у людей, що страждають шизофренією на різних стадіях розвитку захворювання.
Психічні розлади можуть мати різні симптоми, які залежать як від віку і статі, так і від багатьох інших факторів. Психічні розлади у чоловіків можуть зустрічатися досить часто. Захворюваність протягом життя може становити близько 30%.
Часто зустрічаються психічні розлади саме у чоловіків
Найбільш поширеними психічними захворюваннями, які зустрічаються у чоловіків, є шизофренія, маніакально-депресивний синдром, невротичні стани і всілякі фобії. Симптоми багатьох захворювань вже відомі лікарям, тому вони можуть своєчасно надати хворому допомогу в збереженні психічного здоров’я. Однак найчастіше багато випадків психічних захворювань залишаються не виявленими і не вилікуваними. Деякі хворі вирішуються відвідати психіатра. Деякі пацієнти пред’являють скарги на погіршення соматичного стану, не роблячи при цьому акцент на психоемоційні прояви, тому лікуванням захворювання не займаються психіатри. Наприклад, у людей з хронічними хворобами часто виникає афективний розлад. Неврологічні захворювання, до яких відноситься хвороба Паркінсона, та інсульт часто асоціюються з психічними.
Згідно зі статистикою психічні розлади у чоловіків виникають частіше, ніж у жінок. У чоловіків можуть виникати алкогольні та травматичні психози. Деякі захворювання найбільш часто зустрічаються в молодому віці, інші, навпаки, виявляються в старості. Наскільки різноманітні причинні фактори, настільки різноманітні і типи психічних захворювань. Деякі хвороби виникають спонтанно і носять тимчасовий характер, наприклад травматичний психоз. Інші ж захворювання розвиваються поступово, наприклад, шизофренія, старечі або судинні психози. Треті хвороби можуть виявлятися в ранньому віці і не прогресувати протягом усього життя. Деякі психологічні захворювання можуть протікати у вигляді нападів або фаз, які переходять в стадію ремісії.
Поява розладів чоловічої психіки може призводити до розвитку серйозних захворювань у зрілому віці, таких як шизофренія, суїцидальні нахили і адиктивна розлад.
Варто зауважити, що чим раніше буде поставлений діагноз, тим ефективніше буде терапія психопатологічного порушення.
Наприклад, при виявленні шизофренії на першій стадії лікар може давати сприятливі прогнози на майбутнє. Перші ознаки цього розладу можуть бути притаманні цьому захворюванню.