На Закарпатті значно дешевше відпочивати,ніж на Буковелі.
- 08.10.16, 21:14
Якщо раніше любителі зимових видів спорту надавали перевагу східним схилам Карпат та їхали в Прикарпаття, то в останні роки все більше туристів їдуть в Закарпаття підкоряти західні схили.
Швидше ніж в інших місцях лижники з’являються на найвищому гірськолижному курорті України Драгобраті, де сезон відкривається ще у листопаді й триває аж до травня.
Проблем з снігом тут ніколи немає, окрім літа, звісно. Головна проблема – це інфраструктура.
«Тут дуже круті рельєфи і я би через них завжди їздив тільки сюди, але мене не влаштовує низька якість інфраструктури: своїм авто дістатись сюди неможливо, треба брати спецтранспорт. Підйомники також могли би бути кращими. Але кожен рік тут все більше і більше туристів. Вони готові проміняти комфорт на екстрим» – каже затятий лижник Борис.
Якщо схили Драгобрату здадуться вам занадто крутими і небезпечними, прямуйте до дещо спокійнішого – Тисовця. Хоча, саме тут є одна з найвідоміших трас для фрістайлу – 500-метрова.
Також сюди в лютому традиційно з’їжджаються українські сноубордисти, аби позмагатися у прудкості.
Перевага Тисовця – у відносно розвинутій інфраструктурі, щоправда радянській та застарілій.
Поєднати корисне та дуже приємне можна у закарпатських Пилипці та Подобовці, що у Міжгірському районі. Тут не тільки гори, сніг та лижі, а ще й водоспад Шипіт. Його краса взимку не менш разюча, ніж в інші пори року. Так само як і Синевиру, що також неподалік.
Тут же, на Міжгірщині розташований і курорт Ізки. Тут обіцяють не тільки лижі, а ще й їжу з органічних продуктів, SPA-послуги, йогу, лікувальну воду та житло з еко-матеріалів.
Катаються на лижах і в Синяку, що під Мукачевом. Втім, його важко назвати гірськолижним курортом через недостатній розвиток інфраструктури та брак снігу в останні роки. Та закарпатська природа та краєвиди, як завжди, рятують слабеньке обслуговування та сервіс.
Сергій, який щороку з нетерпінням чекає на лижний сезон, каже: «Єдина перевага Синяка, перед іншими курортами у тому, що він неподалік від Мукачева та Сваляви. Але у всьому іншому він дуже програє. Коли немає снігу, немає і відпочинку. От і минулого року підйомники тут взагалі не вмикали, снігу не було».
На кордоні України з Польщею та Словаччиною розташоване село Кострино(Березнянський район). Тут досвідченим і не дуже лижникам завжди раді.
Поруч, в с.Вишка – курорт Красія – мабуть, найкращий лижний курорт Закарпаття. Тут є все: гори, сніг, лижі, комфортні підйомники. А головне, що усе це якісно та сучасно. Інше питання – вартість.
«Тут дуже хороший сервіс та якісне обслуговування. Завжди є сніг і хороше обладнання. Особисто я не бачу недоліків у цьому курорті. Він нічим не поступається закордонним» – переконує Мукачево.net лижник Борис.
Ну що, який курорт оберете? Чи, можливо, ви вже десь каталися? Поділіться враженнями та порадами.
Коментарі
WalKing
19.10.16, 10:42
БілаКоролева
29.10.16, 18:24Відповідь на 1 від WalKing
Приїзжай!