хочу сюди!
 

Киев

49 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 42-53 років

Якщо Вам не хочуть платити зарплату......

  • 18.01.16, 17:08
Що робити ошуканому робітникові ?
Пропонуємо альтернативний шлях вирішення даного конфлікту:
Згідно ч.1 ст.172 Кримінального кодексу України, незаконне  звільнення  працівника  з  роботи  з  особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю
караються штрафом  до  п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні  посади  чи займатися   певною   діяльністю  на  строк  до  трьох  років,  або виправними роботами на строк до двох років.
Українські суди доволі часто виносять вироки, якими визнають роботодавців винними у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.172 Кримінального кодексу України через неоформлення ними трудових відносин з найманими працівниками.
Єдиний державний реєстр судових рішень містить велику кількість подібних вироків суду. До прикладу наведемо деякі з них:
Отже, якщо на підприємстві або у фізичної особи-підприємця працюють офіційно не працевлаштовані особи – це злочин з боку роботодавця.
Крім того, якщо особи працюють на підприємстві на неофіційній основі, то їм виплачується „чорна” заробітна плата. Це свідчить про те, що роботодавцем, який є податковим агентом, не сплачується податок на доходи фізичних осіб, який він за законом має утримувати та перереховувати. Даний факт однозначно зацікавить Державну податкову інспекцію, яка у разі встановлення порушення роботодацем податкового законодавства застосує до нього санкції фінансового характеру.
В разі виникнення конфлікту з роботодавцем, не соромлячись повідомляйте про свій намір звернутися до правоохоронних органів з повідомленням про вчинені ним правопорушення. Нехай одні погані люди дізнаються про проблеми інших поганих людей. Це не та категорія людей (нечесні роботодавці), до якої варто бути добрим та поблажливим.
Якщо Ви все ж таки не змогли дійти мирного врегулювання конфлікту, звертайтеся одночасно з заявами до Прокуратури, Державної інспекції праці та Державної податкової інспекції. В заявах вказуйте на факт вчинення роботодавцем злочину, предбаченого ч.1 ст.172 Кримінального кодексу України, на несплату ним податку на доходи фізичних осіб та на всі інші відомі Вам факти порушення законодавства на підприємстві. А також, у разі наявності, додавайте будь-які фактичні докази вашої роботи на підприємстві, – можливо, Ви проходили медичний огляд на підприємстві, і залишилися підтвердження цього, здавали роботу під розпис, ознайомлювалися з технікою безпеки тощо і у Вас залишилися копії даних документів. Наприклад, у одному з вироків суду по подібній справі зазначено як доказ розписку роботодавця, що зобов`язувався виплатити неофіційно влаштованому працівникові обумовлену заробітну плату.
Дієвішим буде, якщо це буде колективне звернення, в якому окрім Вас факт порушення закону роботодавцем підтвердять також інші особи. Також, якщо ви вже не працюєте на підприємстві, але Вам відомо, що там працюють інші неоформлені особи, – обов`язково вказуйте на цей факт, адже Ваші показання як колишнього співробітника звичайно врахуються державними органами, але беззаперечним доказом порушення закону буде виявлення безпосередньо працюючих неоформлених працівників в ході перевірки роботодавця.
Тому, резюмуючи, хочемо зазначити, що незважаючи на відсутність можливості стягнення заробітної плати неофіційно працевлаштованого робітника у порядку цивільного судочинства через відсутність належних доказів, є реальною перспектива притягнення роботодавця до відповідальності, зокрема, – кримінальної, за грубе порушення законодавства про працю, що виявилося в неоформленні трудових відносин. В разі конфлікту з роботодавцем, апелюйте до зазначених в даній статті норм законодавства, а також демонструйте наведені вироки суду. В разі неофіційної Вашої роботи на підприємстві та невиплати Вам винагороди за роботу, це може стати доволі дієвим витверезляючим чинником для роботодавця.
Доволі поширеними є випадки, коли недобросовісні роботодавці виставляють на вулицю цілі колективи неоформлених працівників, – в такому випадку колективні дії ошуканих робітників будуть найбільш дієвішою відповіддю подібним наймачам. Спільно з Вашими співробітниками Ви можете цілком реально протистояти сваволі роботодавця. Солідарність та самоорганізація є найважливішими інструментами класової боротьби. Системний колективний опір відрізняється від індивідуального протесту тим, що унеможливлює безкоштовну працю. Втім, кожна індивідуальна перемога робітника чи робітниці, про яку стало відомо загалу, є внеском у захист економічних інтересів класу.
І наостанок хотілося б порекомендувати взагалі уникати неофіційної роботи, – робота без оформлення належним чином, в більшості випадків, веде до конфліків з керівництвом та невиплати працівникові зароблених ним грошей. Та навіть у випадках коли роботодавець при неофіційному працевлаштуванні працівника поводить себе відповідально і виплачує винагороду, все одно, над працівником постійно нависає Дамоклів меч, – Ви не маєте гарантії, що завтра Ваш роботодавець поводитиметься так само чесно, як і сьогодні.
Втім, пам’ятайте, що погрожувати роботодавцю треба акуратно. Можна легко перетнути межу і ненароком вчинити діяння, яке може в подальшому бути розцінене як правопорушення. Про «техніку безпеки» при спробах повернути собі зароблене ви зможете прочитати на сайті Автономної Спілки Трудящих найближчими днями. Слідкуйте за оновленнями.
http://avtonomia.net/2012/11/21/neoformleni-pratsivniki-yak-povernuti/
http://m.gorod.cn.ua/news_51159.html
1

Коментарі

118.01.16, 21:01

інтересно, а як у випадку звільненя невлаштованого працівеика без його згоди? звертався з цим питанням до адвокатів кажуть довести факт роботи в такому випадку неможливо на 1000%

    218.01.16, 22:31Відповідь на 1 від vilga

    інтересно, а як у випадку звільненя невлаштованого працівеика без його згоди? звертався з цим питанням до адвокатів кажуть довести факт роботи в такому випадку неможливо на 1000%Треба якісь докази мати,може звукозапис обіцянки хозяїна при прийомі на роботу....або фото якісь.У нас графік роботи на стіні висів з прізвищами.

      319.01.16, 05:07Відповідь на 2 від БілаКоролева

      та доказів думаю, вистачить. іхлопці пвдтвердять. але то давно було десь в 2013.. я так розумію у вас запарка. коли можливо з вами поспілкуватись трохи на цю тему? не докучатиму.

        421.01.16, 09:48Відповідь на 3 від vilga

        та доказів думаю, вистачить. іхлопці пвдтвердять. але то давно було десь в 2013.. я так розумію у вас запарка. коли можливо з вами поспілкуватись трохи на цю тему? не докучатиму.Можете писати в чат.Я тепер знову безробітна....... То частіше буду в інеті сидіти,та більше уваги приділяти волонтерській роботі.Сьогодні,наприклад,знову СУД по дітям.В одної знайомої бабусі відібрали дітей,вона була опікункою(діти сироти).Воюємо з міськвиконкомом,знаєте як важко йти проти влади.Особливо ,коли починають хитатися під ними стільці.Треба ламати систему однозначно.Мені здаєтьсящо інколи я би легше зламала їм хребти палицею,а ніж цивілізовано та законно щось доказувати....Але,це ж не вихід.

          521.01.16, 12:19Відповідь на 4 від БілаКоролева

          дякую що погодилисьале чомусь я чатам не дуже люблю користуватись. та й "листи" не зберігаються. якщо можливо напишіть адресу вашої скриньки на i.ua. бо судячи з вашого ніку, адреса швидше за все буде цифрами.

            621.01.16, 12:24Відповідь на 4 від БілаКоролева

            дітей жалко звісно, та й бабусю теж. а влада зараз звісно втратила навіть ознаки совісті. увіровали в свою "незыбленность, вседозволеность и богоизбранность"