Запрошуємо вболівати!

  • 05.11.12, 14:27

Шановні Журналісти, і просто шанувальники футболу!

Запрошую Вас на перший в історії чемпіонат з футболу серед команд силових структур Івано-Франківського гарнізону, на кубок Начальника Івано-Франківського військового гарнізону.

  Чемпіонат розпочнеться завтра о 9 годині (ранку) в приміщені Коледжу фізичного виховання. Заявку на участь подали 10-ть команд гарнізону.

Отже, запрошуємо і по вболівати і написати про ваші враження!

Військова присяга – це урочисто й почесно

  • 05.11.12, 13:36

У 114-ї Івано-Франківській бригаді тактичної авіації 82 юнаки з чотирьох областей України склали військову Присягу на вірність українському народу

 

Такої кількості батьків та рідних на плацу своєї частини військовослужбовці 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації не пам’ятають уже давно. Привітати молодих солдатів приїхало понад півтори тисячі рідних і близьких. Складання молодим поповненням військової Присяги перетворилось на урочисте святкове дійство, яке розпочалось з доповіді командира бригади полковника Сергія Голубцова заступнику командира ПВК «Захід» з авіації – начальнику авіації полковнику Олександру Кухаренку про готовність молодого поповнення скласти цю важливу чоловічу клятву.

Потрібно наголосити, що юнаки, які провели в лавах Збройних Сил місяць з часу призову, зробили значний крок від свого цивільного життя до військового порядку. За цей, порівняно невеликий, час вони не лише опанували основи військових статутів, навчились стройовій виучці, оволоділи стрілецькою зброєю, але й відчули ритм життя такого потужного і складного військового організму, як бригада тактичної авіації. За словами офіцерів частини, більшість молоді приходить сьогодні до армії або зовсім не підготовленою, або з вкрай низькими знаннями в галузі військової підготовки.

 - Ми розуміємо, що це не вина хлопців, - пояснив тимчасово виконуючий обов’язки заступника командира частини з виховної роботи майор Олександр Володарчук. – Адже такий шкільний предмет, як «Основи захисту Вітчизни» зараз не у фаворі. Багато шкіл не мають не те що начальних класів, але й навіть досвідчених викладачів. Тому в нашій частині розроблена і працює ціла методика введення в стрій молодого поповнення.

За словами Олександра Володарчука, розпочинається все ще задовго до того, як у частину прибувають перші новобранці. Начальник речової служби робить усе можливе, щоб на складі були однострої всіх розмірів. Адже перше, що робить призовник, переступаючи поріг КПП частини, це знімає з себе цивільний одяг, отримуючи взамін камуфляж. І від того, наскільки пасуватиме камуфляж новобранцю, залежить перше враження, яке часто формує ставлення до всього періоду служби.

Багато уваги приділено в частині приміщенню, де розміщаються молоді солдати. Це одна з казарм, яка має окремий від інших підрозділів вхід. Сплять новобранці на звичайних солдатських ліжках у кубриках по 5-7 осіб. Також велику увагу в частині приділяють офіцерам, які стануть для молодих солдатів першими командирами.

  - Щоб потрапити в адміністрацію молодого поповнення, потрібно не лише мати дуже добрі особисті показники, але й пройти  суворий психологічний відбір, - наголосив командир батальйону молодого поповнення майор Мар’ян Булига. – Адже в перші дні командир роти чи взводу для цих хлопців є і татом, і мамою, і навчителем армійського життя. А для цього бути просто сумлінним офіцером мало. Потрібно мати психологічні і педагогічні здібності, вміти передбачувати різноманітні конфліктні ситуації, розуміти, що хлопці, які прийшли до нас, в більшості випадків знаходяться в стресовому для себе стані, адже багато хто з них уперше опинився так далеко від дому без підтримки рідних і близьких.

  Приміром, для запобігання крадіжкам у перший місяць служби всі мобільні телефони солдатів зберігаються в окремому сейфі командира підрозділу. Кожного дня перед вечерею і до команди «відбій» кожен з солдатів може прийти і взяти телефон, щоб подзвонити своїм близьким. Так само у командира під окремою розпискою зберігаються і гроші, й інші особисті солдатські цінності.

 - Іноді нам кажуть, що це - обмеження свободи і права людини, - зазначає майор Мар’ян Булига. – Але це не так. Справа в тому, що юнак, який звик жити сам  у своїй кімнаті, часто не розуміє, що тепер у нього спільна тумбочка, яка не зачиняється на замок, що залишений в душовій кімнаті телефон може і не дочекатись свого господаря. Йому потрібно прилаштуватись до нових для себе умов життя.

Цього разу частину поповнило чимало солдатів строкової служби із східних областей України. Більш того, за словами офіцерів, у таких областях, як Луганська чи Донецька, навіть існують конкурси, щоб потрапити на службу саме на захід України.

  - Свого сина я навмисно скеровувала на службу саме на Прикарпаття, - пояснила мати солдата Олена Савченко. – Бо там і екологія краща, і порядку більше, і люди якісь вихованіші.

 До речі, в перші ж тижні служби командуванням 114-ї бригади тактичної авіації було розроблено цілу низку культурних заходів для новобранців. Разом з офіцерами вони ходили і в театри, і в музеї Івано-Франківська. Як пояснили в адміністрації зборів, часто хлопці мають серйозні прогалини в матеріалах загальноосвітньої школи. Особливо це стосується історії і культури українського народу.

   І ось тепер з хвилюванням ці змужнівши хлопці стояли на плацу і слухали напутні слова командирів. Кожен з них очима шукав в натовпі батьків своїх, і з подвійною гордістю виходив зі строю на плац. Адже клятву він давав не лише перед своїми товаришами по зброї, але й перед мамою і татом, перед Батьківщиною. 

 Ритуал складання присяги кожним солдатом - це лише 50 секунд у часі. Приблизно стільки потрібно, щоб вийти зі строю і прочитати слова Священної клятви. Але ці секунди залишаться в серці кожного юнака на все життя. Так само, як залишаться в їхній пам'яті сльози радості матері, усмішки молодших братів та сестричок, гордість батька.

  А по завершенню церемонії на всіх чекав святковий обід де всі бажаючи могли разом вояками спробувати смак солдатської каші.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Планові польоти над Прикарпаттям

  • 05.11.12, 12:40

 Сьогодні військовослужбовці 114-ї бригади тактичної авіації проведуть чергову льотну зміну. За словами тимчасово виконуючого обов’язки заступника командира бригади з виховної роботи майора Олександра Володарчука полоти розпочались о 10 годині ранку і триватимуть до 16 години. За цей час пілоти проведуть від восьми до десяти вильотів, і виконають в небі ряд вправ з підтримання навичок та умінь пілотування МІГ-29, а також вдосконалять свої уміння з перехоплення різноманітних повітряних цілей.

  Потрібно зазначити, що з початку року, завдяки покращенню в забезпеченні пальним, пілоти цієї частини зуміли не лише відновити навички, але й ввели в стрій низку молодих льотчиків, яким довірили пілотування легкого фронтового винищувача МІГ-29.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України. 

Завдяки умілим діям екіпажу жертв та ушкоджень військового аерод

  • 18.10.12, 13:41

 Під час виконання чергових тренувальних польотів у 114-ї Івано-Франківської бригаді тактичної авіації, здійснив аварійну посадку учбово-тренувальний літак Л-39.

Після виконання всіх завдань у повітрі, літак з екіпажем у складі заступника командувача повітряного командування «захід» з авіації - начальника авіації полковника Олександра Кухаренка та майора Андрія Крота вже повертався на базу. Однак військові пілоти вчасно помітили, що у літака не випустилась ліва стійка шасі. Після кількох спроб виправити ситуацію ними було прийнято рішення здійснити посадку на запасну ґрунтову смугу аеродрому без випуску шасі.

  Завдяки умілим і чітким діям пілотів, які не розгубились у складній аварійний ситуації ніхто з персоналу наземних служб аеродрому не постраждав. Також було врятовано і основну злітну смугу аеродрому, яка крім військових літаків обслуговує ще і цивільні перевезення. Вартість ремонту якої сягала б кількох десятків мільйонів гривень. Також, потрібно наголосити, що пілоти теж не отримали ушкоджень і стан їх здоров’я цілком нормальний.

  На даний момент ведеться розслідування інциденту, як технічними службами так і відповідними юридичними органами.

Довідково -  Аеро L-39 «Альбатрос» (Aero L-39 Albatros) — чехословацький навчально-тренувальний і навчально-бойовий літак. Літак призначався для заміни УТС Aero L-29 Delfin. Зробив перший політ 4 листопада 1968 року. У 1972 році був вибраний основним навчально-тренувальним літаком країн-учасниць Організації Варшавського договору. Серійно вироблявся до 1999 року (побудовано 2868 літаків). Перебуває на озброєнні більш ніж 30 країн світу. відково

 

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Парк пам’яті на честь 70-ліття УПА – у Більшівцях

  • 09.10.12, 11:23

70-річчя УПА відсвяткувалиу Більшівцях Галицького району відкриттям парку пам’яті на місці, де в різнічаси були розстріляні тисячі безневинних жертв сталінського та фашистськогорежимів.

Минулої неділі доселища Більшівці, перша згадка про яке сягає ще XV століття і яке славне рухом Семена Височана, зїхалися численні представники громадськості тавлади Галицького району. Тут, на місці недавнього болота стараннями громадиселища, місцевих підприємців та влади виріс чудовий парк памяті на честь 70-ліття створення УкраїнськоїПовстанської Армії, що була зароджена у волинських лісах і воювала за волюУкраїни на західноукраїнських землях і з «совєтською владою», і з фашистськимиокупантами у роки Другої світової війни.

На відкриття паркупамяті прибули колишні вояки УПА, які й нинігордо одягають на себе мундири армії, що стояла на смерть за волю інезалежність своїх земель. Серед них – Микола Яцків, голова районного БратстваУПА, його соратники, а також син легендарного комбатанта УПА Романа Шухевича –Юрій Шухевич. У своїх промовах-зверненнях до сучасників старі вояки закликалимолоде покоління брати приклад з тих, хто боровся з ненависним режимом удалеких 40-х, оскільки й сьогодні потрібно виявляти нескореність духу,відстоювати українські національні інтереси, які, як не прикро, нині здаютьсяна догоду Кремлю. «Памятаймонаших героїв! Захистімо нашу мову, захистімо нашу історію і нашу Церкву!» –таким був лейтмотив народного віча у Більшівцях.

Великі святкування знагоди 70-ліття створення УПА відбудуться в Івано-Франківську на Покрови – 14жовтня.

18 тисяч хабара, плюс борг по зарплаті власним працівникам

  • 27.08.12, 09:01

  Такого не траплялось вже давно, щоб протикерівника військового підприємства відкривали відразу дві кримінальних справи.

А починалось все, яку пригодницькому фільмі. До т.в.о. начальника Сколівського військового лісгоспупана К. звернувся  приватний підприємецьВ. з цікавою пропозицією щодо  укладеннядоговору між ним та Сколівським військовим лісгоспом на розробку лісосіки тареалізації лісопродукції. Під час розмови керуючий лісгоспом погодився укласти угоду, але з умовою, що підприємець передасть йому за це небагато-немало – 18000гривень готівкою. Після такої розмови обурений приватник пішов до правоохоронних оганів. А 22  серпня 2012 року у селі Коростів Сколівськогорайону Львівської області на майданчику поблизу відпочинкового комплексу,перебуваючи в автомобілі марки «Фольцваген транспортер», що належитьгромадянину В.,  керівник військовоголісгоспу отримав від приватного підприємця частину обумовленої суми хабара урозмірі 10 тисяч гривень за сприяння йому на розробку лісосіки та відправленнялісопродукції по занижених цінах. Як тільки посадовець вийшов з автомобіля, йогозупинили правоохоронці… Отямився він лише тоді, коли на зап’ястках клацнулиметалеві кайданки.

– Підставами для порушення кримінальної справи є достатнідані, – наголосив заступник прокурора Івано-Франківської прокуратури з нагляду за додержанням законів у військовійсфері Андрій Величко. – Це одержання хабара у великому розмірі. Відповідно доКримінального кодексу це карається позбавленням волі на строк від восьми додванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певноюдіяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Однак проводячирозслідування, працівники правоохоронних органів наштовхнулись ще на один факт.Маючи заборгованості з невиплаченої заробітної плати перед працівникамилісгоспу за червень-липень 2012 року на суму 219 015 грн., керівникскеровував отримані лісгоспом кошти на оплату комунальних послуг, телефоннихрозмов тощо.

– Нами було встановлено, що на розрахунковий рахунок та в касуСколівського військового лісгоспу надійшло коштів на загальну суму 756 тисяч 768гривень, – продовжив Андрій Величко. - Незважаючи на це, т.в.о. начальникаСколівського військового лісгоспу, якому достовірно були відомі відомості про суму та строкизаборгованості із заробітної плати, цю заборгованість не виплатив, а кошти, щонадходили на розрахунковий рахунок та в касу, скерував на інші цілі, чимпорушив вищезазначені нормативні акти та законні права й інтереси працюючих,гарантовані Конституцією України.

Станом на 22 серпня 2012 року заборгованість із виплати заробітноїплати працівникам Сколівського військового лісгоспу становить 219 015 грн.10 коп. (повністю і частково не виплачена заробітна плата 31 працівнику зачервень 2012 року в сумі 43 777 грн. 68 коп. та повністю не виплаченазаробітна плата 100 працівникам і частково шести працівникам – за липень 2012року в сумі 175 237 грн. 42 коп.).

 Тепер долю пана К. вирішить суд. А працівники Івано-Франківської прокуратури з нагляду задодержанням законів у військовій сфері радять тричі подумати всім посадовимособам перед тим, як ставати на злочинний шлях: чи вартує того хабар?

Підполковник Тарас Грень.

Західнийрегіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Сьогодні – День авіації Збройних Сил України

  • 25.08.12, 16:58

 Військовослужбовці 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації відзначили своє професійне свято. На урочистих зборах,що пройшли у клубі частини, був зачитаний наказ про заохочення кращих військовослужбовців, вручені відзнаки та нагороди. Восьмеро кращих авіаторів були заохочені грамотами та грошовими преміями від голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса.

  - Цьогоріч ми вирішили не робити особливих торжеств, - зазначив тимчасово виконуючий обов’язки командира частини полковник Василь Пехньо. – Вважаємо, що кращий подарунок військовослужбовцям до свята – це можливість побути дома, відпочити з родинами та дітьми.

   Тож після завершення святкового концерту, який підготували для особового складу самодіяльні таланти, всі військовослужбовці продовжили святкування в затишному родинному колі.

Підполковник Тарас Грень

День Державного Прапора – свято для військовослужбовців

  • 23.08.12, 10:15

ВійськовослужбовціІвано-Франківського гарнізону взяли участь в урочистостях, присвячених ДнюДержавного Прапора України. Близько двох сотень представників усіх військовихчастин та установ разом з керівництвом області, міської адміністрації тагромадою Івано-Франківська помолились на честь українського знамена. Анайкращим солдатам строкової служби було доручено разом з головою ОДА МихайломВишиванюком, міським головою Віктором Анушкевичусом підняти надІвано-Франківськом головний прапор країни.

  - Ставлення людей у погонах до Державногопрапору завжди було і залишиться особливо шанобливим, - наголосив заступникначальника Івано-Франківського військового гарнізону з виховної роботипідполковник Любомир Демчук. – Адже під цим прапором всі ми складаємо військовуПрисягу на вірність народу України. І він є для нас символом всієї держави,цілісність і недоторканість якої ми покликані захищати.

 Нагадаємо, що Указ про встановлення Дня Державногопрапора України підписав 23 серпня 2004 р. тодішній президент України ЛеонідКучма. До цього День Державного прапора святкувався тільки в Києві намуніципальному рівні.

Прапор Українискладається з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольоруіз співвідношенням ширини до довжини 2:3.

Синьо-жовтийсимвол був затверджений у 1917 р., коли в Києві після революції булопроголошено про створення Української Народної Республіки. Деякий часжовто-синя символіка (в 1917-18 роках) була присутня на червоному прапоріРадянської України.

Синьо-жовтийпрапор був офіційно затверджений Державним прапором України постановоюВерховної Ради від 28 січня 1992 р. 24 серпня 1991 р. відбулося проголошенняАкту про незалежність України, і над будинком Верховної Ради вперше булопіднято синьо-жовтий прапор.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборониУкраїни.

Над Україною знову шумітиме небо

  • 22.08.12, 10:45
Сьогодні у авіаторів114-ї бригади тактичної авіації чергова льотна зміна. За словами тимчасововиконуючого обов’язки командира бригади полковника Василя Пехньо винищувачіздійснять кілька десятків вильотів, як в день так і ночі. Також крімвідпрацювань звичних для пілотів учбово-тренувальних завдань вони візьмутьучасть у військових навчаннях, які зараз відбуваються на Закарпатті.

  - Наші пілоти відпрацюють низку питаньвзаємодії з підрозділами інших родів і видів Збройних Сил України, - зазначивполковник Василь Пехньо. – А також питання повітряного прикриття підрозділів сухопутнихвійськ.

  Потрібно наголосити, що така взаємодія відпрацьовуєтьсявперше за останні вісім років. До цього авіатори і сухопутчики вчились діятиразом лише під час командно-штабних тренувань.

  ПідполковникТарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборониУкраїни.

Військовій поліклініці в Івано-Франківську – бути!

  • 22.08.12, 09:36

Військова поліклініка Івано-Франківського військового гарнізону – це той невеличкий острівець медичного захисту для ветеранів та військовослужбовців, що залишився після реформ військової медицини. Ще до 2004 року в обласному центрі Прикарпаття діяв потужний військовий госпіталь, який забезпечував охорону здоров’я не лише солдатів та офіцерів Збройних Сил, але й кількох десятків тисяч ветеранів та військових пенсіонерів. Однак після візиту тодішньої заступниці Міністра оборони України пані Валентини Гошовської було прийнято рішення знищити цю медичну установу. Неймовірними зусиллями командуванню гарнізону, військовим медикам та ветеранам вдалося буквально відвоювати право на життя невеликій військовій поліклініці.

Проте кілька місяців тому Прикарпаттям пронеслась чутка ніби про скорочення і цієї військової медичної установи. Обуренню ветеранських організацій не було меж. Адже для більшості захисників Батьківщини, які вірою і правдою виконували свій обов’язок в роки служби, саме ця установа стала останньою надією на здорове життя. Бо ні переповнені комунальні лікарні, ні поїздки до військових госпіталів як у Львів, так і у Чернівці оптимізму не додавали. Для вирішення питання і розвіювання чуток довелося втрутитись навіть Міністру оборони України Дмитру Саламатіну.

 «… У Міністерстві оборони України розглянуто ваше звернення щодо залишення військової поліклініки, – йшлося у листі Дмитра Саламатіна голові Івано-Франківської ОДА Михайлові Вишиванюку. – Повідомляю, що питання ліквідації військової поліклініки Міністерсвом оборони України не розглядається».

   Таким чином можна ще на деякий час зітхнути з полегшенням. Адже ні військовослужбовцям, ні ветеранам поки що не буде потрібно або долати сотні кілометрів, або стояти довжелезні черги за належним медичним обслуговуванням.

 Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.