Прикарпатці літають наперекір погоді

  • 12.12.12, 00:38

   Незважаючи на снігопад та низьку температуру, авіатори 114-ї Івано-Франківської бригадитактичної авіації провели чергову льотну зміну.

-        Протягомзміни було здійснено п'ятнадцять вильотів як удень, так і вночі, - розповівзаступник командувача ПВК «Захід» з авіації - начальник авіації полковникОлександр Кухаренко. – Вильоти проводились за умов низьких температур, а вночіще й при складних метеоумовах. Загалом авіатори продемонстрували високу виучку.

  Потрібно зазначити, що за останнідва дні на Івано-Франківськ випала рекордна кількість снігу. Та незважаючи наце, частині забезпечення вдалось оперативно розчистити злітну смугу тапідготувати всі служби аеродрому до охорони повітряного простору України.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіацентр

Міністерства оборони України.

Військовому авіатору Миколі Денисюку виповнилося 95 років

  • 12.12.12, 00:30


В Івано-Франківську живе той,хто брав Берлін і був учасником параду Перемоги у Москві

Гвардії полковникуавіації  у відставці Миколі ТарасовичуДенисюку виповнилось 95 років! На Прикарпатті він єдиний, хто залишився  живим учасником Параду Перемоги 1945 року уМоскві.

  У день народження ветерана двері йогоневеличкої квартири просто не зачинялися: вітати цього заслуженого офіцера прийшлочимало людей. А він радо спілкувався і ділився згадками про воєнні роки.

Його війна почаласьвідразу 22 червня 1941 року. Ще не було офіційного звернення керівництва СРСР,ще не звучав трагічний голос Левітана… А гвардії молодший лейтенант МиколаДенисюк  вже пробивався з оточення, в якепотрапив весь його авіаційний полк поблизу фінського кордону.

-        Тодіми літали на досить сучасних винищувачах «І-15» та «І-16», - пригадує ветеран.- Напевно зараз льотчикам вони здаються якимось динозаврами. А тоді це булисучасні і складні машини. Однак у перші часи війни ми змушені були пробиватисьдо своїх частин в пішому порядку.

 Тоді його врятувала звичайнавійськова вдача. Вночі він зі своєю вантажівкою прибився у «хвіст» білофінськоїармійської колони, що просувалась вглиб нашої території. Пройшов чималоконтрольних  постів. А на ранок змігякимось дивом непомітно відстати і натрапити на розташування радянських частин. За всю війну щастило йому не раз.Зокрема,  доля вберегла Миколу Тарасовичапід час однієї з нічних переправ через Волгу, під час захисту Сталінграда.

-        Цебув пізній жовтень, - пригадав Микола Тарасович. – Нас весь день завантажувалиу величезну багатоповерхову баржу. Люди, техніка, озброєння, амуніція,боєприпаси, продовольство… Загалом нас було понад півтори тисячі людей. Якнастала глибока ніч, почалась сама переправа. Але не встиг невеликий катерокпочати наше буксирування (минуло 10 чи 15 хвилин), як ми, сидячи у трюмі баржі,почули якісь хлопки. Один за одним. Вони були не голосними –  значить, не бомби. Але… баржа почала тонути,схиляючись на ніс. І ми здогадались, що напоролись на міни. Адже під час битвиза Сталінград вся Волга була щільно нафарширована цими штуками. Люди у пітьміпочали рятуватись, стрибаючи у холодну воду. За борт полетіло все, що моглоплавати: дошки, колеса, якісь пакунки… Люди в паніці підпливали до катера, щонас буксирував, і зрештою перевернули і втопили його… Вночі більшість з насбула дезорієнтована вогнями з іншого берега. І хлопці, що стрибнули іспробували дістатись туди, втонули. Так само мало хто доплив і до берега, зякого ми відчалили. Я вирішив, що буду на борту до останнього і стрибатиму уводу, коли вже зовсім не буде де подітись…

  Його розрахунок виявився правильним.Велетенська баржа, перехилившись на ніс, вперлась в дно і зупинилась. Тим, хтозалишився на ній, судилось воювати ще. Загалом вижити тоді вдалось менш ніж 400воїнам. А далі була війна зі своїм життям – хорошим і поганим, веселим ісумним. Про ті часи ювіляр згадує з усмішкою.

-        Щеб пак,тоді я був куди молодший і жвавіший! – браво усміхається він.

 Пригадує, що йому завжди були раді в кожнійескадрильї, куди його призначали. Адже за своїм переконанням він не пивалкоголю і не курив. Тому кожний вечір пайові сигарети чи махорка, а такожзаконних «наркомівських» 100 грамів  йшлиу так званий «фонд комеска». Надзвичайно яскраво і живо пригадує МиколаТарасович день, коли закінчилась війна. Тоді вони, маючи на озброєнні вже ЛА-5,разом з іншими військами взяли столицю фашистської Німеччини – Берлін! Пригадуєту радість і хвилювання. Адже всі вони незабаром повернуться додому. Та негадав тоді молодий авіатор, яким саме буде його повернення.

-        Менеі ще одного льотчика викликав до себе командир дивізії, - розповів ветеран. –Він оголосив, що ми двоє обрані комісією для виконання надважливої місії уМоскві. Чесно кажучи, я розгубився. Адже збирався повертатись додому зтоваришами, та й плани вже були… Але наказ є наказ.

Про те, що місія буде важлива і особлива, гвардії авіатори зрозуміливідразу, коли їх замість у звичайні «теплушки» помістили у вагони-купе. Дали чисту білизну, справжню каву.

-        Висобі не уявляєте, що таке після стількох років лягти головою на подушку, якавкрита накрохмаленою наволочкою… і просто пахне свіжістю, заплющити очі, апроснувшись, зрозуміти, що це диво не зникло, - поділився ветеран. – А смакбілого хліба! І справжнього масла…  Минавіть не гадали дорогою, куди їдемо. Промайнув Краків, згодом Львів, потімКиїв. На Брянському вокзалі нас приєднали до групи інших військових з іншихармій та фронтів. Там же відразу зняли мірки для нової форми.

Те, що їм довелося готуватись до параду, військові зрозуміли, коли почаласьстройова муштра. Але повірити в це не могли. Надто почесно це було для кожногофронтовика. Однак, коли за їхньою виучкою приїхав спостерігати сам Сталін,сумнівів не залишилось. До речі, саме перед «коробкою» Миколи Тарасовича ставсяз «вождем всіх народів» прикрий інцидент.

-        Митоді не знали, що грузин Сталін абсолютно не вміє їздити верхи, - пригадуєветеран. – Однак було прийнято рішення, що парад буде прийматись і керуватись виключновершниками на конях. Під час одного з заключних тренувань знову приїхав Сталін.Його посадили на коня. Але прямо перед нами кінь скинув його на землю…

 Тоді присутнім при цьому військовимбуло наказано забути про те, що вони бачили, під острахом суворої кари. Апарадом командували вже зовсім інші люди.

-        Меніважко передати, що я відчував тоді, коли ми йшли бруківкою Красної площі, -каже Микола Тарасович. – Це і радість, і гордість, і біль за загиблими, і…

Переборюючи хвилювання, він розповів, як після проходження їхню «коробку»завантажили в автомобіль. Був острах: невже хтось, щось, комусь, десь розповівпро інцидент з вершником? Але їх відвезли до казарм і переодягнули у нову чистуформу. Виявилось, що вони, в числі обраних, запрошені на святковий бенкет начесть Перемоги, який давало керівництво СРСР.

-        УКремль ми проїхали крізь Спаські ворота, - розповідає Микола Тарасович. -  Нас посадили за багато сервіровані столи.Поруч за окремим столом сидів Сталін і всі члени Президії СРСР. Були тости і булигарні слова. Власне тоді я і відчув, що прийшла Перемога.

Загалом гвардії полковник авіації  увідставці Микола Тарасович Денисюк брав участь у бойових діях у складі 10фронтів. Нагороджений трьома бойовими орденами та сімома бойовими медалями. Заразним опікується волонтер з соціальної служби. Але… коли ветеран, переможецьзахворів на двостороннє запалення легенів, його пенсії просто не вистачило на дорогіліки. Тоді разом з представниками Івано-Франківського комісаріату та депутатомобласної ради Олександром Шевченком були зібрані кошти, щоб врятувати життяостаннього прикарпатського солдата Перемоги. Загалом на лікування, яке державане змогла забезпечити своєму визволителю, було витрачено 25 тисяч гривень.

-        Явважаю, що потрібно робити все, що від нас залежить, аби Микола Тарасовичякнайдовше залишався серед нас, - сказав підполковник Любомир Демчук. – Аджевін один з останніх, хто може нам відверто і правдиво розказати про події тихчасів.

З днем народження вас, гвардії полковнику авіації  у відставці Миколо Тарасовичу Денисюк!

-        Заразя вже став старий і глухий, і не чую, як над моїм Івано-Франківськом літаютьвинищувачі, - сказав на прощання ветеран. – Але я знаю, що вони літають.Значить,  я і всі ми можемо спатиспокійно. І ще… Передайте, будь ласка, всім військовим льотчикам і технічномускладу, що ми, ветерани, завжди пишались і пишаємось ними – нашими достойнимикрилатими нащадками…

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіацентр

Міністерства оборони України.

 

Прикарпатські ветерани Афганістану провели звітно-виборну конфер

  • 10.12.12, 13:27

  Івано-Франківська обласна організація Української спілкиветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) провела сьому звітно-виборнуконференцію з початку своєї діяльності. Попередня така конференція відбуваласяп’ять років тому.

Цього разу доІвано-Франківська прибули 60 депутатів з 17-ти первинних організацій УСВАПрикарпаття, а також керівники подібних організацій Тернопільської таЛьвівської областей. Участь у конференції афганців взяли також представникиІвано-Франківської обласної державної адміністрації, керівники військовогогарнізону, члени правління Громадської ради військовослужбовців. Традиційнопроігнорували запрошення ветеранів керівники Івано-Франківської обласної ради,які не привітали ні військовослужбовців з їхнім професійним святом, і невідгукнулись на прохання взяти участь в конференції одного з найбільш чисельнихгромадських об’єднань області. А про те, що ці люди потребують до себе уваги збоку обласних функціонерів, свідчить той факт, що чи не кожен десятий ветеранафганської війни має статус інваліда, а за 24 роки після завершення тієїганебної війни пішли з життя від фізичних і душевних ран понад 500 (!) афганців,причому в основному це чоловіки зрілого віку від 40 до 50 років.  Крім цього, в області мешкає 59 сімейзагиблих солдатів та офіцерів.

  На початку роботи конференції взяв словоголова Івано-Франківської обласної організації Української спілки ветеранівАфганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Юрій Купчій. Він доповів, що за останніп’ять років афганці зробили значний крок уперед стосовно підняття авторитету первиннихорганізацій УСВА. Про це красномовно свідчить той факт, що близько півсотніколишніх афганців були обрані депутатами селищних та районних рад. Чимало воїнів-інтернаціоналістівпосіли керівні посади. Зокрема, мером міста Рожнятів обраний Василь Мацевко,головою Надвірнянської райадміністрації обрано Володимира Калічка, а головоюБогородчанської райради - Михайла Головчука. Всі вони є ветеранами війни вАфганістані. Крім цього, четверо афганців очолили селищні ради області.

-        Однимз найважливіших питань за минулих п’ять років була і залишається проблемасоціального захисту та лікування учасників бойових дій в республіці Афганістанта членів їхніх сімей, - наголосив Юрій Купчій. – Ми налагодили тісну співпрацюз керівниками обласної медицини. Багато допомагають нам лікарі і в районах.Однак є питання, які потрібно вирішити негайно. Наприклад, проведеннявоїнам-інтернаціоналістам обстеження МРТ. Сьогодні воно дуже дороге -  від півтори до двох тисяч гривень на особу. Впитаннях організації протезування, купівлі ліків до нас постійно надходитьчимало звернень. І практично всі вони були задоволені.

 Загалом за п’ять років за звітнійперіод було надано фінансової допомоги учасникам війни в Афганістані на близько80 тисяч гривень. Івано-Франківською обласною організацією УСВА ведетьсяпостійна пошукова робота. За п’ять років зроблено понад 300 запитів у державніархіви Росії, Казахстану, України. Завдяки цьому вдалось надати статусуінваліда війни чималій кількості афганців. А три чоловіки отримали свої бойовінагороди «За мужність». Щороку організовуються пошукові експедиції дореспубліки Афганістан - з метою пошуку зниклого прикарпатця Ярослава Клюби,який і досі вважається зниклим безвісти.

Багато зроблено афганцями і стосовно увіковічнення пам’яті загиблих на ційвійні. Зокрема, в Івано-Франківську встановлено пам’ятник загиблим воїнам-інтернаціоналістамта споруджено на їх честь каплицю Георгія Побідоносця. Також пам’ятникиафганцям встановлені ще у двох районах області. Окрему подяку за сприяння увстановленні пам’ятника в Надвірній висловили афганці голові Івано-Франківської ОДА Михайлу Вишиванюку. Аджелише після особистого втручання посадовця цю справу вдалося зрушити з мертвоїточки. На більшості шкіл, де вчились воїни-афганці, встановлені меморіальнідошки. Важливим було вирішення квартирного питання. У 2012 році Держслужбою усправах інвалідів та ветеранів України було виділено шість квартир для воїнів-афганців.Однак через затримку грошей у Державному Казначействі інтернаціоналісти і досіне можуть заселитись у свої оселі.

Завершилась конференція переобранням голови обласної організації УСВА. Івже третій раз поспіль обласних афганців очолив Юрій Купчій.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіацентр

Міністерства оборони України.

Навчались вчителі предмету «Захист Вітчизни»

  • 07.12.12, 14:55

Сьогоднізавершились двотижневі курси з викладачами предмету «Захист Вітчизни», якіпрацюють у школах та інших навчальних закладах Івано-Франківської області. Збільш ніж 300 викладачів цього предмету курси пройшли 59 вчителів з усіхрайонних шкіл Прикарпаття. Упродовж 14-ти днів викладачам були прочитані нелише лекції із спеціалізації, але й з таких тем, як реформа освіти в Україні,профілактика професійного «згорання» педагога, стрес, викликаний викладацькоюдіяльністю, вимоги до дотримання трудового законодавства керівниками освітніхзакладів та установ тощо.

-        Подібнікурси проводяться раз на п’ять років, - розповів керівник курсів Іван Лазор. – Минамагаємось зробити їх максимально корисними і цікавими для всіх викладачівпредмету «Захист Вітчизни». І охоплювати всі аспекти роботи педагога як під часпідготовки до занять, так і в методиці проведення і у відновленні вчителя післяроботи з учнями.

  На завершення курсів перед викладачамивиступили самодіяльні артисти 19-ї середньої школи Івано-Франківська.

Підполковник Тарас Грень.

Західний Регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Прикарпатські журналісти привітали військових «медіа-днем»

  • 06.12.12, 21:06

Незвичний іприємний подарунок зробили представники івано-франківських мас-медіа всімвійськовослужбовцям регіону на День Збройних Сил України. Упродовж усього 6-гогрудня обласне телебачення «Галичина» демонструвало кожних 30-40 хвилинспеціально підготовлені журналістами цього телеканалу ролики, що розповідаютьпро життя сучасних військовиків –  авіаторів, моряків і представників сухопутнихвійськ.

-        Ви,військові, робите для всіх нас дуже важливу і потрібну справу – захищаєтеБатьківщину від ворогів, - наголосила журналіст ОТБ «Галичина»  Юлія Юзьків. – Ваша робота часто прихована відпересічних громадян і складається не лише з парадів та показових виступів, алей з щоденної кропіткої праці. Ми, журналісти, теж, можливо, не відразу і незавжди можемо побачити і відчути всю відповідальність, яка лежить на плечахлюдей у погонах  – від солдата до старшихофіцерів. Однак, намагаємось робити так, щоб люди бачили і знали всю правду проукраїнські Збройні сили.

6-го грудня також вийшла в ефір обласного державного радіо тридцятихвилиннарадіопередача «Льотчики рвуться у небо». В ній слухачам детально розповідалосьпро те, як і чим живе сьогодні 114-та Івано-Франківська бригада тактичноїавіації.

-        Нашіукраїнські військові були і залишаються елітою держави, - зазначила редакторвідділу обласного радіо Любов Крайня. – Мужність і надійність – саме такимисловами я завжди характеризую наших захисників. 

 Крім цього, протягом дня в ефірі міськоготелеканалу «Вежа» були показані  передачі,підготовлені центральною телерадіостудією Міністерства оборони України.

-        Яособисто хочу подякувати журналістським колективам газет «Галичина», «Західнийкур’єр», «Галицький кореспондент», «Репортер» за привітання, які вонинадрукували на нашу адресу, - зазначив заступник начальника Івано-франківськоговійськового гарнізону підполковник Любомир Демчук. – Також хочу подякуватиінтернет-ресурсам «Бріз», «Іф-портал», «Правда іф», «Ньюз», «Малакава», «Фіртка»,«Паралелі», «Коломия», «Вікна» та всім іншим за оперативне та правдивевисвітлення всіх заходів і подій, що відбуваються у сучасному армійськомужитті. А за такий гарний і різноплановий медіа-подарунок, який всім нам, людяму погонах, подарували цивільні журналісти в День Збройних Сил України – окреме «дякую».

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіацентр

Міністерства оборони України.

День Збройних Сил України – свято для всіх

  • 05.12.12, 18:19

День Збройних Сил України – свято для всіх, хто захищав і захищає Україну

В урочистому заліІвано-Франківської обласної філармонії сьогодні опівдні був аншлаг: тутвідзначали День Збройних Сил України. Вільних місць не можна було помітити  ні в партері, ні на балконах. Офіцери тагенерали, солдати та прапорщики, вихованці Прикарпатськоговійськово-спортивного ліцею прийшли на ці урочистості. Разом з діючими імайбутніми захисниками Батьківщини розділити радість свята прийшли ветерани нелише Збройних Сил України і колишнього СРСР,  але й визвольних змагань. Бо як би нетрактували історію політики, Батьківщина у нас одна – Україна.

  Першими привітали всіх присутніх представникиІвано-Франківської ОДА, разом з теплими словами вони вручили ветеранам та діючимофіцерам грамоти та відзнаки від голови ОДА. Також чимало подарунків у виглядіграмот і заохочень отримали захисники Вітчизни і від Івано-Франківськогоміськвиконкому. Не з порожніми руками прийшли й представники управлінняветеранської організації 38-ї армії. Своїми грамотами та грошовими преміямивони нагородили  кілька десятківвійськовослужбовців. Крім цього, привітати  захисників Батьківщини з їх професійним святомприйшли представники Міністерства внутрішніх справ та надзвичайних ситуацій, атакож Служби безпеки України. У свою чергу начальник Івано-Франківськоговійськового гарнізону полковник Ігор Павлюк вручив почесну відзнаку командувача військ Західного ОК відомомумеценату, депутату облради Олександру Шевченку, який закупив медичне обладнаннядля військової поліклініки гарнізону.  Нажаль, про свято військовослужбовців так і не згадали керівникиІвано-Франківської обласної ради, однак від цього дійство не стало меншурочистим.

  Після офіційної частини урочистостей з нагоди21-ї річниці Збройних Сил України присутні насолодилися святковим гала-концертом.Заслужені артисти і співаки Прикарпаття, знані аматорські колективи і навітьзовсім юні дарування вітали присутніх своїми співами і танцями.

  ПідполковникТарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

 

Військовим авіаторам не страшний циклон

  • 04.12.12, 22:17

  Ускладнення погоди, зумовлені циклоном, щонакрив собою нашу країну, ніяким чином не завадили військовим авіаторам 114-ї  Івано-Франківської бригади тактичної авіаціїпровести чергову льотну зміну. Навпаки, ускладнення погоди, низька хмарність,вітер та зниження температури «зіграли на руку» винищувачам. Адже їм вдалося нетільки підтвердити навички у польотах в складних метеорологічних умовах як удень,так і вночі. А крім того, ряд бойових екіпажів підтвердили свою майстерність іотримали статус «всепогодників».

-        Завдякинормальній інтенсивності польотів, яка в нас є цього року, ми маємо достатнюкількість пілотів, які можуть виконувати завдання з охорони повітряних кордонівУкраїни за будь-яких погодних умов і в будь-яку пору року, - наголосив командир114-ї бригади тактичної авіації полковник Сергій Голубцов.  – Крім цього, ми продовжуємо «ставити накрило» молодих льотчиків-винищувачів.

Загалом, упродовж цієї зміни винищувачі здійснили близько двох десятківвильотів і провели у повітрі понад п’ять годин.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональниймедіа-центр

Міністерства оборони України.

Нова Громадська рада військовиків Прикарпаття: будемо проблеми в

  • 27.11.12, 00:03

Нова Громадська радавійськовиків Прикарпаття: будемо проблеми вирішувати гуртом

Уперше в Україні всівійськові частини й установи Івано-Франківського гарнізону та всі ветеранськіорганізації Прикарпаття об’єднались у Громадську раду Івано-Франківського гарнізону.

  Ідея створення цієї організації належитьвійськовому комісару Івано-Франківської області, начальнику військовогогарнізону підполковнику Ігорю Павлюку.

 - Потреба в такому громадському об’єднаннівизріла вже давно, - зізнався Ігор Павлюк. – Адже в нашому регіоні є чималоорганізацій, створених ветеранами, колишніми військовослужбовцями тощо… Всівони різні і об’єднують різних людей, але переважно вони мають і спільні цілі.Зокрема, вирішення соціальних та побутових проблем. Також у суспільній роботі єчимало аспектів, які пересікаються з сучасним життям військових частин таустанов гарнізону. Отож поява такого громадського об’єднання є цілком логічною.

 На першому ж засіданні були присутні командиривсіх військових формувань гарнізону і батальйону внутрішніх військ МВС,  а також голови ветеранських організаційобласті. Спільно вони прийняли програму дій стосовно організації святкуванняДня Збройних Сил України, а також напрацювання основних керівних документів тапрограми дій ради.

  - Насправді добре, що ми об’єднались у такуорганізацію, - наголосив голова спілки ветеранів 38-ї армії полковник увідставці Володимир Мойсеєнко. – Бо маємо чимало нагальних і болючих проблем,які можна вирішити лише гуртом. Скажімо, питання про збереження гарнізонноївійськової поліклініки, яка є для більшості ветеранів єдиним шансом наотримання лікування. Або, наприклад, допомога військовим частинам у вирішеніпитань, пов’язаних з соціальним захистом як військовослужбовців, так і членівїхніх сімей. Часто офіцери з юридичних, а то й етичних норм просто не можутьзахистити себе і свої права. То чому ми, люди, які вже відслужили, не можемо їмдопомогти?

  Важливо, що Громадська радаІвано-Франківського гарнізону обіцяє стати чи не найпотужнішим політичнимоб’єднанням міста. Адже вона буде представляти інтереси кількох десятків тисячколишніх і діючих військовослужбовців, що мешкають в обласному центріПрикарпаття. І на таку силу змушені будуть зважати і чиновники, і політичнідіячі.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.


Ексклюзивний день відкритих дверей

  • 26.11.12, 09:51

Влаштували журналістам військові авіатори 114-їІвано-Франківської бригади тактичної авіації

Напередодні дняЗбройних Сил України військові авіатори 114-ї Івано-Франківської бригадитактичної авіації  за допомогою Західногорегіонального медіа-центру запросили в гості представників прикарпатськихмас-медіа. Протягом одного дня журналістам показали техніко-експлуатаційнучастину авіаційної техніки з’єднання, познайомили із спеціалістами, що готуютьлітаки та озброєння до охорони неба. А найбільш відчайдушним навіть дозволилипосидіти в кабіні справжнього бойового винищувача.  

-        З подивомдізналася, що, крім своєї механічної душі, наші бойові літаки мають ще і голос,- поділилась враженнями журналіст обласного телебачення «Галичина» Юлія Юзьків.– І це не вигаданий, містичний голос, а цілком реальний – справжньої жінки. А щебільшою несподіванкою було познайомитись з цією жінкою, побачити, як вонапрацює, віддаючи цим небесним красеням свій ніжний жіночий голос.

-         Сьогодні я вперше в житті побувала в кабінісправжнього МІГ-29, - розповіла журналіст обласного державного радіо ЛюбовКрайня. – Я і раніше поважала наших авіаторів за їхню складну, відповідальну,небезпечну, але таку потрібну нашій державі роботу – охорону нашого мирногонеба. А тепер ще й відчула та побачила, в яких умовах служать пілоти, якготуються до вильоту літаки, яка складна робота проводиться механіками, щоб підготувативинищувачі до виконання ними бойових завдань.

-        А япросто почав пишатись тим, що саме у нас знаходиться таке потужневійськово-повітряне з’єднання, - сказав оператор телеканалу «1+1» Роман Дутчак.– Ці люди висококласні фахівці своєї справи.

Справді, авіаторам114-ї Івано-Франківської бригади є чим пишатись. До військового професійногосвята вони підходять з гарними показниками. Кількість вильотів за цей рікзбільшилась у рази, в стрій введено відремонтовані літаки. Молоді льотчикимають можливість в небі набувати професійності. А техніки частини самовідданопрацюють над тим, щоб кількість злетів завжди дорівнювала кількості посадок.

  ПідполковникТарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

Складні погодні умови підкорюються франківським військовим льотч

  • 23.11.12, 09:52

Складні погодні умови підкорюютьсяфранківським військовим льотчикам

22 вильоти при складнихметеоумовах здійснили військові льотчики 114-ї Івано-Франківської бригадитактичної авіації протягом однієї вчорашньої льотної зміни. Загалом в небіпілоти провели 24 години 28 хвилин. Це безперечний рекорд за всі попередні роки!

Сильний поривчастийвітер, низькі щільні хмари ускладнювали не лише пілотування, але й зліт-посадкулітаків. Адже в таких умовах видимість злітної смуги вкрай обмежена, іпіднятись у повітря можуть лише досвідчені авіатори зі значним запасомпроведених у повітрі годин. Однак за цей день чотири прикарпатські військовіавіатори підтвердили свій допуск до польотів у складних метеоумовах, а одинльотчик отримав дозвіл для таких польотів вперше у житті.

За словамикомандування бригади, незабаром список льотчиків «всепогодників» поповниться щекількома бойовими екіпажами.

 Під час польотів авіатори 114-їІвано-Франківської бригади тактичної авіації піднімались в небо як на легкихфронтових винищувачах МІГ-29, так і на учбово-бойових МІГ-29 УБ, а також научбово-тренувальних літаках Л-39 «Альбатрос». У прикарпатському небі військовіавіатори відпрацювали низку вправ, скерованих на захист повітряного просторуУкраїни від різноманітних порушників. Крім цього, висококласнільотчики-інструктори полковники Олександр Кухаренко та Сергій Голубцов продовжилипідготовку молодих пілотів до їхнього першого самостійного вильоту в кабінівинищувача.

 На сьогодні запланована чергова льотна зміна,під час якої винищувачі бригади тактичної авіації планують піднятись у повітрятеж близько 20-ти разів і проведуть у небі майже 350 хвилин.

Підполковник Тарас Грень.

Західний регіональний медіа-центр

Міністерства оборони України.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}