продовження по репіду
- 26.07.13, 11:15
чергувала бригада лікарів та два реанімобілі. У готовності до ситуації, що вимагатиме екстреної евакуації хворого, перебував також вертоліт МІ-8.
Говорячи про кількісний склад підрозділів, які брали участь у навчаннях, слід зазначити, що найбільша група складалася з українців. Загалом у проведенні та забезпеченні «Репід Трайдент - 2013» було задіяно понад 600 українських солдатів та офіцерів. Серед закордонних учасників найбільша група була від армії США. Загалом – 124 особи.
Одним з найбільш видовищних практичних заходів навчань стало відпрацювали здійснення парашутних стрибків з вертольотів Мі-8 та літака Ан-26. Загалом, у плані проведення навчання для здійснення перед стрибкових тренувань і, безпосередньо, стрибків, було відведено чотири дні. До виконання стрибків залучався особовий склад підрозділів 95 окремої аеромобільної бригади та 80 окремого аеромобільного полку, фахівців пошуково-рятувальної служби 16-ї окремої бригади армійської авіації, а також – десантники з іноземних контингентів Польщі, Румунії та Молдови. Загалом, одночасно у десантуванні брало участь близько 200 осіб. Зі слів керівника стрибків підполковника Андрія Захарова, забезпечення парашутами усіх учасників стрибків здійснювала українська сторона. Військовослужбовці контингенту армії Румунії також привезли із собою спортивні парашути, на яких виконали один із стрибків. На повітропружних системах сучасного українського виробництва – парашутах «БАРС» здійснювали стрибки фахівців пошуково-рятувальної служби 16-ї окремої бригади армійської авіації.
– Усі заходи, які були заплановані на десантування виконані. Десантники з різних країн діяли злагоджено. Відмов парашутних систем, та значного травмування особового складу не було, – повідомив він.
Також для українських та іноземних підрозділів була проведена низка практичних занять із миротворчої тематики. Зокрема, усі учасники практичної фази навчання опанувавали техніку захоплення та зачистки будівель. Прапорщик Збройних сил Республіки Молдова Сергій Сірбу, який проводив заняття у якості інструктора, розповів, що ці навички є надзвичайно важливими під час проведення операцій з підтримання миру, адже практично всі збройні конфлікти сучасності відбуваються у населених пунктах.
– Моє завдання – навчити військовослужбовців правильно наближатися та заходити до будівлі, а також упевнено діяти під час обшуку приміщень та знешкоджувати супротивника, – зазначив він.
За його словами, велике значення тут мають професійні дії військовослужбовців, які виконують роль супротивника. Якщо група імітації супротивника діє професійно та створює для тих, хто навчається, умови, які наближені до реальних, то військовослужбовці краще розуміють особливості під час захоплення та обшуку споруди.
На цьогорічному навчанні серії «Репід Трайдент» роль опрозиційних сил виконували військовослужбовці 80-го окремого аеромобільного полку і, як говорить прапорщик Сергій Сірбу, робили це професійно, демонструючи не шаблонний підхід до справи та винахідливість.
– Підрозділ, який залучений до цьогорічного навчання, повністю складається із військовослужбовців за контрактом. Всі вони неодноразово брали участь у подібних багатонаціональних навчаннях, а деякі навіть виконували службові обов’язки під час миротворчих місій у різних місцях нашої планети, – розповів лейтенант Юрій Руденко, командир взводу у 80-му окремому аеромобільному полку. – Діючи у ролі ворога для миротворців, наші військовослужбовці також отримують безцінний досвід, знайомляться із новітніми способами ведення бойових дій та операцій з підтримання миру. А також, відпрацьовують певні бойові навички, які притаманні бійцям високо мобільних десантних військ під час їхніх дій у ворожому тилу.
Дії багатонаціональних підрозділів у ході українсько-американського тактичного навчання «Репід Трайдент - 2013» оцінило вище військове керівництво Збройних Сил України та країн, які беруть участь у цьогорічному навчанні. 17 липня, у форматі Дня високоповажних осіб та преси, навчання відвідала делегація до якої увійшли перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України адмірал Ігор Кабаненко, командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Генадій Воробйов, командувач Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенант Дональд Кемпбел, головнокомандувач Сухопутних військ ЗС Республіки Сербія генерал-лейтенант Александар Живковіч, а також представники збройних сил інших країн. Поспостерігати за ходом навчання «Репід Трайдент - 2013» цього дня прибули представники дипломатичного корпусу країн-учасниць навчання, серед них: Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт, Посол Республіки Польща в Україні Хенрік Літвін, представники Київської асоціації військових аташе тощо.Серед делегації високоповажних осіб був і губернатор Львівщини Віктор Шемчук.
Супроводжували гостей начальник Львівського гарнізону – очільник Академії сухопутних військ імені гетьман Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук, а також співкерівники цьогорічного навчання «Репід Трайдент».
На початку візиту генерал-майор В’ячеслав Назаркін ознайомив високоповажних гостей із організацією та порядком проведення «Репід Трайдент - 2013». Після цього високопосадовці оглянули інфраструктуру Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Їм було запропоновано відвідати адміністративні та навчальні корпуси військового містечка «Центральне», ознайомитись із умовами проживання, спортивного та культурного відпочинку учасників навчання. Згодом, високоповажні гості вирушили на огляд навчальних ділянок полігону та демонстрацію практичних дій учасниками «Репід Трайдент-2013». Зокрема, на першій ділянці британський взвод багатонаціональної аеромобільної роти виконав завдання із охорони важливого об’єкту, під час /* Style Definitions */
Коментарі
Гість: мілаЯ
126.07.13, 11:23
так багато буквів...
Тараскин
226.07.13, 11:44Відповідь на 1 від Гість: мілаЯ
не то слово!
Гість: мілаЯ
326.07.13, 12:51Відповідь на 2 від Тараскин
я не осилю дочитати...ви мені --- ОСНОВНУ ДУМКУ ...пліз