«Репід Трайдент-2013»: спільний крок до успіху!
- 26.07.13, 11:09
Нагадаємо, що українсько-американські навчання серії «Репід Трайдент» відбуваються на території нашої держави з 2006 року в рамках програми «Партнерство заради миру». Згідно цієї програми заходи підготовки багатонаціональних підрозідлів із залученням українських віськовослужбовців на території нашої держави відбуваються з 1995 року. Серія навчань «Репід Трайдент» на МЦМБ стала черговою у низці заходів віськового співробітництва, а саме таких навчань, як «Щит миру» (у 1995, 1996, 1998-2001, 2003 роках), «Козацький степ» (1996 рік), «Спільні зусилля» (1997 рік), «Козацький експрес» (2002 рік), «Кооператив едвенче ексчендж» (2002), «Прикарпаття» (2003), «Кленова арка - 2004», «Кооператив бест ефорт» (2005 рік), «Слав’яни за мир» (2006), «Співдружність - 2007», «Оцінка - 2009», «Ротаційні сили чорноморського регіону - 2011». Головною метою їх проведення є підготовка підрозділів до спільних дій у складі багатонаціональних сил під час коаліційних операцій.
Цьогоріч у начанні «Репід Трайдент - 2013» брали участь більше 1300 військовослужбовців з 16 країн, Зокрема, прибули підрозділи 8-го та 13-го армійських корпусів Сухопутних військ ЗС України, військовослужбовці з США, Румунії, Канади, Болгарії, Швеції, Грузії, Азербайджану, Республіки Молдови, Сербії, Польші, Норвегії, Великобритані, Вірменії, Даніїї та Німеччини. У проведенні практичних заходів навчання було задіяно більше 800 одиниць озброєння та майже 170 військових автомобілів і бойових машин. Окрім того, для відпрацювання аеромобільної операції та елементів евакуації поранениїх із поля бою використовувались 4 вертольоти Мі-8, військово-транспортний літак АН-26 від Збройних Сил України та німецький транспортний літак С-160.
Сценарій навчання ґрунтувався на конфлікті, причиною якого були територіальні претензії держави Фогленд щодо приналежної державі Візірленд провінції Яворів, яку перші оголосили своєю історичною та культурною частиною. Спираючись на розвідувальні дані, Візірленду стало відомо, що в найближчому майбутньому Фогленд має намір розпочати наступальну операцію з метою захоплення Яворівської провінції. Врегулювати цей збройний конфлікт та розмежувати воюючі сторони мають військовослужбовці багатонаціонального контингенту методом проведення блискавичної аеромобільної операції з використанням багатоцільових вертольотів та літаків військово-транспортної авіації.
Умовно навчання розподілялися на чотири етапи. Під час першого етапу, який тривав напередодні навчання, умовно відбулась передислокація багатонаціональної тактичної групи до держави Візірленд, тобто підрозділи прибули до Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Другий передбачав планування операцї та підготовку підрозділів до виконання завдань за призначенням. Під час 3 і 4 етапів військовослужбовці багатонаціональних підрозділів залучені до проведення оборонної та стабілізаційної операцій відповідно. Загалом, за час навчання «Репід Трайдент - 2013» було здійснено понад 500 стрибків із паршутом з вертольотів Мі-8, українського літака АН-26 та німецького С-160.
Варто зазначити, що міжнародні військові навчання серії «Репід Трайдент» вже декілька років поспіль відбуваються на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки, який два роки тому увійшов до складу Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Соціально-побутова інфраструктура та навчально-матеріальна база центру відповідають найсучаснішим вимогам. Їхні об’єкти надають змогу готувати не лише підрозділи Збройних Сил України, але й здійснювати якісну підготовку українських військовослужбовців та багатонаціональних підрозділів для виконання миротворчих місій та операцій з підтримання миру за межами України.
Два тижні, які військовослужбовці багатьох країн провели на полігоні у Львівській області були надзвичайно насиченими на різноманітні події. Ще до офіційної церемонії відкриття навчань, учасники «Репід Трайдент-2013» почали готуватися до виконання практичних дій. Один із основних аспектів такої підготовки – проведення заняття із дотримання заходів безпеки. Загалом, до участі у цьому заході одночасно було залучено близько тисячі військовослужбовців. Пересуваючись між навчальними ділянками, вони ознайомились зі зразками українського озброєння, військової автомобільної техніки, броньованими засобами пересування, засобами зв’язку, піротехнічними імітаційними засобами, які використовувались у ході навчання. Також було проведено інструктаж особового складу щодо умов використання систем імітації тактичних дій MILES. Доведено вимоги техніки безпеки, під час виконання практичних стрільб зі стрілецької зброї.
Тренування щодо надання невідкладної медичної допомоги та умовної евакуації потерпілого провели й військові лікарі Військово-медичного клінічного центру Західного регіону разом зі своїми американськими колегами. Для того, щоби створити максимально сприятливі умови для збереження життя та здоров’я учасників навчань, на базі медичного пункту Центрального містечка Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного постійно
Коментарі