Церкву підпалити – гріх, а військовий аеродром?
- 18.06.12, 21:32
З початку весняно-літнього сезону військові пожежники 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації понад 50 разів виїжджали на гасіння пожеж, що трапились поблизу військового летовища і загрожували як комунікаціям аеродрому, так і самій злітно-посадній смузі.
- Нами було встановлено, що причиною цих пожеж стала елементарна селянська халатність, а також байдужість голів сільрад, чиї землі лежать поруч з військовим летовищем, - розповів начальник військової служби пожежної безпеки міста Івано-Франківська майор Микола Драчевич. – Селяни часто підпалюють траву на власних ділянках і їх не цікавить те, що вогонь переходить і на військову територію. Ми неодноразово звертались із скаргами та проханнями і до міліції, і до МНС, і до голів сільрад. Всюди одні відмовки. Кілька разів, як то кажуть, ловили на гарячому самих селян-підпальників, однак, крім профілактичних бесід, ми не маємо на них жодного впливу. А шкоди пожежа може наробити чималої як для аеродрому, так і для міста в цілому. Адже тут є і спеціальні метеомайданчики з коштовною апаратурою, і склади з боєприпасами та пальним, і, зрештою, сама авіаційна техніка. Вже сьогодні збитки від пожеж складають близько ста тисяч гривень.
До речі, кожен виїзд пожежного автомобіля з розрахунком коштує Міністерству оборони України щонайменше п’ять тисяч гривень. І щороку військове міністерство виділяє чималі кошти для забезпечення пожежної безпеки своїх частин та організацій. Зокрема, у цьому році лише Майданське лісництво Прикарпатського військового лісгоспу отримало 160 метрів пожежних рукавів, 10 комплектів пожежного спецодягу, 40 кілограмів піноутворювача, 6 спеціальних аптечок. А крім того, для доукоплектування пожежних щитів було закуплено кілька десятків сокир, граблів, відер та іншого реманенту. Однак через байдужість громадян, які не дотримуються елементарних правил пожежної безпеки, все це може і не допомогти.
- Я дуже прошу жителів Прикарпаття з розумінням поставитись до питань пожежної безпеки, - наголосив майор Микола Драчевич. – Адже ж нікому не прийде в голову залишити без нагляду вогонь, який іде, скажімо, на церкву. То чому селяни вважають, що коли горить військовий аеродром чи територія лісництва, підпалені ними, це вже не їхня справа?
Начальник військової служби пожежної безпеки міста Івано-Франківська майор Микола Драчевич зазначив, що готує звернення до прокуратури з вимогою притягувати підпальників до відповідальності, а також до компенсації коштів, що були витрачені військовими пожежниками на ліквідацію наслідків «городніх чисток».
Підполковник Тарас Грень.
Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.
Коментарі
Гість: Вечный бан
118.06.12, 21:41
Хуторянская ментальность.
sens_5224
218.06.12, 22:15
В Украине нет вооруженных сил.Тем более авиации.
Когда раздавали дисциплину,авиация была в воздухе