хочу сюди!
 

Элла

44 роки, стрілець, познайомиться з хлопцем у віці 40-54 років

351-а річниця славної Перемоги під Конотопом

  • 08.07.10, 21:03
«Цвіт московської кінноти, що відбув щасливі походи 1654 і 1655 років, загинув за один день, і вже ніколи після того цар московський не був у змозі вивести в поле такого блискучого війська. У жалібній одежі вийшов цар Олексій Михайлович до народу й жах охопив Москву...». Так описав російський вчений Сергій Соловйов наслідки битви між московським і українським військами під Конотопом, яка відбулася 29 червня (8 липня за новим стилем) 1659 року. Зараз російські історики неохоче згадуть цей історичний епізод. А реакцією на видатну історичну подію є зазвичай «фантазії» про поразку, отриману «від татар і поляків». Насправді ж, сама московська армія, не враховуючи німецьких та французьких найманців, у більшості своїй складалася з представників тюркських і угро-фінських племен, яких вели в бій нащадки татарських мурз Куракіни, Ордин-Нащокіни, Сакурови, Юсупови, Кантемірови, Аксакови, Баскакови, Асманови, Арбатови, Булгакови та багато інших. Були в ній касимовські татари, казанські і астраханські служиві, мурзи, ясачні чуваші, череміси, чудь, мордва, марійці, башкіри, калмики, хрещені татари. Натомість у армії Виговського, крім козаків і їх союзників кримських татар, були представлені практично всі слов’янські народи. Начальником штабу і канцлером гетьмана був видатний вчений Юрій Немирич – нащадок боярського роду Великого Новгорода, серб Митка Миган був бунчужним гетьмана і очолював роту сербів та хорватів, які складали гетьманську гвардію. У гетьманських «волоських хоругвах» служили молдавани, греки і болгари, а в «угорських хоругвах» - чехи, словаки, хорвати і словенці. Крім того, на боці гетьмана воював білоруський козацький полк Івана Нечая та польські військові хоругви.

Тобто, армія Виговського була фактично армією слов’янських народів, які йшли, щоб зупинити азійські полки Московщини.

350-річчя Конотопської битви було відзначено в Україні на державному рівні. Іменем ніжинського полковника Гуляницького, який відіграв вирішальну роль у видатній битві, названа одна з найкращих шкіл міста Конотопа.

Відео до теми: Перемога під конотопом

Джерело: Високий Вал

18

Коментарі

18.07.10, 21:26

Наши пращуры всегда ордынцев на место ставили.
Слава Украине !!!

    28.07.10, 22:22

    З Днем Перемоги!

      38.07.10, 22:32

      Цікава стаття. Для мене нове- цитую: У гетьманських «волоських хоругвах» служили молдавани, греки і болгари, а в «угорських хоругвах» - чехи, словаки, хорвати і словенці.

      Крім того, на боці гетьмана воював білоруський козацький полк Івана Нечая та польські військові хоругви.

      Тобто, армія Виговського була фактично армією слов’янських народів, які йшли, щоб зупинити азійські полки Московщини.

        48.07.10, 22:33

        Героям слава!

          Гість: artyleryst

          58.07.10, 22:49

          Були часи

            анонім

            69.07.10, 01:26

            "Тобто, армія Виговського була фактично армією слов’янських народів, які йшли, щоб зупинити азійські полки Московщини" - фактично ні полки московщини, ні сама московщина ніяким боком не пов"язана ні з слов"янами, ні з Київською Руссю... Вкрали в нас, слов"ян, і назву і історію...та все, що змогли.... Вони то таке - азіати, що з них візьмеш. А от мєєєєєсниє холуї-запроданці - це зовсім інша історія...

              79.07.10, 09:32Відповідь на 6 від анонім

              Все вірно сказано 300 років промивання мізків дарма не пройшли але часи змінюються і стане все на свої місця-)))

                89.07.10, 10:06

                  анонім

                  99.07.10, 12:26

                  опускали колись мацкалів, а зараз

                    109.07.10, 14:27Відповідь на 1 від Ronin 777

                    ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна