Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Славушка

48 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 45-55 років

Незалежність померла. Хай живе свобода!

Українській державі виповнюється двадцять років. Майже весь цей час у нашому суспільстві переважали два генеральні підходи до держави, як до інституції: з одного боку, цілковита сакралізація, а з другого – повне несприйняття як чужої і ворожої. І один, і другий підхід базується на комплексі міфів, стереотипів та кліше.

Зрілість нації полягає у тому, що вона здатна очима своїх інтелектуалів тверезо поглянути на реальний стан речей. Міфи - це солодкий засіб для самозаспокоєння, вони обов’язково потрібні, щоб надихати цілі колективи на звершення великих справ. Але коли замість адекватної оцінки реальної ситуації чуємо виключно пропагандистські кліше або ж милі нашому вуху казки, то маємо розуміти: на такому ефемерному фундаменті нічого збудувати не можна. Тільки деконструкція панівних у нашому суспільстві стереотипних поглядів на, здавалося б, аксіоматичні речі дозволить нам нарешті міцно стати обома ногами на твердий материковий ґрунт. Ми свідомі того, що деконструюючи старі міфи, створюватимемо нові. Але час розпрощатися з нашими дитячими казками настав. Ми стали дорослими.

Цією статтею Володимира Павліва ZAXID.NET започатковує новий проект під назвою «Деміфологізація». Слово авторові.

 

Наша незалежність померла, не доживши до двадцятиріччя. Під словом «наша» слід розуміти передусім незалежність громадянина країни, яку й має забезпечувати незалежність державна.

Незалежність України нині (але не від нині) існує у вигляді часткового, обмеженого суверенітету. Тобто формальний – юридично і політично задекларований – суверенітет є, але фактично він не реалізується через сильний вплив на Україну інших держав та структур, які нав'язують їй свою волю. Внаслідок цього незалежність або суверенітет України не виконує своїх функцій щодо її громадян – не дозволяє нам приймати «самостійних рішень, що диктуються нашими власними бажаннями та інтересами і не потребують сторонніх вказівок».

Залежність так званого «українського політичного класу» ще з часів президента Кучми від Москви і Брюсселя, від Вашингтона і МВФ тощо екстраполюється на пересічних громадян у спотвореному вигляді, тобто, роблячи їх залежними посередньо – від політики названих суб'єктів, і безпосередньо – від корупційно-експлуататорського стилю управління країною самого політичного класу. У такій ситуації – в ситуації перманентного необґрунтованого зростання цін на товари та послуги, непрозорої податкової політики, соціальної незахищеності, відсутності нормального медичного забезпечення і почуття безпеки як такої, класової нерівності, несправедливого розподілу національного надбання та багато іншого – громадянин України у щоденній своїй діяльності та приватному житті відчуває постійну принизливу і образливу залежність від чужих для нього чинників.

Тому є підстави вважати, що так звана «незалежність української держави» для більшості громадян України втратила будь-яку цінність.

Внаслідок цього День незалежності асоціюється багатьом з нас не так зі святом, як із втратою колишніх сподівань. У цей день не один з нас, залежно від регіону проживання, подумає щось у стилі: «краще б ми були залежними від Росії» або «краще б ми були залежними від Європи», або ж «краще б ми були незалежними від такої України».

Звичайно, знайдуться й такі, хто після чергових ста грам заявить, що готовий померти за незалежність держави. Але людей навіть на словах готових вмирати за те, чого немає, навряд чи варто сприймати всерйоз. Адже невміння правильно оцінити дійсність навколо себе є одним із різновидів психічного розладу.

З такими настроями, зрозуміло, нелегко жити і працювати, виховувати дітей і святкувати, але зовсім неможливо облаштовувати і розвивати державу.

І якщо вже немає надій, щоб врятувати державу, потрібно рятувати себе. Багато хто так і робить – скаже читач – крадучи державні гроші, вимагаючи та отримуючи хабарі, а також обманюючи і експлуатуючи співгромадян. Так, але в цьому випадку йде мова про порятунок власної шкури. Українцям же варто подумати про спасіння душі або честі, совісті й гідності, якщо завгодно. Шлях до такого порятунку лежить тільки через особисту свободу людини й громадянина.

Свободу від шахрайських схем, нав'язуваних шахраями; від бандитських розборок, нав'язуваних бандитами; від злодійських понять, нав'язуваних злодіями; від приниженого сприйняття дійсності, нав'язуваного низькими і приниженими істотами, якими ми оточені щодня на роботі і на вулиці, в магазині і в громадському транспорті.

Замість фіктивної державної незалежності ми повинні культивувати власну свободу особи і за неї варто випити свої сто грам 24 серпня. Чому 24 серпня? Ну тому, що червоний день календаря. А оскільки незалежність померла, а «день» залишився, то варто його наповнити новим змістом: Хай живе свобода!

Джерело: 
ZAXID.NET

ЩО ДУМАЄ З ЦЬОГО ПРИВОДУ ШАНОВНЕ ПАНСТВО?

38%, 5 голосів

23%, 3 голоси

38%, 5 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.
5

Коментарі

124.08.11, 00:06

Ще не вмерли України ні слава,ні воля.....

    Гість: БЕ3ГМO

    224.08.11, 00:11

    Честная и правильная статья...

      324.08.11, 00:17

      мда, фотка красноречивая

        424.08.11, 01:00Відповідь на 2 від Гість: БЕ3ГМO

        Честная и правильная статья...гм.а как жить честно в зависимой стране? вовремя носить калым?
        в том то и дело, что получается определенный фарс с независимостью, но это не означает, что нужно все похерить. Все те качества о которых пишет автор - проявляются в странах независимых. Я думаю автор прав на 50%. Независимость в высшем понимании еще не утвердилась. Но как таковой она бывает только в голове, не на бумагах.

          524.08.11, 01:04Відповідь на 3 від Panya

          мда, фотка красноречиваяв этом и заключается провокационный смысл...фотку выдернули с какой-нибудь трагедии, типа памяти по погибшим горнякам...так и создаются мифы

            624.08.11, 01:05

            Кассандру, конечно не послушались.
            Но она оказалась права.

              724.08.11, 01:11Відповідь на 6 від RomahaN

              Кассандру, конечно не послушались.
              Но она оказалась права.
              в чем конкретно, я это пропустил

                Гість: БЕ3ГМO

                824.08.11, 01:17Відповідь на 4 від Пробіотик

                Честная и правильная статья...гм.а как жить честно в зависимой стране? вовремя носить калым?
                в том то и дело, что получается определенный фарс с независимостью, но это не означает, что нужно все похерить. Все те качества о которых пишет автор - проявляются в странах независимых. Я думаю автор прав на 50%. Независимость в высшем понимании еще не утвердилась. Но как таковой она бывает только в голове, не на бумагах.
                мне кажется-независимость-это миф,априори,нет ее...есть менталитет+образование+пропаганда,которые в совокупности формируют образ жизни:уровень мат. благополучия+качество жизни жизни,не более...в нашем случае,все три двигающие фактора работают против нас и,боюсь..может я пессимист,мы обречены.

                  924.08.11, 01:17Відповідь на 7 від Пробіотик

                  Кассандру, конечно не послушались.
                  Но она оказалась права.
                  в чем конкретно, я это пропустил
                  Это длинная история с жестокой резней в конце сказки.
                  Упаси, господи, от такой доли.
                  Но в нашем случае он ничего сделать не сможет.

                    1024.08.11, 01:33Відповідь на 8 від Гість: БЕ3ГМO

                    я как-то читал подобное у одного русского националиста (это не в обиду) где он рассуждал о государстве как механизме и совокупных ему факторах. Эволюция построена на том, что народы из племен образуют деревни, позже города и государства. кто-то строит империи, но не важно. постоянная борьба за жизнь, за место под солнцем, за независимость.
                    я типа реалист, считаю есть много минусов и плюсов в развитии Украины. есть вещи работающие и на нас - янукоид делает все, чтобы одна часть еще больше отчаялась, другая - сплотилась. вопрос - что окажется сильнее: гнев или пофигизм?

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна