Графиня Эмилия
- 21.03.10, 19:32
Графиня Эмилия -
Белее, чем лилия,
Стройней ее талии
На свете не встретится.
И небо Италии
В глазах ее светится,
Но сердце Эмилии
Подобно Бастилии.
М.Ю.Лермонтов
Люблю всякие тесты, особенно прикольные. Недавно был опубликован тест "на украинскость" . Конечно я его не пропустила. Но я как истинная дочь Украинского народа проявила присущую нашему народу черту - хитрость. Поэтому я сначала узнала правильные ответы. Потом ответила почти на все вопросы правильно (кроме одного). И вот что получилось:
Тест на украинскость от "КП" в Украине" | |
Ваш индекс украинскости: 98 «Ну, ты жжешь!.. Ой, вибачте, вельмишанова пані… ВИ ЩЕ ТОЙ ЗНАВЕЦЬ РІДНОЇ НЕНЬКИ! Хильнемо по чарці за вашу розумну голову і порадіємо: ЩЕ НЕ ВМЕРЛА УКРАЇНИ НІ СЛАВА НІ ВОЛЯ!!!» | |
Нашла в интернете вот эту историю. Интересно было бы узнать мнение жителей Шполы и Смелы по поводу этой публикации.
Перекази зберігають дивовижну історію, яка нібито трапилася 1857 року. Кажуть, саме тоді граф і “цукровий король” Олексій Бобринський викликав на дуель імператорського гофмейстра Абазу за те, що той заявив, мовляв, у його Шполі людям живеться краще, аніж у Смілі Бобринського… Було за що ображатися графові, бо він не тільки справно платив зарплату робітникам кількох своїх підприємств у Смілі та її околицях. Коштом мецената Бобринського зводилися церкви, а кожній із 14 парафій виплачувалося по 500 рублів сріблом щороку. При заводах будувалися школи, бібліотеки й лікарні. Вечорами сміляни гуляли вулицями без калюж, викладеними кам’яною бруківкою, обсадженими деревами і освітленими ліхтарями… Правда чи ні, та зафіксована в кількох джерелах оповідь про дуель залишається невідомою, бо самі Бобринський і Абаза жодного разу не підтверджували цього – можливо тому, що дуелі були заборонені законами імперії. Достеменно відомо одне: саме в названий час внаслідок якоїсь травми Олексій Бобринський залишився без правого ока. Кажуть, внаслідок влучного пострілу “від Шполи – Смілі”. Правда, дивовижна історія, як на наш час – щоб “великі” не тільки витрачали власні гроші на поліпшення життя своїх містечок, а й навіть готові були пролити за них кров?
http://shpola.in.ua/2010/03/shpola-chy-smila/