Шлагбаум несвободи


Справжньою сенсацією була б відмова європейців від своїх фундаментальних принципів, їх готовність урочисто парафувати угоду з країною, яка старанно будує авторитарний режим лукашенківського характеру. Відбутися цього не могло. Але очікування дипломатичного дива стало справжньою перевіркою на моральність не тільки для української влади (їй подібні перевірки не цікаві,  зважаючи на повну відсутність моральних критеріїв), це перевірка для української опозиції, багато представників якої закликали «не зупиняти» європейську інтеграцію через якусь там справу Тимошенко. Наче не ясно, що саме використання судового важеля для зведення політичних рахунків відкидає країну далеко від Європи.

Це перевірка для багатьох громадських активістів, які виступали з такими ж закликами і стверджували, що потрібно «виховувати» Януковича вже в Європі.

Це перевірка для українських журналістів, які з готовністю переказували і підтримували подібні безвідповідальні заяви. І перевірка ця показала, що Українi немає місця ні в Європі, ні поряд з нею тому, що країна відкотилася в минуле.

Країна відкотилася в минуле, тому що її суспільство, її еліта позбавлені моральних цінностей і здатності чинити опір авторитаризму. Тому у Януковича все і вийшло. Тому і Тимошенко в тюрмі. А завтра, якщо у в'язниці опиняться Яценюк чи Кличко? Що станеться? Та зовсім нічого, громадяни обурюватимуться в інтернеті і заспокояться.

Ніяких технічних проблем з підписанням угоди з ЄС не існує. Проблема була одна,  моральна. Цю проблему створив Янукович, але українці могли її вирішити і дуже просто. Якби під стінами суду на Хрещатику зібралося б хоча б стільки ж людей, як на Податковому майдані, український Президент особисто приїхав би звільняти опозиційного лідера, а слухняний йому псевдопарламент ухвалив би всі необхідні зміни в Кримінальному кодексі.

Владi плювати на Брюссель і Москву, вона боїться тільки власних громадян. Але громадяни пояснили один одному, що вони «не за Юлю», що це «не їхня війна», що «всі однакові». Навіть соратники Тимошенко затишніше відчувають себе на переговорах в Адміністрації Президента, ніж на мітингах. І ніхто не хоче зрозуміти, що справа взагалі не в Тимошенко. Справа в радянській судовій системі, в авторитаризмi. Це і є шлагбаум, який опустився на шляху України в цивілізований світ. І цей шлагбаум опустився не перед Януковичем. Він опустився перед усіма українцями. Опустився заслужено.

Віталій Портников – журналіст Радіо Свобода

СБУ объявил Тимошенко в розыск когда она сидела в СИЗО



Бютовец Сергей Соболев сказал, что в его распоряжении есть документы согласно которых экс-премьер Тимошенко была объявлена в розыск, пребывая уже в заключении.
Как сообщает Цензор.НЕТ, этот документ был предъявлен стороной обвинения во время заседания суда по второму аресту Тимошенко*.
- Оказывается ни следователи СБУ, ни замгенпрокурора Блаживский не знали что последние три месяца Тимошенко пребывает в СИЗО. Они ее ищут в Днепропетровске, в Киеве. И не найдя ее используют это как главный аргумент в пользу меры пресечения - арест, а дальше в ходатайстве они пишут, что пребывая "на свободе Тимошенко будет влиять на следствие", - говорит Соболев

http://censor.net.ua/video_news/191805/poka_timoshenko_sidela_v_sizo_gpu_i_sbu_obyavili_ee_v_rozysk_sobolev_video

Юлія Тимошенко: мені відремонтовані каземати не потрібні



"В.о. начальника Київського СІЗО

п. Домбровському Є.С.

Висловлюю Вам своє крайнє людське обурення аморальною відеозйомкою, яка була проведена працівниками СБУ 14 грудня 2011року в моїй присутності у камері медично-санітарної частини Київського СІЗО.

Вимагаю від Вас публічно спростувати неправдиву інформацію, що ця відеозйомка проводилася невідомо ким та прихованою відеокамерою. Ви добре знаєте, що 14 грудня в супроводі офіційних посадових осіб СІЗО до камери увірвався офіцер СБУ зі знімальною групою, яка його супроводжувала, та всупереч моїм запереченням почали в упор мене знімати. Вони скористалися тим, що я прикута хворобою до ліжка та не можу ухилятися, уникнути від прямої відеозйомки в обличчя. Це виглядало майже як розстріл.

Також висловлюю своє крайнє обурення фото та відеомонтажем умов мого перебування в СІЗО. Вам, як одному з керівників СІЗО, добре відомо, що я ніколи!!! не знаходилася в камері 242 в таких умовах, як показали по телебаченню. Камера 242, в якій я перебувала до переведення в медично-санітарну частину СІЗО, була зовсім іншою. Ви дуже добре знаєте, що в камері 242 ми знаходилися втрьох в п'ятнадцяти квадратних метрах з вікном без скла, без гарячої, а часом і без холодної води, з бетонною підлогою, полицями та табуретками, збитими з необроблених дошок ув'язненими, та "парашею" за метровою перегородкою. Про які "плазми", душові кабінки та дзеркала з кахлями Ви дезінформуєте людей. Саме тому я вимагаю від Вас офіційно спростувати неправдиву та неправедну інформацію, що камера 242 з інтер'єрами, які продемонстровані по телебаченню – це камера, у якій я знаходилась, знаходжусь або буду знаходитись.

Також я категорично відмовляюся від переведення в будь-які особливі, спеціально відремонтовані камери після завершення лікування в медично-санітарній частині СІЗО. По-перше, вважаю це спеціально організованою брудною операцією СБУ за дорученням Януковича для подальшої моєї безчесної компроментації, а по-друге – вважаю аморальним перебувати в спеціально показушно відремонтованих камерах у той час, коли інші ув'язнені перебувають в скотських, нелюдських умовах утримання та сплять по черзі, навіть на підлозі, з причини критичного перевантаження СІЗО.

Вимагаю після лікування перевести мене в звичайну, таку як насправді є, камеру разом з іншими ув'язненими, щоб під час приїзду в СІЗО європейських та світових представників вони змогли побачити не штучну, гламурну показуху, а справжнє катування ув'язнених, нелюдське поводження з ними, гірше, ніж з тваринами – причому до того, як суд визнав їх винними.

Якщо Ви після мого переведення в медичну частину СІЗО зробили в камері 242 якийсь спеціальний парадний ремонт, запропонуйте цю камеру мешканцю Межигір'я, а не мені. Мені відремонтовані каземати не потрібні".

Причини, через які не було парафовано Угоду про Асоціацію


Як і передбачалось, Угоду про асоціацію не було парафовано під час Саміту Україна – ЄС, що відбувся 19 грудня 2011 року в Києві. Можна визначити ряд причин, що зумовили провал парафування угоди.

Головна причина – політична, тобто претензії з боку Європейського Союзу до української влади щодо стану демократії і прав людини в Україні. Це – загальна передумова ситуації, котра склалась навколо парафування угоди про асоціацію.

Інше питання – в якому вигляді ці претензії були втілені в документах ЄС. Їх можна систематизувати наступним чином.

Відхід від демократії в Україні, що спостерігається після приходу нової влади – це головна причина і головна претензія. До цих претензій слід віднести також стурбованість Європейського Союзу нехтуванням верховенства права, високим рівнем корупції, використанням судочинства в політичних цілях, зокрема в боротьбі з опозицією.

Юлія Тимошенко є, так би мовити, персоніфікацією стану справ з демократією і правами людини в Україні, а також вибіркового застосування правосуддя по відношенню до політичних опонентів.

Наступна, так звана, "технічна причина" непарафування угоди про асоціацію використовується виключно з метою зберегти обличчя нинішній українській владі. Переговори про асоціацію завершені – це факт. І пошук шляхів узгодження "технічних деталей" – питання виключно політичної волі.

Парафування – це технічна процедура, яка б за нормальних взаємин мала відбутися і стати показником успішності саміту. Але через той рівень взаємин, який існує сьогодні, цього не відбулося, оскільки ЄС не може піти на позитивний формат проведення саміту, за умови наявності претензій до української влади

Ще одна з проблем, що завадила парафуванню цієї угоди – наполягання української влади в останній момент публічно зафіксувати в угоді положення про перспективи членства України в ЄС. ЄС до цього не готовий, і було б наївно очікувати позитивної реакції на ці заяви.

Існує два варіанти подальшого розвитку подій. Оптимістичний варіант полягає в наступному.

Українська влада знімає проблемні питання, тобто припиняє наступ на демократію та опозицію, і таким чином знімає проблеми взаємин з Євросоюзом. Угода про Асоціацію парафується, і готова до підписання за 4-6 місяців. За цим сценарієм, її буде підписано десь в середині наступного року і розпочнеться її ратифікація.

До кінця наступного року можна було би очікувати ратифікацію цієї угоди з боку Верховної Ради, можливо ратифікацію Європарламентом і ратифікацію національними парламентами більшості країн-членів ЄС. У будь-якому разі, можна було б розраховувати на завершення ратифікації протягом 2012-2013 рр.

Песимістичний сценарій полягає в тому, що українська влада не робить кроків на зустріч, не усуває ті проблеми, які накопичились у взаєминах з ЄС. В такому разі відбувається парафування як технічна процедура і далі процес підписання і відповідно процес ратифікації заморожуються до кращих часів.

Якщо нинішня влада категорично не буде діяти за цінностями, стандартами і нормами які існують в ЄС, то подальший прогрес просування Угоди про асоціацію відкладається на той час, коли буде змінена влада в Україні.

Борис Тарасюк
Народний депутат, голова Народного Руху України