хочу сюди!
 

Natalia

43 роки, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 35-50 років

10 страшних трюків, за допомогою яких контролюють маси.

 • 19.11.19, 14:34
Розповідає Ноам Хомський
10 страшных трюков, с помощью которых контролируют массы. Рассказывает Ноам Хомский

Арсенал для зомбування.

Ноам Хомський – професор мовознавства в Массачусетському технологічному інституті, лінгвіст, філософ, громадський діяч, автор книг і політичний аналітик вважається одним з найвидатніших мислителів нашого часу, розповідає El Club de los Libros Perdidos.

Його книги розійшлися по всьому світу. Особливо популярний складений ним список про способи маніпулювання людською свідомістю, до яких вдаються ЗМІ та уряду.

Прочитайте його – і вам багато стане зрозуміло:

1. Відволікання уваги.

El Club de los Libros Perdidos

Основним елементом управління суспільством є відволікання уваги людей від важливих проблем і рішень, прийнятих політичними та економічними правлячими колами, за допомогою постійного насичення інформаційного простору малозначними повідомленнями.

Прийом відволікання уваги вельми істотний для того, щоб не дати громадянам можливості отримувати важливі знання в області сучасних філософських течій, передової науки, економіки, психології, нейробіології і кібернетики.

Натомість цього інформаційний простір наповнюється новинами спорту, шоу-бізнесу, містики і інших інформаційних становить, заснованих на реліктових людських інстинктах від еротики до жорсткої порнографії і від побутових мильних сюжетів до сумнівних способів легкої і швидкої наживи.

2. Проблема – реакція – рішення.

El Club de los Libros Perdidos

Створюється проблема, якась «ситуація», розрахована на те, щоб викликати певну реакцію серед населення з тим, щоб воно само зажадало вжиття заходів, які необхідні правлячим колам.

Наприклад, допустити розкручування спіралі насильства в містах або організувати криваві теракти для того, щоб громадяни зажадали прийняття законів про посилення заходів безпеки та проведення політики, що ущемляє громадянські свободи.

Або викликати якийсь економічний, терористичний або техногенний криза, щоб змусити людей в своїй свідомості вжити заходів щодо ліквідації його наслідків, нехай і в порушення їх соціальних прав, як «необхідне зло». Але потрібно розуміти, що кризи самі не народжуються.

3. Поступовість.

El Club de los Libros Perdidos

Щоб домогтися прийняття будь-якої непопулярного заходу, досить впроваджувати її поступово, день за днем, рік за роком. Саме таким чином були глобально нав’язані принципово нові соціально-економічні умови (неолібералізм) в 1980-х і 1990-х роках.

Зведення до мінімуму функцій держави, приватизація, невпевненість, нестабільність, масове безробіття, зарплата, яка вже не забезпечує гідне життя. Якби все це відбулося одночасно, то напевно привело б до революції.

4. Відстрочка виконання.

El Club de los Libros Perdidos

Ще один спосіб продавити непопулярне рішення полягає в тому, щоб представити його в якості «болючого і необхідного» і домогтися в даний момент згоди громадян на його здійснення в майбутньому. Набагато простіше погодитися на будь-які жертви в майбутньому, ніж в сьогоденні.

По-перше, тому що це не відбудеться негайно. По-друге, тому що народ в масі своїй завжди схильний плекати наївні надії на те, що «завтра все зміниться на краще» і що тих жертв, яких від нього вимагають, вдасться уникнути. Це надає громадянам більше часу для того, щоб звикнути до думки про зміни і смиренно прийняти їх, коли настане час.

5. Інфантилізацію народу.

El Club de los Libros Perdidos

У більшості пропагандистських виступів, розрахованих на широку публіку, використовуються такі доводи, персонажі, слова і інтонація, начебто мова йде про дітей шкільного віку із затримкою в розвитку або розумово неповноцінних індивідуумів.

Чим сильніше хтось намагається ввести в оману слухача, тим більшою мірою він намагається використовувати інфантильні мовні звороти. Чому?

Якщо хтось звертається до людини так, як ніби йому 12 років, то в силу сугестивності у відповіді або реакції цієї людини також буде відсутній критична оцінка, що характерно для дітей.

6. Упор на емоції.

El Club de los Libros Perdidos

Вплив на емоції представляє з себе класичний прийом нейролінгвістичного програмування, спрямований на те, щоб заблокувати здатність людей до раціонального аналізу, а в підсумку – взагалі до здатності критичного осмислення того, що відбувається.

З іншого боку, використання емоційного фактора дозволяє відкрити двері в підсвідоме для того, щоб впроваджувати туди думки, бажання, страхи, побоювання, примусу або стійкі моделі поведінки. Заклинання про те як жорстокий тероризм, як несправедлива влада, як страждають голодні і принижені залишають за кадром справжні причини того, що відбувається. Емоції – ворог логіки.

7. Дебілізація населення.
Важлива стратегія – домагатися того, щоб люди стали нездатні розуміти прийоми і методи, використовувані для управління ними і підпорядкування їх своїй волі.

Якість освіти, що надається нижчим суспільним класам, повинно бути якомога більш посереднім, щоб невігластво, яке відділяє нижчі суспільні класи від вищих, залишалося на рівні, який не зможуть подолати нижчі класи.

8. Просування моди на посередність.

El Club de los Libros Perdidos

Влада прагне впроваджувати думку про те, що модно бути тупим, вульгарним і невихованим. Цей спосіб нерозривний з попереднім, так як все посереднє в сучасному світі з’являється у величезних кількостях в будь-яких соціальних сферах – від релігії і науки до мистецтва і політики.

Скандали, жовті газети, чаклунство і магія, сумнівний гумор і популістські акції – все це корисно для досягнення однієї мети: не допустити, щоб люди мали можливість розширити свою свідомість до безкрайніх просторів реального світу.

9. Культивація почуття провини.
Ще одне завдання – змусити людину повірити в те, що тільки він винен у власних нещастях, які відбуваються за браком його розумових можливостей, здібностей або докладених зусиль.

В результаті замість того, щоб повстати проти економічної системи, людина починає займатися самознищенням, звинувачуючи у всьому самого себе, що викликає пригнічений стан, що приводить, в числі іншого, до бездіяльності.

10. Відмінне знання людської натури.
За останні 50 років успіхи в розвитку науки привели до утворення зростаючого розриву між знаннями простих людей та відомостями, якими володіють і користуються панівні класи.

Завдяки біології, нейробіології і прикладної психології система отримала в своє розпорядження передові знання про людину в області як фізіології, так і психіки. Системі вдалося дізнатися про звичайну людину більше, ніж він сам про себе знає.

Це означає, що в більшості випадків система має більшу владу і більшою мірою керує людьми, ніж вони самі.

А ви помічали ці методи в дії?

Переклад: Козак Ґедзь


7

Коментарі

119.11.19, 15:16

Гарна стаття. Переклад не дуже точний (включаючи назву: не "10 страшних трюків", а просто "10 стратегій маніпулювання", має помилки, але в цілому - здорово. Ось оригінал, про всяк випадок: https://www.demenzemedicinagenerale.net/pdf/14-10-strategies-of-manipulation.pdf

  219.11.19, 15:21

  реалии жизни...

   319.11.19, 16:23

   На жаль все так і є, і ми на це купляємось

    419.11.19, 17:41

    Сюда надо добавить еще один пункт - издевательство над Украиной и украинцами, как в дерьмо каждый раз макают. Это какой-то изощренный стеб над государством. Витя президент, дважды судимый - легитимный, шоколадный олигарх, нынешний през клоун, генпрокурор без юр образования, тоже с отсидкой - его жена матюкливая баба депутат, министр МВД уголовник с открытыми делами на него, баба Юля отдельный случай, не поддается никакой классификации... та тут за кого не возьмись, через одного уголовники и воры... вот это высший троллинг и издевательство и все это уже который год, десятки лет, так что все что Вы написали, это бесполезно, если люди такое допускают, то им это нравиться

     519.11.19, 18:16Відповідь на 1 від Бес Понятия

     на мою думку, на стратегії не тягне, а для тактики - так, десять тактик маніпулювання мізками мас для досягнення стратегічної цілі... Але все одно, якби ми його не називали, воно працює...

      619.11.19, 18:22Відповідь на 4 від MV1

      поки Майдан не пройде в головах людей, система не зміниться, але ми робимо всі потужні кроки до свідомого Українця, не на пересічного, а на свідомого і наразі у нас в Січеславщині, такі потуги не пройшли дарма, наші хлопці в 2014 році, не дали каламойше здати Січеслав на Дніпрі, хоча каламойша вже проводив перемовини з губарєвим про здачу міста, то і Майдан воював не за зміну облич в політиці, а за зміну системи. Смерть ворогам! Слава Україні!

       719.11.19, 18:24Відповідь на 3 від Тарас Музичук

       але чим більше про це дізнається людей, тим більше стане тих, хто зможе логічно аналізувати події і приймати відповідно адекватні висновки

        819.11.19, 20:30Відповідь на 7 від UNSO Дніпро

        але чим більше про це дізнається людей, тим більше стане тих, хто зможе логічно аналізувати події і приймати відповідно адекватні висновкиЛогічно ніхто не думає всі бачуть що їм з цього буде

         919.11.19, 21:20

         всьо правильно - маси...населення...стадо баранів.....індивідуми і критично мислячі маніпуляції не піддаються

          1020.11.19, 10:35Відповідь на 6 від UNSO Дніпро

          поки Майдан не пройде в головах людей, система не зміниться, але ми робимо всі потужні кроки до свідомого Українця, не на пересічного, а на свідомого і наразі у нас в Січеславщині, такі потуги не пройшли дарма, наші хлопці в 2014 році, не дали каламойше здати Січеслав на Дніпрі, хоча каламойша вже проводив перемовини з губарєвим про здачу міста, то і Майдан воював не за зміну облич в політиці, а за зміну системи. Смерть ворогам! Слава Україні!восхищаюсь Вашим оптимизмом! Могу пожелать успехов в этом фантастическом занятии и не буду сбивать с пути! Героям слава!

           Сторінки:
           1
           2
           попередня
           наступна