хочу сюда!
 

Елена

40 лет, дева, познакомится с парнем в возрасте 37-43 лет

Місту... 11 тисяч років.

            У Туреччині поблизу Гебеклі Тепе знайшли поселення, яке побудували на 6 тисяч років раніше за Стоунхендж. І звели його, можливо, ще до закінчення льодовикового періоду. Про це нещодавно повідомило серед інших і ВВС. Вік споруд, понад 11 тисяч років, робить їх найдавнішими монументальними спорудами людства, побудованими не для проживання /укриття, а з іншими, поки точно невідомими, цілями.


Реконструкція (макет) храмового комплексу

Що відомо про розкопки

           Дослідницькі роботи на вершині вапнякового плато поблизу Урфи тривають вже досить давно - 25 років. Але до цього часу не було чіткої ясності про значущість знайдених споруд.

Слід відзначити близькість розташування відкритих споруд до ареалу натуфійської культури (Ліван)

          Вчені знайшли там понад 20 круглих кам’яних огорож. Найбільша з них має 20 метрів у діаметрі, кам’яне коло з двома вирізаними стовпами заввишки 5,5 метра у центрі. Різьблені кам'яні стовпи важать 10-50 тон і, можливо, стилізовані під людські фігури. Хоча частіше їх визначають просто як Т-подібні колони.


Загальний вигляд місця розкопок

          Такі колони були технічним викликом того часу, оскільки комплекс з’явився ще до неолітичної революції. Походження у даному регіоні землеробства та скотарства слід, імовірно, віднести до епохи після 9 тис. років до н. е. У той же час побудова такої грандіозної споруди вимагала зусиль великої кількості людей і певної соціальної організації. Згідно із сучасним знанням це вважається нехарактерним для мезоліта. За приблизними оцінками, для виготовлення та доставки колон від каменоломні до будівлі, між якими до 500 м, за відсутності тяглових тварин були потрібні узгоджені зусилля не менше ніж 500 чоловік. Припускають навіть, що на таких роботах використовували рабську працю, що, знову ж таки, нехарактерно для спільнот мисливців і збирачів. Такі роботи вимагали планування і наявності соціальної ієрархії, у якій багато людей були підпорядковані одному релігійному чи військовому лідеру. У такому разі, саме існування храмового комплексу в таку далеку історичну епоху свідчить про соціальне розшарування на дуже ранньому етапі розвитку неолітичної культури.


Різьблення по каменю

            Колони храмів прикрашені вирізьбленими по каменю барельєфами у вигляді тварин і абстрактних піктограм. Вони не можуть бути писемністю, але відображають загальновживані сакральні символи своєї культури, відомі і для інших неолітичних культур. Серед відомих зображень - леви, бики, кабани, лисиці, газелі, змії й інші рептилії, комахи, павукоподібні, птахи, найчастіше грифи і водоплавні. Зображення грифів пов’язують з особливістю місцевого культу; є гіпотези, що мертвих не ховали, а залишали на поживу грифам (пізніше це було прийнято у зороастрійців), а їхні голови відокремлювали від тулуба і зберігали у якості предмету культу предків (як у попередній натуфійській культурі).           Крім того, у храмі встановлювали скульптури кабанів і лисиць.           Також у зоні проведення робіт знайшли десятки тисяч кісток диких тварин. Правда, доказів щодо одомашненого зерна чи інших рослин - поки ні. Кам’яні знаряддя, датовані радіовуглецевим методом, з'явилися  в епоху до неоліту. Таке відкриття повністю перевертає уявлення про діяльність тогочасної людини.
          На початку VIII тисячоліття до н. е. храмовий комплекс Гебеклі-Тепе втратив колишнє значення. Але він не був просто покинутий і забутий, щоб поступово руйнуватися у результаті природного вивітрювання. Він був навмисно засипаний під 300...500 кубометрами землі. Ким і чому це було зроблено, невідомо.
         Всі висновки щодо храмового комплексу Гебеклі-Тепе поки носять попередній характер, оскільки розкопки ведуться лише на 5 % його території. Археологи прогнозують, що дослідження триватимуть ще близько 50 років.
11

Комментарии

130.08.21, 10:44

дуже доречно до продовження дискусії у коментарях замітки
http://blog.i.ua/community/7170/2372859/

  230.08.21, 11:08

  ...шо ти там порпаєшся в древніх екскрементах, ітак панятно шо ми титульна нація, ахулі

   330.08.21, 11:20Ответ на 2 от НеЖриМоэСало5

   ну, кожному - свої екскременти...

    430.08.21, 11:21Ответ на 3 от Буду завтра

    ну, кожному - свої екскременти...то є так!

     530.08.21, 11:22Ответ на 4 от НеЖриМоэСало5

      630.08.21, 11:50

      Реконструкція (макет) храмового комплексу...
      ...побудованими не для проживання /укриття, а з іншими, поки точно невідомими, цілями.

      Площадка приземлення літаючої тарілки?

       730.08.21, 11:51

       Сдалеку схоже як шнур для розетки, а зверху сідає розетка))

        830.08.21, 11:57

        Сдалеку схоже як шнур для розетки, а зверху сідає розетка
        ...а 4 світлина хіба ненагадує фалічний символ, нє?

         930.08.21, 12:02Ответ на 8 от НеЖриМоэСало5

         Сдалеку схоже як шнур для розетки, а зверху сідає розетка
         ...а 4 світлина хіба ненагадує фалічний символ, нє?
         Мені гриб нагадала

          1030.08.21, 12:04Ответ на 8 от НеЖриМоэСало5

          Сдалеку схоже як шнур для розетки, а зверху сідає розетка
          ...а 4 світлина хіба ненагадує фалічний символ, нє?
          Навіть і трішки не нагадує

           Страницы:
           1
           2
           3
           4
           6
           предыдущая
           следующая