хочу сюда!
 

Юлия

32 года, скорпион, познакомится с парнем в возрасте 30-40 лет

Про дещо страшніше за рак

Це довгий пост про хворобу Лайма, який може врятувати ваше життя. Пишу його тому що реальність навіть не просвічує крізь лікарські дописи про способи витягнення кліщів з себе, стадії їх розвитку і баночки, в яких треба сувати те, що витяг. Реальність хвороби Лайма на цій фотографії. Вона зроблена і люб’язно надана мені дівчиною з Австралії, яка – так – приймала всі ці препарати, щоб вилікувати те, що передав їй один маленький кліщ. Роками. Таких людей десятки тисяч в одному лише Фейсбуці, і ще більше тих, хто поняття не має, на що саме захворів п’ять чи двадцять п’ять років тому. Тих, хто обійшов всі кола пекла медичної системи і так і не дізнався, що з ним відбувається. Як сказала моя знайома, що має пізно діагнастовану хворобу Лайма: «В мене таке відчуття, що для лікарів я – м’яч у старій грі, де програє останній, в кого він залишиться в руках». Гаряча картопля. У грі з Лайм-хворими зазвичай програють психіатри.

Найважливіше, що ви повинні знати, коли збираєтесь на природу: хвороба Лайма вже тут. Ми принесли її на літаках і дбайливо передали українській природі. Далі йде нескінченна черга емейзінг фектс, в які важко повірити, тому рекомендую періодично звертатись до фотографії.

Мало хто з лікарів вам скаже про те, що кліщ переносить не лише борелії (збудник хвороби Лайма), а й пристойний список інших патогенних для людини мікроорганізмів, так звані ко-інфекції. Довільний набір, звісно. Вам може пощастити натрапити на кліща лише з бореліями, а можете схопити і повний букет: бартонели, ерліхії, рикетсії, бабезії. Останні взагалі родичі малярійного плазмодія, тому чхали на ваші антибіотики. Лайм-грамотні лікарі (є такі на заході, Lyme-Literate MD, LLMD) стверджують, що бореліоз із ко-інфекціями лікується набагато довше, і шансів на одужання в такому випадку набагато менше. https://is.gd/j3rISy

Діагностика Лайму – не для слабаків. Від 30 до 50% хворих не мають антитіл до борелії, тому ІФА та імуноблот, на які так впевнено спираються лікарі, у величезної частини вже хворих не виявить нічого. Ані через місяць, ані через рік. Це вони – наші потенційні пацієнти психіатрів. Бо ви нікому не можете довести, що у вас дійсно щось болить після зустрічі з кліщем – аналізи негативні. Ідіть до невролога, приміть знеболювальні. Не допомагає? Це депресія. Борелії після інфікування швидко переходять з кровотоку в тканини, тому ПЛР-аналіз зазвичай теж нічого не видає. Врешті мігруюча еритема, ця класична бореліозна пляма у вигляді кільця, розвивається – упс – менше ніж у половини хворих. Тобто: якщо у вас нема еритеми після укусу кліща, це не значить, що можна видихати. Ще не забули про ко-інфекції? З їх діагностикою справи ще гірші. Наприклад, відомих видів бартонели близько сорока. З них доведено (поки) патогенних для людини – вісім. В Україні ви можете зробити аналіз на антитіла до одного з них. Ура.

Спиратись на симптоми в діагностиці хвороби Лайма теж досить важко: вони неспецифічні. https://is.gd/uArNep Починається зазвичай все з підвищеної температури, легкого оніміння і мурашок в кінцівках, посмикування м’язів. В день укусу кліща чи через три місяці – залежить від стану імунної системи. Далі – в залежності від вашого особистого букету і реакції організму – брейнфог, болі у м’язах, суглобах, кістках, тремор, нестача повітря, проблеми з координацією, відчуття горіння по всьому тілу, непереборна слабкість, випадіння зубів, когнітивні розлади, ураження серця, галюцинації, аутоімунні ураження будь-яких органів. Борелії пригнічують імунітет, починають реактивуватись віруси, які до того сиділи тишком-нишком. Можете уявити кількість помилкових діагнозів, через які проходять хворі на Лайм. Симптоми можуть розвиватись роками, але буває що і за півроку хвороби людина вже не може вимовляти слова чи ходити.

Лікування – окремий і найбільший біль цієї історії. У нас Лайм лікують одним антибіотиком три, максимум чотири тижні – такий протокол. Незважаючи на те, що з усього можливого букету тільки борелії мають три форми існування: активну (спірохети), L-форми (без клітинної стінки) і цисти, проти кожної з яких працює окрема група антибіотиків. На батьківщині Лайму, в Штатах, було так само, поки LLMD не об’єдналися в організацію ILADS, яка визнала, що в багатьох випадках офіційного протоколу недостатньо. Навіть якщо симптоми вщухають, вони повертаються з новою силою через місяць, півроку, навіть кілька років. Лікарі ILADS лікують бореліоз з ко-інфекціями довгими протоколами з кількох антибіотиків одночасно, плюс все необхідне для захисту від них внутрішніх органів. Таке лікування – воно називається хіміотерапія і так, воно дуже дороге, важке і небезпечне для життя – може тривати кілька років поспіль, з незначними перервами, і врешті ні до чого не призвести. Одужує приблизно третина пацієнтів, третина виходить у стійку ремісію без симптомів, ще одній третині антибіотики не допомагають взагалі. Але люди йдуть на це, бо, як сказав один американський лікар: «Раніше я думав, що нема хвороби, страшнішої за рак. Тепер я знаю таку хворобу». https://is.gd/ch1ek4 https://is.gd/Z3QlrV

Для чого я це пишу. Існує багато людей, яким для повного одужання було достатньо офіційного короткого курсу лікування. Зазвичай, це хворі зі «свіжим» укусом в анамнезі, мігруючою еритемою і позитивними аналізами на антитіла, тобто сильною імунною відповіддю. Багато з тих, кому не так пощастило, перед зустріччю зі своїм кліщем пережили сильний стрес чи інший удар по імунній системі. В будь-якому випадку, ніхто не може знати наперед, як спрацюють його захисні сили. Тому LLMD рекомендують: проводьте превентивне лікування антибіотиками одразу після укусу в ендемічній зоні, не чекаючи результатів аналізу кліща і тим більше не чекаючи місяць для того, щоб зробити власний аналіз на антитіла. Подивіться ще раз на фото і повірте: чим раніше, тим краще. Не покладайтесь на інфантильне російське «авось». Дійте так, ніби ваше життя залежить тільки від вас, бо так воно і є.

Photo by Georgie Higgins.

#LymeDisease #ХворобаЛайма #бореліоз
Світлина тут  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1422167154626210&id=100004988165521
10

Комментарии

16.05.19, 09:01

чому "страшніше за рак"?

  26.05.19, 09:02Ответ на 1 от М Мокшанцева

  чому "страшніше за рак"? перечитайте текст ще раз

   36.05.19, 09:09Ответ на 2 от Міс Марпл

   чому "страшніше за рак"? перечитайте текст ще разЧитала. Але рак майже завжди закінчується летально, а борреліоз в найгіршому випадку - інвалідністью. Лікування раку більш затратне и більш руйнівне для організму ( показники крові) . Так що не згодна з назвою аж ніяк)

    46.05.19, 09:17Ответ на 3 от М Мокшанцева

    чому "страшніше за рак"? перечитайте текст ще разЧитала. Але рак майже завжди закінчується летально, а борреліоз в найгіршому випадку - інвалідністью. Лікування раку більш затратне и більш руйнівне для організму ( показники крові) . Так що не згодна з назвою аж ніяк)1. Ми всі помремо.
    2. Якщо онкозахворювання діагностувати вчасно - найчастіше буде повне одужання.
    3. Ви дійсно вважаєте, що смерть гірша за психічну інвалідізацію?

     56.05.19, 09:33Ответ на 4 от Міс Марпл

     чому "страшніше за рак"? перечитайте текст ще разЧитала. Але рак майже завжди закінчується летально, а борреліоз в найгіршому випадку - інвалідністью. Лікування раку більш затратне и більш руйнівне для організму ( показники крові) . Так що не згодна з назвою аж ніяк)1. Ми всі помремо.
     2. Якщо онкозахворювання діагностувати вчасно - найчастіше буде повне одужання.
     3. Ви дійсно вважаєте, що смерть гірша за психічну інвалідізацію?
     1. В залежності от локалізації, ракова пухлина теж може викликати психічну інвалідізацію.
     2. Борреліоз лікується звичайним амоксіцилліном, а як лікується рак?
     3. В рік у нас реєструють аж ніяк не більше 2500 випадків захворювання борреліозом (ліньки шукати статистику по діагностуванню рака, якщо хочете - пошукайте самі))

      66.05.19, 09:45Ответ на 5 от М Мокшанцева

      Сказано ж: проблематично діагностувати.
      Тому, до речі, можливо дані 3 пункту значно не відповідають дійсності.

       76.05.19, 10:03Ответ на 6 от xMbIPEHOK

       Сказано ж: проблематично діагностувати.
       Тому, до речі, можливо дані 3 пункту значно не відповідають дійсності.
       Я навіть с запасом взяла по третьому пункту)
       з хворобою Лайма просто вже те, що можна насторожитися у випадку укусу клеща (вкусив зараза - слідкуй за відчуттями, через два тижні сдай кров, нех собі лаборанти шукають...) Та й щеплення від цієї пошесті вже є. Де кілька років - буде нам щасття. От тільки думаю; може відкриття французами вакцини викликало таку ажиотацію навколо цієї болячки?))) Ринки сбуту готують?))

        86.05.19, 10:12Ответ на 7 от М Мокшанцева

        "Від 30 до 50% хворих не мають антитіл до борелії, тому ІФА та імуноблот, на які так впевнено спираються лікарі, у величезної частини вже хворих не виявить нічого. Ані через місяць, ані через рік. "
        Так це ж все одно гадання - коли неможливо в принципі встановити точну кількість.
        Може й готують) Не можна виключати.

         96.05.19, 10:26Ответ на 8 от xMbIPEHOK

         "Від 30 до 50% хворих не мають антитіл до борелії, тому ІФА та імуноблот, на які так впевнено спираються лікарі, у величезної частини вже хворих не виявить нічого. Ані через місяць, ані через рік. "
         Так це ж все одно гадання - коли неможливо в принципі встановити точну кількість.
         Може й готують) Не можна виключати.
         Я не говорю, що хвороба лайма не страшніша за нежить, але порівнювати з онко її не можна. Це як порівняти наїзд на людину велосипедом ( померти можна, але тому дуже мала вірогідність) та вантажівки ( врятуватись можна, але не факт))

          106.05.19, 11:04

          Так а что делать-то?

           Страницы:
           1
           2
           3
           5
           предыдущая
           следующая