Ось тобі й сланцева "бульбашка"
- 07.03.18, 15:54
- Відновлювані ресурси
Взяв з Google+ , мовою оригіналу, але повністю думку автора не можу поділити: з другим законом термодинаміки не посперечатися.
"Віктор Бутко
"Віктор Бутко
Украина Позитивная
7 бер., 10:38
ВОТ ТЕБЕ И СЛАНЦЕВЫЙ "ПУЗЫРЬ" ТОВАРИЩ ПУЙЛО!
Пока мокши истерят перед Меркель выпрашивая право на строительство второй ветки Северный потока, и параллельно с этим безуспешно клянчат у подлого Эрдогада разрешение на строительство Турецкого потока-2 – на другом конце планеты, происходят любопытные подвижки: американцы без лишних понтов ударными темпами сооружают шесть экспортных СПГ-терминалов, общей пропускной способностью 10 млрд. куб. футов в день, что составит привычные для нашего уха 106,7 млрд. куб. метров в год… (сегодня мощность экспортных СПГ 14,1 млрд. куб. метров в год) Кроме этого американцы готовятся начать строительство еще десяти экспортных СПГ – с целью довести к 2030 году их пропускной потенциал до 250 млрд. куб. метров в год (весь рынок ЕС составляет 450 млрд. куб., из которых около 35% держит Московия)…
Зная исключительный прагматизм американцев, возникает вопрос – а куда, они собираются продавать такие колоссальные объёмы газа? Как-то слабо верится, что янки таким нехитрым образом – выбрасывают деньги на ветер, чтобы потом эти заводы простаивали…
Прогуглил несколько американских ссылок на эту тему и оказалось, что аналитики – предсказывают что США к 2022 году, сможет захватить более 40 млрд. куб. европейского газового «пирога». Ну а к 2030 году, когда все 16 строящихся сейчас СПГ-терминалов в США выйдут на полную мощность, то для того чтобы они не простаивали – американцам придется полностью вытеснить Московию с рынка газа ЕС (которая сегодня продает туда 82% своего газа)... даже если для этого им придется ввести эмбарго на газ из Московии и прижать санкциями к ногтю всю нефтегазовую отрасль империи зла… надеюсь что и Украину, они в своих планах учтут!
Alexandr Vinnitsky"
3
Коментарі
Гість: сонный
18.03.18, 08:37
Lulu
212.03.18, 16:59
У 2030-х роках Америці, цілком можливо, доведеться змагатися за частину європейського газового пирога з Північною провінцією Китаю.
Гадаю, Україна цілком зможе забезпечити себе власним газом. Його в надрах тут достатньо.
Але не побачив у цій історії роль 2-го закону термодинаміки
adavidov
315.03.18, 12:32Відповідь на 2 від Lulu
Роль другого закону термодинаміки полягає у тому, що на охолодження метану, з якого переважно складається сланцевий газ, як і природний теж, до криогенних температур вимагає значних енергетичних витрат, навіть без детальних розрахунків, більших, ніж перекачування того ж газу трубопроводами. Тому я все ж більше надії покладаю на традиційну ядерну та термоядерну енергетику.
Lulu
416.03.18, 10:09Відповідь на 3 від adavidov
хм... резонно...
але ж мабуть не більших, ніж потім на місці споживання отримають з того газу енергії, інакше попередні розрахунки мали б повністю відкинути таку ідею: не будуть же штати займатися світовою благодійністю...
Lulu
516.03.18, 10:11Відповідь на 3 від adavidov
...та й потім, а хіба є необхідність так глибоко охолоджувати газ, щоб перевозити його кораблями ?
adavidov
617.03.18, 11:45Відповідь на 5 від Lulu
Звичайно, треба: температура кіпіння метану, з якого переважно складається природний та сланцевий газ, дорівнює -163 градуси за Цельсієм.Звичайно. енергія, яку у кінці отримує споживач, більше, енергетичних витрат на видобування та транспортування, бо інакше взагалі не було б сенсу в такій технології, але мені здається все одно енергетичні витрати на транспортування по трубам менші
Lulu
717.03.18, 21:36Відповідь на 6 від adavidov
а ну да, забув, там же ж не пропан... ух ти, а де ж беруть окремо пропан-бутан, той що в балонах... (думки вголос)
Дякую... Це ми почитаєм