254 297статей і близько 1 мільйона відвідувачів щодня – показники, які роблять українську Вікіпедію однією із найкращих версій у світі. Наразі електронну енциклопедію створюють на 270 мовах. Восени минулого року з’явилася Вікіпедія гагаузькою мовою (мова народу, який проживає в Молдові й Україні).
Попри успішність української версії, її «батьки»-науковці Національної Академії наук (НАН) України, викладачі звертають увагу і на її проблеми.
Автор більше 700 статей, директор «Вікімедіа Україна», Юрій Пероганич упевнений, що українських матеріалів у Вікіпедії повинно бути більше. «Я би не хотів, щоб у суспільства склалося враження, що Вікіпедію повинні створювати тільки науковці. Вони мають працювати. Але Вікіпедію пишуть і школярі. Ви можете написати про пам’ятник, який бачите із вікон свого будинку. Ви можете написати статтю про свою вулицю», – каже Юрій.
Також Юрій похвалився, що днями українська Вікіпедія пережене фінську, а, отже, опиниться вже на 15-му місці. Самі автори сайту називають його «майданчиком змагання народів у здатності створити контент».
Не тільки кількість, але й якість статей має значення. На низьку якість багатьох українських вікі-матеріалів звертає увагу Академік НАН України Віктор Грінченко:
«Ми можемо бачити певний дисбаланс між інтелектуальними можливостями української нації і змістом Вікіпедії. Коли кажуть, що у нас деякі статті нижчої якості – це недоробка наших ентузіастів, наших вчених, а не поганий розвиток цієї наукової галузі взагалі».
Проте побачену помилку чи неточність у статті може відредагувати кожен. Для цього достатньо зареєструватись в українській Вікіпедії, вказати використані джерела та представити нейтральну точку зору (загальне правило світової енциклопедії). Будь-які маніпуляції громадською думкою виключаються, впевнені вікіпедисти, так як після опублікування неточність побачить і перевірить інший учасник спільноти. Кожна стаття обговорюється учасниками. Найбільш конфліктна – історична тематика.
Юрій Пероганич: «Звичайно, щодо історії існуть різні погляди на події в різних версіях Вікіпедії. Це можна відстежити за одними назвами. Наприклад, якщо в українській Вікі стаття називається «Волинська трагедія», то в російській – «Волынская резня». В українській – «Російсько-грузинська війна (2008)», то в російській – «Вооружённый конфликт в Южной Осетии (2008)».
До редагування Вікіпедії закликає і її засновник, Джиммі Вейлз, який 15 січня разом з усіма учасниками спільноти святкуватиме 10 років існування вільної енциклопедії. Українські ж дописувачі зберуться в цей день у червоному корпусі Київського національного університету ім. Т. Шевченка.
Юрій Пероганич в свою чергу закликає долучатися до українського енциклопедичного майданчику кожного охочого. «Заклик Джиммі Вейлза наповнювати Вікіпедію особливо актуальний для громадян України. Українська Вікіпедія – важливий чинник збереження і розвитку української культури, науки, освіти і всіх інших сфер суспільного буття», – вважає Юрій.
http://www.voanews.com/ukrainian/news/ua-wikipedia-2011--113360824.html
Коментарі
Гість: Тираъ
112.01.11, 23:40
блогер
212.01.11, 23:43Відповідь на 1 від Гість: Тираъ
Гість: Тираъ
312.01.11, 23:57Відповідь на 2 від блогер
Збираюсь доїхати у Червоний корпус.
анонім
413.01.11, 10:20
Гість: HE ЛегалЪ
516.01.11, 01:30Відповідь на 1 від Гість: Тираъ
http://www.voanews.com/ukrainian/news/ua-wikipedia-2011--113360824.html
Гість: Тираъ
616.01.11, 01:42Відповідь на 5 від Гість: HE ЛегалЪ
тада есть место и "Вике" в вирту