хочу сюди!
 

Наталия

49 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 35-55 років

Сергій Рахманін: Бути вільним не завдяки, а наперекір



Психолог та заодно добрий поет Володимир Леві якось написав, що свобода – жахіття, прокляття Всевишнього, яку виміряємо рівнем відсутності. Правдиві слова, зокрема якщо йдеться про свободу слова і тим паче – в Україні.

Про права та обов’язки журналістів, про індивідуальну міру свободи говорили на врученні премії «За поступ у журналістиці» пам’яті Олександра Кривенка почесний консул Канади у Львові Оксана Винницька та редактор відділу політики газети «Дзеркало тижня» Сергій Рахманін. На заході була присутня кореспондентка IA ZIK.

Винницька оперувала цифрами і озвучена нею інформація навряд чи була улесливою.

Так, за її словами, міжнародна організація «Репортери без кордонів» (РБК), що захищає права і свободи журналістів, щорічно виводить світовий Індекс свободи преси. Він вираховується у різних країнах і для цього використовується 40 різних критеріїв.

Критерії оцінки рівня свободи преси – це різні форми тиску, які застосовують проти журналістів. Наприклад: вбивство, арешт чи позбавлення волі, фізична розправа чи погрози. Інша група порушень стосується ЗМІ в цілому як установи. Це можуть бути обшуки у редакції, конфіскація майна, цензура. Також серед критеріїв є ступінь безкарності осіб, відповідальних за порушення свободи преси. Індекс також намагається визначити рівень самоцензури у кожній країні, готовність ЗМІ проводити журналістські розслідування та критикувати за потреби владу. Фінансовий бік, який проявляється щораз більше у світі, також оцінюється і включений у перелік критеріїв. Водночас Індекс свободи преси – це і відображення вільного потоку інформації у мережі Інтернет.

За кожне виявлене порушення країна отримує бали. Сума цих балів дорівнює ступеню порушень свободи преси в кожній з країн. Себто, чим більше балів, тим більше порушень.

Тепер, увага, Україна:

- у 2004 році – 51 бал,

- у 2005 році – 32 бали,

- у 2006-07 – 26 балів,

- у 2008 – 19 балів,

- 2009 р. – 22 бали,

- 2010 – 47 балів,

- 2011 – 54 бали.

«Порівняйте, – каже посол Канади, – у 2004 році 51 бал, а в 2011 – 54. Те, що Україна має сьогодні більше порушень свободи преси, ніж за часів Кучми, мене особисто здивувало».

5

Коментарі

114.05.12, 09:54

    214.05.12, 16:17

    Тільки вільні кепкують зі смерті.
    Але зараз українцям не до жартів. Жити дорого, а помирати ще дорожче.

      анонім

      314.05.12, 17:26

      Если и смотрю ТВ, стараюсь смотреть TVi. Читаю интернетовские блоги и объективные газеты Украинская правда, Цензор Нет, и тому подобное.