хочу сюди!
 

Маша

50 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 37-65 років

П’ять призабутих екранізацій

В Україні все частіше говорять про наміри екранізувати твори вітчизняних письменників-сучасників. Між тим, такі фільми знімають в Україні вже кілька десятків років

Уже півроку в Україні говорять про намір перенести на екрани популярні вітчизняні твори. Чомусь прийнято вважати, що екранізація несподіваного бестселера Василя Шкляра «Залишенець. Чорний ворон» — питання вирішене. І на те, аби історико-пригодницький фільм зняв польський режисер Єжи Гофман, повинно вистачити 20 млн. грн. (приблизно $2,5 млн.), які письменник та потенційний сценарист Шкляр тепер збирає в Україні та за кордоном. Зовсім недавно молодий режисер Тарас Ткаченко, переможець Одеського кінофестивалю в номінації «Найкращий український фільм», заявив про своє бажання екранізувати сучасні драми Люко Дашвар та Марії Матіос. З іншого боку, нині на світовий екран виходять фільми, зняті за мотивами творів Сари Груен, Майкла Коннелі та Алана Глінна, які в себе на батьківщині стали бестселерами. Отже, письменники допомагають кіношникам подолати кризу ідей. Це характерно навіть для України, в якій протягом останніх двадцяти років ідеться не просто про кризу ідей, а про занепад національного кінематографу. «Коментарі» пропонують добірку найвідоміших з екранізацій українських письменників-сучасників.


http://life.comments.ua/meaning/2011/08/03/278536/pyat-prizabutih-ekranizatsiy.html

9

Коментарі

128.12.11, 11:58

    228.12.11, 12:13

      328.12.11, 13:29

      Знымають у нас кіно, попри за все... Але дуже-дуже мало. Порівняно з Голывудом - капля в морі. А такі таланти пропадають...

        428.12.11, 18:05

          528.12.11, 18:15

          Наскільки я знаю, Гофман відмовився знімати фільм за "Чорним вороном", і це дуже добре. Тому що ніколи польский єврей (так само як і росіянин), не зніме правдивого фільма про українців. Досить згадати його фільм "Вогнем і мечем"...

            629.12.11, 00:23

              Гість: Дженджуриста

              729.12.11, 03:09Відповідь на 5 від Gaydamaka

              Наскільки я знаю, Гофман відмовився знімати фільм за "Чорним вороном", і це дуже добре. Тому що ніколи польский єврей (так само як і росіянин), не зніме правдивого фільма про українців. Досить згадати його фільм "Вогнем і мечем"...
              Ой, не нагадуйте! Ніяк не зрозумію, хто там бігає... Невже то козаки там з отими дивами, а не оселедцями...

                Гість: Дженджуриста

                829.12.11, 03:16

                Криза в суспільстві, бо як можна мати такі телеканали... З такими дивовижними передачками... А живий класик - гучно... Просто людина. У нас не вміють шанувати людину. Досі. Просто людину. Інколи дивлюся ТБ. Шок повний... Щоби людям хтілося витрачати гроші на такі передачки, як "Міняю дружину", "Організовуємо весілля на манер голопузів, або італійців". Така відсутність економії думки, потреби і коштів. Який смисл? Який патріотизм? Яка гідність національна, людська... Усе таке ніяке, усе таке космополітичне, що Миколайчук правильно вчинив, що лапті склав. Да і то. Хто ж його ідеалізує! Він прекрасно усвідомлював, що борсається між соціалізмом і поняттям ширшим, універсальнішим - націоналізмом, що не поділяється насправді на соціалістичний і буржуазний. Усе гидота. І книги, і фільми.