Що читаємо? Сьогодні огляд не книги, але експертної доповіді, підготовленої російськими опозиціонерами Володимиром Міловим, Борисом Немцовим, Володимиром Рижковим і Ольги Шоріної, - "Путин. Коррупция" (Москва, 2011).
Згідно з декларацією про доходи В.В. Путіна, за 2009 рік він заробив за місцем роботи (уряд РФ) 4 622 400 рублів (385 200 рублів на місяць, або приблизно 13660 доларів або 110 тис. гривень). Плюс має військова пенсія - трохи більше ста тисяч рублів на рік. Практично не має нерухомості - 77-метрова квартира в Санкт-Петербурзі, невелика земельна ділянка і гараж. Автомобіль - «Нива» -- мовляв, «покупай российское!».
Натомість наступник Путіна на посаді глави Росії має набагато кращі статки. Дві квартири у Москві (174 і 364,5 кв. м) і одна в Петербурзі. Більша квартира коштує не менше 5 млн. рублів, щомісячні розходи на її утримання - близько 5 тис. доларів. Дмитро Медведєв має стару "Победу", автоприцеп "Скиф", а його дружина - дванадцятирічний "Фольксваген Гольф".
Путінській скромності можна було б поаплодувати, якби не факти, які, попри цензуру, таки зявляються в російській пресі і які використовують автори доповіді.
В Інтернеті опоненти політики Путіна ще можуть демонструвати свій креатив
" По уровню коррупции Россия находится на 154-м месте из 178 стран. Такие данные приведены влиятельной международной организацией Transparency International за 2010 год. Рядом с нами находятся наиболее отсталые страны Африки (Конго, Гвинея-Бисау), а также Папуа - Новая Гвинея и Таджикистан. Transparency International признала Россию самой коррумпированной страной среди ведущих стран мира, входящих в "Большую двадцатку" . Цікаво, що в Єгипті сотні тисяч людей вийшли на вулиці і скинули президента Хосні Мубарака при нижчій, ніж у Росії, корупції. Її індекс - 98. Можливо тому, що в Африці ніхто не дивиться ОРТ?..
" Зачастую защитники Путина утверждают, что коррупция «лихих 90-х» была не ниже, чем нынешняя. Но факты говорят об обратном. Если обратиться к данным Росстата о количестве преступлений коррупционной направленности, то динамика очевидна - рост с 2700 в 1990 году до 13 100 в 2009 году" .
Опозиціонери виводять головний путінський принцип управління: "Друзьям - вс ё , остальным - беспредел ". Головне - особиста лояльність ВВП: "Лоялен - воруй, не лоялен - сядешь ". За даними голови Верховного Суду РФ В'ячеслава Лебедєва, 65% обвинувачених у корупції отримують умовне покарання. Тобто - жодного.
"Творец сингапурского чуда Ли Кван Ю, который сумел искоренить коррупцию и добиться фантастических успехов в экономике, выделяет три главных принципа для решения проблемы коррупции :
1) чистая центральная власть;
2) неотвратимость наказания;
3) хорошее вознаграждение за работу и стимулирование честной работы госслужащих
Ни один из этих принципов в нынешней России не действует ". Масштаби корупції "за Єльцина" і "за Путіна" не порівнювані. Це демонструється на прикладі родини екс-мера Москви Юрія Лужкова.
Найбільший скандал 90-х - це коли тендер на установку пластикових стільців для стадіону "Лужники" виграла фірма дружини градоначальника. Ціна питання - 700 тис. доларів. У 2008-му інша фірма Олени Батуріної отримала можливість реконструювати знамениту скульптуру Віри Мухіної "Рабочий и колхозница", що стояла на ВДНГ, всього за 100 мільйонів доларів . І жодного скандалу...
" В настоящее время ситуация с коррупцией стала намного хуже, чем в 90-е. Коррупция в России перестала быть проблемой, а стала системой ... Ежегодный коррупционный оборот в нашей стране достиг 300 млрд долл. , что сопоставимо с годовым российским бюджетом и составляет 25% ВВП страны ".
Чималий кавалок доповіді - це історія того як сірі, мало кому відомі засновники дачного споживчого кооперативу "Озеро", що міститься на березі Комсомольського озера в Приозерському районі Ленінградської області, стали мультимільйонерами і мільярдерами за версією Forbes.
У листопаді 1996-го громадяни Путін, Ковальчук, Шамалов, Мячін, Смірнов, Якунін, а також брати Фурсенки заснували цей кооператив, а тепер їм належить левова частина національного "достояния" Росії, яке має назву "Газпром" плюс купа афільованих з газовим монстром структур . За дивним збігом обставин, саме цим людям дісталися такі активи як "Газпромбанк", ринкова вартість якого сягає 25 млрд. доларів , причому Російська держава не отримала жодної копійки живих грошей. " Общий объем выведенных из "Газпрома" активов (то есть выведенных из государственной собственности в частную собственность соседей В. Путина по кооперативу "Озеро") составляет около 60 млрд долл. (или 1,68 трлн руб. - в два раза больше дефицита Пенсионного фонда страны) ".
Кооператори з шинелі В.В. Путіна є акціонерами банку "Россия", а кілька родичів прем'єра - володіють акціями банку та створеної ним страхової компанії "Согаз" та посідають у ній вищі менеджерські посади. Саме цій, ще недавно нічим не примітній фінансовій установі вдалося взяти під контроль найбільш ліквідні активи "Газпрому".
Чудесне перетворення з бізнесмена середньої руки в одного з найбагатших людей Росії демонструє ще один путінський знайомець - Геннадій Тимченко. Як і належить справжньому патріоту він має паспорт громадянина Фінляндії. Там не прийнято приховувати податки - отже, відомо, що 1999 року він задекларував 327 тис. євро, а вже 2008-го - потрапляє в перелік доларових мільярдерів Forbes як людина, яка має 2,5 млрд. доларів. Секрет успіху простий - близькість до Путіна , що дозволяє не платити податки в російський бюджет , та контроль за третиною нафтового експорту РФ . Саме Тимченкові було довірено продати нафту, яка належала розшматованій державою-рейдером компанії ЮКОС, саме він став одним із засновників сумновідомої компанії-одноденки "Байкалфинансгрупп", через яку "Роснефть" отримала весь ЮКОС.
Інша історія успіху - життя пітерців-братів Ротенбергів. Аркадію та Борису пощастило ходити в одну секцію дзюдо. З засновників заштатного спортклубу - в мільярдери, зі швидкістю, недоступною ніяким Гейтсу, Бріну чи Цукербергу. Їм теж "пощастило" купити без тендера будівельні активи газового монополіста, а потім ще й підряди на постачання труб, а потім - на тендері - виграти будівництво газового "Северного потока", газопроводу Сахалін - Хабаровськ - Владивосток (вартість космічна - 210 млрд. рублів!) та олімпійського газогону неподалік Сочі. І кому цікаво, що вартість газопроводів за кошторисом Ротенбергів утричі перевищує європейські !
Взагалі ніжність, з якою Володимир Путін допомагає бідним... форбсівцям, розчулює до сліз. Під час кризи компанія Романа Абрамовича "Евраз" отримала з державного пенсійного "Фонда национального благосостояния" 1 млрд. доларів. Іншому "нещасному", Олегові Дерипасці, пощастило трохи більше - він отримав 4,5 мільярди . За ці гроші, рахують автори доповіді, можна було побудувати житло для ста тисяч російських родин. Але не склалося...
Не чурається дорогий у всіх сенсах Володимир Володимирович і розкошів. Інтернет переповнений гнівом і сарказмом з приводу так званого "палацу Путіна", який будується неподалік міста Геленджик . Вартість будиночка , нічим не гіршого за найдорожчі палаццо світу, оцінюється у мільярд доларів:
"Н а берегу Ч ё рного моря возник роскошный городок, включающий огромное основное здание в итальянском стиле с дворцовыми воротами, украшенными двуглавым орлом, оздоровительный комплекс, вертолётная площадка на три вертолёта, "чайный домик", лифты к пляжу и многое другое. И все это - на территории вырубленного реликтового соснового бора, выведенной решением государства из состава лесфонда . К комплексу через горы построена дорога ". Будівництво, до слова, вела військова частина, а охорону об'єкту з суші та моря здійснює Федеральна служба охорони. Чи можна повірити, що все це робиться в інтересах приватної, навіть - і дуже багатої, особи? А от прем'єр-міністра - цілком. " Как выяснила "Новая газета", решение о строительстве дворца у села Прасковеевка было принято еще в 2005 году , документы готовились и подписывались подразделениями Управления делами президента, а всю работу вела компания "Лирус", тесно связанная с членом кооператива "Озеро" Николаем Шамаловым ".
І це при тому, що на двох тандемократів вже і так існує п'ять державних резиденцій у Підмосков'ї, Кавказі та Валдаї . Плюс будується на Далекому Сході - скромна хатинка на 7,7 млрд рублів . Плюс уже побудовано під Парижем "домик высокого гостя ", за який управління справами президента (установа на кшталт ДУСі), виклало 30 млн. євро. Як кажуть, Версаль відпочиває...
Фраза. "Миф о том, что Путин навел порядок, укрепив государственную власть, разбивается о реальность.... Такого воровства, и взяточничества Россия не знала за всю свою историю".
Коментарі
Shnec
127.07.11, 07:27
и это их жизнь.....у нас это будет, так как официальные доходы снизят, а жить то нуно..., да и "своих " побольшало .....,а корыта на всех не хватает
viktor67
227.07.11, 09:04
погоджуюсь із шнецем - у нас зараз катастрофа у власному домі, що нам Росія?