Про співтовариство

Ласкаво просимо до гурту, у цей дивовижний світ неймовірного, яке знаходиться поряд - його тільки треба побачити. Розміщуемо цікаві статті, фото, відео, музику - все, що нам цікаве , все, що відбуваеться у нашому житті. Ділимося чудовим і прекрасним....

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

НЕЙМОВІРНЕ ПОРУЧ

Унікальна нідерландська архітектура ..

  • 02.08.24, 11:31
 


[cut text="Читати далі"]


Унікальна нідерландська архітектура ...


Житлові райони на воді: унікальна голландська архітектура
Жителі Нідерландів навчилися не лише «відвойовувати» землі у моря, але й ефективно використовувати власні водні ресурси.
На фото комплекс Brekkense Wiel з міста Леммер, Нідерланди, збудований на початку 1990-х років.
Він складається з п’яти ліній штучних острівків з таунхаусами, які розраховані на близько 300 домовласників.
З одного боку будинки поєднує автомобільна дорога, з іншого облаштовані причали для яхт.
Brekkense Wiel може виглядати незвично, проте це не єдиний подібний комплекс навіть у Леммері.
Частини міста збудована фактично посеред води. Одна з основних причин такого проєктування полягає в особливостях ландшафту Нідерландів: території тут часто доводиться «відвойовувати» у водойм.
Значна частина країни знаходиться на рівні моря або навіть нижче цієї позначки і відповідно ці території знаходилися або досі знаходяться під водою.
Жителі почали освоювати ці землі ще у ХІІІ столітті: для цього будували дамби та вітрові млини, які відкачували воду.
Згодом на заміну їм прийшли парові насоси. Одна з таких станцій досі працює Леммері та підтримує рівень води у регіоні Фрисландія. Парова насосна станція Вауда занесена до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Найбільший проєкт з осушення територій реалізували в 1932 році: тоді затока Зейдерзе була відгороджена 32-кілометровою дамбою від Північного моря. В результаті цього утворилось штучне прісноводне озеро Ейсселмер та значні території, які згодом об’єднали у провінцію Флеволанд. На березі Ейсселмера знаходиться й вже згадане місто Леммер.
Разом з тим, розташування на воді мало і свої переваги. У ХVII столітті в Амстердамі розробили систему каналів у вигляді концентричних напівкіл, які вели до причалів. Це сприяло розвитку судноплавства, торгівлі та економічному підйому загалом.
У випадку Леммеру ХХІ століття, таке рішення теж створює свої переваги.
Зараз місто це туристичний центр, який приваблює любителів риболовлі та водних видів спорту. Які, відповідно, можливостей виходу до води та зручних причалів поблизу житла.

 
[/cut]



Гауда: її середньовічна краса...

  • 26.07.24, 19:47
 

Гауда: її середньовічна ратуша та собор, Нідерланди ...Краса...

[ Читати далі ]