Найбільша їх кількість росте в Японії — 10 різновидів, ще 8 — в Південній Америці на території Бразилії . Їх легке зеленувате світіння є результатом хімічних окислювальних реакцій, які проходять в клітинах грибів в той момент, коли відбувається поглинання ними кисню. Вчені встановили, що люмінесцентний процес у грибів схожий на той, який відбувається у бактерій які світяться та інших люмінесцентних організмів.
Слід зазначити, що мікологами виявлено не менше 7 різновидів люмінесцентних грибів, світіння яких відрізняються досить зловісним жовтувато-зеленим світлом, яке вони випромінюють практично протягом 24 годин на добу... Саме їх вивчення дозволило пролити світло на еволюцію люмінесценції в природі.
Гриби, що випромінюють досить яскраве жовто-зелене світло виявлені в Белізі, Бразилії, Домініканській Республіці, на Ямайці , в Японії
ї , Малайзії та Пуерто-Ріко. При цьому, якщо денне світло не дуже яскраве, то світіння грибів можна побачити і в денний час, хоча зеленувато-жовте світло на тлі денного світла виділяється погано, тому і помітити його досить складно, особливо якщо не знаєш про нього. Але якщо помістити такі гриби в темну кімнату, то після нетривалої адаптації ваших очей до темряви, ви зможете спостерігати їх світіння дуже добре в будь-який час доби.Вони світяться в темряві...
Давно відомо, що деякі живі організми, як-от риби, комахи та навіть гриби можуть випромінювати видиме світло. Про останні, до речі, йдеться ще в роботах давньогрецького філософа Арістотеля, а також письменника Плінія Старшого. Однак в наші дні у дослідників є ще чимало запитань про природу грибів які світяться.
За різними оцінками вчених відомо приблизно від 68 до 71 різновидів люмінесцентних грибів. Три чверті вивчених на сьогодні грибів-світлячків належать до роду Mycena. Ця група грибів живе завдяки розкладанню органічних речовин.
Коментарі
Андрій1961
118.02.20, 19:13
Голубка
218.02.20, 19:30Відповідь на 1 від Андрій1961
Кислица
319.02.20, 10:07