Коронавірус у сучасній Україні

Коронавірус у сучасній Україні - № 29-30 (22147-22148) четвер-субота 16-18 квітня 2020 року - Одеська обласна газета «Чорноморські новини» (chornomorka.com)
Коронавірус у сучасній Україні

Головне — налякати дурня,
решту помилок він зробить сам.

Степан ДЕМУРА.

 

Коронавіруси — родина вірусів, що містить 40 видів. Назва пов’язана з будовою вірусів, які мають шилоподібні відростки, що нагадують сонячну корону. Коронавірус уперше був виділений у хворих гострими респіраторними захворюваннями у 1965-у. Він привернув значну увагу у 2002-2003 роках через епідемію атипової пневмонії у Китаї. Про широку розповсюдженість коронавірусів свідчить наявність специфічних антитіл у 80% населення. Всі такі віруси мають високу заразність й опірність імунітету людини, але й мають низьку живучість поза хазяїном і дуже вразливі до засобів дезінфекції.

Формула свободи чи міра незрілості суспільства?

Формула свободи чи міра незрілості суспільства? - № 29-30 (22147-22148) четвер-субота 16-18 квітня 2020 року - Одеська обласна газета «Чорноморські новини» (chornomorka.com)
Формула свободи чи міра незрілості суспільства?

Минув рік, як відбувся перший тур виборів Президента України (31.03.2019). Є різні погляди на хід і результати цих виборів. У «ЧН» за 14.09.2019 прочитав я цікаву статтю «Формула свободи. Вибори» мого поважного колеги і доброго знайомого — професора В.Т. Швеця. За висновками цієї статті, наші вибори були більш вільними, ніж у Росії (з чим я згоден) і навіть… у США.

Українці і братні народи

Українці і братні народи - № 19 (22137) четвер 12 березня 2020 року - Одеська обласна газета «Чорноморські новини» (chornomorka.com)
Українці і братні народи

Математики є однією з небагатьох категорій людей, які розв’язують свої суперечки олівцем на папері або крейдою на дошці. Сенс формул — у їх однозначності. Сенс рівнянь — у запрограмованості їх розв’язків після запису самих рівнянь. Більшість землян — це люди з гуманітарним світосприйняттям. Тому одні й ті самі слова вони сприймають по-різному, ті ж слова викликають у них різні асоціації, спонукають до різних дій. Поведінкою більшості звичайних людей можна керувати за допомогою саме відповідних слів. Маніпулятивності слова можна протиставити лише однозначність математики.

Інтерв’ю з націоналістом

Інтерв’ю з націоналістом - № 5 (22123) четвер 23 січня 2020 року - Одеська обласна газета «Чорноморські новини» (chornomorka.com)
Інтерв’ю з націоналістом

Оскільки характер запитань зрозумілий зі змісту відповідей, то в статті наведені лише відповіді. Анонімність завжди провокує щирість, тому ім’я співрозмовника не називаю.

Формула свободи. Вибори

Формула свободи. Вибори - № 70 (22089) субота 14 вересня 2019 року - Одеська обласна газета «Чорноморські новини» (chornomorka.com)
Формула свободи. Вибори

Ця стаття кардинально відрізняється від інших моїх статей, надрукованих раніше в газеті «Чорноморські новини». Під тотальну неоднаковість українців і московитів мені, нарешті, захотілося підвести математичну основу. Я вже багато років займаюся спробами математичного моделювання суспільних процесів, хоча справжній мій фах — це квантова механіка і квантова статистика. Вибори в Україні і вибори в Московії є яскравим проявом ментальності народів, їхнього потягу до свободи, до уявлення про свободу тощо. Стаття вперше в моїй публіцистиці містить деякі математичні формули. Але результатом застосувань цих формул до реального життя є числа, які можна порівняти, і ці порівняння на користь українського народу. Публікації такого формату не характерні для «ЧН». Але хто знає, може, на часі саме такі статті?

Самовіддача вченого і політика

Самовіддача вченого і політика - № 35 (22054) четвер 9 травня 2019 року - Одеська обласна газета «Чорноморські новини» (chornomorka.com)
Самовіддача вченого і політика

Серед маси людей є ті, хто у багатьох як фахово-професійних сферах, так і в суспільно-політичних процесах займає лідируючі позиції. А коли їм притаманні ще й високі моральні та патрі-отичні чесноти, вони стають тими, кого називають особистостями.

Нинішній курс України — це здійснення мрій багатьох поколінь укр

Нинішній курс України — це здійснення мрій багатьох поколінь українців - № 21 (22040) субота 16 березня 2019 року - Одеська обласна газета «Чорноморські новини» (chornomorka.com)
Нинішній курс України — це здійснення мрій багатьох поколінь українців

Європейській вибір України — мрія багатьох поколінь українців. Це гасло на початку 1990-х збирало під прапори націоналістичних організацій України всіх національно орієнтованих українців. Тоді їх було не так багато. Врешті націоналізм дев’яностих у цьому гаслі переважно і полягав. Тепер цей вибір зафіксований у нашій Конституції. Тобто те, що було мрією небагатьох, набрало у Верховній Раді конституційну більшість.

Село як дзеркало епох, або Що я вичитав між рядками родоводу

Село як дзеркало епох, або Що я вичитав між рядками родоводу - № 8 (22027) четвер 31 січня 2019 року - Одеська обласна газета «Чорноморські новини» (chornomorka.com)
Село як дзеркало епох, або Що я вичитав між рядками родоводу

(Закінчення. Початок у номері за 26 січня)

Мабуть, селяни всієї України відчули подих свободи і кращого життя, чим і пояснюється феномен масовості селянських повстанських армій Махна, Зеленого та десятків інших ватажків. Десь у тих загонах воював і мій дід Петро — батько мого батька. Я на все життя запам’ятав його слова: «Я не воював ні за білих, ні за червоних». Слова, абсолютно незрозумілі в роки мого дитинства. На мою думку, більшість селян, які взялися за зброю, воювали за те відчуття свободи і власної гідності, що з’явилося у них в час конання старої Московської імперії. Вони не розуміли, що не може бути вільною людина, яка належить до гнобленої нації. Що імперії просто так не зникають, а повертаються ще в гіршій якості під новими гаслами. Реальна особиста свобода можлива лише як наслідок здобутої свободи для всієї нації.

Село як дзеркало епох, або Що я вичитав між рядками родоводу

Село як дзеркало епох, або Що я вичитав між рядками родоводу - № 7 (22026) субота 26 січня 2019 року - Одеська обласна газета «Чорноморські новини» (chornomorka.com)Село як дзеркало епох, або Що я вичитав між рядками родоводу

«Раніше ми жили при комунізмі, тільки ми цього не знали». Не раз у дев’яності я чув ці слова від літніх жінок сільського вигляду. У двохтисячні роки такі голоси вже майже затихли. Час узяв своє. Навіть ті, хто в молодості нищив ближніх своїх, виживаючи за їх рахунок, здебільшого відійшли в інший світ.

Сенс нашої боротьби

Сенс нашої боротьби - № 42 (21952) четвер 17 травня 2018 року - Одеська обласна газета «Чорноморські новини» (chornomorka.com)
Сенс нашої боротьби

Це були часи, коли боги розмовляли, як люди, і розмовляли з людьми, любили шанування, як люди, і вимагали його від людей. «… і зроблю нащадків твоїх, як пісок земний; якщо хто може порахувати пісок земний, то і нащадки твої полічені будуть», — так сказав Господь родоначальнику всіх арабів і євреїв Аврааму. «…встань, пройди по землі цій у довжину і ширину її, бо Я дам її тобі і нащадкам твоїм назавжди».