Новину передає «Преса України».За інформацією народного депутата України (РПЛ) Ігоря Мосійчука, підрозділ спецпризначення «Сокіл» затримав командира батальйону МВС «Торнадо» Руслана Онищенка разом з його бійцями.
«Як я повідомляв сьогодні рано вранці, вночі на Луганщині батальйоном МВС «Торнадо» було виявлено і зупинено залізничну контрабанду чавуну у надвеликих розмірах. Головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом сьогодні вже відкрито кримінальну справу по цьому факту. Проте, надійшла інформація, що наче б то командир батальйону МВС «Торнадо» Руслан Онищенко, разом з бійцями, був затриманий спецпідрозділом «Сокіл». Невідомо чи пов'язані між собою ці події. Продовжую відслідковувати розвиток ситуації», - написав Мосійчук у соцмережі.
Нагадаємо, в Луганській області під час спроби безперешкодно перетнути лінію зіткнення працівниками батальйону МВС «Торнадо» була затримана величезна контрабанда – 20 вагонів чавуну, тротил, сепаратистська агітаційна література. Все це везлося з окупованої території в Дніпропетровськ.
У потязі також був виявлений обладнаний схрон, де могло спокійно поміститися 8 людей. При обшуці правоохоронцями схрону, був виявлений цілий ящик вибухонебезпечної речовини тротилу, а також агітаційну літературу сепаратистів.
Військовослужбовці Збройних сил України вбили за сепаратизм двох жінок, мешканок села Луганське Донецької області.
Про це повідомила прес-служба Донецької обласної прокуратури.
Згідно з інформацією, 15 червня військовослужбовці проникли до будинку, де мешкали 77-річна жінка та її 45-річна донька, яких вони підозрювали в сепаратизмі, та застрелили їх з автомата.
Двоє рядових солдат, які мають 23 та 25 років, зізналися у вбивстві. Їх вже затримали.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство).
Наразі вирішується питання про передачу здійснення процесуального керівництва до військової прокуратури Донецького гарнізону Південного регіону України.
Як відомо, на минулому тижні міліціонери затримали 64-річну пенсіонерку та її 18-річну онучку за те, що ті були активними учасницями збройних бандформувань.
Українська правда
Впливовий американський сенатор Джон Маккейн назвав політику нинішньої адміністрації Білого дому щодо ненадання зброї Україні однією з найбільш ганебних сторінок історії США.
Про це він заявив напередодні, виступаючи в прямому радіоефірі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
"Дозвольте мені сказати, що однією з найганебніших сторінок в американській історії є наша нездатність забезпечити українців зброєю для самозахисту, в той час як Володимир Путін розчленовує їхню країну",- наводить слова сенатора видання BuzzFeed News.
При цьому Маккейн підкреслив, що українці не просять присутності американських військ на їхній землі. "Вони просто просять зброю, щоб захистити себе, і їх нищать Володимир Путін та його поплічники, і це ганебно", - зазначив законодавець.
Він також назвав цю проблему в масштабах політики США такою, яка має викликати найбільшу стурбованість.
Читайте також:Президент України Петро Порошенко чинить тиск на свою фракцію, змушуючи їх проголосувати за відставку голови СБУ Валентина Наливайченка. Якщо президенту вдасться зібрати необхідну кількість голосів, то питання про відставку голови СБУ буде винесено на розгляд ВР у четвер.
Про це повідомляє видання «ГОРДОН» з посиланням на власне джерело в парламенті, новину передає «Преса України».
Порошенко вчора витратив півтори години на вмовляння депутатів своєї фракції голосувати так, як йому потрібно.
«Вчора на зустрічі зі своїми депутатами Порошенко півтори години умовляв фракцію голосувати за відставку Наливайченка. Не вийшло, однак і сьогодні президент судорожно намагається зібрати голоси. Можливо, питання буде винесено в четвер. Але проти також Ляшко, половина Народного фронту, «Батьківщина» і «Самопоміч». Порошенко не розуміє, що номер відверто провалили. У кулуарах депутати сміються над ним», – сказав джерело.
Відзначимо, що розмови про можливу відставку Наливайченка виникли після його заяви про причетність колишнього заступника генпрокурора України Анатолія Даниленка до діяльності згорілої минулого тижня нафтобази «БРСМ-Нафта» у Васильківському районі Київської області. Наливайченко зажадав заарештувати Даниленко, після цього голову СБУ викликали на допит в Генпрокуратуру.
Водночас Порошенко заявив, що незадоволений результатами роботи Наливайченка на посаді голови СБУ і перед зустріччю з депутатами фракції БПП підтвердив, що має намір подати в Раду подання про його звільнення. Наливайченко, коментуючи чутки про свою можливу відставку сказав, що його ніколи «крісла не цікавили і не цікавлять». В даний час за відставку голови СБУ не готові голосувати навіть депутати групи УДАР, які входять у пропрезидентську фракцію.
Раніше ми повідомляли: Політолог Павло Нусс вважає, що застосування бійців спецпідрозділу «Альфа» у Генпрокуратурі, про що заявив глава СБУ Валентин Наливайченко, буде мати ознаки державного перевороту.
СБУ викрила і затримала свого співробітника у Донецькій області Олександра Третяка, який був завербований російськими спецслужбами.
Про це у своєму Facebook написав радник голови СБУ Маркіян Лубківський.
"Контррозвідка СБУ спільно з військовою прокуратурою ГПУ припинила діяльність на шкоду державній безпеці України співробітника Управління СБУ в Донецькій області підполковника Олександра Третяка, 1974 р.н", - зазначив він.
"Затриманого було завербовано співробітниками ГРУ Генштабу ЗС РФ", - повідомив Лубківський.
Затриманий Олександр Третяк |
"За завданням ворога він збирав і передавав інформацію про особовий склад управління, зокрема, матеріали з обмеженим доступом щодо оперативно-службової діяльності, дані стосовно особового складу, місць дислокації та озброєння ЗС і Національної гвардії України", - повідомив Лубківський.
За його словами, під час затримання у Третяка контррозвідники вилучили боєприпаси.
Розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні.
Українська правда
Генеральний прокурор Віктор Шокін звернувся до Верховної Ради з поданням про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Сергія Клюєва.
Про це повідомила прес-служба відомства у вівторок ввечері.
Згідно з інформацією, Шокін надіслав подання 16 червня "у межах нового кримінального провадження стосовно Клюєва".
У Генпрокуратурі зазначили, що політик скоїв кримінальні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 209 (вчинення правочинів з майном в особливо великих розмірах, одержаних внаслідок суспільно небезпечного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, а також вчинення дій, спрямованих на приховування та маскування незаконного походження такого майна, прав на таке майно).
Окрім того, Клюєва підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 369 (надання службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, неправомірної вигоди в особливо великому розмірі за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду та в інтересах третіх осіб дій з використанням наданого їй службового становища).
У ГПУ нагадали, що 3 червня Верховна Рада розглянула подання Віктора Шокіна та зняла недоторканність та надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Клюєва, який підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.
Як відомо, Клюєв кілька разів не з'явився на допит, після чого в ГПУ та МВС заявили, що не знають, де перебуває політик.
Адвокат Клюєва також відмовляється коментувати інформацію про місцезнаходження депутата.
Українська правда
Депутаты Верховной Рады продолжают сбор подписей за отставку генерального прокурора Виктора Шокина.
Об этом пишет Радіо Свобода.
Первой за отставку генпрокурора выступила фракция Радикальной партии Ляшко. Еще одну инициативную группу сформировали внефракционные депутаты. Как говорят народные избранники из разных фракций, пока трудно сказать, найдется ли 226 голосов за отставку генпрокурора, но очень вероятно могут собрать 150 подписей, чтобы вынести этот вопрос на рассмотрение. Окончательно ситуация станет ясна на утреннем заседании 16 июня.
«Сейчас преобладают настроения поддержать эту предложения. Единственное что сдерживает — не понятно, кого президент может предложить вместо Шокина», — рассказывает внефракционный народный депутат Борислав Береза.
Кроме того, этот вопрос косвенно связан с возможной отставкой главы СБУ по инициативе президента. «Вполне возможно, что паритет — и никто никуда не пойдет. А народ удовлетворится шоу, которое ему покажут», — предполагает Борислав Береза.
Побег Сергея Клюева стало лишь поводом для того, чтобы поставить вопрос об отставке Виктора Шокина. На самом деле, проблема в том, что система за время его руководства не изменилась, считает депутат из фракции «Самопомощь» Семен Семенченко.
«Система не изменилась. Но в Совет, слава Богу, попали люди, которые реально хотят изменить систему. Однако это требует времени. Думаю, что это вполне возможно», — говорит депутат.
Между тем, даже критически настроенные в отношении генпрокурора эксперты отмечают, что в ситуации с Сергеем Клюевым генпрокуратура действовала исключительно в пределах своей компетенции.
«То, что Клюеву удалось беспрепятственно избежать общения со следователем, — не вина Шокина, а следствие принятия в 2012 году нового Уголовного процессуального кодекса. Процессуальный закон просто делает невозможным эффективное расследование уголовных производств, особенно таких экономических», — утверждает экс-глава общественно-консультативного совета при Генпрокуратуре Владимир Бойко.
Впрочем, по словам эксперта, объективных оснований для того, чтобы выразить недоверие Виктору Шокину, тоже хватает.
«Шокин развалил всю прокурорскую вертикаль Украины. Сейчас отсутствует какой-либо контроль со стороны Генпрокуратуры за деятельностью прокуроров низового звена, что порождает дикие злоупотребления на местах», — считает Владимир Бойко.
Зато народные депутаты говорят, что в ситуации с бегством Клюева генпрокуратура и другие правоохранительные органы несут коллективную ответственность. В общем, как отмечает Семен Семенченко, теперь власть считаться с общественным мнением. Поэтому, если инициаторы отставки любого лица надлежащим образом обоснуют ее необходимость, то вопрос можно считать решенным.