Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

lilitjh

19 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 15-50 років

життя в Европі

 • 23.01.24, 15:11
Жити в Европі, то не враження туриста.

Не буду писати як гарно чи погано, але  напишу про свої враження.
Трохи дам вам свіжого повітря на блогах ura

Поїхали...

Занесла нас доля car за... майже 3000 км від Києва до... Іспанії... в Каталунію. 
Тут мешкає моя сетра, яка вийшла заміж за іспанця. Якби її тут не було, можливо я б нікуди і не поїхала, або зупинилась десь в Польші. 

Мови я не знаю... ніякої, зі школи тільки трохи німецької з серії - Ві хайст ду? -дую дую,але слабо...
Дитина в нашій школі з 1 кл вивчала іспанську (школа така, не обирали), то вона заговорила майже одразу, а через 3-4 міс., вже так, наче там жив все життя. Я іспанську почала вчити ще під час карантину, хотіла допомагати дитині ну і.. ми збиралися на море до сестри на море. Чоловік знає англійську, з 5 кл його чекала шкільна англ з дитиною. Тож вийшов такий розподіл мов. 
В Іспанію ми потрапили з мінімальним знанням мови, але... це Каталонія, тут своя мова, яку вони дуже полюбляють, шанують і для іноземців є багато безкоштовних  мовних курсів. Дитина одразу вчила дві мови в школі - навчання каталонською, спілкування з дітьми - іспанська. Сьогодні він вже розмовляє двома мовами і.. почали вчити третю - англійську. Англійська в Іспанії з 1 кл.

...втомилась щось я клацати...parik

-мова-
Так, моє навчання. Вчу іспанську самостійно - є багато курсів на ютубі, сайти, дуолинго. Відвідувала курси катала, екзамен на А2 завалила, не вистачило 5 балів stena fingal на той час було нервове напруження і не приділяла достатньо уваги. Успіхи? Запитати та сказати чого хочу можу, а у відповідь, правда, не все розумію parik Найкраще вивчення мови, це зануритись у середовище, але в мене так не вийшло. Щодня вирішення різних питань, стреси, нерви і тд. Трохи штовханини під сраку додала місцева праця - мовне середовище, я таки отримала... на 3 міс.
Так, рівень мови вам зрозумілий, тож... йдемо далі...

- оренда житла-
 На початку ми жили в моєї сестри і шукали шось для оренди. Ціни жах... Малих квадратів в іспанців нема, практично все житло це 3-4 кімнатни квартири/будинки. Для оренди треба мати робочий контракт або сплатити оренду 6-12 міс+депозит 1-2 міс.  або мати іспанця як гаранта. За перші 6 міс я завела місцевих друзів і з їх допомогою нарешті виняйла квартиру.

- медицина-
Після отримання ТЗ (тимчасовий захист) в місцевому мед.центрі нам дали картки, я зареєструвалась в мед. додатку (типу як наш Хелси). Запис до лікаря через додаток - чекати 1,5-2 тижня, як повезе. До дитячого педіатра ми потрапляємо швидше. Я була у терапевта 1 раз, чекала 3 тижня. Як що щось терминове, то треба через швидку. Ще я запросила направлення до окуліста, чекала міс на дзвоникcall , потім ще 1,5 міс на прийом, але я його пропустила, бо вийшла на роботу. crazy Зараз треба все те робити знов, бо... треба окуляри look...далі буде
19

Коментарі

123.01.24, 16:25

мда...діти дуже швидко вливаються в іноземне середовище...перший раз я помітила, коли з малим 4х років виїхали до Болгаріїї на відпочинок, як він розумів дітей із Німеччини, я так і не зрозуміла)) але після закінчення школи відправила вчитися до Польші, де він був серед студентів з разних куточков землі)) дома вчив спочатку англйську, а в старших класах польську, не в школі, на доп.курсах...не розумію Як, но йому це легко вдавалось))
ps: я теж почала вчити самостійно англійську, спочатку було дуже важко, але коли тренируєшся кожен день, то wow)) зараз даже подобається, скоро буде 2 роки, як займаюсь без перерви, ну може 2-3 рази по тех.причинам не займалась)

успіхів тобі в навчанні і роботі, це нова сходинка чи нова можливість навчитись чомусь новому!

  223.01.24, 16:30Відповідь на 1 від Маммамія

  боже, я тут почала робити багато нових речей, що в Україні, думаю, не скоро б робила чи не робила б зовсім)))

  я дуже переживала як Макс все це витримає - мовне навантаження, але.. тьху тьху

   323.01.24, 16:50

   буенас тардас!

    423.01.24, 17:01

    вот это, -далi будe
    а як що не доживу, это вам,зараза,пох .. )

     523.01.24, 17:46Відповідь на 4 від _ vs_

     вот это, -далi будe
     а як що не доживу, это вам,зараза,пох .. )
     ну.. не позвезло

      623.01.24, 17:48Відповідь на 3 від ёlkа

      буенас тардас! оу
      треба вам тут курси організувати

       723.01.24, 18:02Відповідь на 5 від Зa*рa*зa

       вот это, -далi будe
       а як що не доживу, это вам,зараза,пох .. )
       ну.. не позвезло
       ну и ладно, договорились

        823.01.24, 19:08

        от мене давно цікавить питання, як вони там виживають з таким попаданням до лікарів? Швидка, як я думаю на температуру не приїде?

         923.01.24, 19:10

         вивчеш, життя заставить... 2 роки.

          1023.01.24, 19:17

          Іспанія була моєю мрією з 2018...
          з одного дуже цікавого фільму...точніше
          з двох
          тепер я міркую...не дома але в Україні...це ж як вдома!?)))

           Сторінки:
           1
           2
           3
           4
           5
           7
           попередня
           наступна