хочу сюди!
 

Оксана

40 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 40-50 років

Замість дитячого садочку з’явилась житлова будівля

  • 05.02.23, 01:06
 

Замість дитячого садочку з’явилась житлова будівля

Як пишуть на сайті ІА ГО Антикорупційна правозахисна рада, в місті Дніпро замість дитячого садочку з’явилась житлова будівля, де будуть мешкати працівники поліції.

В довоєнний час на території міста Дніпро батьки стикались з проблемою відсутності вільних місць в дошкільних закладах. Ще на початку 2000-них органи місцевої влади продавали будівлі дошкільних закладів фактично за безцінь. Ці дії, в подальшому, призвели до гострої нестачі дитячих садочків на території міста мільйонника. Чи вчиться влада на помилках  «попередників»? Схоже, що ні… Навіть воєнний стан не заважає продажу залишків дошкільних закладів. В даній статті спробуємо розібратись, як сталося, що в місті Дніпро, замість дитячого садочку з’явилась житлова будівля, в якій, зокрема, будуть мешкати співробітники поліції…

Проаналізувавши наявні документи, наші юристи встановили, що в центрі ЖМ Придніпровськ міста Дніпра по вулиці Космонавтів, 7 ще в далекому 1971 році було збудовано дитячі ясла-садок № 268 на 280 місць.

Введено в експлуатацію згідно Акту Державної прийоми будівлі, затвердженого рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради депутатів трудящих від 30.09.1971 №583 параграф 16.

З врахуванням вдалого місця розташування, знаходження поблизу ряду висотних житлових будівель, впродовж тривалого часу дошкільний заклад користувався значним попитом мешканців ЖМ. Нажаль, як й багато інших дошкільних закладів, будівля ясел-садку опинилась в приватній власності.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.06.2010 у справі № 2а-15932/09/0470 було скасовано реєстрацію права власності на зазначену будівлю за Бондаренко Людмилою Германівною.

Рішенням Дніпропетровської міської ради №24/15 від 20.10.2016 «Про передачу об`єктів нерухомого майна, основних засобів, нематеріальних активів та запасів навчальних закладів міста з балансу відділів освіти районних у місті рад на баланс департаменту гуманітарної політики Дніпропетровської міської ради» садочок передано на баланс департаменту гуманітарної політики Дніпропетровської міської ради.

Згідно з рішенням Виконавчого комітету Дніпровської міської ради від 23.10.2018 №1029 «Про передачу з балансу на баланс об`єктів нерухомого майна нефункціонуючих дошкільних комунальних закладів та окремо визначених будівель, які не використовуються в освітянському процесі», будівлю садочку-ясел з балансу Департаменту гуманітарної політики ДМР   передано   на  баланс   КП  «Бюро  обліку   майнових   прав  та діяльності з нерухомістю» ДМР.

         А вже 03.09.2020 року ТОВ «Геліо Сістем» (ЄДРПОУ 41261189) за Договором № 412-ДРА/20 взяло в оренду будівлю дитячого садочка на вулиці Космонавтів, 7.  

Площа орендованого майна склала 1739,5 квадратних метрів. Договір № 412-ДРА/20 ТОВ «Геліо Сістем» уклало з Департаментом по роботі з активами Дніпровської міської ради (ЄДРПОУ 37454258).

Укладанню договору передував доволі сумнівний аукціон.

На електронному аукціоні, який пройшов 26.08.2020 ТОВ «Геліо Сістем» за оренду 1739,5 квадратних метрів запропонувало 1 188 гривень на місяць. Інший учасник аукціону - ТОВ «Еко строй плюс» (ЄДРПОУ 41398844) готовий був заплатити на 10 гривень менше. Переможцем стало ТОВ «Геліо Сістем». За аналогічною схемою 30.10.2020 пройшов аукціон на оренду сараю, що знаходився поруч із будівлею дитячого садочку на вулиці Космонавтів, 7.  Учасниками знов стали ТОВ «Геліо Сістем» та ТОВ «Еко строй плюс». Переможцем, «несподівано», також виявилось ТОВ «Геліо Сістем», яке згодилося платити за сарай 60 гривень на місяць.

Схоже, що ТОВ «Геліо Сістем» відновлювати дитячий садочок не збиралось. Так, згідно інформації з аналітичної системи YouControl, основним видом діяльності товариства зазначено «Купівля та продаж власного нерухомого майна». Але, щоб продавати своє майно, його потрібно мати у власності?

Пункт 2 статті 18 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» дозволяє орендарю придбати майно шляхом викупу. Основною із переліку вимог є здійснення поліпшення орендованого майна, в розмірі не менш як 25 відсотків ринкової вартості майна.  Дозвіл на здійснення «поліпшень» та перевірку достовірності проведення робіт це прерогатива власника майна, тобто Дніпровської міської ради.  

         Вже 17.08.2022, під час війни, Дніпровська міська рада приймає Рішення про приватизацію  дитячого садочку та сараю шляхом викупу.


Новим власником приміщень стало ТОВ «Геліо Сістем». Будівлю дитячого садочку площею 1739,5 квадратних метрів було продано за 3 742 308 грн. Один квадратний метр капітальної будівлі обійшовся ТОВ «Геліо Сістем» у 2 151 гривні.

         Продаж об’єкту на аукціоні, якщо він, звісно, не носить фіктивний характер, забезпечує конкурентну, а отже і більшу ціну. Якщо продаж відбувається шляхом викупу, то учасник є тільки один і конкурента ціна забезпечена бути не може. Саме шляхом викупу і було продано дитячий садочок на Космонавтів, 7 та сарай поруч із ним.  

Слід зазначити, ч. 3 ст.16 Закону України "Про дошкільну освіту" визначено, що вивільнені приміщення ліквідованих державних та комунальних закладів дошкільної освіти використовуються виключно для роботи з дітьми. Майно, яке є державною або комунальною власністю (земельні ділянки, будівлі, споруди, обладнання тощо), придбання чи відокремлення якого призначене для здобуття дітьми дошкільної освіти, використовується виключно для роботи з дітьми.

В подальшому замість садочку з’явилась житлова будівля, візуально, навіть більшого розміру. Розпочався продаж житлових квартир. Ціна квадратного метра сягає 19 000 гривень, замість 2 151 грн. сплачених під час викупу приміщення. Також не зрозуміло, як забудовнику, новому власнику будівлі колишнього садочку так швидко вдалося змінити цільове призначення будівлі з нежитлової на житлову. Адже, земельну ділянку не оформлено, реєстр прав власності та земельний кадастр тривалий час не працювали. Без отримання документів в цих структурах, змінити цільове призначення будівлі та оформити житлові квартири не можливо. Схоже, що й для вирішення цієї ситуації знайшовся якийсь не дуже вибагливий реєстратор прав власності, який, як й керівництво Дніпровської міськради, не вчиться на помилках своїх колег.

Раніше ми вже описували схеми, за якими в Дніпрі в обхід законів захоплюються землі територіальної громади.

Як на таку сумнівну оборудку дивляться співробітники правоохоронних органів?


Схоже, що позитивно, адже в місті Дніпро замість дитячого садочку з’явилась житлова будівля, де будуть мешкати працівники поліції. Навіть об’явили конкурс на купівлю житлових квартир, в якому знов виграло ТОВ «Геліо Сістем».

Враховуючи ймовірний наявний конфлікт інтересів у дніпровських правоохоронців, ми направили відповідні заяви на ім’я Генерального прокурора України, керівника НПУ та до підрозділу внутрішньої безпеки Нацполіції. В заявах просимо перевірити вищевикладену інформацію та вжити заходи реагування, в тому числі й перевірити законність проведеного свіжого конкурсу…купівлі житлових квартир для поліцейських у садочку-яслах.

1

Коментарі