Курс "Дерматоскопія", 3-4 червня 2016

3-4 червня відбувся дев’ятий тематичний курс «Дерматоскопія новоутворень шкіри». 19 лікарів з 13 міст України отримали нові теоретичні знання та освоїли практичні навички у сфері діагностики новоутворень. Сподіваємось, що отримані знання будуть результативно допомагати на прийомах пацієнтів.

Традиційно, програму відкривала автор курсу Ольга Богомолець, яка підкреслила важливість постійного розвитку для лікарів та можливість отримання в Україні фахових освітніх програм європейського рівня.

Особливістю саме цього курсу була можливість практичного проведення порівняльної дерматоскопії на різних видах дерматоскопів (оптичні, цифрові, гібридні, з різними видами поляризації).

Наступний курс з дерматоскопії відбудеться 29-30 липня. Заявки відправляйте на пошту [email protected].


Зупинемо МЕЛАНОМУ!

Зупинемо МЕЛАНОМУ!
Ольга Богомолець - голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я та Лариса Орєхова - директор Інституту дерматокосметології доктора Богомолець розповідають про проект «Євромеланома» в Україні.


Яка родимка може перерости в меланому

Щороку меланому виявляють у трьох тисяч українців. Більшість українців не знають, що таке меланома. Докладніше у сюжеті 24 Канал


В Україні зростають показники захворюваності на меланому шкіри

В Україні зростають показники захворюваності на меланому шкіри, але, на щастя, смертність від цього захворювання знизилася на 15%. «Захворюваність на меланому шкіри зростає в Україні. Втім, це - світова тенденція. Зростають показники захворюваності і у Європі, США, Австралії, Новій Зеландії. Але у нас спостерігається дуже позитивна тенденція, коли пацієнти почали звертатися з ранніми та нульовими стадіями меланоми шкіри. Це заслуга того, що усе більше людей звертають увагу на найменші зміни у родимках і йдуть до лікарів». Про це на прес-конференції, присвяченій підведенню підсумків проведення Дня меланоми 2016 в УНІАН, повідомила хірург-онколог, старший науковий співробітник відділення пухлин та м'яких тканин Національного інституту раку Марія Кукушкіна. Також у прес-конференції взяли участь народний депутат, Голова Комітету з питань охорони здоров’я ВРУ, радник Президента, Заслужений лікар України та координатор програми «Євромеланома» в Україні Ольга Богомолець, Директор ТМО «Дерматовенерологія», лікар-дерматовенеролог Віктор Корнієнко, Президент Асоціації Лазерної Медицини і Косметології, кандидат медичних наук Єгор Колодченко, Генеральний директор Інституту дерматокосметології доктора Богомолець Лариса Орєхова, Голова громадської організації «Стоп меланома» Ігор Канчалаба.

За словами Ольги Богомолець, смертність через меланому в Україні знизилася на 15%. «Завдяки Дню меланоми, який в Україні відбувається з 2009 року, завдяки інформуванню людей, нам вдалося зменшити смертність від меланоми на 15%. Нашу ініціативу підтримали понад тисячу лікарів, які у День меланоми провели скринінгові огляди щодо раку шкіри. До цієї ініціативи приєдналися і приватні клініки. Цього року була оглянута 95341 людина, серед них виявлено 222 випадок меланоми, 647 випадків раку шкіри. Лідером оглядів стала Харківська область – у 117 установах було оглянуто понад 32 тисячі, друге місце у Львівської області – понад 9 тисяч, на третьому місці – Одеська область – майже 9 тисяч людей», - сказала Богомолець. Богомолець підкреслила, що меланома та рак шкіри не є смертельним діагнозом, якщо ці патології виявлено на ранній стадії.«Зараз все більше людей звертаються до лікарів на ранній стадії розвитку раку. Зараз літо – найбільш небезпечний час. Головним фактором ризику, який впливає на небезпеку є сонячне опромінення. Важливо також знати перші ознаки переродження родимок та раку шкіри. Якщо родимка є асиметричною, має нерівні краї, змінює окрас, збільшується у розмірах, наявні такі симптоми як кровоточивість та свербіж, це може свідчити про злоякісність утворення. Тому людині з такими симптомами необхідно негайно звернутися до лікаря», - сказала Богомолець. Статистика свідчить, що злоякісні новоутворення шкіри на сьогодні є найбільш поширеним видом онкології в Україні. Загалом за 8 років (2009-2016 роки) проведення Дня меланоми в Україні було оглянуто 234109 осіб, серед яких було виявлено 754 меланом та 2011 випадків раку шкіри. Лікарі закликають не боятися і за перших ознак переродження родимки обов’язково звертатися до лікарів.


Пиогенная гранулема

Пиогенная гранулема – это доброкачественное новообразование сосудистого характера. Обычно красного или алого цвета. Появляется и растет быстро. За 2-3 месяца достигает 4-5 мм. При любой травме сильно кровоточит. Встречается как у взрослых, так и у детей. В группе повышенного риска – подростки, беременные, кормящие женщины (периоды гормональных изменений). Локализация любая. Часто прослеживается связь с микротравмой или укусом насекомого. В основании такого образования находится крупный питающий сосуд. Пиогенная гранулема не перерождается, угрозы жизни не несет. Однако она может достигать крупных размеров, доставлять неудобства. В таком случае, новообразование можно удалить разными способами: хирургическое иссечение, лазерное удаление, электрокоагуляция, радиоволновой метод, криодеструкция.


Атопический дерматит


Атопический дерматит – хроническое заболевание, развивающееся преимущественно у детей, имеет рецидивирующее течение, сопровождается высыпаниями, зудом, повышенной чувствительностью к раздражителям. Предполагается генетическая предрасположенность к развитию заболевания (в семейном анамнезе имеется бронхиальная астма, сезонный ринит, аллергическая крапивница).

Заболеваемость атопическим дерматитом растет. Этому способствует экологическая обстановка, некачественные продукты питания, отказ от грудного вскармливания, ранний ввод прикорма. К ухудшающим заболевание факторам относятся контактные раздражители и аллергены, избыточное тепло, грубая ткань (шерсть), тесная одежда, сухой воздух, домашняя пыль.

У большинства детей происходит регрессия заболевания в подростковом возрасте, но у некоторых заболевание приобретает хроническое рецидивирующее течение. Клиническая картина заболевания отличается в зависимости от возраста ребенка.

Атопический дерматит у грудных детей возникает на щеках, подбородке, ягодицах, часто поражаются разгибательные поверхности рук и ног. Высыпания красного цвета, есть шелушение, очаги экссудативные и мокнущие.

Атопический дерматит у детей старшего возраста. Типично поражение сгибательных поверхностей кожи (подколенной и локтевой ямок, шеи, кистей, лодыжек). Высыпания сопровождаются зудом, расчесывание приводит к утолщению кожи, она приобретает сероватый цвет.

Атопический дерматит у детей старшего возраста и взрослых. Отличается небольшим количеством клинических признаков. Типично поражаются сгибательные поверхности. Часто возникает дерматит верхних век, проявляется покраснением, шелушением кожи вокруг глаз, кожа тела сухая, увеличен кожный рисунок на ладонях.

 

Осложнениями в любом возрасте являются присоединение вторичной инфекции (золотистый стафилококк, грибковая инфекция), повышается восприимчивость к вирусным заболеваниям, возникает гиперпигментация кожи. Дети могут быть беспокойны, плохо спать ночью, возможны эмоциональные проблемы и нарушение поведения.

Лечение заболевания подбирается индивидуально, в зависимости от клинических проявлений и возраста ребенка.

Очень большое значение имеет правильный рацион питания. При грудном вскармливании мама должна следить за собственным питанием, не употреблять продукты, содержащие красители, консерванты, копчености, шоколад, мед. Не нужно спешить с вводом прикормов, если ребенок нормально набирает вес, то первый прикорм нужно вводить не раньше шестимесячного возраста ребенка, начинать с небольших порций и в течение двух недель довести до необходимого количества. Вводить нужно один продукт для того, что бы проследить за реакцией кожи на новый продукт и, в случае его непереносимости, отменить.

Наиболее частой причиной развития заболевания является аллергия на белки коровьего молока, чему способствует ранний перевод ребенка на искусственное вскармливание. Возможна аллергическая реакция на белок (глютен) злаковых продуктов (пшеница, рожь, овес). Если подозрения на непереносимость глютена подтверждена, необходимо использовать безглютеновые и безмолочные каши, например, рисовую, гречневую, кукурузную. Родителям необходимо вести пищевой дневник, где нужно записывать продукты, изменения в состоянии ребенка.

Очень важно правильно ухаживать за кожей ребенка. Вода для купания должна быть теплой (37-38 С), не нужно добавлять в воду отвары череды или ромашки, они дополнительно сушат кожу. Можно смягчать воду с помощью отвара льна, добавления крахмала, применение эмолиентов (масло в воде) для ванн. Не рекомендуется пользоваться обычным мылом для очищения, предпочтение лучше отдать специализированным дермокосметическим средствам, например Атодерм Интенсив очищающий гель BIODERMA (за счет наличия увлажняющих компонентов смягчает, защищает и успокаивает кожу, уменьшает чувство стянутости, не содержит мыла. После купания кожу не тереть, а аккуратно промокнуть натуральным хлопковым полотенцем и обязательно нанести специальное увлажняющее средство для сухой и атопической кожи. Средства обычной детской косметики не подходят для атопической кожи, даже если на них написано «увлажняет и смягчает кожу». Для увлажнения кожи малыша при атопическом дерматите хорошо себя зарекомендовали специальные средства лечебной косметики для атопической кожи серии Атодерм BIODERMA (Атодерм Интенсив – крем с укрепляющим, увлажняющим и успокаивающим эффектом, подходит для использования, как в стадии ремиссии, так и обострения. Быстро избавляет от зуда и предотвращает расчесывание кожи. Гипоаллергенная формула не содержит ароматизаторов и парабенов, имеет отличную переносимость. Обладает текстурой нового поколения, которая очень питательная, но при этом не создает ощущение липкости или жирности. Наносить один-два раза в день на очищенную кожу. Может использоваться для новорожденных). При регулярном использовании увлажняющих средств быстрее проходит обострение заболевания, продлевается ремиссия, уменьшается зуд. Эмолиенты, при нанесении на кожу создают на ее поверхности микропленку, которая защищает водно-липидную мантию, предохраняющую ее от высыхания. В основе механизма действия лежит уменьшение через кожный покров потери воды и замещение дефицита жиров в коже, формирующих кожный барьер, благодаря входящим в их состав компонентам. Увлажняющие крема необходимо наносить на кожу три четыре раза в день.

Родителям необходимо помнить:

  • нельзя использовать без назначения врача гормональные средства.
  • необходимо одевать ребенка в одежду из натуральных тканей (хлопок, шелк)
  • не использовать одежду с некачественными красителями
  • избегать интенсивного потения (температура в комнате 21-22 С)
  • не стелить ковры или ковровые покрытия
  • не использовать бытовую химию.
  • не использовать перьевые подушки и одеяла, пуховики.

Основные правила необходимо соблюдать длительное время. Здоровья Вам и Вашим детям!

БУТ АННА АНАТОЛЬЕВНА

детский дерматолог Института дерматокосметологии доктора Богомолец 


Сезонная родинка или просто клещ

Родинка мгновенно выросла и зудит? Возможно, это так называемая «сезонная родинка» или просто клещ lol С приходом тепла участились случаи обращения к дерматологу вот с такой «родинкой». Будьте осторожны на природе в зеленых зонах, закрывайте открытые участки тела одеждой.



С днем медсестры!

Всем коллективом поздравляем вас, наши дорогие медсестры, с профессиональным праздником! Желаем вам стойкости и терпения в работе, а в личной жизни – счастья и любви! Спасибо за вашу бесценную работу, заботу и доброту!


Стань Скін Чекером

Вже 35 тисяч українців зареєструвалися в програмі "Скін Чекер" La Roche-Posay. Більш ніж 39 мільйонів людей у світі стали Скін Чекерами!
Долучайтесь і Ви! Станьте Скін Чекером у своїй родині та регулярно перевіряйте родимки своїх рідних та близьких.


День меланоми 2016. Дякуємо усім за цей день

22 квітня 2016 року в Україні увосьме відбувся День діагностики меланоми в рамках міжнародного проекту «Євромеланома». В першу чергу, результат проведення цього дня – це врятовані життя. Десятки, а можливо і сотні життів людей, які донедавна навіть не знали про страшне захворювання, спіткало їх в цей день. Тепер ці люди мають не просто шанс на виживання. Більшість людей, в яких хвороба була виявлена на ранній стадії, забудуть про цю проблему після безболісної процедури. А якщо врахувати, що частина цих людей – маленькі діти, вагітні жінки, літні люди, які не можуть дозволити собі дороге лікування, значимість результатів оглядів збільшується в багато разів.

Всього цього не було би без важкої праці людей, які в певний момент вирішили, що їх робота дійсно може зробити цей світ більш справедливим, добрішим, здоровішим. Дуже добре, що ці люди мають конкретні імена і у нас є можливість їм подякувати.

Спасибі координатору проекту «Євромеланома» Ользі Богомолець за те, що за 8 років боротьби з меланомою, показник летальності від цього захворювання знизився з 41,8% (2009) до 32% (2014), спасибі кожному лікарю Інституту дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець за самовіддану працю в День меланоми на межі людських можливостей, спасибі Ларисі Ореховій за організацію Дня меланоми в національних масштабах, спасибі Марії Турок за організацію допомоги волонтерів студентів-медиків, спасибі лабораторіям La Roche-Posay за підтримку всього проекту від початку до кінця. Окрема подяка представникам ЗМІ, які доносили інформацію про небезпечне захворювання до широкого загалу людей.

Такі заходи ще раз підтверджують, що ініціативи окремих людей за підтримки небайдужого громадянського суспільства здатні приносити результати значно більші, ніж досягнення державних організацій та структур.