РОДИМКА: яку небезпеку вона може нести в собі
- 04.05.12, 15:15
На відміну від родимих плям, родимок при народженні на тілі людини немає, вони виникають протягом життя. Поява родимок на тілі може бути пов’язана зі спадковістю, гормональною перебудовою в організмі, але найбільш потужним стимулятором утворення родимок є ультрафіолетові промені.
Родимка – доброякісне новоутворення, але під впливом певних чинників, вона може перероджуватися, тобто набувати властивостей злоякісної пухлини – меланоми.
Меланома – одна з найбільш злоякісних пухлин, розвивається із клітин попередників меланоцитів, що виробляють пігмент меланін, тому в більшості випадків має темне забарвлення, але може бути і безпігментною. Меланома відрізняється швидкими темпами росту і метастазуванням злоякісних клітин по всьому організму. В результаті відбувається ураження багатьох органів та систем, що призводить до порушення функцій та загибелі людини.
Звичайно ж, не всі родимки перероджуються. Однак, недбале ставлення та неуважність можуть спровокувати ризик захворювання. Щоб легше розпізнати небезпечні родимки, Інститутом дерматології і косметології доктора Ольги Богомолець було розроблено алгоритм первинної діагностики родимок, який має назву «АКОРД меланоми» ©:
Асиметрія – умовна вісь, проведена через родимку, ділить її на нерівні половинки
Край – замість чітких меж, краї родимки зубчасті або рвані Окрас – вкраплення або прожилки світлого чи темного кольору, зміна забарвленняІнститут дерматології і косметології доктора Ольги Богомолець:
Київ, бульв. Т. Шевченка, 17
Тел.: (044) 235 00 08, (044) 235 40 60.
Коментарі