Глухів, частина 2. Погляд згори

  • 14.12.21, 19:53
Прогулянка Глуховом була би неповною без огляду однієї пам’ятки у центрі, яка цікава й сама по собі, і дає змогу поглянути на місто із висоти без використання для цього отих ваших дронів та інших спецзасобів.


[ Читати і дивитись далі ]

Глухів, частина 1. Погляд знизу

  • 12.12.21, 18:52
Глухів закривав мою дводенну серпневу поїздку Сумщиною, від нього я очікував найбільше, він мої очікування цілком виправдав. Про місто будуть дві частини, у першій погуляємо центром та його найближчими околицями.

1. Символічною датою його заснування вважають 992 рік, перша згадка в літописі – 1152. Найбільшої ваги місто досягло у 1708-64 роках, коли зробилося резиденцією українських гетьманів.


[ Читати і дивитись далі ]

Фанал. Таємничий ліс не з цього світу

  • 10.12.21, 19:19
Як я вже розказував у попередній частині, Мадейра далеко не завжди виявляється такою лагідною та плюшевою, як про неї прийнято думати. І то на рівні моря, а коли піднятися більш як на тисячу вертикальних метрів від нього в гори, картина міняється ще радикальніше. Сьогодні відправимося саме в одне з таких місць, яке на мене особисто справило найсильніше враження від усього, що я бачив на острові. Мова про прадавній лавровий ліс, або як його тут кличуть «Лаурісільва».


[ Читати і дивитись далі ]

Путивль. Не лише про плач Ярославни

  • 08.12.21, 19:41
Відоме з літописних часів місто Путивль розкинулося на пагорбах над мальовничою річкою Сейм. Колись неспокійне прикордоння з оборонними фортецями, а зараз провінція Сумської області за 100 кілометрів від Сум і за 26 від кордону з Росією, воно досі зберегло немало пам’яток своєї неординарної та бурхливої в минулому історії.


[ Читати і дивитись далі ]

Ромни. Із салом, ярмарком та літописною історією

  • 06.12.21, 19:48
Серед чотирьох побачених мною цього року міст Сумщини найменше широкому загалу може сказати назва міста Ромни. Якщо в решту люди хоч трішки заглядають, на це взагалі не звертають уваги. А пам’ятки тут є, і колорит, і потенціал. Та і вдале положення, на трасі між Сумами та Києвом. Вдалим воно було і тисячоліття тому, коли на цьому місці звели оборонну фортецю. Перша літописна згадка про літописний Ромен відноситься до 1096 року, але тоді то вже було саме сформоване місто, а загалом його вік може сягати близько 1100 років.


[ Читати і дивитись далі ]

Лебедин

  • 04.12.21, 19:29
Серпнева дводенна поїздка на Сумщину була пам’ятна для мене тим, що це один з маршрутів, який я малював ще в древні доковідні часи. Навіть дивно, що її вдалося втілити саме в такому порядку, як тоді надумав. Хоча конфігурація транспорту змінилася сильно, спочатку на папері, потім по факту зіткнення з реальністю нашого очуменного сервісу, коли безбожно запізнювалося та відмінялося все, що могло. Так, що в якийсь момент хотілося просто все кинути, розвернутися додому і раз та назавжди завершити цей мазохізм.

1. Але зрештою встиг все, через що навіть подобрішав і далі до холодів продовжив мотатися з допомогою наших чудових поїздів та маршруток. А того дня першим по плану стало місто Лебедин на півдні області.


[ Читати і дивитись далі ]

Хмарна північ субтропіків

  • 02.12.21, 19:43
Зовсім невеличка Мадейра, що за площею приблизно дорівнює Києву, умудряється вміщувати в собі одразу декілька кліматичних зон. Особливо відрізняються між собою гламурний південь із пальмами та північ, з її скелястими обривами, частими дощами та потужними океанічними хвилями.


[ Читати і дивитись далі ]

Славута та її околиці

  • 30.11.21, 19:30
Відвідинами Славутського району, що на північному заході Хмельниччини, завершувалася моя літня дводенна вилазка в ці краї. Знайомство почав із самого райцентру.


[ Читати і дивитись далі ]

Ізяслав старий, новий, літописний і безнадійний

  • 28.11.21, 19:24
Загублений на півночі Хмельниччини Ізяслав є одним із найбільш яскравих українських прикладів того, як із плином часу випаровується колись неймовірна могутність та велич. Один з найкращих в області комплексів пам’яток дико контрастує з їх занедбаністю, транспортною недоступністю міста та відсутністю туристичної інфраструктури взагалі. Ізяслав має бути у пріоритетах на відвідування хоча би тому, що через декілька років банально можна буде побачити не все, що доступно зараз.


[ Читати і дивитись далі ]

Кабо Жирао. Шлях до найвищого мису

  • 26.11.21, 19:36
Продовжую свою неквапливу розповідь про вересневі мандри Мадейрою. Цього разу відправимося південним узбережжям на захід від Фуншалу, до точки, яку називають найвищим мисом Європи. Перша зупинка – у містечку Камара-де-Лобуш.

1. У всяких путівниках його вперто називають рибальським селом, хоча, скажу я вам, ні хрена собі село на 35 тисяч мешканців, на острові друге за кількістю населення після столиці.


[ Читати і дивитись далі ]