Українські літературні традиції Поволжя та їхнє місце у шкільній літературній освіті України і Росії
(Літературна подорож Нижньою Волгою –Жовтим Клином)
Українські літературні традиції розвивались протягом багатьох століть не тільки в Україні, але і за її межами, у місцях компактного поселення українців як у західній , так і в східній діаспорах.
Якщо говорити про досягнення українського художнього слова в західній діаспорі, то у ХХ столітті там розвивалася творчість відірваних від рідної землі таких відомих письменників, як Володимир Винниченко, Василь Барка, Євген Маланюк, Дмитро Чуб, Богдан Лепкий, Олександр Олесь, Улас Самчук, Іван Багряний, Тодось Осьмачка, Емма Андієвська та багатьох інших.
Варто відзначити, що , починаючи з 60-х років минулого століття, творчість українських письменників західної діаспори стала предметом широкого вивчення української літературної науки, увійшла у навчальні програми вищих навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл.
Менше уваги приділялося вивченню творчості письменників східної української діаспори. І це цілком природно, східна діаспора стала осмислюватись як така лише з початку 90-х років ХХ-го ст.. коли з республік колишнього СРСР утворились окремі автономні, незалежні держави.
[ Читати далі ]