Система НІПЕЛЬ в дії.

Кожен українець платить державі близько 25 тисяч гривень в рік.
Саме рядовий українець, а не промислові гіганти або олігархи, утримує величезний держапарат, оплачує держзакупівлі і оплачує рахунки за усіма соціальними зобов'язаннями.

Щомісячно середній українець платить державі близько 2,092 тис. гривень(25,102 тис. гривень в рік). Про це заявили експерти під час презентації звіту "Скільки коштує держава, або За що я плачу податки"?, організованою Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна.

За словами експертів, перше що впадає у вічі, - це величезні витрати на утримання пенсіонерів і соціально незабезпечених. Фактично кожен працівник в 2011 році віддав майже 16 тисяч гривень(2/3 сплачених податків) для того, щоб утримувати когось ще, окрім своєї сім'ї. Втім окрім величезних витрат на соціальні потреби українці також оплачують багато інших державних послуг.
Як відзначається, зокрема в 2011 році кожен працюючий заплатив 2,5 тис. гривень за "безкоштовну освіту". З першого погляду, ця цифра не вражає, проте якщо врахувати, що середня зарплата у сфері освіти складала 2 тис. гривень в місяць в 2011 році, то фактично цим вкладом платник податків отримав право індивідуального місячного курсу від Міносвіти.

Експерти відмічають, що досить подібна ситуація в звіті і з витратами на "безкоштовну медицину". Сплативши 1,5 тис. гривень в 2011 році, громадянин звичайно, не повністю покриває усі потенційні витрати у разі хвороби. Проте звичайна людина і послугами медустанов користується не щодня.
Цікава цифра, яку ми платимо за послуги міліції, прокуратури і судів(близько 1 тис. гривень в рік). Фактично це в два рази перевищує вартість утримання українського війська.

Так, за державний апарат рядовий українець платить в рік - 765 гривень, за відсотки по держборгу - 709 гривень, на армію йде 392 гривні, на субсидії сільському господарству - 226 гривень в рік.

Крім того, кожен громадянин витрачає на ремонт доріг 505 гривень в рік, розвиток ЖКГ - 257 гривень в рік, духовний і фізичний розвиток - 319 гривень, охорону довкілля - 115 гривень в рік.

Отже, уся система держфінансів тримається на дрібних вкладах мільйонів українців. Саме рядовий українець, а не промислові гіганти або олігархи містить величезний держапарат, оплачує держзакупівлі і оплачує рахунки за усіма соціальними зобов'язаннями.

(с)

Що ця продажна влада нам готує?

В той час коли народ розважають "боями місцевого значення" що проходять на арені під куполом головного цирку крани,що зветься Верховна Зрада,банда на чолі з Межигірським Держимордою і його дресированим пінчером по кличці Кровосіся,прискореними темпами готуються до всеукраїнського референдуму.Швидкість з якою штампують необхідні постанови,вражає. За останніі два місяці Кабмін прийняв наступні нормативні акти, що регулюють проведення референдуму :

Постанова Кабінету Міністрів України від 16.01.2013 №16. Деякі питання забезпечення підготовки і проведення всеукраїнського референдуму.

Постанова, Порядок від 13.02.2013 № 105 Про затвердження Порядку розподілу, перерахування, обліку вступу і використання бюджетних коштів, а також повернення невикористаних засобів, виділених для підготовки і проведення всеукраїнського референдуму.

Постанова від 20.02.2013 № 123 Про порядок і розміри відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю або майну члена окружної, дільничної комісії референдуму у зв'язку з виконанням обов'язків члена комісії референдуму, у тому числі витрат, пов'язаних з виконанням обов'язків члена комісії.

Кабмін також вніс у Верховну Раду проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України(відносно приведення у відповідність із Законом України "Про всеукраїнський референдум")

ЦВК прийняла наступні документи:

Постанова № 24 від 07.02.2013

Про форми свідоцтва об реєстрації ініціативної групи по проведенню всеукраїнського референдуму за народною ініціативою і посвідчення члена ініціативної групи по проведенню всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Постанова № 25 від 07.02.2013

Про форму підписного листа підписів громадян України під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Постанова № 26 від 07.02.2013

Про форму протоколу ініціативної групи по проведенню всеукраїнського референдуму за народною ініціативою про підсумки збору підписів під вимогою про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Постанова № 27 від 07.02.2013

Про зразки і опис вивісок окружної комісії зі всеукраїнського референдуму і дільничних комісій зі всеукраїнського референдуму на звичайних, спеціальних і зарубіжних дільницях

Постанова № 36 від 21.02.2013

Про форми списків учасників референдуму на дільницях референдуму і актів про їх передачу комісіям з референдуму

Постанова № 37 від 21.02.2013

Про форми іменних запрошень учасникам референдуму.


На референдум мабуть будуть виставлені кілька питань.Перш за все Держиморда захоче залишитись на посаді на другий строк.Це можно зробити дозволивши обирати Держиморду в стінах ВР.


Другим питанням звичайно буде приєднання України до Митного Союзу.Тут мабуть вже є певна домовленість з москалями.

Третім зроблять питання про другу державну мову.

Якщо проводити такий референдум чесно без підтасовок та фальшувань,то звичайно на всі 3 питання буде більшість відповідей "Ні",але в тому то й справа,що згідно нового закону про референдум,опозиція не зможе нормально проконтролювати хід голосування та підведення підсумків.Всі підрахуї будуть призначені владою,а вони вже розстараються,і підрахують так,як необхідно окупантам.В цій ситуації опозиції і нам з вами залишається лише одне,-не допустити проведення цього референдуму.
Не дамо бандюкам остаточно знищити Україну!


Провокатора до відповідільності!

У Києві від імені " Свободи" розклеїли листівки антисемітського змісту, в партії звинувачують " регіонала" Колесниченко в провокації.


У Всеукраїнському об'єднанні " Свобода" заявили, що не мають ніякого відношення до розклеєних в Києві нібито від імені " Свободи" листівкам антисемітського змісту.

"Вважаємо ці дії невідомих осіб провокацією, якою керує влада. Очевидно, старт цієї дискредитаційної кампанії дав українофоб Вадим Колесниченко(народний депутат фракції Партії регіонів - ИФ) "., - говоритися в заяві прес-служби партії.

У прес-службі пояснили, що вважають причетним до цих листівок народного депутата, оскільки В.Колесниченко під час програми "Свобода слова" на каналі ICTV в понеділок "спробував звинувачувати ідеологів українського націоналізму в антисемітизмі".

У партії вважають, що "втрачаючи підтримку народу і спостерігаючи зростання підтримки опозиційних сил, влада і супротивники ВО " Свобода" почали активно прибігати до таких кампаній. Перша з них - це фальшиві листівки, поширені у Вінниці, потім - листівки антисемітського змісту в Києві і нарешті - сфальсифіковані листівки відносно Олександри Кужель"

Всеукраїнське об'єднання " Свобода" вимагає від правоохоронних органів розслідувати ці інциденти, встановити замовників і виконавців вказаних провокацій і притягнути винних до відповідальності.

(с)

Правду не приховати!

  • 13.03.13, 17:00
Давно знав,що твердження влади про те що Донбас годує всю Україну,не більше ніж міф,але бракувало кваліфікованого аналізу бюджету і конкретних цифр.Сьогодні знайшов у свого товариша Бandera замітку http://blog.i.ua/community/3062/1181087/ з підтвердженням моїх припущень.Ця інформація дуже важлива для ломки стереотипів багатьох наших співгромадянаме тому я роблю перепост тієї статті з метою і з проханням максимально поширити нижче наведений аналіз та висновки.

Дотаційний Донбас. Чи справді регіон годує Україну?
Попри стереотипи, Донбас не лише не «годує» решту областей України, а й отримує з держбюджету майже вдвічі більше, аніж відраховує


Міф про те, що «Донбас годує всю Україну», можна почути не лише на форумах, а й із найвищих політичних трибун та органів влади. Проте проведений Тижнем аналіз бюджетних перетоків 2012–2013 років свідчить, що цей стереотип не має нічого спільного з реальною ситуацією.

Дотації без вирівнювання

Неважко здогадатися, звідки ростуть ноги у згаданого вище міфу. В його основі окрема ізольована стаття бюджетних витрат – дотації вирівнювання, інакше кажучи, дотації на апарат місцевих органів влади, соціальні видатки, гуманітарну сферу (лікарні, шко­­ли тощо). Справді, порівняно зі східними і навіть центральними регіонами західні отримують значну дотацію, хоча ці кошти у випадку, наприклад, Галичини цілком співмірні із їхнім внеском у держбюджет. Так, у 2012 році звідти до скарбниці надійшло 8,4 млрд грн, а дотацій вирівнювання було отримано 7,9 млрд грн. У той самий час для Донбасу, за інформацією джерел Тижня, ці цифри становлять відповідно понад 21 млрд грн і 4,6 млрд грн.

Але під час глибшого аналізу ширшого кола статей бюджетних перетоків виявляється, що, попри різні розміри дотацій вирівнювання, відпливу грошей із Донбасу в решту регіонів немає. Понад те, помітним є дотування йо­го самого коштом держбюджету. Дотація вирівнювання є лише одним із трансфертів, до речі, досить «чесним». Але крім неї регіони отримують значну кількість інших трансфертів на реалізацію певних цілей. Скажі­­мо, за додатковими дотаціями і субвенціями (допомога сім’ям із дітьми, надання пільг, житлових субсидій, соціально-економіч­ний розвиток регіонів тощо) лідирує саме Донеччина. Загалом, за даними парламентського Комітету з питань бюджету, у 2012 році дві області Донбасу отримали з держбюджету дотацій, субсидій і субвенцій на загальну суму 16,2 млрд грн (Донецька – 10,9 млрд грн, Луганська – 5,3 млрд грн). Причому Донеччина є першою за цільовими, тобто такими, які виділяються на виконання певних робіт і послуг, що часто пов’язано з наявністю корупційного інтересу.

Частина коштів розподіляється на підставі не закону про держбюджет, а підзаконних актів, скажімо, постанов Кабміну. Як приклад – останній скандал, ко­­ли 440 млн грн бюджетних коштів за програмою «Питна вода України на 2011–2020 роки» на 2013-й, цільове призначення яких – капітальний ремонт систем централізованого водопостачання та водовідведення, на 75% (330 млн грн) було спрямовано в Донбас, де мешкає лише 15% жителів країни. Попри те що зношеність систем водопостачання і потреба в капремонті не лише там, катастрофічною і задавненою є ця проблема на Півдні, Заході в Центрі, особливо в малих та середніх містах.

Приховані перетоки

Але є й інші канали дотування. Насамперед ідеться про гроші, які надходять через Пенсійний фонд, адже в Україні він живе значною мірою за рахунок трансфертів зі скарбниці. Зокрема, у 2012 році на дотації для виплати пенсій, підвищень до них і надбавок, передбачених різними пенсійними програмами, а також на покриття дефіциту коштів ПФ було виділено 64,5 млрд грн, у держбюджеті на 2013-й – 83,2 млрд грн. Зрозуміло, що залежно від кількості пенсіонерів і розміру середньої пенсії розподіл трансфертів із держбюджету у розрізі областей буде нерівномірним.

Якщо врахувати, що, за дани­­ми ПФ у Луганській та Донецькій областях, рівень забезпеченості їхніх потреб власними коштами становив відповідно лише 69,7% і 65,9%, то неважко підрахувати, що 2012-го до них надійшло близько 13,8 млрд грн дотацій Пенсійному фонду із держбюджету (зокрема, в Донецьку область – 9,6 млрд грн). Певна річ, інші регіони теж отримують їх, але ці суми і в абсолютному розмірі, і на особу населення зазвичай значно нижчі. Скажімо, на Донбасі торік пенсії виплачувалися 2,12 млн осіб (на Луганщині – 0,72 млн, Донеччині – 1,4 млн). У той час як, наприклад, на Галичині було 1,35 млн пенсіонерів (Тернопільська область – 284 тис., Львівська – 690 тис., Івано-Франківська – 373 тис.). Таким чином, на Донбасі кількість пенсіонерів значно вища не лише в абсолютних цифрах, а й у розрахунку на одного мешканця. При цьому середній розмір пенсії там також більший – 1,7 тис. грн проти 1,2–1,3 тис. на Галичині.

Ще одним непрямим джерелом дотування регіонів є бюджетні трансферти у виробничі галузі. Скажімо, передбачені видатки на фінансування вуглевидобутку майже повністю спрямовуються в Донецьку та Луганську області, де він сконцентрований. У 2012 році в бюджеті було закладено понад 14 млрд грн: за програмою «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції» – 9,9 млрд грн; на реструктуризацію вугільної та торфодобувної промисловості – 1,14 млрд; на гірничорятувальні заходи на вугледобувних підприємствах – 0,4 млрд; за програмою «Державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств…» – 3 млрд грн.

Отже, якщо порівняти суму офіційних трансфертів із державного бюджету Донецькій і Луганській областям, непрямі трансферти через Пенсійний фонд, дотування вугледобувних підприємств, то надходження з цих регіонів до скарбниці (21 млрд грн) навіть на 50% не перекривають тих коштів, які потім спрямовуються до них (понад 44 млрд грн). Навіть коли не брати до уваги таких опосередкованих способів дотування, як пільгові умови для значної кількості підприємств (особливо ГМК та хімії) на електроенергію та газ. Але ж потім за них розплачується вся країна: постійним розширенням статутно­го фонду Нафтогазу через ОВДП, підвищеними тарифами на електроенергію для інших споживачів. Так само чимале значення має дотування вугільної галузі через держзамовлення на донбаське вугілля, хоча і за ціною, і за якістю воно значно поступається іноземним аналогам. Врешті, треба пам’ятати й про те, що кошти, які надходять із кожного регіону до держбюджету, не можуть витрачатися лише на трансферти. Ними також треба покривати загальнодержавні видатки (наприклад, пропорційно до част­­ки валового регіонального продукту кожного регіону): утримання вищих та центральних органів влади, Мін­оборони, СБУ та інших спецслужб, МЗС, загальнодержавних академічних, освітніх, медичних установ тощо. Так, лише на Міністерство оборони витрати у 2012 році становили 16,4 млрд грн, МВС – 14,6 млрд грн, СБУ – 3,3 млрд грн.

Причина майже двократного перевищення різноманітних прямих і прихованих дотацій із держбюджету над надходженнями податків до нього з Донбасу полягає, зокрема, в тому, що Донецька область фактично не платить основ­ного бюджетоутворюючого податку – ПДВ. Наприклад, у 2012 році його там було зібрано на 15,93 млрд грн, а відшкодовано на 14,26 млрд грн (!). Тобто 90% податкових надходжень становило відшкодування, а скарбниця в сухому підсумку отримала лише 1,67 млрд грн. Коли врахувати, що в усій країні було відшкодовано ПДВ на 46 млрд грн, а зібрано 182,9 млрд грн, то виявляється, що на Донеччину припадає 31% відшкодувань, а сплата за вирахуванням відшкодувань становила лише 1,2% із 136,9 млрд грн. На Луганщині ситуація не така показова, однак усе одно частка відшкодованого ПДВ (1,3 млрд грн, або 2,8% загальнодержавного показника) теж вища, аніж сплаченого (4,7 млрд, або 2,5%). Надвисока експортоорієнтованість підприємств Донбасу, яка традиційно використовується для хизування часткою в загальноукраїнському експорті, має своїм зворотним наслідком тотальну несплату ПДВ, надходження від якого становлять 2/5 усіх доходів держбюджету.

Таким чином, спекуляції пред­­ставників нинішнього режиму на тому, що «Донбас годує всю Україну», є лише спробою обґрунтувати право вихідців звідти на домінування в країні за рахунок цинічної підміни понять. Насправді цей регіон не лише не дотує решту країни, а й створює дуже значне фінансове навантаження для неї. Звичайно, то провина не людей, котрі там мешкають, а регіональних еліт, які принципово не здатні ефективно управляти наявними ресурсами – лише паразитувати на них. На жаль, поки що ми спостерігаємо поширення цієї проблеми на решту країни.

(с)

Ми перші!!!

Вітаю всіх Вартівців з ПЕРШИМ місцем у рейтингу співтовариств!ura Всім шампанського!bokali bokali bokali bokali bokali


Сумний досвід Грузії.














Лекція дисидента Гіги Ліпартеліані у музеї «Тюрма на Лонського» спонукала подумати про реальні труднощі повернення пост-радянських країн на шлях добра і цивілізації.

Перше – це важливість ролі особи національного лідера.

Лідера освіченого і працьовитого. Саакашвілі мав і добру західну освіту, і тривалий досвід життя у демократичному суспільстві. Він декілька років був частиною тамтого суспільства, зміг відчути і звикнути до того, як демократія працює на щодень.

Він розумів, що старі (за ментальністю, а не лише за віком) чиновники жодних позитивних змін не здатні запровадити в принципі. Позаяк все їхнє нутро і весь життєвий досвід таких змін не акцептує. Тому на всіх керівних посадах мають працювати молоді особи, якнайменше інфіковані «совком».

Людська природа є такою, що прагне добра.

Але людина є істотою слабкою. Тому, щоб іти по шляху добра, вона мусить постійно відчувати позитивний тиск, мати позитивний приклад і таким щоденним прикладом покликаний бути національний лідер. Котрий сам чинить так, як говорить і жорстко пильнує за виконанням позитивних нововведень.

На жаль, як тільки цей лідер позбувається реального впливу на суспільство, люди можуть знову мінятися в поганий бік. Ті самі грузинські чиновники та правоохоронці, котрі ще недавно стояли на сторожі закону, рівноправ’я і прозорих методів управління, помалу починають здавати позиції, дрейфувати до сприймання попередніх схем і «понятій». Грузини навіть знову почали їздити як колись – ігноруючи дорожні правила. Бо вдосконалюватися, «спинатися на гору» важко, а котитися вниз – легко і приємно.

Друге – це загрози внаслідок тотальної корумпованості суспільства.

Поразка партії Саакашвілі на парламентських виборах не лише є результатом російських політ-технологій та «оболванювання» населення. Його цілком щиро ненавиділи всі, хто позбувся тіньових доходів та впливів. Вони та величезна кількість їхніх родичів становили дуже значний відсоток виборців. Вони не лише самі голосували проти партії президента, але й талановито і активно агітували своїх сусідів, знайомих та ефективно впливали на примітивну суспільну масу.

Третє – не стели собі подушку, бо можеш впасти зовсім не там.

Заходи, які Саакашвілі здійснив для збільшення повноважень голови уряду (готувався ним стати після відходу з посади президента) стали подарунком для його супротивника і тепер допомагають повертати Грузію назад у про-російський «совок».

А про силу і спроможність Росії тиснути на колишні радянські країни, щоб повернути їх в орбіту російської підпорядкованості, ми знаємо і без грузинського досвіду.

То що нам дає той сумний грузинський досвід?

Шкода, але ми й близько не маємо такого спроможного і досвідченого лідера, як Саакашвілі. Котрий мав би волю і працьовитість, харизму і правильне розуміння. А також готовий був би викидати з уряду навіть своїх близьких друзів, як тільки вони спокусяться на корупцію чи протекціонім. Тобто спроможного діяти всупереч традиційних українських правил і звичок.

Насправді в Україні всі хочуть торжества правди, чесності, справедливості, ніхто не любить хабарництва та інших зловживань. Майже всі хотіли би жити в умовах законності, порядку та рівних можливостей для всіх членів суспільства. І ніби-то готові за це боротися.

То чому ж ніхто по-справжньому не бореться?

Чому спостерігаємо лише якусь імітацію боротьби, виключно тупі, для нікого не загрозливі політичні «шоу»? Чому наша так звана опозиція, щоб провести якийсь мітинг, мусить рекрутувати пенсіонерів і оплачувати їхню участь?

А може причина є дуже простою – насправді нам добре так, як є зараз? Нам не потрібні цивілізаційні зміни, бо вони зачеплять інтереси переважної частини активного населення.

Щоб перевірити це припущення, спробуймо уявити собі картину позитивного майбутнього – змоделювати ситуацію після успішної перемоги бунту, чи руху, чи виборів під популярним гаслом «Банду Геть!».

Якщо цей бунт покликаний лише призвести до перемоги теперішньої т.з. «опозиції», лідери і ставленики якої знову засядуть в уряді та місцевих органах влади, тоді результат буде цілком прогнозованим. І причина теперішньої народної пасивності зрозуміла: їм (опозиції) це потрібно, вони тим скористаються, щоб знову «дерибанити» державу – то хай самі за це і борються.

Ми також допоможемо, бо ж звичайно, що стане трохи краще – припиниться рейдерство, донецьких «безпрєдєльщиків» заженуть назад у рамки, від підприємств вимагатимуть або податки – або хабарі, а не одне і друге одночасно, як зараз. Але принципово в країні нічого не поміняється, бо ті опозиційні хлопці вже бували при владі, ми вже могли побачити їхню моральність і спроможність. І не маємо щодо них жодних ілюзій. Їхнє повернення у владу для країни та її майбутнього нічого принципово не покращить.

А от якби помріяти про справді якісну зміну влади, запровадження кардинальних змін та реформ за рецептами Саакашвілі! Щоби виборчі гасла та обіцянки почали втілюватися на практиці дослівно, без фарисейства і забудькуватості. Що тоді, чи всі в Україні такими змінами були би задоволені?

Розглянемо по порядку.

Всяка якісна зміна найперше повинна початися із створення незалежної, справедливої судової системи як основи цивілізованого суспільства. Це вимагатиме заміни практично всього особового складу судів – від Верховного до районних. Бо ж насправді ніхто не вважає, що наявні, залежні від влади і тотально корумповані суди спроможні забезпечити верховенство Закону. От відразу і отримаємо першу немалу армію невдоволених – самих звільнених суддів, їхніх хабарницьких посередників, корумповану частину обслуговуючого персоналу та всіх їх родичів.

Також прийдеться поміняти практично всіх працівників правоохоронних органів, а не лише ДАІшників. От вам і наступна величезна група невдоволених, котрих разом із їхніми родичами та посередниками буде позбавлено стабільного тіньового доходу.

Далі до натовпу невдоволених європейським поступом України долучаться зі своїми родинами корумповані державні та муніципальні службовці, митники, податківці, працівники купи установ де погоджують і контролюють (санстанція, пожежники, екологи, земельники, газівники, енергетики…), а також багато працівників освіти та медицини. Та й депутати всіх рівнів також позбудуться свого вже звичного «калиму».

Окрім того європейські стандарти і вимоги заторкнуть інтереси нечесного бізнесу, «прищемлять хвоста» різного роду фальсифікаторам продукції, яку ми всі споживаємо – харчів (молочні продукти із пальмової олії, м'ясо і шоколад із сої, все напічкане барвниками, консервантами та іншою хімією), продавців ліків (до 70% підробок), одягу і взуття, а також неякісного бензину та інших поганих товарів, за які ми платимо цілком немалі гроші. Одночасно позбудуться своїх пільг і доплат фальшиві ветерани, ліквідатори та інваліди.

Якщо продовжувати цей перелік, то побачимо, що реформи та зміни створять проблеми і погіршать матеріальне становище значної частини нашого суспільства. Виникне величезна армія невдоволених. Бо ми всі живемо, постійно існуємо в середовищі тотальної корупції та фальсифікату. І хоча всі від того потерпаємо, але одночасно багато хто отримує таким чином солідні тіньові доходи.

То кому окрім молоді, чесних підприємців та жменьки ідеалістів ці позитивні реформи та європейські зміни насправді потрібні?

Тепер зрозуміло, чому програв Саакашвілі після восьми років здійснення вдалих реформ?

Постає питання – що нам робити?

Далі лише імітувати боротьбу за краще майбутнє, чи навпаки - віднайти у собі силу та почуття людської гідності, щоб розпочати глибокі цивілізаційні зміни в Україні навіть на шкоду власним «шкурним» інтересам.

Більшовики в 1918-1921 роках споруджували пам'ятники Іуді

Борис Романов
ПАМ'ЯТНИКИ ІУДІ ІСКАРІОТУ (скорочено).
У 1918, на "військово-пересувному фронтовому літерному потягу імені Ленина", Троцький, а також Всеволод Вишнєвський, Демьян Бідний, та ін. привезли в місто Свіяжськ пам'ятник Іуді. Серед свідків установки пам'ятника був і датський дипломат Хеннинг(Галлинг) Келлер
http://ru.wikipedia.org/wiki/
Кажется, тільки датський дипломат розповів про цю подію, про пам'ятник Іуді у Свияжске, у своїй книзі про перебування в Росії тих років - ми розповімо про це нижче.
Ну а Демьян Бідний пізніше написав(а газета " Правда" опублікувала) антирелігійну поему "Новий заповіт без вади євангеліста Демьяна", написану в глумливо-знущальній манері, де, звичайно ж, звеличив Іуду.

65021787_Sviyagsk
За відомими джерелами першою жертвою "літературного потягу" у Свіяжське став настоятель Богородице-Успенского монастиря єпископ Амвросій, якого по-звірячому убили за відмову віддати хлібні запаси і церковні цінності. Буквально через два дні та ж доля осягнула священика Костянтина Долматова. Звинувачення було абсурдним - старого страчували за те, що він нібито стріляв з дзвіниці Софійської церкви по червоноармійцях з кулемета. Потім прийшла черга черниць з Предтеченского монастиря. Їх розстріляли без всяких звинувачень.
Але на цьому "культурні заходи" у Свіяжське не закінчилися. Потяг все ж якоюсь мірою виправдовував свою назву. Окрім відомого публіциста Троцького, на нім приїхали декілька пролетарських письменників і перший у світі пам'ятник Іуді Іскаріоту. Головна подія, заради якої так старанно знищували місцеве духовенство, була попереду.
Пасажири потягу Всеволод Вишнєвський і Демьян Бідний не залишили про це своїх спогадів. Остереглися. А ось маловідомий датський письменник Галлинг Келлер не утримався. За його словами, "місцевий совдеп довго обговорював, кому поставити статую. Люцифер був визнаний таким, що не цілком розділяє ідеї комунізму, каїн - занадто легендарною особою, тому і зупинилися на Іуді Искариотском як цілком історичній особі, представивши його на повний зріст з піднятим кулаком до неба".

Свияжск


Пам'ятник Іуді простояв у Свіяжське недовго. Потім його непомітно прибрали, а на той же постамент поставили бюст Леніна. Що, виражаючись мовою пролетарського вождя, було до біса вірно.
http://www.rg.ru/2007/09/28/sviyajsk.html
Відкриття пам'ятника пройшло назавтра або через день після страти настоятеля обителі, тобто 11 або 12 серпня 1918 року(найймовірніше в неділю, 11 серпня). З цієї нагоди в місті відбувся парад двох полків Червоної армії і команди бронепоїзда, що прибули сюди разом з Троцьким. Голова місцевої Ради виголосив " полум'яну" промову, після чого під звуки військового оркестру з гіпсового істукана зірвали чохол, і поглядам присутніх з'явилася буро-червона фігура людини - більше натуральної величини - із зверненим до неба обличчям, спотвореним гримасою, що судорожно зриває з шиї мотузку.
Усе це описано в книжці датського дипломата(пізніше за письменника) Хеннинга Келлера:
http://www.archive.org/stream/redgar...0kehl djvu.txt
http://www.archive.org/stream/redgarden00kehluoft#page/n5/mode/2up
http://www.archive.org/stream/redgarden00kehluoft#page/138/mode/2up
http://www.archive.org/stream/redgarden00kehluoft#page/156/mode/2up

"The Red Garden"Kehler Henning, 1922(англ., переклад з датського). Коротко про самого автора: роки життя 1891-1979, в 1917-1920гг був датським дипломатом в Петрограді, їздив по країні з дип.паспортом, відправляв звіти в Данію. Після повернення з совдепии написав книгу. На датстком мові вона була видана в 1921г. У 1922\23гг деякі англійські і французькі газети і журнали опублікували уривки з книги, якраз про епізод у Свіяжське.Є відомості про епізод у Свіяжське і в спогадах Н.Д.Жевахова(т.2, ч.3, гл.41, с.766) - з посиланням на Церковні Відомості, 1/14 - 15/28 грудня 1923 р., № 23-24., де описується цей епізод у Свияжске. (http://lib.rus.ec/b/260342/read )
...План монументальної пропаганди був затверджений особисто Леніним, і почати його реалізацію було вирішено у Свіяжське. Інакше могло стати надто пізно. Ціна питання була занадто висока і без сумнівів, вибір був зроблений особисто Леніним, швидше за все, при участі або навіть за порадою Троцького.
У ідеалі статуя повинна була задовольняти чотирьом умовам. По-перше, це має бути пам'ятник революціонерові. По-друге, прототип має бути історичною особою. По-третє, він має бути абсолютно впізнанним для майже поголовно неписьменного населення Росії. І, нарешті, пам'ятник має бути антирелігійним. Кандидатура Іуди Іскаріота, "першого революціонера" на землі, цілком відповідала усім заявленим вимогам. Правда, народ не оцінив величі задуму вождів революції. Іуда Свияжский простояв недовго, всього два тижні, а потім безслідно зник.

Потім осінню 1918р.,Троцький відкрив пам'ятник Іуді в місті Козлові.
Ще під час громадянської війни, при відвідуванні штабу Південного фронту Троцьким в місті Козлові було ним задумано відкрити пам'ятник Іуді, що продав Христа за 30 сребреников. Голова Реввоєнради, не зважаючи ніскільки на релігійність російського населення міста Козлова(нині - Мічуринска) вирішив їм дати зрозуміти, що відтепер вони усі житимуть, як їм буде наказано новою владою. Місто було увесь наповнений військами червоних, і будь-яке незадоволення цією затією тут же могло бути пригнічено силою зброї. Під звуки Інтернаціоналу з фігури христопродавца впало полотно і з промовою виступив сам глава червоної армії Лев Давидович Троцький. Він говорив, що ми відкриваємо сьогодні пам'ятник людині, що зрозуміла, що християнство - це лжерелигия, і що знайшов сили скинути з себе її ланцюги. Що, мовляв, по всьому світу будуть споруджені пам'ятники цій " людині", тобто Іуді. Але пам'ятник простояв недовго, вночі його розбили вщент городяни міста Козлова.http://www.library.ryazan.su/rus-go-cms-page-3946.html

Пам'ятник Іуді в Тамбові був поставлений, швидше за все, в 1919 році(навесні), хоча зустрічаються і посилання на 1921 рік(після пригнічення антонівського повстання). Троцький приїхав в місто, щоб особисто бути присутнім при відкритті пам'ятника Іуді. Там їм нібито були вимовлені такі слова: "Іуда був першою людиною на землі, яка зрозуміла шкідливу суть християнства. Ми, більшовики, - вороги мракобісся клерикалізму, і тому Іуда - перший істинний пророк більшовицької революції. І ми, більшовики, пам'ятники першому пророкові більшовицької революції повинні поставити в усіх містах Росії. Наступне місто, в якому з поваги до Михайла Фрунзе пам'ятник пророкові більшовицької революції, - Іуді ми повинні поставити - це Іваново-Вознесенськ".
http://www.ivx.ru/profi/profi 1220.html?srchPat=23&srchPat=3
О пам'ятнику Іуді в м.Тамбові можна прочитати також в статті: О. Ю. Васильєва, П. Н. Книшевського "Червоні конкістадори". "Соратник", 1994.

Отже, в 1918-21рр., очманілі від влади, що звалилася на них, і захлинаючись в крові, більшовицькі вожді не приховували свою істинну особу - личину розбійників антихриста.
Щоб зрозуміти психологічну підоснову усього цього дійства, потрібно розуміти ще міру ненависті Леніна і Троцького до православ'я і Церкви. Який був стан психіки більшовицьких вождів літом 1918р? - Положення відчайдушне, емоції позамежні (Ленін в липні 1918р "білий як крейда" був). Не забувайте також, що в серпні 1918р. ще і місяця не пройшло тоді з дня звірячого вбивства Царської сім'ї, яке пов'язало більшовицьку верхівку кров'ю безневинних жінок і дітей. Не можна недооцінювати усі ці підсвідомі мотиви і наднапругу усіх емоцій більшовицьких лідерів літом 1918р, коли вони захлиналися в крові і влада їх висіла на волосині. Цілком можливо, що більшовицькі лідери і в те літо підсвідомо ототожнювали себе хто з Люцифером(схильні до містики), а хто з Іудою(матеріалісти). Вони обрушили православне царство, православний народ, і, напружуючи усі жили і захлинаючись в крові, встановлювали свою владу і свою ідеологію.