йдеться в дослідженні Центру контент-аналізу
- 06.05.19, 13:47
Під час передвиборчої кампанії агітація за Володимира Зеленського широко використовувала фейки і конспіративні теорії, і стилістично це нагадувало російську пропаганду із залученням «фабрики тролів».
Про такі висновки йдеться в дослідженні Центру контент-аналізу, повідомляє Детектор М.
Так, за твердженням авторів дослідження, 73% голосів, які отримав Володимир Зеленський за результатами виборів можна пояснити телевізійним, а не онлайновим впливом.
«Прихильники обох кандидатів опублікували майже рівну кількість постів [у соцмережах] – ця пропорція (50:49) дуже відрізняється від результатів голосування (24:73). І це спростовує одразу два стереотипи про роль соцмереж у нинішній кампанії», – йдеться в дослідженні.
Як зазначають автори, половина передвиборчих постів у соцмережах від прихильників Зеленського (які мали хоч один коментар), лишалася без коментарів опонентів. Це створювало «інформаційні бульбашки», які змушують користувачів вірити у фейки. Натомість тільки третина постів прихильників Порошенка залишилась без коментарів іншої сторони.
Дослідження також показало «закінчення ери лідерів думок». Основний інструмент таких користувачів – достатньо довгі тексти. Роль лідерів думок була дуже вагомою у 2013-2015 роках, і зараз вони забезпечили команді Порошенка 80% всіх взаємодій з політичними дописами.
Натомість команда Зеленського спрямувала зусилля перш за все на користувачів, які не звикли читати топ-блогерів і потрапили до Facebook після блокування російських соцмереж, а тому успадкували тамтешній формат спілкування: або постити багато розважального контенту, або ж уникати публічності і висловлення особистих думок.
Для них команда Зеленського замість довгих блогерських текстів використовувала картинки і розганяла їх через групи у месенджерах і регіональні ФБ-групи підтримки кандидата.
«Взагалі, маніпуляції на користь Зеленського відбувалися цілком у «російському» стилі. Коктейль із фейків та конспірологічних теорій був дуже схожим на той, що використовувався під час президентської кампанії у США 2016 року. Зокрема, 4 із 6 найпопулярніших негативних меседжів про Порошенка були фейковими або принаймні дуже маніпулятивними. Чого не спостерігалося у критиці Зеленського», – йдеться в дослідженні.
Найважливішим меседжем автори називають поширення на сході та півдні України думки про підготовку фальсифікацій виборів. Серед версій у соцмережах просувалися підкуп, зрив роботи виборчих комісій, використання адмінресурсу, введення воєнного стану, підкидання наркотиків Зеленському.
Дослідивши передвиборчі пости користувачів соцмереж, автори дослідження виявили, що носії ліберальної позиції – прихильники дерегуляції, зменшення податків, ринку землі тощо – в 90% випадків виявлялися прихильниками Петра Порошенка.
Консерватори – критики ЛГБТ і фемінізму – дещо частіше трапляються серед виборців Порошенка, а їхні опоненти з модерним світоглядом – серед виборців Зеленського.
Серед патріотично налаштованих користувачів абсолютну більшість – три чверті – складав електорат Порошенка. Але понад чверть «патріотів» публічно підтримали Зеленського. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/05/05/zelenskyy_peremig_z_dopomogoyu_rozpovsyudzhennya_feykiv_ta_konspiratyvnyh_1565481
5
Коментарі
Гість: Nahibator
16.05.19, 14:06
Тарас Музичук
26.05.19, 14:19
шкода, що народ такий дурний!![](//i3.i.ua/v2/smiles2/unsmile.gif)
Гість: ха-ха
36.05.19, 14:40
"половина передвиборчих постів у соцмережах від прихильників Зеленського (які мали хоч один коментар), лишалася без коментарів опонентів."
наверное поэтому вы и ваши каллеги забанили всех оппонентов )
Cosmopolit
46.05.19, 14:54Відповідь на 3 від Гість: ха-ха
апаненты хамят и гаварят пра секс![](//i3.i.ua/v2/smiles2/unsmile.gif)
Гість: ха-ха
56.05.19, 14:59Відповідь на 4 від Cosmopolit
я помню что говорил, а что нет.что бы вас не называли дураком достаточно им не быть.