З Інтернету
огляд польських медіа для власного навчання
Volgal Publicystyka Da nam przykad Bonaparte-Czyli rzecz o tym jak Kresy moga wrci do Macierzy
Dodane przez Hetmaski ; Opublikowano: Sobota, 31 marca 2012
Дав нам приклад Бонапарт – Себто, справа про те як нам повернути Креси до Материзни
Усім відомо, - що по відновлення незалежності в Польщі повстало багато організацій, скупчуючи в своїх шерегах колишніх мешканців, й, щораз частіше, їх потомків, Польських Східних Кресів.
Основною вадою тут є сприйнятті втрати Кресів як невідворотного факту, та трактування кресів як славної легенди, ані їх сприйняття як фізично існуючих земель, до повернення яких до материзни повинно тягтися доступними методами. Власне, це їх роздроблення перед обличчям нашої
влади, обумовлює те, що деякі суспільні групи, хоч й мають опініотворчі сили, та позбавлені абиякої можливості їх втілювати в життя. Навіть, якби то це були офіціальні позаурядові організації, то кількість членів (виборців) такого союзу мала би такі вплив на Урядові рішення. З цього погляду не є ми єдиною групою, яка внаслідок окупації втратила вітчизну своїх предків, й хочемо звернути увагу на те, як це роблять інши.
"Нарід, який не шанує своє минуле, не заслуговує на пошану»
(Маршал Польщі Юзеф Пілсудський )
Мабуть, багатьох читачів обурить факт, що посилаємось тут на приклад Німецької організації. Повз факт обгрунтованності їх діяльності, прагнемо звернути увагу на технічні аспекти та результативність дій цей організації. Не підлягає жодним сумнівам, що окрім офіціального відсторонення влади Німеччини від їх поглядів та діяльності, ніколи вона не ганяла чи торпедувала їх, навпаки, неофіціальними каналами вона усильне підтримує Союз Виселених.
Союз Виселених був створений 27 жовтня 1957 р. шляхом злиття Асамблеї Земляцтв (німецькою Vereinigung der Landsmannschaften) (VdL) і Союзів Виселених Німців (німецькою Bund vertriebener Deutscher (BvD)). Результатом цього Союз Виселених є федерацією організацій, яку складають 21 земляцтва, організованих особами німецької національності, які мешкали (незалежно від громадянства) перед 1990 р. поза сучасними кордонами ФРН, а також 16 союзів, що діяли по територіальному принципу у федеральних землях (ландах) Федеральній Республіки Німеччини.
Натепер Союз Виселених об’єднує десь побіля 2 мільйонів членів. Підставою членства у ньому є дефініція виселеного, яка визначена в Статуті Союзу федеральним законом про виселених від 1953 року.
Чинним провідником є Еріка Стейнбах (CDU) (1998- й далі)
Організації – засновники Союзу прийняли 5 серпня 1950 р. документ – Карту німецького виселеного. Цей документ, урочисто оголошений 6 серпня 1950 р. перед Замком в Штутгарті, становить фундамент німецьких союзів виселених. Щороку Союзом організовуються урочисті заходи «Дня Рідних Сторін” (німецькою Tag der Heimat). У вересні 2006 р., уперше в історії Союзу, у заходах Дня Рідних Сторін офіціально участував президент Федеральної Республіки Німеччини Хорст Кехлер, який в своєї промові пригадав, що безпосередньою причиною виселення була розв'язана Німеччиною війна. У серпні 2007 р. на Дні Рідних Сторін промовляли Hans-Gert Pttering (головуючий Європейського Парламенту) та Роланд Кох (прем’єр землі Гессен ).
До часу підписання в 1990 р. польсько-німецького трактату про кордони, в якому ФРН визнала перед великими державами і Польщею кордони, усталені потсдамською конференцією, Союз не визнавав остаточний характер польсько-німецького кордону.
Рівним чином натепер, Союз не визнає правомочність так званих декретів Бенеша, себто виселення в 1945-1946 роках чехословацьких громадян німецької національності з теренів так званого Судецького Краю.
Натепер головною формою діяльності союзу залишається лобіювання інтересів членів перед федеральним урядом, видавнича діяльність, створення фондів та архівна праця. Найважнішою ініціативою Союзу є утворення Центру проти Виселення з садибою в Берліну.
На заходах 50-ої річниці повстання Союзу Виселених промовляла Ангеля Меркель, канцлер Німеччини, яка підтримала ідею побудови Центру про Виселення.
Союз Виселених є позаурядовою організацією, фінансованою на 10% з членських внесків, та на 90 % з федерального бюджету ФРН.
Діяльність організації від часу її повстання збуджує контрверсії як в Німеччині, так рівно й в інших країнах. А особливо в Польщі та Чехії, де в деклараціях політиків, тож в реакції суспільства, існує потужна опозиційна тенденція до поглядів цей організації. Союз офіціально дистанується від Представництва Прусського (матеріальні претензії щодо Польщі), проте його полум’яні діячі – Руді Павелка та віце-президент Союзу Ганс-Гюнтер-Парплес (Hans-Gnther Parplies) засідають в наглядовій раді Представництва. Багаторічний зв'язок Союзу Виселених з постулатом ревізії польсько-німецького кордону по Одрі й Нисі Лужицької, а діячів Союзу з наявними претензіями до Польщі та Чехії, є підставою для існуючих контрверсій щодо постави та діяльності Союзу. Це стосується рівно ж й ФРН – політичне середовище SPD (Соціал-Демократична Партія – перекладач) і Зелених є критично настановлені до Союзу.
Тижневик Der Spiegel, у допису від 14 серпня 2006 р. „Dafr fehlen uns die Mittel” («На це бракує нам коштів”), опублікував данні на 200 колишніх членів керівництва Союзу Виселених, понад 1/3 з яких була членами NSDAP (Націонал-Соціалістична Робітнича Партія Німеччини – перекладач). До них зараховане також трьох колишніх генеральних секретарів Союзу та кільки його віце-голів. Другий президент Союзу, Ганс Крюгер, був активним діячем NSDAP, участував в мюнхенському путчі, а затим був шефом окружної організації NSDAP (NSDAP- Ortsgruppenleiter) й суддею, видаючи вироки смерті в окупованій Польщі, в Хойніцях (у складі так званих спеціальних судів (німецькою Sondergerichte)). Еріка Стейнбах відхилила пов’язання її організації з націстким минулим.
Цей допис сперше опублікований на порталу www.ivrozbiorpolski.pl
Позначення :
[ місце мапи – примітка перекладача]
Червона лінія позначає кордони II RP 1918-1945 років
Блакитна лінія позначає кордони Польщі, які мали би бути після 1945 р. згідно з так званою Лінією Керзона + Пруссія, але з вини альянсів (головне США), Сталін накреслив свою версію польського східного кордону в оперті на пакт Гітлера-Сталіна, а частину північної Пруссії забрав собі як воєнну здоби ч (за погодженням США та Великої Британії)
рожевий колір – позначає терен сучасної Польщі
джерело : 01.04.2012.
http://www.kresy.pl/volgal ,publicystyka-3?zobacz/dal-nam-przyklad-bonaparte-czyli-rzecz-o-tym-jak-kresy-moga-wrocic-do-macierzy
Портал повстав при підтримці:
Сенату Речіпосполитої Польської
за посередництвом Фундації Допомоги
Полякам Сходу
(з польської мови переклав
тільки для особистого користування: А. Грабовський,)
09.05.2012.; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Оглядач не завжди згідний з думкою автора/авторів і не відповідає
за фактичні помилки, яких вони припустились.
Також перекладає тексти авторів. з якими він не погоджується.
Примітка : 11.05.2012.
[ Da nam przykad Bonaparte-Czyli rzecz o tym jak Kresy moga wrci do Macierzy
Bd 404 - nie istnieje
Materia ktrego szukasz nie istnieje lub zosta usunity. Przejd do strony gwnej ]
сьогодні, себто п’ятницю 11 травня 2012., оглядач не знайшов за вказаною електронною адресою цього допису (потрібна була мапа) з інформацією для відвідувачів: «Матеріал, якого шукаєте, не існує, або був усунутий. Перейди до головної сторінкі”
( портал www.ivrozbiorpolski.pl - не доступний)
Коментарі