З Інтернету
огляд польських медіа для власного навчання
rp.pl » Wiadomoci » wiat » Polityka Polityka zaszkodzia wsppracy wojskowej
r.mic., Piotr Kociski 10-02-2012,
http://www.rp.pl/galeria/26 ,809779.html
rdo: Forum
Жолнежи Польсько-Українського Батальйону Миротворчих Сил під час навчання побіля Києва готувались до виконання місії в Косову (світлина з 2008 року)
Над польсько-литовською-українською бригадою зависають чорні хмари
То є ефект фатального стану польсько-литовських стосунків, та ѓвалтовне зменшення шансів на зближення України з Європейським Союзом. - Київ перестав офіціально виражати своє бажання входження до НАТО, то як в такої ситуації будувати спільну бригаду, -
почула «Rz” від особи, наближеної до кіл польської дипломатії. – Мусимо детально придивитись до цієї справи, - сказано нам. А політик, що просив про анонімовість, ствердив: «Литвини хотіли би, аби ж ми їх обороняли. А вони навзамін литонізували б Поляків”. Проте, відомо неофіціальне, що польські військові не хотіли би відмовлятись від такого підприємства.
– За існуючих політичних обставин є логічним, що отой бригади може й не бути, - признав у розмові з «Rz” європосол Павло Залевський (партія Громадянська Платформа). Іншої думки тримається посол Роберт Тишкевич (ГО). – Зле би то стало, якби бригада не повстала, - каже нам. А на думку європосла Павла Коваля (партія Право і Справедливість) справа є “ефектом послаблення нашої позиції в регіону“.
– Не маємо офіціальної інформації від польської сторони про плани виходу з цього проекту. Коли б, однак, така інформація підтвердилась, то була би сумна вістка, - мовить «Rz” Альгіс Кашета, посол литовського Сейм від партії коаліції Ліберальний Рух, член парламентської Комісії Національної Безпеки та Оборони. – Дотепер політичні аспекти наших стосунків не шкодили військової співпраці. Коли б рішення про відмову від спільної бригади, було б однак підтверджено, важливо ж бо, якими поглядами керувалась польська сторона. Та на скільки рішення є раціональним, - додав. Польща ж участує в патрулюванні з НАТО литовського повітряного простору, бо ця країна не має бойових літаків, - й ніхто не говорить про відмову Варшави від участі в тому підприємстві.
Лист про наміри у справі створення бригади, яка була би використувана в міжнародних миротворчих місіях ООН, ЄС та НАТО, підписаний був в листопаду 2009 року. Бригада мала лічити 4,5 тис. жолнежів, а її штаб стаціонував би в Любліну. У цьому місті в 2011 році ліквідовано 3-ю Механізовану Бригади. У кошарах на вулиці Радзішевського в Любліну мав був розташований штаб нового міжнародного з’єднання, та батальйон керування . „Dziennik Wschodni" цитував речника 3-ї МБ капітана Даріуша Дрончковського , який казав, що «затруднення знайдуть 300 з 500 розміщених в Любліну жолнежів”.
Як підкреслював ще в 2009 році тодішній шеф Міністерства Національної Оборони Богдан Кліх, бригада була «найважливішою військовою ініціативою в східній політиці за кільки літ”. Власно, йшлося про розвиток співпраці з Україною. З’єднання могло би стати початком такої структури як от – Багатонаціональний Північно-Східний Корпус у Шецину.
Спільні батальйони вже існували. Литовсько-Польський Батальйон Миротворчих Сил (LITPOLBAT) повстав в 1997 році, але ніколи не використовувався як об’єднаний підрозділ. Жолнежи виконували службу в миротворчих місіях в Косову, Сирії, Ливану, Іраку, та Афганістану.
Польсько-Український Батальйон Миротворчих Сил (POLUKRBAT) був створений в 1998 році. У 2000 році діяв в рамах KFOR (миротворчі сили в Косову). Лічив він на початку 300 Поляків, 288 Українців та 30 Литвинів. У 2010 році батальйон виведено й розформовано.
Rzeczpospolita
© Wszystkie prawa zastrzeone
Див. джерело : 20.02.2012.
http://www.rp.pl/artykul/26 ,809779-Nie-bedzie-polsko-litewsko-ukrainskiej-brygady-.html
(з польської мови переклав: А. Грабовський,)
21.02.2012.; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Оглядач не завжди згідний з думкою автора/авторів і не відповідає
за фактичні помилки, яких вони припустились.
Також перекладає тексти авторів. з якими він не погоджується.
Коментарі