Volgal Aktualnoci Radni Zamocia o decyzji samorzdu ucka
Dodane przez Lipinski , Opublikowano: Sobota, 14 stycznia 2012 o godz. 15:03:35
t. mmzamosc.pl
Самоврядування українського Луцьку надало Степанові Бандері титул почесного громадянина міста. Чи радні замойстя огудять їх ухвалу? Ця тема буде стане на обговорення на найблищому засіданні Комісії у справах Освіти, Культури, Спорту, Туристиці та Пропаганди міста.
Луцьк є містом – партнером Замостя. З поданням про прийняття замойською радою резолюції, засуджуючої ухвалу луцьких самоврядувальників, звернувся на останній сесії прихильний до Польської Солідарності радний Михал Кімак.
– Не йдеться про жодну політику, тільки про пошанівок для замордованих та їх родин, - застерігає Кімак. – Для свідків злочинів, здійснених українськими націоналістами, мешкаючих в Замостю, Бандера то не герой, але злочинець. Не можна замазувати правду. Потрібно дати сигнал, що нам це не подобається.
Не ховаймо голову в пісок
- Не можна мовчати, - признається Тереза Радзішевська з Об’єднання Упам'ятнення Поляків, Помордованих на Волині, яка 24 січня збирається на засідання Комісії Освіти, Культури, Спорту, Туристиці та Пропаганди Міста в замойському магістраті.
Українські націоналісти в 1943 р. вбили на волинської землі її батьків та трьох родичів у віці 1,5 – 5 літ.
Кімак, який мав на сесії готовий проект ухвали, подав формальну заяву у цей справі. Принциповий протест оголосив радний Яцек Кшиштоф Данель. – Тільки ще осмішимось такою ухвалою, - сказав, - Вистачить, що вже раз протестували. То як, як чергові міста (українські – ред.) будуть оголошувати Бандеру героєм, то будемо оголошувати чергові протести?
Голова RM (Ради Міста – перекладач ) вирішив остаточно, що тема буде порушенна на засіданні постійної комісії. – З того, що знаю, Замостя має в Украйні тільки два партнерські міста, чиж не знаю, про що мовив радний Данель, зрештою щораз менше його розумію, - мовить Михал Кімак. – Вважаю, що повинні ми поступить в аналогічний спосіб, як то мало місце у випадку Жовкви.
Засуджуємо уперше
Пригадаймо, що у березні минулого року Рада Міста Замостя виразила обурення та жаль з рації надання почесного громадянства Бандері самоврядуванням Жовкви.
„У нашому місті живуть родини, які дознали безліч терпень внаслідок етнічних чисток, проведених українськими нацистами. Рішення радних Жовкви відкриває наново незагоєні до цих пір рани, - можна прочитати в документі.
Радні зазначили, що кожний нарід має право на творення своєї тотожності в оперті на традиції та культуру. «Не належить, однак, забувати, що міжнародне суспільство, до якого належимо, засуджує і не акцептує героїзацію нацистів та фашистів”, - написали заморські радні, які вважають, що трудне, й, часто драматичне, історичне минуле не повинно «затіняти будову добросусідських стосунків, опертих на взаємну повагу, толерантність та порозуміння”.
– Становище не є досконале, бракує у ньому м. і. звернення до депутатів з Жовкви, аби відхилили прийняту раніше ухвалу, бо вона нас ображає, забрехує історичну правду, та ставить під знаком запитання співпрацю між нашими містами, - мовить Аркадіуш Лигас, який рік тому з групою мешканців Замостя заапелював до радних, аби зреагували на цей факт надання Бандері почесного громадянства міста Жовкви.
– Рада Міста засудила морди, здійснені з 1943 р., себто виходить на то, що перед цей датою не було злочинів українських націоналістів на Поляках, - закидає радним замойський історик Генрик Смалей. – Не можна впроваджувати публічну опінію в оману. Геноцид на польському народу бандити під знаком ОУН-УПА здійснювали в роках 1939-1947.
Засудимо у другий раз?
У підготовленому радним Кімаком проекту ухвали, базованому на становищі Ради Міста Томашова Люблінського від червня минулого року, принаймні, наразі бракує дат.
„Пам’ятаймо, що став він (Бандера –ред.) на чолі банд УПА, які вимордували кількасот тисяч польських громадян: Поляків, Жидів, Вірмен і, навіть, Українців. Боротьба за незалежність своєї держави не виправдовує вбивства цивільної людності іншої національності! Зло, ненависть, кривди не будують геройства та патріотизму. У нашому місті живуть особи, яким українські шовіністи та націоналісти жорстоко вимордували: родини, приятелів, знайомих. Ці морди мали місце на Волині, Східній Малопольщі, південній та східній Замойщини, в Бещадах. З огляду на пам'ять живих свідків та жертв, не вільно нам мовчати у ситуації, коли героїзують воєнного злочинця, відповідального за здійснення на наших родичах масових мордів з ознаками геноциду!
Хочемо будувати правильні стосунки з сусідами. Наші стосунки не будуть відбуватись коштом історичної правди, а тим більше, не позволимо її фальшувати! Рішення влади самоврядування в Луцьку певно не створює площину порозуміння між нашими владами, мешканцями та народами!, - читаємо в проекту, яким мають зайнятись члени Комісії Освіти, Культури, Спорту, Туристиці та Пропаганди Міста.
Провідник вічно живий
Михала Кімака обурює те, що у сьогоднішньому часі в західної Україні, - партія «Свобода”, кпинить собі з Поляків, її члени організують віча та беруть участь в урочистих відкриттях чергових пам’ятників Степана Бандери, - мовить заморський радний. – Це нам болить.
Як подає портал Kresy. pl 1 січня в місті Мости Великі (сокальський район) відкритий черговий пам’ятник Бандери. Урочистості розпочалися богослужінням в місцевих церквах, по яких відбулись процесії вірних до пам’ятника. Монумент був освячений капланами, м. і. парохом місцевій греко-католицької церкви. У вічі узяв участь м. і. лідер партії «Свобода” Олег Тягнибок.
– Не кожний нарід має честь називатись іменем свого Провідника, а ми, Українці, називаємо себе бандерівцями, та є ми гордими з того, що є його потомками, продовжуючими його боротьбу, - висловився Тягнибок.
Того саме дня у Львові відбулись урочисті заходи біля пам’ятника Степана Бандери з нагоди 103 річниці народження Бандери. Голова Львівської Обласної Ради Олег Панкевич (“Свобода”) в своєму виступу повідомив, що такі саме події мають місце в Києву, Запорожжі та інших містах України, а то, відповідно нього, свідчить про те, що «постать Степана Бандери здатна поєднати Україну”.
Увечері понад сто молодих люди узяли участь в марші зі смолоскипами в центу Львова. У часі акції учасники скандували гасла: «Слава нації!” «Смерть ворогам! ”, «Герої не вмирають – вмирають вороги”, «Бандера прийде – запровадить порядок”.
Ким був Бандера?
Організація Українських Націоналістів (ОУН), провідником якої було був Степан Бандера, відповідала за терористичні замахи в Польщі в 30-х роках минулого віку. Після вбивства міністра внутришніх справ Броніслава Перацького, Бандера буз скараний на смерть, яку замінено на пожиттеве ув’язнення, яке він опустив по агресії Німеччини на Польщу. По короткому часу співпраці з гітлерівцями трафив проте до концентраційного табору у Заксенхаузі. У тої час, керована його підопічними, Українська Повстанча Армія (УПА) здійснювала морди на польської людності на теренах Волині та Східній Галіції, вбиваючи близько 120 тисяч осіб. Після війни Бандера керував українськими націоналістами з еміграції. Був замордований в 1959 р. совіцьким агентом.
Leszek Wjtowicz Лешек Войтович
Артикул походить з порталу: mmzamosc.pl
Див. Джерело : 19.01.2012
http://www.kresy.pl/volgal ,aktualnosci?zobacz/radni-zamoscia-o-decyzji-samorzadu-lucka-2
Портал повстав при підтримці:
Сенату Речіпосполитої Польської за посередництвом
Фундації Допомоги Полякам Сходу
(з польської мови переклав: А. Грабовський,)
21.01.2012.; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Оглядач не завжди згідний з думкою автора/авторів і не відповідає
за фактичні помилки, яких вони припустились.
Також перекладає тексти авторів. з якими він не погоджується.
Коментарі