З інтернету огляд польських медіа для українських читачів
-------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dziennik.p
Strona gwna Gospodarka Praca Jedna trzecia Polski to strefa biedy. Tutaj zupenie nie ma pracy 2012-01-01
Польський прапор з гербом / Shutterstock
Одна третина Польщі – це зона біди. Тут повністю не має праці
У цьому році в 110 повітах (відповідник районів –
перекладач ) з 314, а отак на одній третині країни, безробітні, які мають право на отримання допомоги з урядів праці, будуть її отримувати 12 місяців, а в позосталих повітах 6 місяцях (за винятками) – так виникає з даних управління праці.
Згідно з правом, допомога виплачується рік там, де рівень безробіття у кінці червня попереднього року був понад 50 процентів від середнього краєвого рівня. Однак, мимо цього, безробітних є так багато, що допомогу відповідно отримують осіб не так багато. З даних GUS (Головне Управління Соціального Страхування – примітка перекладача ) виникає, що, наприклад, в листопаду минулого року було їх по усієї країні тільки 305 тисяч, й вони становили заледве 15,9 проц. загалу безробітних. Минулі роки були ліпшими під тим поглядом, але, й тоді допомогу отримувала вузька група осіб без праці.
Експертів це на заскочує. Більшість зареєстрованих осіб становлять особи, що є довготривалими безробітними, які не надаються до критеріїв, що визначають призначення допомоги, - пояснює професор Уршуля Штандерська з Варшавського Університету. Це підтверджують й дані GUS.
У листопаду в конторах по найму було понад 965 тисяч осіб, довготривалих безробітних, а саме – отих, що залишаються в реєстрах урядів праці понад 12 місяців протягом останніх двох літ. А що до принципу, то безробітні мають право на допомогу тільки тоді, коли вони за період 18 місяців щонайменше 365 днів були затруднені та працювали щонайменше за мінімальну винагороду. В наступному, цей вимозі будуть відповідати щораз менше осіб. Безробіття не спадає, а тому збільшується час перебування без роботи тих, які тоскнуть в реєстрах урядів праці, - оцінює Уршуля Кринська, економіст з Банку Millennium. На її думку, лічба безробітних без допомоги буде збільшуватись.
У старих країнах Європейського Союзу 70-80 проц. отримують допомогу, - мовить професор Мечислав Кабаі з Інститути Праці та Соціальних Справ. Одні отримують допомогу від страхування від безробіття, інши соціальну допомогу. Допомога від страхування безробіття частіше призначається на 12 місяців й, навіть, на 24 місяці, бо в різних країнах такі по-різному. А, коли закінчується оцей період й безробітний праці такі не знайде, то отримає допомогу соціальну, - пояснює професор Кабаі. Відповідно до його пояснень – така система повинна бути запроваджена й в нашій країні.
З цим не погоджується професор Штандерська. Система взаємного страхування від безробіття, шо створена на Заході професіональними союзами, не є відпорною на тривалу кризу, й держава мусить її вспомогати, аби була вона виплатною, - мовить Штандерська. Додає, що понад це потрібний би був тривалий час на нагромадження відповідних коштів, а до цього, додатково, внески на цю ціль в засаді були би новим податком, що його трудно було б заакцептувати. Допомога для безробітних й надалі буде фінансуватись з Фонду Праці, створеного з відрахувань працедавців. У цьому році вона поглине, як й в року минулому, близько 3,2 млрд. злотих.
Осіб без праці та права на грошову допомогу буде прибувати
Janusz K. Kowalski Януш Ковальський
rdo: Dziennik Gazeta Prawna
Див. джерело : 02.01.2012.
http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/373399 ,jedna-trzecia-polski-to-strefa-biedy-tutaj-zupelnie-nie-ma-pracy.html
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
(з польської мови переклав: А. Грабовський,)
02.01.2012.; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Оглядач не завжди згідний з думкою автора/авторів і не відповідає
за фактичні помилки, яких вони припустились.
Також перекладає тексти авторів. з якими він не погоджується.
Коментарі