З Інтернету огляд польських медіа для українських читачів
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gazeta Wyborcza > Kraj > Kraj Prawnik nie musi zdawa ustnego es 2011-12-01,
Брак усного іспиту при прийнятті до професії нотаріуса не порушує конституцію. – визначив у середу (себто – 30 листопада 2011. – перекладач) Конституційний Трибунал.
http://wyborcza.pl/55 ,75478,9977143,,,,10737016.html
Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta Конституційний Трибунал
ЗОНДАЖ
Чи претендент на професію нотаріуса повинен був проходити усний іспит?
Так
Ні
Не знаю
Не порушують конституцію також й приписи, які допускають до іспиту без стажування осіб, які виконували “чинності, які пов’язанні з нотаріальними діями» на підставі умов інших, аніж умови про працю.
Трибунал висловився у справі за скаргою Крайової Нотаріальної Ради , але ідентичні приписи вже впроваджені два літа тому до законів про позосталі органі самоврядування правничих формацій.
Усний іспит скасовано в рамах відкриття правничих професій. Іспити на стажування та на професію є державними, ані корпоративними. Розширено категорію осіб, звільнених від стажування та іспиту. Органи самоврядування – особливо адвокатські та правних порадників, - протестували, що представництво клієнта в суді вимагає ораторських здібностей. Вони також були проти звільнення з обов’язку стажування осіб, які виконували трудну для перевірки правну діяльність на підставі цивільно-правових угод.
Органи самоврядування, – як вчора нотаріальний посланець аргументував перед трибуналом, - що крок за кроком їх позбавляють «здійснення піклування за належним виконанням професії”, що є обов’язком та привілеєм органів самоврядування професій публічній довіри, записаних в статті 17 конституції.
Тож «відкриття професії ” відбувається, - як мовив представник нотаріату, - хиба з метою піднесення місця Польщі в європейському рейтингу, без турботи про якість правничої допомоги.
Форма нотаріального іспиту, – усна чи писемна, – не міститься у дефініції піклування, - ствердив учора Трибунал. Щодо припису, який допускав до екзамену без стажування, по, щонайменше, п’яті роках «виконання праці” в нотаріальній канцелярії, інакше, ніж на підставі трудового договору, Трибунал ствердив, що можна цей припис інтерпретувати так, щоб не зменшувати вимог. Як? Голова іспитової комісії може зажадати від претендента підтвердження – в який лічбі годин була ота праця, та який період вона обіймала.
Адвокатура також готує скаргу. Рішення Трибуналу (у повному складу) обнижує її шанси на успіх.
Про нового міністра справедливості Ярослава Говіна говорять, що він доконає ще більш ширшого відкриття правничих професій. У минулій каденції Сейм працював над задумом, проштовхуваним PO (партія Громадянська Платформа – перекладач), аби кожний випускник права міг надавати теж саме послуги, що адвокат чи правничий порадник.
rdo: Gazeta Wyborcza
Див. джерело ; 01.12.2011.
http://wyborcza.pl/1 ,75478,10737016,Prawnik_nie_musi_zdawac_ustnego.html
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
(з польської мови переклав: А. Грабовський,)
07.12.2011.; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Оглядач не завжди згідний з думкою автора/авторів і не відповідає
за фактичні помилки, яких вони припустились; також перекладає
тексти авторів, з якими він не погоджується.
Коментарі