З інтернету огляд українських медіа в Польщі для українських читачів
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
15/11/2011 11:10:09
http://nslowo.pl/images/stories/grafikitytulowa/s1.jpg
ТЕПЕР Вроцлав – для українських студентів
Україна-Польща ....
# Христина Вінявська
http://nslowo.pl/content/view/2000/103/
Координатори, волонтери і лектори польської мови проекту
У середині вересня відбулася врочиста інавґурація програми «Тепер Вроцлав» (пол. «Teraz Wrocaw»). Це проект, який дозволив десяткам обраних громадян України безкоштовно боротися за кордоном за диплом європейського зразка.
Програма «Тепер Вроцлав» існує вже п’ять років. Це – некомерційний
проект, що постав з ініціативи міської влади та вищих навчальних закладів міста Вроцлава. Жодних захмарних сум за посередницькі послуги, жодних платних мовних курсів і сертифікатів «про здатність навчатися у вишах Польщі», як це роблять українські посередницькі компанії.
Головне завдання проекту – це залучення до навчання студентів зі Сходу й допомога їм у здобутті якісної європейської освіти у престижних вишах Європи, диплом яких на підставі Лісабонської конвенції визнають у країнах ЄС. Географія проекту щороку розширюється. Сьогодні пошук студентів до проекту відбувається в Україні, Росії, Білорусі, Молдові, Казахстані, Туркменістані. Загалом, завдяки програмі, вищу освіту у Вроцлаві дотепер здобуло понад 300 студентів із восьми країн Східної Європи.
Учасники програми «Тепер Вроцлав» – це талановиті випускники шкіл і вишів своїх держав. Але не так вже й просто в рамках проекту вступити у виш. Поперше, це вимагає від кожного абітурієнта чимало часу на підготовку документів, а головне – досконалої самопрезентації, що досить-таки важко дається сучасній молоді. Для охочих дістатися на бакалавріат важливим є високий бал атестату і здатність пояснити, чому саме вступник заслуговує на безкоштовне місце в одному з найпрестижніших вишів Європи.
Для абітурієнтів маґістратури, звісно ж, найголовніше – це автопрезентація, опис наукової і практичної діяльності, якою він займався до того часу. Для кожного учасника необхідним є знання польської мови. Учасники проекту не можуть мати закінченої на території Польщі вищої освіти і користуватися картою поляка, що, звісно ж, зрівнює шанси кожного. Адже володар карти поляка може впевнено іти в польський виш без будь-яких проектів на тих самих підставах, що й громадянин Польщі.
Новоспечена студентка маґістратури Інституту журналістики Вроцлавського університету, Наталія Синюк із Рівного, вважає: щоб зайняти одне з призових місць проекту – адже університети виділяють дуже мало місць для учасників програми «Тепер Вроцлав», усього по два на одну спеціальність, – потрібно враховувати кожну деталь у своїй професійній чи університетській діяльності.
Кожен сертифікат, грамота чи диплом можуть відіграти вирішальну роль у прийнятті в університет. Отже: «Не варто замовчувати про себе якісь факти, вважаючи їх неважливими чи абсолютно некорисними. Чим краще і детальніше ти себе презентуєш, тим імовірніший варіант того, що ти станеш студентом польського вишу», – підкреслює студентка з Рівного.
Щороку учасників безліч – та проходять, на жаль, одиниці. Цього (ювілейного) року за звання студента одного із семи запропонованих проектом вишів боролося 300 абітурієнтів. Переможцями стали майже 80. Найкращі з цієї вісімдесятки отримали можливість навчатися безкоштовно. […]
Повний зміст статті: 2 грудня 2011 «Наше слово» №45, 6 листопада 2011 року
Див. джерело : сайт газети Nasze Slowo ,15.11.2011.
http://nslowo.pl/content/view/2000/103/
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Додав: А.Грабовський; Дебальцеве
15.11.2011.
Коментарі