З Інтернету огляд польських медіа для українських глядачів
----------------------------------------------------------------------------------------------------------- Gazeta Wyborcza > wiat > wiat Chiscy bogacze pakuj walizki Maria Kruczkowska 2011-11-07,
Китайські багатії пакують валізи
Якщо комуністична влада вважала, що позволяючи Китайцям робити собі фортуну, вона купила собі лояльність середнього класу, то вона помилялась. Близько половини найбагатших громадян мислять про еміграцію
http://bi.gazeta.pl/im/8/10598/z10598568X ,Bogaci-Chinczycy-nie-chca-mieszkac-w-zanieczyszczonych.jpg Fot. JASON LEE REUTERS
Багаті Китайці нехочуть мешкати в занехаяних містах. На знимку…
Так виникає зі спільного рапорту наукового інституту Hurun в Шанхаю та Банку Китаю, опублікованого пекінською газетою "China Daily". Інститут Hurun від 1999 р. оголошує щороку список найбагатших Китайців.
Оказується, що аж 46 процентів опитаних в цьому році від травня до вересня в 18 місцях, – пересічний учасник анкетування має 42 роки та маєток вартістю 9,6 млн. долярів, - хоче емігрувати з країни, а 14 проц. залагоджують собі відповідні папери. Більшість багатих Китайців хотіли би
мешкати в США або Канаді.
Рішення по виїзд наогул приймають не з політичних причин, радше з практичних. Багаті Китайці багато подорожують та порівнюють якість життя у своєї країні та в інших державах.
- В Пекіну ціни помешкань вже є таки ж самі, як й за кордоном, натомість, в Китаю немає доступу до багатьох інших соціальних допомоги. Життя за кордоном коштує саме стільки ж, але є воно ліпшим, - каже в китайській жовтій пресі багата Китаянка, яка представилась як Luo, та яка емігрувала до Великій Британії.
Аж 60 проц. багатіїв, які думають виїхати з Китаю, за причину подають низький рівень навчання в школах. А, як відомо, мешканці таких країн як Китай, Японія чи Південна Корея ставлять освіту на першому місці, та готові до усіляких посвят, аби тільки добре вивчити дітей.
На візію китайських багатіїв, бенефіціантів теперішній політично-економічній системи, у Державі Центру можна зробити маєток, але не даси ще там жити, - такі висновки випливають з рапорту. Отруєння навколишнього середовища, перенаселення багатьох регіонів, зростаючі майнові контрасти, і товаришующі ним почуття загрози багатим (хоча ж мешкають за закритими оселями), брак правових гарантій приватної власності та учтивих судів, - це причини найчастіше виказані за чинник, що псує якість життя. А більш відважні додають, що на Заході люди є більш вільні.
Щотретій заможній Китаєць, який наважується на еміграцію, користається з заохочувальних імміграційних приписів тих країн, які хочуть стягнути китайські інвестиції. Вистачить задекларувати, що він заінвестує визначену суму, м. і. в Канаді, США чи Великій Британії, аби дістати на руки право сталого побуту. Бо ж бо Китайці емігрують зі своїми грошима, - купують люксові помешкання та доми в Лондону, Флоренції чи Торонто.
Однак, найчастіше вони оселюються в Гонконзі, який хоча й є частиною Китаю, та має широку автономію й є державою в державі. Там, на потреби багатих родаків, повстають дорогі оселі, розбудовуються шпиталі та кампуси вищий школи.
Ще 30 літ тому комуністичний Китай був одним з найбільш егалітарних країв світу. До звороту дійшло після смерті творця комуністичної держави Мао Дзе Дуна в 1976 році, коли партія оголосила, що збагачення є похвальним. Сьогодні там живе 271 міліардери ( у долярах), себто, у два рази більше, ніж в 2009 році. Більше мають тільки Сполучені Штати, де їх є 400.
rdo: Gazeta Wyborcza
Див. джерело : 07.11.2011.
http://wyborcza.pl/1 ,75477,10599443,Chinscy_bogacze_pakuja_walizki.html
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
(з польської мови переклав: А. Грабовський,)
15.11.2011.; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Перекладач не завжди згідний з думкою автора/авторів і не відповідає
за фактичні помилки, яких вони припустились.
Коментарі