З Інтернету
огляд польських медіа для власного навчання
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
rp.pl » Wiadomoci » Plus Minus Wojna w wojnie
Piotr Zychowicz 17-09-2011,
http://www.rp.pl/galeria/61991 ,1,718277.html
rdo: The Bridgeman Art Library
поєднання українських земель в 1939 році. Агітаційна картина Михайла Хмелька
http://www.rp.pl/galeria/61991 ,2,718277.html rdo: Forum
Віче в невстановленому місці на окупованих східних теренах Польщі, 1939 рік
У вересні 1939 року на східних землях RP дійшло до повстання. Військо Польське притлумлювало його рішуче
Дата 17 вересня сьогодні викликає майже автоматичні асоціації. Нота Молотова про банкроство польської держави, колони танків на кордону та німецькі й совіцькі солдати, що пригощались папіросками на мосту в Бресту. Солдати в онучах з розкритими ротами роздивлялись багацтво «панської Польщі”; шаленіючий в тилу фронту НКВД.
Перебіг кампанії 1939 р. на східних землях на загал описується згідно цієї схеми. У цьому образі усе є ясно та злагоджено. Польща, що веде бої з Німеччиною, отримує зрадницький (вживане у цьому контексті цій прикметник завжди здавався мені якимось непорозумінням, бо ж зрадити може приятель, але ж ні ворог) удар в спину, який припечатав її трагічну долю.
Це є значно складніший конфлікт, до якого дійшло в тіні великих змагань між Військом Польським, Вермахтом та Червоною Армією. На східних землях розігралась бо ж бо своєрідна війна у війні. Війна, в якій стали проти себе Поляки та представники так званих національних меншин.
До розмов на тему боротьби між народами Речіпосполитої ніхто не тяжіє . Поодаль цієї теми воліють триматись Українці. Бо ж глупством є признаватись, що в момент загибелі польської держави українські націоналісти тягнулись до горлянки Полякам, що програвали війну. Про це не хочуть говорити Білоруси,бо ж стид, скільки то їх родаків увійшло до складу комуністичних ячейок та боївок.
Тема ця є некорисна й для Жидів. Бо ж тлуми молоді, що становили тріумфальні арки для більшовиків, - смутне видовище, яке так міцно вросло у стереотип пам’яті мешканців кресових містечок, - може слугувати аргументом для підтвердження стереотипу про жидокомуну.
Про ці справи неохоче говорять й самі Поляки. З першого погляду «зрада меншини” ідеально надається для припасування до польської мартирології. До образу Поляка – вічній жертви, переслідуваної сусідами . Проблема, однак, у тому, що при наближенні до справи дещо блище, оказується, що ота зрада зустрілась, – річ ця у Польщі майже абсолютна незнана, – з відповіддю, часом крайнє сильною.
Джерело : 19.09.2011.
http://www.rp.pl/artykul/61991 ,718277-Rok-1939--Rebelia-na-kresach-.html
……………………………………………………………………………………………………………………………………………
(з польської мови переклав: оглядач А. Грабовський,)
29.09.2011.; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор/автори.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Оглядач/перекладач не завжди згідний з думкою автора/авторів і не відповідає
за фактичні помилки, яких вони припустились.
Коментарі