З Інтернету
огляд польських медіа для власного навчання
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tutaj jeste: rp.pl » Wiadomoci » Kraj » Wymiar Sprawiedliwoci » Przestpczo Swastyki na pomniku w Jedwabnem ar 01-09-2011,
Свастика на пам’ятнику в Єдвабному
http://www.rp.pl/galeria/21 ,1,710312.html
autor: Bogusaw Florian Skok rdo: Fotorzepa
пошкодження на пам’ятнику та на огорожі з камінних блоків
Невідомі пошкодили в Єдвабному на Підляссі пам’ятник жертвам злочину, здійсненому 70 літ тому на Жидах їх польськими сусідами
Пошкодження є на пам’ятнику та огорожі з камінних блоків. Огорожа стоїть на місці давній стодоли, в який 10 липня 1041 року спалене Жидів.
За інформацією речника підляської поліції Анджея Барановського, пошкодження зауважив поліційний патруль. Саме на пам’ятнику фарбою замальовані написи польською та гебрайською мовами, які там виконані, також намальована свастика. На елементах навколо пам’ятника написане натомість «Не перепрошуємо за Єдвабне”, та «Були легкозаймісті”. Також є свастики й символи SS.
У цій справі слідство провадить Воєводська Комендатура Поліції в Білостоку, яка займається виясненням інших інцидентів расисткого характеру, до яких дійшло в останньому часі у воєводстві. Йдеться м. і. про за малювання литовських назв місцевості на 28 таблицях у гміні Пунськ на Сувальщині, чисельно замешканій литовською меншиною, фашистки написи на синагозі в Орлі, чи підпалення Центру Мусульманської Культури в Білостоку.
Пам’ятник в Єдвабному поставлено 10 літ тому перед урочистостями 60-ої річниці трагічних подій в Єдвабному. Тоді тодішній президент РП Александер Кваснєвський перепросив за оцей злочин. Справа Єдвабного викликала широку суспільну дискусію.
Напис на пам’ятнику в Єдвабному польською, гебрайською та ідиш голосить: «Пам’яті Жидів з Єдвабного та околиць, чоловіків, жінок, дітей, співгосподарів цієї землі, замордованих, живцем спалених на цьому місці 10 липня 1941 року. Єдвабне 10 липня 2001 року”.
За результатами слідства, проведеного Інститутом Національної Пам’яті, мордування щонайменш 340 Жидів в Єдвабному 10 липня 1941 року доконала група їх польських сусідів. IPN прийняв, що це польська людність мала у цьому злочину – як це визначено – «вирішальну роллю”, проте, «можна припустити”, що її ініціаторами були Німці.
PAP
Джерело : “Rz” ; 04.09.2011.
http://www.rp.pl/artykul/21 ,710312-Jedwabne--zdewastowany-pomnik--Swastyki-w-Jedwabnem.html
………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
(з польської мови переклав для огляду: А. Грабовський,)
06.09.2011.; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор/автори.
При огляду дається обов’язкове посилання на джерело.
Оглядач/перекладач не завжди згідний/не коментує/ з думкою автора/авторів і не відповідає за фактичні помилки, яких вони припустились .
Коментарі