З Інтернету огляд польських медіа для українських читачів
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Італійський бунт проти Шенгену
Близько тридцяти поліціянтів були ображені внаслідок бунту іммігрантів в районі Bari на півдні Італії. Італійська іммігрантська проблема та ґвалтовні бунти, такі як в Bari, є однією з причин спроб демонтажу системи Шенгену.
Іммігранти заблокували дороги та залізничну колію, а їх функціонерів закидали камінням. Причиною для заворушень, цим разом однак виключно ґвалтовних, є затягування процедури признання притулку в місцевому осередку для біженців. Іммігранти домагаються негайного видання документів про легалізацію побуту в Італії.
Демонстранти вийшли на вулиці, дехто з ломами в руках. Камінням заатакували поліцію. Мас-медіа подають, що ображали також перехожих та телевізійні групи. Внаслідок протестів була заблокована залізнична колія Bari – Foggia.
Хвиля іммігрантів, яка заливає Італію, пов’язана з повстаннями в Північній Африці. На початку року міністр внутрішних справ Італії Roberto Maroni звернувся до Європейської Комісії про призначення 100 млн. євро, які мали допомогти, принаймні, у частковому вирішення проблеми.
Італійська імміграційна проблема та ґвалтовні бунти, такі як в Barі, є однією з причин спроби демонтажу системи сфери Шенген. Під претекстом побоювання неконтрольованого напливу прибульців частина держав ЄС одностороннє пробує повернути контроль на внутрішних кордонах Союзу.
У квітні 2011 р. прем’єр Сільвіо Берлусконі та Президент Ніколас Саркозі звернулись до головуючого КЄ Юзе-Мануелю Баррозо щодо змини положень Шенген, що дозволяли би на більші можливості встановлення контролю на кордону. Згідно з чинними приписами такий контроль можливий до повернення тільки на 30 днів уразі «поважній загрозі для безпеки країни”.
Водночас, Європейська Комісія хоче, аби країни-підписанти Шенген могли повернути контроль на кордону з двох, ще не узгоджених поводів: коли зовнішні кордони ЄС якоюсь державою-членом власне не контрольовані, та коли зовнішні кордони неочікуване оказались під пресом великій лічби іммігрантів. Однак, рішення у цей справі приймала би кваліфікованою більшістю голосів Рада Європи, ані уряди окремих держав. Саркозі та Берлусконі хотіли розширення дефініції випадків небезпеки, прийняття відповідних змін позволило би на одностороннє повернення контролю на кордонах.
sr, bbc, pap
rdo: Dziennik Gazeta Prawna
Artyku z dnia: 2011-08-02, ostatnia aktualizacja: 2011-08-02 08:45
Джерело : сайт газети Правна 03.08.2011.
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/535459 ,wloski_bunt_przeciwko_schengen.html
………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
(з польської мови переклав: А.Грабовський,)
19.08.2011; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Перекладач не завжди згідний з думкою автора/авторів і не відповідає
за фактичні помилки, яких вони припустились.
Коментарі