З Інтернету огляд польських медіа для українських читачів
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gazeta Wyborcza > Kraj > Kraj
Co czwarty Polak zdradza, ale za to przelotnie, Wojciech Szacki , 2011-07-28,
http://wyborcza.pl/1 ,75478,10019975,Co_czwarty_Polak_zdradza__ale_za_to_przelotnie.html
Що більше жінок зраджують своїх партнерів
fot. 123rf.com rdo: Gazeta Wyborcza
Щочвертий Поляк зраджує, але швидкоплинне
Скільки Поляків та скільки Полек зраджують? Цього не дізнаємось певно ніколи, але зондаж CBOS прокидає на цю сіру сферу трохи світла. З нього довідуємось, щодо зради партнера або спання з чужим признається 14 процентів опрошених.
Відповіді на найбільш особисті питання опрошені надавали без посередництва анкетера. Однак, й це застереження не гарантували повній щирості. CBOS відпрацював до того методику, як на підставі додаткових питань вирахувати лічбу зраджуючих, які, запитуєми про це прямо, до зради не признавались. Тоді лічба зраджуючих сягає вже 25 процентів.
Софія Мільська-Вжосінська, психолог та психотерапевт з варшавської Лабораторії Психотерапії, вважає, що ті розрахункові 25 проц. – це й так не усі. - Щораз більше чоловіків користається платними сексуальними послугами, а частина з них це за зраду не вважає. Пам’ятаю, як певний чоловік присягався, що ніколи не зраджував, а, коли дружина надала доводи, - контактні номери, ціну та лічбу візитів, - безмірно здивований скрикнув: «Але ж це тільки така послуга, як би це сказати, товарисько-гігієнічна”, - каже «Gazecie” Мільська-Вжосінська.
З зондажу виникає, що частіше зраджують чоловіки (33 проц.) аніж жінки (18 проц.). Але, й це змінюється. – Щораз більше жінок зраджує і на психотерапевтичні консультації приходить усе більше чоловіків. Вірогідно, це наслідок зростання незалежності жінок. Коли вони досягають суспільного та економічного рівня на рівні з чоловіками, не стримує вже їх боязнь біди чи осуд, - тлумачить Мільська-Вжосінська.
Також можна казати про просте правило: як хто має більше грошей, а також є краще освічений, тим частіше зраджує. Серед осіб з вищою освітою мали романи 34 проц., серед менш освічених – 17 процентів.
Частіше зраджує молодь, особливо між 25 і 34 роками життя (35 проц.) . Бар’єром перед зрадою, хоча й недосконалим, є релігія, - серед тих, хто часто відвідує церков (костьол) зраджують неповні 20 проц., серед тих, хто не ходить до костьолу – 42 проценти.
Найбільше зраджують мешканці сіла (18 проц.), але найчастіше, вбрів стереотипам, - у цілому не мешканці сільських міст (31 проц.), а саме містечок менш як на 20 тис. мешканців (33 проц.). Не набагато частіше зраджують прихильники лівиці (30 проц.), аніж прихильники правиці (24 проц.).
CBOS провів територіальний розклад польської зради (хоча при поділу на воєводства зменшується точність оцінок). Й так є: найрідше до зрад доходить в Люблінському (15 проц.) та Свентокшицькому (17 проц.) воєводствах; найчастіше – на Опольщизні, Поможу (Примор’ї) та Гірському Шльонську (по 31 проц.).
Абсолютна більшість романсів, на думку тих, хто до цього признався, була швидкоплинна (так стверджує 85 проц. з них) і не справила розпад існуючих союзів. Може бути потому, що партнер не знав нічого про зраду, – 67 проц. зрадників вважає, що то, що вони зробили, не вийшло наяв.
А де зароджується зрада? Третина романсів зачинається в закладах праці, чверть – у колі приятелів. Інші відповіді були досить нечисленними – 9 процентів зрадників вказало на навчальні заклади, 8 проц. – на бар або дискотеку, а 6 проц. – на відпустку або побут в санаторії. Заледве 5 проц. признались до знаходження коханки чи коханця через інтернет.
- Це мене дивує, - коментує Мільська-Вжосінська. - На терапію потрапляє багато осіб, які систематично шукають чергових партнерів в інтернеті, бо вважають цей шлях безпечним та результативним.
CBOS, 30 червня - 6 липня, опрошено 1080 осіб
rdo: Gazeta Wyborcza
Джерело: сайт газети: 29.07.2011
http://wyborcza.pl/1 ,75478,10019975,Co_czwarty_Polak_zdradza__ale_za_to_przelotnie.html
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
(з польської мови переклав: А.Грабовський,)
10.08.2011; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Перекладач не завжди згідний з думкою автора/авторів і не відповідає
за фактичні помилки, яких вони припустились.
Коментарі