З Інтернету
огляд польських медіа для українських читачів (з таблицею)
rp.pl » Wiadomoci » Kraj » Wiadomoci , Co czwarty maturzysta nie zda
Renata Czeladko 01-07-2011,
Щочетвертий іспит не здав
Число осіб, які здали іспити Число осіб, які здали математику
http://www.rp.pl/galeria/15 ,2,681538.html
У спеціалізованих ліцеях помилився щодругий учень, Гірш за все випало математиці
autor: Krzysztof okaj rdo: Fotorzepa
rdo: Rzeczpospolita
Цьогорічний іспит випускників шкіл здало 75,5 процентів учнів, - виникає з учорашніх відомостей про результати іспитів, що подані Центральною Екзаменаційною Комісією.
Рік тому до зрілості дійшло 81 процентів.
Теперішні іспити здавало близько 344 тис. (дані ЦЕК) учнів. Себто, приблизно на 8 тис. менш, аніж попереднього року. – То один з низьких рівнів здачі випускних іспитів в останніх роках, - коментує поточні результати Мирослав Савицький, віце-директор Центральній Екзаменаційній Комісії. Однак, застерігає, що завжди між щорічними випусками проявляється різниця в їх досягненнях.
Шефи ліцеїв заспокоюють:
– Результативність випускних іспитів на рівні 75 – 80 проц. є доброю ознакою, бо означає, що іспит розрізняє випускників. А якісь 20 проц. популяції на випуск на заслуговує, вважає Веслав Влодарський, шеф Об’єднання Директорів Середніх Шкіл та директор LLO у Варшаві.
Єва Фійютх, віце-директор II LO (Загальноосвітній Ліцей – примітка перекладача) у Любліну, додає: - Як скоро випускний іспит дає право на вступ до вишив, то мусить показувати, хто ще надається для заняття на них, а хто ще до цього не дозрів.
Найкраще випускні іспити написали учні загальноосвітніх ліцеїв – здало 86 проц. ( рік тому 91 проц.), гірше технічних – зараховане 63 процентам випускників. Загальною поразкою, вже протягом років, відбулись випускні іспити в спеціалізованих ліцеях, де щодругий учень не здав, та в школах для дорослих, себто, в загальних ліцеях та загальних техшколах. Там іспити здали, відповідно, 23 проц. та 19 проц. .
Пресовий речник Міністерства Національної Освіти Ґжегож Журавський каже, що департамент підготував проект закону щодо ліквідації спеціалізованих ліцеїв, бо вони не справдились ані в підготуванні до професії, ані до випускних іспитів. Від 2012 р. ці школи мали би вже не приймати учнів.
Гірше ніж торік проявила себе обов’язкова математика. Іспит на початковому у рівні здали 79 проц. іспитуємих, а торік 87 процентів.
На приблизно 10 проц. нижчим є середній результат з тесту. – Після першого обов’язкового іспиту панувало суспільне переконання, що випускний іспит з математики є таким же легким, що його можуть рішити гімназисти.
Може бути, що й молодь дуже у цьому утвердилась, - коментує Савицький.
– Після іспитів учні твердили, що завдання були не прості, а математики оцінили, що декотрі завдання були нетипові, - зазначає Єва Фійютх.
Щоб пройти випускні іспити, учень мав здати п’ять іспитів на щонайменше 39 проц. пунктів (усний з польської мови та чужоземної мови, та письмово з польської мови, математики та чужоземній мови). Поразка на одному іспиту може бути виправлена ще цього року.
У вересні ЦЕК подаси остаточні результати. Це зробить вже новопризначений міністром освіти Катажиною Халь в.о. директора ЦЕКу Артур Галецький, дотеперішній західнопоморський куратор освіти, який обійме становище з 1 липня. Його попередник Тадеуш Моцек у березні звільнився за власним бажанням.
То вже п’ятий шеф ЦЕКу за каденцію міністра Халь.
Іспит Зрілості
24,5 проц. цьогорічних випускників не подолали випускні іспити. 17,5 проц. з них не здало один з п’яті обов’язкових іспитів й може піїті на повторні іспити у серпні. 7 проц. не здало щонайменше два іспити та поновне здавати випускні іспити зможуть через рік.
—rc
Rzeczpospolita
Джерело: сайт газети 01.07.2011.
http://www.rp.pl/artykul/15 ,6ysta-oblal-egzamin.html
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
(з польської мови переклав: А.Грабовський,)
21.07.2011; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Перекладач не завжди згідний з думкою авторів
Коментарі