З Інтернету
огляд польських медіа для українських читачів
rp.pl » Praca Mao telepracy w polskich firmach Anita Baszczak 13-04-2011, Аніта Блащак
Мало телепраці в польських фірмах
% фірм з телепрацею % опінії працівників до телепраці
http://www.rp.pl/galeria/9 ,1,642167.html
Праця через Інтернет наразі ще не прихилила серця працедавців, хоча заохочує до неї розвиток новітніх технологій
rdo: Rzeczpospolita
http://www.rp.pl/galeria/9 ,2,642167.html
Багато працівників виразно тяжіє до праці й час вдома. У свою чергу працедавці побоюються втратити контролю над особовим складом.
autor: Darek Golik rdo: Fotorzepa
Понад чотири з десяти польських працівників охоче перейшли би на телепрацю, але її застосовує тільки щосьома з малих та середніх польських фірм.
У великих підприємствах є не набагато краще. Навіть, якщо й частіше декларують застосування праці на відстані, то звичайно трактують її як привілей для окремих груп працівників, наприклад, вагітних жінок або молодих матерів.
– Це добра форма працевлаштування неповнолітніх та відпускників, - твердять найчастіше учасники дослідження громадської думки, яку для Польської Агенції Розвитку Підприємництва у лютому цього року провадила Millward Brown SMG/KRC.
Це не галь-центр .
Дослідження були частиною розпочатого роком раніше дорадчо-вишкільного PARP, який має переконати малі та середні фірми до телепраці.
Чи вже переконав? Януш Ситек, віце-голова спілки Firma 2000, яка реалізує проект, стверджує, що до оцінювання проекту, запланованого до лютого 2312 р., ще зарано.
Але вже видко велике зацікавлення у вишколах з телепраці. За рік на її впровадження приставало понад 12% фірм, а тепер 14%. На думку Ситка ці данні можуть бути занижені, оскільки працедавці не завжди є свідомі, що стосується телепраці: декотрі такі асоціюють її з телемаркетингом та обслуговуванням концертних центрів.
Й далі, багато осіб працюють у формі телепраці, не маючи відповідних записів у договорах, хоча від 2007 року в кодексі праці вже є стосовна регуляція. – У таких сферах, як дорадництво, школення, праця на відстані є популярною вже давно, - припоминає Януш Ситек. Щодо його думки, маленькі фірми достигають користі від праці на відстані, коли їх бізнес розростається територіально.
Дуже рідко фірми відсилають до праці вдома вже працюючих в їх бюрках осіб. На такий крок наважилась лодзька спілка Target BPO, що спеціалізується на послугах outsourcingu продажу, бухгалтерії та кадрів. З лютого поточного року 90 процентів працівників її централі (понад 50 осіб) формально були відделеговані до праці вдома. – Умова оренди бюра закінчується в червні, але вже майже усі працюють на відстані, - говорить Лукаш Гаєвський, засновник і голова фірми, який також покине свій кабінет. Як він стверджує – без жалю. Й так більшість часу проводив на зустрічах з кліентами та в службових подорожах. Тож призвичаївся до праці на відстані, як відповідно й працівники централі, які порядкують мережею з 700 торговельних представників, користаючись з ноутбуку та бездротового Інтернету.
Шеф Target BPO говорить, що перехід на телепрацю був безболісним. – найважніше, аби мати дуже докладно визначене коло обов’язків та визначені усі процеси. У нас кожний добре знає, що й коли має робити, - пояснює Лукаш Гаєвський. Оцінює, що відмова від оренди 700-метрового баюра дозволить знизити на кількадесят процентів постійні витрати фірми.
Знаємо, що робити
Такі радикальні рішення наразі ще рідкі. Фірми воліють мати змішану модель, коли працівник розподіляє посаду між бюром та домом. Малґожата Галецька, менеджер HR в Cisco Polska, два дні на тиждень працює вдома, оскільки не має призначених зустрічей у бюрку. Як за нею, можливістю такої еластичної праці користаються сьогодні понад 90 процентів працівників фірми.
Не йдеться про зниження коштів витрат з бюрка (працівниці мають свої бюрка в фірмі), але про ефективність та сатисфакцію. – Маю завдання в праці, де рахується ефективність, ані час проведений за бюрком, - підкреслила Малґожата Галецька. Як користь вона відзначає діже низки показники неявки та добрі результати сатисфакції працівників, які цінують можливість праці вдома.
У глобальній анкеті Cisco, проведеній в 2009 р., 70 процентів працівників Cisco сказали, що телепраця покращує їм продуктивність в роботі, а для 80 процентів працівників – покращує також й якість їх життя.
Маєш питання, вишли e-mail до авторки [email protected]
Rzeczpospolita
Джерело: сайт газети; 13.04.2011.
http://www.rp.pl/artykul/9 ,642167_Malo-telepracy-w-polskich-firmach.html
………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
(з польської мови переклав: А.Грабовський,)
12.07.2011.; Дебальцеве
За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.
При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.
Перекладач не завжди згідний з думкою авторів
Коментарі